Keresés

Részletes keresés

a forest mighty black Creative Commons License 2002.12.04 0 0 311
Attól még nem tetszik a tv.-tervezet, mert ugyanúgy lehetőséget biztosít egy kis közös hernyózásra, mint szívásra.

hat ez az, felhaborito, hogy a _tenyleg_ veszelyes heroint egy kalap ala veszi a jobbara artalmatlan marijuanaval. de egy parlamenti kepviselo meg egy alma meg egy korte kozti kulonbseget sem tudja felfogni, nemhogy ezt.

"a drog olyan mint a foci: sokan pofaznak rola, de kevesen ertenek hozza."

Előzmény: Turulmadár (290)
askdas Creative Commons License 2002.12.02 0 0 310
"Rosszul hiszed, hogy ez teljesen jó mutató lenne a heroinisták számának meghatározásához. Ha az lenne, akkor nem lenne kb. hatszor akkora, mint a month prevalence...ugyebár... "

ok szerinted nem jó, rendben. ezért is mondtam, hogy nézzük az általad javasolt havi mutatót, ez ugyanazt a növekedési tendenciát mutatta. ezek után nem értem miért lovagolsz még mindig ezen...

"Ne is haragudj, de ahol 0.0%-ot írsz, ott eredetileg az szerepel: n.a. (vagy az: - ) Nemde? "

Nem haragszom, viszont díjaznám, ha vennéd a fáradtságot, és megnéznéd a forrást, mielőtt ilyet írsz. Ha az lett volna ott, hogy n/a vagy az hogy - akkor azt írom oda, ok?

Ugyanazt méri az "elmúlt hónapban legalább egyszer-", mint az "életében legalább egyszer fogyasztott" kategória?

Tényleg nem ugyanazt méri, viszont mind a kettőn jól lehet szerintem követni a tendenciákat a változásokat. persze lehet hogy a hernyó olyan, mindenki csak kipróbálja, rá meg nem szokik senki, mert az szinte lehetetlen. én nem tudom ,nem próbáltam, de azt beszélik nem olyan nehéz rászokni.

"Na látod! Akkor meg mit dumálsz itt összevissza? "

ez minek kellett ide? miért nem írod le, amit mondani akartál? azt hiszed olyan egyértelmű???

"De ha véletlenül nem: állíts fel hipotézist, ami egyszerre magyarázza a prevalencia és az átlagéletkor növekedését..."

nézzük csak:
- az egész társadalom folyamatosan elöregszik, az egész társadalom átlagéletkora nő, egyre kevesebb a gyerek a fiatal, ellenben mindenki tovább él, így nem meglepő, ha a társadalom részét képező alcsoportok átlagéletkora is nő
- egyre később állnak át a keményebb cuccra az emberek, mivel a lágy már legális, jobban tovább el lehet vele lenni kisebb kockázattal
- akik eddig is hernyóztak nem tudnak leszokni, viszont egy részük túlélte a vizsgált rövid időszakot, és öregebb lett 4 évvel így növeli a teljes populáció átlagéletkorát.
- a pervalencia pedig azért növekedett, mert sok az újonnan rászokott ember.

ha tudsz jobbat, vagy mást azt szívesen veszem(lehetőleg FORRÁS megjelöléssel, nem saját kútfőből), viszont a fikázásra meglehetősen érzékeny vagyok. egyébként csak mondom, hogy mszpre szavaztam, mielőtt megint jönne valaki osztani az észt, hogy melyik a kedvenc pártom, stb.

Előzmény: blackhole (308)
blackhole Creative Commons License 2002.12.01 0 0 309
Áh, ugyan. Ennél nagyobb ereje van a duplagondolnak :))
Előzmény: Seki Waker (305)
blackhole Creative Commons License 2002.12.01 0 0 308
Rosszul hiszed, hogy ez teljesen jó mutató lenne a heroinisták számának meghatározásához. Ha az lenne, akkor nem lenne kb. hatszor akkora, mint a month prevalence...ugyebár...

Ne is haragudj, de ahol 0.0%-ot írsz, ott eredetileg az szerepel: n.a. (vagy az: - ) Nemde?

"ami nem meglepő, mert valahol a kettő ugyanazt méri"

Rotfl. Ugyanazt méri az "elmúlt hónapban legalább egyszer-", mint az "életében legalább egyszer fogyasztott" kategória? Aha, magyarázz még, nagyon vicces vagy.

"Az átlagéletkorral továbbra sem értem mire akarsz célozni... "

Na látod! Akkor meg mit dumálsz itt összevissza?

"Egyébként miért ne lehetne egy harmincas vagy negyvenes hernyós? "

Jesszus...ugye csak megjátszod?

De ha véletlenül nem: állíts fel hipotézist, ami egyszerre magyarázza a prevalencia és az átlagéletkor növekedését...

