A mi családunknak is vannak emlékeik. Például 45 nyara, amikor a családi ékszerek bánták, azt a pár tojást és krumplit, amit a kereslet-kínálat törvényét kihasználva árult az istenadta nép.
Na akkor még eccerűbben. Tudod ez az ország nem Budapestből és vidékből áll, hanem Pécsből, Szegedből, Budapestből, Miskolcból, Alsómocsoládból, Hódmezővásárhelyből, Győrből, és még többmint háromezer településből.
Jo akkor,hogy megertsed a videk kritikus helyzetben elvan a fovaros es minden nagyobb varos nelkul,mert meg tudja maganak termelni a tuleleshez szukseges elelmiszert,de a fovaros ,ha megszunik a beszallitas oda, egy honapon belul ehenhal.
Amikor 44 nyaran beindultak a bombazasok a mi csaladunk kikoltozott egy zalai faluba a rokonokhoz,mert feltek,hogy az amik szetbombazak Kanizsat mint a magyar olajipar kozpontjat,es ott volt azert hus, tojas, vad is kis vadorzasbol,tej meg minden,mig Pesten igencsak koplaltak az ostrom alatt.
A búzán, a napon és a disznón kívül azért még akad más táplálékforrás is. Egyébként pedig jó lenne már ha megértenéd, hogy a libát a fű hízlalja, nem a paraszt. A paraszt csak hasznot húz belőle. Dolgozik, mint mindenki más, keres vele, mint mindenki más. Ne akard beadni nekem, hogy ő azért túrja a nagy magyar rögöt, hogy én sült libacombot egyek pároltkáposztával. Ő a saját hasznáért teszi ezt, vagy a mások által termelt haszonból lecsípett állami támogatásért. Amit megeszem azért fizetek, amit fizetek azért megdolgozom.
"Szalámitaktika annál inkább. Erről a rokonságod tudna mesélni, mi? :)"
A leszalamizas az leginkabb a kisgazdapartot sulytotta tobb lepesben,mondjuk az volt az iskolapelda. A szocdemeknel nem sokat teketoriaztak ,azokat a vezetoket akik nem akartak a fuziot egyszeruen egy adagban kizartak 48 februarjaban.
"Tehát szerinted Budapest termeli meg az ország GNP-ének több mint 90%-át?"
Ugy tudom 40 szazalekat, de sok cegnek Pesten van a kozpontja,de termelo egysegei videken,mint pl a GE Lightning kozpontja Ujpesten van a legnagyobb termelo egysege meg Nagykanizsan.