Keresés

Részletes keresés

soproni feri Creative Commons License 2013.11.20 0 0 61

Sopron szép város,de érdemes a körülnézni a város széleken is ezt látni.Sajnos élnek ilyen emberek is akik el csúfitják a külterületek.A Holdingnak meg kérvényt kell beadni hogy szállítsák el a szemetet.

Jólenne kiszürni vagy tetten érni Őket.

Central 01 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 59

Amikor még villamos járt a Kossuth Lajos utcában.

 

Central 01 Creative Commons License 2011.12.31 0 0 58

BUÉK minden fórumozónak!!!!!

promontorgrofja Creative Commons License 2011.11.29 0 0 57

Sopron nagyon szép, annak ellenére, hogy én Ausztria közelsége miatt kicsit jobb állapotokat vártam: jozsefbiro.blog.hu/2011/11/26/soproni_vegyes

 

Ezzel együtt a belváros csodaszép!

 

Balázs177 Creative Commons License 2011.10.30 0 0 56

 

Tómalom utca érdekes perspektívából!

Somkorona Creative Commons License 2010.05.30 0 0 54

     

 

Napkelte  a Fertő tavon

 

 

   Fertő tó

lgt99 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 53
Horvátországban nagyon sok ciklámen nyílik az erdőkben, általában a horvát erdők sokkal gazdagabbak virágban, mint hazai erdeink. Ennek ellenére büszke vagyok a soproni ciklámenekre, és a sSzáarhalmi erdő gyöngyvirágaira. Gyerekkoromban hatalmas gyöngyvirág csokrokat szedtünk anyák napjára. Nem tudom ma mi a heylzet, talán a kullancsok miatt senki sem mer a Szárhalmi erdőbe lépni.

Előzmény: Törölt nick (50)
lgt99 Creative Commons License 2010.04.05 0 0 52
Amennyire emlékszem a piac még javában működött a 70-es években. A 60-as évekre én már nem emlékszem, de a 70-esekben még többször jártam a régi piacon. Egy darabig már parkoló volt, csak heti egy nap tartottak piacot ott (is?).
Előzmény: karcsi9641 (51)
karcsi9641 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 51
Bocs hogy belebeszélek, de szerintem az Ógabona tér melletti piac már régen nincs meg. Az ugyanis a "kisvárkerületi" nagy parkoló területén volt. Emlékeim szerint a 60-as évek elején szűnt meg, akkor épült a mai piac.
Előzmény: nellyg (47)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.18 0 0 50
Igen, ezt a virágot láttam, amikor ott voltam, a neve nem jutott eszembe.
Egy csoda, h. ott az erdőben a szabadban terem, sehol máshol nem láttam még.
Itt mifelénk árvalányhaj volt régebben, akár merre mentünk kirándulni,tele volt a hegyoldal, most már azt sem látni.
Előzmény: nellyg (49)
nellyg Creative Commons License 2009.11.16 0 0 49
nellyg Creative Commons License 2009.11.16 0 0 48
Íme a ciklámen, még szeptemberben készült a kép.
nellyg Creative Commons License 2009.11.16 0 0 47
Kedves nati1!

Szerintem a ciklámenre gondoltál, az tényleg csak itt van, meg Kőszegnél. Szerintem is szép. Az Ógabona tér melletti piac pedig még most is meg van, ráférne már egy kis felújítás. Ha szükséged van még segítségre, nyugodtan írd csak le, ja és persze az élménybeszámolót is, majd ha eljössz/jöttök.
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.14 0 0 46
Kedves nellyg!

Köszönöm szépen, ezt a remek kis útikalauzt, ezt elmentem magamnak.
A soraidat olvasva kicsit nosztalgiázom, még emlékszem a Tűztoronyra, a macskaköves szűk utcácskákra, a Fertődi kastélyra. Az Ógabona tér mellett a piacra, az már biztos nincs meg.
És egy nagyon szép kék virágra, amely kis hazánkban csak ott található meg, a Lőverekben, de a neve már nem jut eszembe.
Bocsánat, kicsit elkalandoztam.
Még egyszer nagyon köszönöm, és kedves Tőled hogy segítettél.
Jöhet a tervezgetés! Majd megírom!
Előzmény: nellyg (45)
nellyg Creative Commons License 2009.11.14 0 0 45
Kedves nati1!