Előzmény: askdas (306)
askdas Creative Commons License 2002.12.01 0 0 307
Mesélj melyik a kedvenc pártom, olyan kíváncsi vagyok... csak nehogy kiderüljön hogy tévedsz, mer akkor mehetsz a meaculpába.
Előzmény: Seki Waker (305)
askdas Creative Commons License 2002.12.01 0 0 306
Ok, valamiért neked nem felel meg a lifetime use, holott egy ilyen hiperaddiktív szernél ez sztem teljesen jó mutató, de akkor nézzük az általad javasolt last month use-t (heroin):

Hollandia: 1997: 0.0% 2001: 0.1% ;

Amsterdam: 1997: 0.3% 2001: 0.1% ;

Rotterdam: 1997: 0.0% 2001: 0.2% ;

Other : 1997: 0.0% 2001: 0.2% ;

Itt is ugyanaz a növekedő tendencia figyelhető meg, mint a lifetime-nál (ami nem meglepő, mert valahol a kettő ugyanazt méri). Az egy érdekes kérdés, hogy Amsterdam-ban miért csökkent a használat, miközben mindenhol máshol jelentősen nőtt (lehet, hogy kiköltöztek, az erősebb rendőri jelenlét miatt, vagy a helyi önkormányzathoz van vhogy köze ennek). Az átlagéletkorral továbbra sem értem mire akarsz célozni... Egyébként miért ne lehetne egy harmincas vagy negyvenes hernyós?

Előzmény: blackhole (304)
Seki Waker Creative Commons License 2002.12.01 0 0 305
Ne legyél sportszerűtlen. Gondolkodásra kívánod késztetni a kartácsot, pedig a gondolkozás nehezíti az azonosulást kedvenc pártja zsigeri érveivel. Mi lesz így a lelki békéjével?
Előzmény: blackhole (304)
blackhole Creative Commons License 2002.12.01 0 0 304
Szerinted lifetime heroin use kérdésre igennel válaszolók = heroinisták? Nem. Ezért érdektelen.

És akkor hogy is van ez az átlagéletkorral? Sok negyvenes lett hernyós az elmúlt négy évben, hogy mindkét adatot megymagyarázhassák?

Vagy te hogyan magyaráznád a két jelenséget egyszerre?

Előzmény: askdas (303)
askdas Creative Commons License 2002.12.01 0 0 303
Ja értem, amelyik adat nem a te igazadat támasztja alá az érdektelen. Ha olyan érdektelen, miért fáradoztak vele, hogy odaírják?
Előzmény: blackhole (302)
blackhole Creative Commons License 2002.11.30 0 0 302
1) A lifetime use kb. érdektelen, last month use kissé jobban közelíti a tényleges számot.

2) Heroinisták átlagéletkora 36 évre nőtt. Vajon 30as, 40es éveikben válnak ilyen sokan függővé mostanában?

Előzmény: askdas (301)
askdas Creative Commons License 2002.11.30 0 0 301
"Vajh a többi is ilyen mértékben csökkent. "

mint pl a lifetime drug use-heroin, ami 0.3%-ról 0.4%-ra nőtt hollandiában(teljes lakosság)? akárhogy is nézem ez 33%-os növekedés, nem pedig csökkenés.

Előzmény: blackhole (299)
blackhole Creative Commons License 2002.11.30 0 0 300
Nekem sem tetszik, hogy nem különböztetik meg törvényileg az egyes szereket, és ezzel nem ismerik el, hogy társadalmi és egészségügyi veszélyességük közel sem azonos.

Végre egyetértünk valamiben! :))

Előzmény: Turulmadár (290)
blackhole Creative Commons License 2002.11.30 0 0 299
Oh, mea maxima culpa, ezek 1997es adatok. Te a 2001esekből az elsőnek megfelelőt idézted be. Vajh a többi is ilyen mértékben csökkent.

Módosítom állításomat: nem hazudtál. Elnézést kérek. Mindössze pofátlanul csúsztattál.

Előzmény: blackhole (297)
blackhole Creative Commons License 2002.11.30 0 0 298
"A jelenlegi szabályozás egyik előnyének lehet talán nevezni, hogy a dealereket legalább fogyasztóként el lehet ítélni, ha a kereskedelem wádja nem áll meg - persze az alkalmi lágydrog-fogyasztók elítélését én sem tartanám üdvözítőnek. "

Amennyiben igaz az az állítás, hogy egyetlen fogyasztót sem ítéltek letöltendő szabadságvesztésre - ilyen előny nem áll fenn.

Előzmény: Turulmadár (259)
blackhole Creative Commons License 2002.11.30 0 0 297
Hazudsz, kedves Turulmadár,

A'damban az életükben legalább egyszer heroint fogyasztottak aránya 1,8%, az elmúlt hónapban legalább egyszer fogyasztottaké 0.3%. A teljes populációt nézve az első 0.3%, a második 0.05%.

Az adatok forrása: EMCDDA National report, The Netherlends, 2001.

