Keresés

Részletes keresés

altvizsla Creative Commons License 2002.11.29 0 0 7
Teve tuvudsz ivigy beveszévélnivi ? Nevem ?
Előzmény: NevemTeve (0)
KoporShow Creative Commons License 2002.11.29 0 0 6
Megjegyzem, a fazon azt irja, hogy genetikus algritmussal generalta az programot!

http://www.acooke.org/andrew/writing/malbolge.html

Előzmény: KoporShow (5)
KoporShow Creative Commons License 2002.11.29 0 0 5
Malbolge for dummies:

A hello world Malbolge-ban:

http://www.acooke.org/andrew/writing/hello-world.mb

KoporShow Creative Commons License 2002.11.29 0 0 4
Mar keso. NevemTeve meggyozott arrol, hogy a Malbolge megiscsak jobb mint a C++.

A te ervelesedet elemezve viszont ugy dontottem, hogy a C++ megiscsak jobb mint a Malbolge, mert en a tomor rovid neveket szeretem.

PS.: Elfeledkeztel az Objective C-rol. Szerinted, ugy latszik, ez a legfejletteb C-derivatum...

Előzmény: altvizsla (3)
altvizsla Creative Commons License 2002.11.29 0 0 3
Hát szerintem nincs mindenben igazad.
A malbolge egy ősi nyelv, amelyet már 1960 óta fejlesztenek. Aztán a neve is hosszabb a C++ -nál, ami szerintem jelent valamit. Ugye ha megnézzük a C++ is úgy fejlődött hogy:

1. C
2. C+
3. C++

Így mát van mit fejlődnie hogy elérje a malbolge 8 karakteres hosszát. Arról már nem is beszélek hogy az m$ kitalálta a C#-ot ami ugye elméletem szerint így visszafejlődés a C++ -hoz képest :(

Előzmény: KoporShow (-)
KoporShow Creative Commons License 2002.11.29 0 0 2
Miert? A Malbolgban vannak?

Meg csak az hianyzik!

A Malbolge-ban meg ertekadas sincs!

Előzmény: micu (1)
micu Creative Commons License 2002.11.29 0 0 1
Tudom ajánlani neked a COBOL nyelvet. Abban még függvények sincsenek :-)
Előzmény: KoporShow (-)
NevemTeve Creative Commons License 2002.11.29 0 0 0
Van viszont egy óriási előnye: a nyelv összes fejlesztője és felhasználója össze tud jönni egy kiskocsmában...
KoporShow Creative Commons License 2002.11.29 0 0 topiknyitó
Nem reg olvastam a Malbolge programozasi nyelvrol.
http://www.mines.edu/students/b/bolmstea/malbolge/

Nagyon erdekesnek tunt, de ugy gondolom, lenyegesen elmarad a C++ mogott.

Hatranyai:
1) Nincsenek benne preprocesszorok direktivak mint a C++-ban. Egy C++ programot kulonosen kriptikussa lehet tenni ugyesen elhelyezett macrokkal.

2) Nincs benne pointer aritmetika. Egy C++ programot kulonosen instabilla es inportabilissa lehet tenni kreativ mutatoaritmetikaval.

3) Nincsen benne virtualis orokledes, es virtualis adatelemek. A C++-ban nagyszeru konfuziot lehet generalni trukkos oroklodesi hierarhiakkal.

4) Nincsen benne fuggvenynev demangling. Ez kulonosen alkalmas a debuggerek osszezevarasara, valamint kulonbozo verzioju compilerek (pl gcc 2.95 <-> 3.2) kozti inkompatibilitas letrehozasara.

5) Nincsenek benne template-ek. A template-ek segitsegevel nagyszeru tobbszazsoros hibauzeneteket lehet generaltatni.

6) Nincs benne operator overloading. Az overloading segitsegevel ugyesen at lehet verni egy C++ program olvasojat.

7) Nincsenek benne a kulonbozo cast modszerek: mint static_cast, reinterpret_cast, dynamic_cast, const_cast, amik hatartalan teret szabnak a programozi konstruktivitasnak.

8) Nem lehet benn implicit konverziooperatorokat definialni. Ezek es overloading segitsegevel kulonosen vicces meglepeteseket lehet okozni.

9) A C++ biztosan Turing teljes: azaz vannak C++-programok, amikrol nem lehet eldonteni, hogy valaha is megallnak e. A Malbolge-rol nem lehet tudni, hogy Turing-teljes e.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!