Keresés

Részletes keresés

guszthy13 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 26
Borsodi liga:
A legutóbbi forduló:
6 meccs, összesen: 21000 néző.

Azt hiszen a számok magukért beszélnek...
(http://www.foci.hu/)

guszthy13 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 25
"Egyrészt a felnött focisták nem az államtól kapják a pénzüket, közvetítési díjakból és szponzori szerzödésekböl van a ligának és a kluboknak pénze"
És az esetleges hiányt pótolja állam bácsi egy kis költségvetési támogatással, amiből lehet, hogy épp a t. focisták is kapják a pénzt...

"Az 5000 nézö nem sok"
Szerintem baromi kevés, pláne egy Fradinál...

"de egy országos úszó versenyen jó ha 500-an vannak"
Megszámolnád nekem azokat az uszodákat ahová 500-nál több néző is befér? Lehet, hogy elég lenne a két kezed is...
Továbbá ne felejtsd el, hogy egy uszoda több funkciót is ellát: oktatás, tömegsport stb.

Igazából a stadion felújítástól még nem is sajnálnám a pénzt, de amíg csak ennyi néző jár meccsre, addig nem látom értelmét...

Előzmény: Devil Inside (21)
A krónikás Creative Commons License 2002.11.27 0 0 24
Deutsch Tompi tevékenységéhez....

"Aréna: bontják a tetőt

NSZ • 2002. november 27. • Szerző: Munkatársunktól

Bontják a majd három éve leégett BS helyén épülő Budapest Aréna tetejét, mert küllembeli hibákat fedeztek föl rajta. A szerkezettel kapcsolatos gond korántsem az egyetlen, amely hátráltathatja a december közepére tervezett műszaki átadást: amint arról nemrégiben beszámoltunk, szakértők jó néhány sporttechnológiai hiányosságot észleltek, amelyek orvoslása nélkül a létesítmény aligha adhat otthont sporteseményeknek. Ugyancsak az előző kabinet sportcélú beruházásaihoz köthető az a hír, amely szerint Jánosi György jelenlegi miniszter kijelentette: annak idején olyan „stadionokba” is terveztek beléptetőrendszert, amelyeket kerítés sem határolt. A parlamentben elhangzott interpellációra válaszolva a tárca vezetője megjegyezte, hogy a végül mintegy 5,2 milliárdért vásárolt rendszerek majdani működtetése annyiba kerülne, mint a Magyar Labdarúgó Ligához tartozó klubok éves jegybevétele.

Összehasonlításul azt is érdemes megjegyezni, hogy az MTK Hungária körúti pályáján évek óta kifogástalanul működő és korszerűnek tekinthető német beléptetőrendszer, amely a megfelelő szoftverrel mindent tud, ami az ellenőrzéshez szükséges – 16 millió forintba került. Amennyiben ebből a készülékből rendeltek volna a 38 stadionnak, az 5,2 milliárd helyett megtette volna mintegy 700 millió forint. Nincs tehát csodálkoznivaló azon az információn, hogy a közbeszerzési eljárás során egy jóval olcsóbb pályázat elutasításával választotta ki a győztest a Sportfólió Kht."


guszthy13 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 23
Igazából nem ezért aggódom!
Csak nem találtam konkrét számokat, hogy a költségvetési tételekből mennyit költenek foci-ra.
Mert ezektől a léhűtőktől (tisztelet a kivételnek) sajnálok minden forintot.
Előzmény: Chimay (20)
guszthy13 Creative Commons License 2002.11.27 0 0 22
"Azé azok kb. annyit keresnek mint a labdakergetők"
Csak az a különbség, hogy ők meg is dolgoznak érte...
Én nem sajnálnám a pénzt a focistáktól, ha látnék eredményeket. De ha én nem dolgozom egy vasat sem keresek, akkor ők miért?