Én személy szerint a Vakáció Turistaszálló Sopront ajánlanám. Olcsóbb, mint a panziók és hotelek, ráadásul egész igényes is és nem rég újították fel. Mellesleg a Lőverek alján van, úgyhogy jókat lehet kirándulni a közeli erdőkben. A Sörházdombi kilátó és a Károly kilátó kihagyhatatlan, az előbbi kb 15 percre van a szállástól. Onnan tiszta időben látni a havas Schneeberget és a Fertő tavat. Én imádom ezeket a helyeket, na és persze a belváros a Tűztorony és a többi régi utcácska. Érdemes bemerészkedni egy-két kapualjba. Érdekes dolgokat lehet felfedezni. Néha hátborzongató, mert olyan tényleg, mintha a középkorban lenne az ember. Aztán szerintem még kihagyhatatlan a Szt Mihály templom és környéke, a régi "Poncichter " negyed, az egykori szőlősgazdák házai nagyon szépek, Pl két Mór ház (parasztbarokk). A Szt. Mihály templom állítólag úgy néz ki, mint a budai Mátyás templom a nagy felújítása előtt és a felszentelésén Mátyás király is ott volt, plussz itt van az ország egyetlen pékmúzeuma is és nem elhanyagolható az sem, hogy az itteni szűk utcácskából, egy-két helyen pazar kilátás nyílik a Tűztoronyra, az óvárosra és a mögöttük magasodó Lőverekre. Emellett ha már erre jár az ember, feltétlenül időt kell szakítani a környező településekre is pl: Fertőd, Nagycenk, Fertőrákos(nyáron ott lehet strandolni a Fertőben), Brennbergbánya, Hermes, esetleg átruccanni Ausztriába. Az osztrák hegyek sincsenek messze. Röviden, tömören ennyi.., még rengeteget lehetne írni, ezek csak a leglényegesebbek voltak. Ha van még kérdésed nyugodtan szólj és kellemes időtöltést kívánok Sopronban.
Előzmény: Törölt nick (44)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.01 0 0 44
Sziasztok! Sopron gyönyörű város, jártam ott anno ,és megmaradt bennem egy olyan történelmi filling, hogy amikor vissza gondolok rá, nem tudom semmihez sem hasonlítani.
Szeretnék újból ellátogatni és családomnak is megmutatni és megörökíteni a szépséget.
Segítsetek, és írjátok meg, hol érdemes megszállni ( közép kategória érdekelne)
és mit érdemes megnézni hogy véletlenül se hagyjak ki vmit.
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.28 0 0 43
Többször is jártam a városban, szép város.
Előzmény: pczukkerman (41)
Törölt nick Creative Commons License 2009.09.22 0 0 42
Szerintem is szép.
pczukkerman Creative Commons License 2009.08.04 0 0 41
Nagyon szép város! Ajánlom mindenkinek akár kirándulás akár letelepedés céljából!
SirPrice Creative Commons License 2008.11.09 0 0 40
Sorry, hát ez a link nem jött össze. Ez az internetes cím, ha valakit érdekel a Youtubon: http://www.youtube.com/watch?v=JnABXc7WyBQ
SirPrice Creative Commons License 2008.11.09 0 0 39
SirPrice Creative Commons License 2008.11.09 0 0 38
[linkSopron]<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JnABXc7WyBQ" target="_blank">Sopron</a>
SirPrice Creative Commons License 2008.11.09 0 0 37
Nézzétek meg ezt a linket Sopronról! A legszebb, amit eddig láttam városunkról.
mabelle Creative Commons License 2008.10.29 0 0 36
en is most voltam pár napot ÉK Magyarorszagon.... voltak pillanatok amikor el sem hittem, hogy még mindig Magyarországon vagyok...

Sopron szép város... budapesti párom csak itt tudja elképzelni a családalapítást.. (ha egyszer visszaérkezünk)

bár nem igazán ertem , mi a topicnyito celja...
Erik777 Creative Commons License 2008.10.23 0 0 35
Igen elszinezted ezt a képet? Hogy sikerült így megmásítani a szineket? Nem autentikus a kép!
Előzmény: SirPrice (34)
SirPrice Creative Commons License 2008.10.13 0 0 34
SirPrice Creative Commons License 2008.10.13 0 0 33
Én azt szeretem Sopronban, hogy annyira egyedi, olyan sajátos légköre van, amilyennel nem találkoztam máshol az országban. A több száz éves házak, a terek, a Tűztorony, a Lőverek, a tiszta levegő, az osztrák hegyek közelsége.... igen vonzó. A keleti országrészben azért tényleg érezni, hogy más, de ez adódik abból is, hogy ott máshogy alakultak ki a városképek. Tudtak terjeszkedni, mezővárosok lettek, igaz a maguk módján azok is szépek, de számomra sokkal többet ér egy gótikus, barokk házakkal teli város és örülök neki, hogy Sopron nem lett olyan panelrengeteggel teli iparváros, mint Győr, vagy Miskolc. Jó lenne megóvni az értékeinket, és büszkének lenni városunkra. Szerintem a legtöbb soproni észre sem veszi milyen szép városban is él. Bennem is csak akkor tudatosult igazán, mikor el kellett mennem innen.
Erik777 Creative Commons License 2008.09.08 0 0 32
Csak magyat szinten jó, ami azut jelenti, hogy a belváros úgy ahoyg rendben van, de kicsit távolabb már balkáni viszonyok uralkodnak.

Nekem az a véleményem, hogy ha minden rendben lenne, vagy a mainál lényegesen több, akkor megkaphatná Sopron a világörökséget is. Kontra: akkor meg miért nem jelölték arra, ha csak a pénz hiányzik?
Előzmény: kubizo (31)
kubizo Creative Commons License 2008.09.08 0 0 31
Való igaz, hogy Sopronban is lehetne javítani bizonyos dolgokon, de szerintem magyar szinten nagyon jó kis hely.Az viszont valóban igaz, hogy ilyen adottságokat sokkal jobban ki lehetne használni.
Erik777 Creative Commons License 2008.09.07 0 0 30
kubizo, ez is igaz. De pl. megnéztem Ágfalva honlapját és megállapítható, hogy az a falu sem különb más falvaknál, az utak ugyanolyan csipkések a szélükön, mint máshol, rendezetlen környezet még magyar mércével is, osztrák mércével meg pláne...
Vmennyire pozitívan hat Ausztria közelsége Sopron és környéke gazdaságára, de ez a különbség nem lényeges. Belcsín ott is rossz, mint máshol, csak a nyugati tőkeinjekció hat.
Amúgy lehetne szerintem Sopron akár a világörökség része is, de ahhoz aztán tényleg mindennek rendben kellene lennie. Hatalmas potenciál rejlik Sopronban, de a kiaknázás mértéke csekély ott is.
Előzmény: kubizo (29)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!