Előzmény: Turulmadár (166)
Jo Tunder Creative Commons License 2002.11.30 0 0 296
tulzás, hogy lehetőséget biztosit, de kétségtelen hogy bizonyos esetekben mentességet ad.
de abban egyetértek, hogy a halálosan veszedelmes heroin és a kis mennyiségben majdnem teljesen ártalmatlan cannabis együttes tárgyalása aggályosnak tünik.

kiváncsi vagyok egyébként hogy az Alkotmánybiróság hogyan döntene.

a kérdés. Alkotmányos-e, hogy a cannabis fogyasztását minden körülmények között szankcionálja.

a német alkotmánybiróság 1994-es döntése
kimondja, hogy elvileg lehet olyan kerete
a cannabis fogyasztásának amelybe való
állami beavatkozás már alkotmányellenes.
(és a német alkotmány szellemisége hasonlit a magyarhoz)

a német biróság nem szabott meg minimális mennyiséget de kimondta, hogy ha senkit sem
érint a fogyasztás, nincs hatása gyermekekre,
nem okoz közbotrányt, akkor az az önrendelkezési
doktrina hatálya alá esik.

van önrendelkezési doktrinánk (emiatt nem alkotmányos az öngyilkossági kisérlet büntetése) és az alkohol esetében igen markánsan élünk vele, sőt a családon belüli erőszak esetében igen necces helyzetekben is alkalmazzuk. igen, igen necces helyzetekben is. pl. ha valaki nagyon megveri a gyerekét vagy a feleségét, de nem nagyon nagyon akkor nem büntetik. hogy mit néznek el az meg már felháboritó.

Előzmény: Turulmadár (290)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 295
Érdekes, néha néhány karakterrel több, másutt meg kevesebb jelenik meg végül. Jó ez a gép:-/
Előzmény: Esik (294)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 294
"Mi kell ahhoz", csak időnként fagyok:-)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 293
Kérdés: mi kell az, hogy ma, hogy valakit elkapjanak, mint dílert?
Előzmény: Turulmadár (292)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.30 0 0 292
Mert aki átad/kínál/tart/termeszt csekély mennyiséget, az nem büntethető.
Előzmény: Esik (291)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 291
Na, akkor most vegyük elő ezt a kérdést is.:-)

Miért biztosít jobban lehetőséget a jelenlegi helyzetnél?

Előzmény: Turulmadár (290)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.30 0 0 290
Belátom.
Attól még nem tetszik a tv.-tervezet, mert ugyanúgy lehetőséget biztosít egy kis közös hernyózásra, mint szívásra.
Előzmény: Esik (289)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 289
Kedves Turulmadár!

Hadd legyek gonosz:-)

1. Belátod-e, hogy tévedtél, és az iskola nem mentő avagy enyhítő körülmény? IGEN/NEM

Ha a válasz igen, most már nem érem be ennyivel. Terjeszd is ezt légy szíves. És ha újabb ember megértette,adja tovább ő is.:-) A direkt marketinges módszerrel hátha több emberhez is eljut:-)))

Előzmény: Turulmadár (283)
Nils Holgersson Creative Commons License 2002.11.30 0 0 288
És Seki 255.

Azt hiszem abba megegyezhetünk hogy nem rögtön kemény droggal kezdik és aki kipróbálta a füvet abból nem lesz heroinista. A kezdet viszont a fű, és aki nem tud lemondani a rózsaszín ködről annak kell majd a FLASH is.

Nem a sittel kell fenyegetni hanem a megfelelő utat megmutatni a delikvensnek. Természetesen tisztában vagyok a helyzettel ez csak rosszabb lesz, mármint a fogyasztók arányát illetően.

Egyébként szerintem a legtöbb dologban egyetértünk.

Előzmény: Jo Tunder (254)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 287
Az hagyján, hogy te félreértetted. De keddi vita tanulsága szerint a komplett Fidesz frakció is.
Előzmény: Turulmadár (284)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 286
Gyanítom, ez lehet a leggyakoribb, de nem ezért írtam. A közösségi "aktusra" akartam írni egy példát, és épp ez jutott eszembe.
Előzmény: Turulmadár (283)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 285
Jó Tündér!

Azt hiszem rájöttem, mitől kavarodnak meg. Szerintem ők egybeolvassák a d)1-et a d)2-vel és-nek tekintve "illetve" kifejezést, és szimplán összeolvassák kettőt. Így azután a két össze nem tartozó szöveget egynek véve úgy értelmezik, hogy csak az mentesül a 18-éven alulinak átadók közül, aki ezt suliban teszi.

Előzmény: Jo Tunder (279)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.30 0 0 284
Tényleg félreértettem, csak az adott részt néztem.
Előzmény: Jo Tunder (279)
Turulmadár Creative Commons License 2002.11.30 0 0 283
Értem.
Miért szívásról beszélsz? Lehet szúrás, szippantás, akármi is...
Előzmény: Esik (281)
Esik Creative Commons License 2002.11.30 0 0 282
"Szóval, ha valaki nem 18 éven alulinak ad és úgy szív elterelhető (hanem suliban, stb teszi)"

mármint HA NEM suliban:-)))

Előzmény: Esik (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!