"de a világon mindenütt a fociban van a kanyi"
A világon mindenütt, de nálunk....
Lehet, hogy az ~500 egy kicsit túlzás volt, de az 1000-5000 néző is nudli!!!

Előzmény: wizes (19)
Devil Inside Creative Commons License 2002.11.26 0 0 21
Ezek sztereotípiák.

Egyrészt a felnött focisták nem az államtól kapják a pénzüket, közvetítési díjakból és szponzori szerzödésekböl van a ligának és a kluboknak pénze - és ezért nincs kevésbé látványos sportágakban. Az 5000 nézö nem sok, de egy országos úszó versenyen jó ha 500-an vannak - nem éri meg. Persze ezért kell ezeket a sportágakat az államnak támogatnia.

A 12 csapatos bajnokság és az edzök képzése miatt sokat javult a magyar bajnokság színvonala, pl. már nem csak az fut, akinél a labda van és hasonló apróságokat meg lehet figyelni. (Mint már említettem a Fradi csak kikapott a Stuttgarttól, volt esélye a továbbjutásra, nem volt se leégés, se tizanhatosra beállt bunkerfoci - taktikalig és technikailag nem volt különbség, rutinosabb és erönlétileg kicsit jobb volt a Stuttgart, kreativitásban pedig a Fradi.)

Pénzt az állam a Bozsik-programra, az utánpótlás nevelésre ad, mert ha Várszeginek megéri, lehet, hogy nem olyan hülyeség...

Előzmény: Alexander the Great (18)
Chimay Creative Commons License 2002.11.26 0 0 20
2 milliárd Forint egy évre ???

És ezen még érdemes itt aggódni is ???

Egy valamire való fedett sportcsarnok 4 MRD-nál kezdődik.
Nem lesz valami gigantikus fejlődés....

Előzmény: guszthy13 (-)
wizes Creative Commons License 2002.11.26 0 0 19
".. Meg az úszókat, vizilabdázokat, kosarasokat stb."
Azé azok kb. annyit keresnek mint a labdakergetők, de a világon mindenütt a fociban van a kanyi.
wizes.
Előzmény: Alexander the Great (18)
Alexander the Great Creative Commons License 2002.11.26 0 0 18

Szeretem a focit meg minden de egy fillért nem költenék rájuk.Mármint a felnött labdarugókra.


Amikor az olimpia meg mindenféle bajnok kajakosaink meg kenusaink spártai körülmények között tudnak felkészülni a versenyekre akkor inkább őket kellene támogatni.Meg az úszókat,vizilabdázokat,kosarasokat stb.

A magyar foci halott.És esély sincsen a feltámasztására,legalábbis amíg ilyen Bozókyk ülnek a elnöki székben.Úgyis kiesünk az EB-selejtezőkről is.

guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 16
"Kispest-Honvéd - Békéscsaba 2-0 (1-0)
Bozsik-stadion, 1000 néző,

Debrecen - Videoton 0-0
Debrecen, 5000 néző

Ferencváros - Dunaferr 3-0 (0-0)
Üllői út, 5000 néző,"

Csak szerintem jelent valamit, ha a Fradi is csak 5000 nézőt tud kicsalogatni?

"Debrecenben például kicsi a 8500-as "stadion"."
Az tényleg kicsi, inkább katasztrofális...:-(
Végigálltam egy Virágkarnevált... :-(

Előzmény: Törölt nick (11)
guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 14
Nem akarok hüjjjeségeket beszélni, ezért:
Ha valaki tud pontos adatokat, hogy pl. 2001-ben v. idén mennyi támogatást kapott a foci és mennyit az összes többi sportág, kérem ossza meg velem!

Csak, hogy legyen összehasonlítási alapom a "néha unalmas" focimeccs és egy-két olimpiai bajnok sportág között...

guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 12
"Csak néha unalmasak, de ez minden bajnokságban elöfordul.."
Ezek szerint csak a válogatott játékosok nem tudnak focizni?
Emberek valaki szóljon már, hogy csak rosszul válogatnak!!!!

"A B-közepeket kellene inkább megoldani, ha béke lenne a stadionokban, talán még én is kimennék néhanapján"
Ezzel maximálisan egyetértek! De amíg csak kétoldali ejnye-bejnyét kapnak...

Előzmény: Devil Inside (7)
Kalahari Creative Commons License 2002.11.26 0 0 10
oda fog menni.... mármint sportlétesitmény fejlesztésre, nem pedig a fideszhez.
Előzmény: Kalahari (9)
Kalahari Creative Commons License 2002.11.26 0 0 9
Hány 1000 milliónak is ütik most bottal a nyomát stadionfideszrekonstrukció címén? Ha jól emlékszem 4000 körül van a lé.

Remélem, hogy meglesz habár elég pesszimista vagyok, s remélem ez a 2030 pedig tényleg oda fog menni.

Jut eszembe miböl is fogja visszafizetni a havi 900.000 forintos törlesztörészleteket a Várhegyi az új kéglire? Hm, csak úgy eszembe jutott.

guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 8
De könyörgöm ~500 ember miatt miért építünk tizenxezres stadionokat?

Ha tele lennének a lelátók, akkor valószínűleg nagyrészt önerőből is meg tudnák oldani a felújítást!

Egyébként a FOCI-t szeretem!
De pl. normális uszoda alig van az országban!

Előzmény: Törölt nick (4)
Devil Inside Creative Commons License 2002.11.26 0 0 7
De lehet.

Csak néha unalmasak, de ez minden bajnokságban elöfordul - márahogy a Sport1-en látom.

A B-közepeket kellene inkább megoldani, ha béke lenne a stadionokban, talán még én is kimennék néhanapján. (Nem minden hétvégén, csak úgy havonta egyszer.)

Előzmény: guszthy13 (2)
nazarene Creative Commons License 2002.11.26 0 0 6
>gondolom több mint 100e Viktor klón ült szombaton a lelátókon Barcelonában

megvilagositottal!
most mar tudom, miert bukott a fidesz;D

Előzmény: Devil Inside (3)
guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 5
Nem, ezek a mondatok kb. '86 óta égtek az agyamba!

Majd, ha kijutunk az EB-re, vagy VB-re akkor visszatérhetünk erre!

Előzmény: Devil Inside (1)
Devil Inside Creative Commons License 2002.11.26 0 0 3
Miután más nem szeretheti a focit, gondolom több mint 100e Viktor klón ült szombaton a lelátókon Barcelonában.
Előzmény: nazarene (0)
guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 2
A nagybetüs FOCI-t én is szeretem!
A VB minden meccsét néztem (amit tudtam)!

De ami nálunk van, azt nem lehet annak nevezni...:-(

Előzmény: nazarene (0)
Devil Inside Creative Commons License 2002.11.26 0 0 1
Látom, ezek a mondatok kb. 6 éve beégtek az agyadba.

A Fradi két hete pariban volt a Bundesliga jelenlegi 3. helyezettjével.

Előzmény: guszthy13 (-)
nazarene Creative Commons License 2002.11.26 0 0 0
a f0ci vikt0r kedvence v0lt
Előzmény: guszthy13 (-)
guszthy13 Creative Commons License 2002.11.26 0 0 topiknyitó
Idézek a költségvetés tervezetéből:
"Sportlétesítmény-fejlesztési program: 2 030,0 millió Ft"

Kérdem én: ebből mennyi megy "foci" stadion felújításra? (Amit később szétvernek a "B-közép szurkolók)
Ha 0% akkor oké! De sajnos nem hiszem...

Én személy szerint csak a 0 Ft-nyi támogatást tartom elfogadhatónak, ha a "Magyarfoci" nevezetű szörnyszülöttről van szó...

Az én adómból ne pénzeljék ezeket a naplopókat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!