Igazad van. Ma már viszont nem az a lényeg, hogy milyen szintre volt képes az MDF magát destruálni, hanem az, hogy hogyan képes magát az ellenzék úgy megszervezni, hogy valós politikai versenyhelyzet alakulhasson ki, illetve a magyardemokraták jövőjéről. A kettő nézetem szerint összefügg.
Ebben a nézőpontban az sem igazán lényeges, hogy OVI lesz-e valaha ME. Egyik oldal sem jobb, és csak egymást bírják teljesítményre sarkallni, ha egyáltalán képesek.
Félek, félreértettél. Én az elismerés hangján szóltam hozzád.
Erre te egy ... ... ... Naneeeeeee!
Jobb lett volna, ha nagyjaink egyikétől idéztél volna.
A fölvetéssel ellentétben, az MDF nem sírját, hanem túlélési lehetőségeit keresi, a FIDESZ-től való rugalmas elszakadás taktikájában.
Az egy tábor egy zászló elv egyébként is látványosan megbukott. Ha egy néhány évvel ezelőtt OVI nem fúrja meg a Békejobb kezdeményezést akkor ma Miniszterelnök. Ezt az érvet a sokszor és erősen lesajnált Centrum Párt több mint négy százaléka támasztja alá, amit az országgyűlési választásokon szerzett.
Ha a jobb oldal nem kíván úgy 12-16 évig ellenzékeskedni szüksége van egy centrum pártra, ami lehet az MDF különösen ha magába sikerül olvasztani a Centrum Párt alkotó elemeit. E szervezet képes középen begyűjteni azon szavazatokat amelyeket egy a szélsőjobbra kacsingató Fidesz szükségképpen elszór.
Másrészről mint régi magyardemokrata mondom egy Horváth Balázstól való megszabadulás sokkal nagyobb csibészséget is megér, mint ami történt. A jobboldal nagy baja az, hogy miért nem egyenest a szadeszba vagy a maszopba lépett.
Ez a 25 millió euró nem az, amire te gondolsz. A 25 millió euró az az összeg, amennyivel jobb lesz a szaldónk az EU-támogatásokat és a befizetést együtt tekintve, mint 2003-ban. A "nyereséget" 2006-ig 3-4 milliárd euróra becsülik.
:-)
Azért néha az ember elolvashatná a saját megnyilatkozásait is.
"De szeretném fölhívni a tisztelt egykori kormánypártiak figyelmét, hogy az 1994 és '98 közötti négy évről a magyar választópolgárok kimondták a maguk világos ítéletét. Ezért ülnek most ellenzékben, mi pedig a kormánypárti padsorokban. Kéretik a polgárok döntését tiszteletben tartani, és utólag nem megkérdőjelezni ezt a döntésüket! (Taps a kormánypártok és a MIÉP soraiban.) Szerencsétlen dolognak tartom ugyanis, ha a választások után két hónappal már megtámadja az ellenzék a választópolgárokat, azt mondva nekik, hogy szerencsétlen döntést hoztak. (Derültség és zaj.)"Orbán Viktor
Ma már a sokadik érdekes idézetet olvastam tőled.
Az idézeteidről az itt tébláboló olvasó közönségről az jutott eszembe, ami egy volt ismerősömnek a diákjairól: az egyik dikot nem lehet tanítani, a másikat nem kell.
Ma már a sokadik érdekes idézetet olvastam tőled.
Az idézeteidről az itt tébláboló olvasó közönségről az jutott eszembe, ami egy volt ismerősömnek a diákjairól: az egyik dikot nem lehet tanítani, a másikat nem kell.
Remélem kicsi bakfis demokráciánk kinövi gyermekbetegségeit és kinevelődik egy olyan réteg, aki már nem dől be a majomkodásnak...
Nézem az indexet, jó szórakozás meg minden, de azért fárasztó. És sokan elfáradnak. És sokan fogják megunni ezt a piacpolitizálást, ahol az egyik kofa Kovács a másik Orbán, összevesznek a vevőn, aki pedig fogja magát és elmegy a búsba. :-)
""Mert amiként külön-külön tájakról és tartományokból jönnek a vendégek, úgy külön-külön nyelvet és szokást, külön-külön példát és fegyvert hoznak magukkal. S mindez az országot díszíti, az udvar fényét emeli. Mert az egynyelvû és egyszokású ország gyenge és esendõ.""
Utálom az ilyesmit. Ez pont olyan, mint amikor általános iskolában a lányok közölték egymással, hogy veled nem barátkozom, mert szereted a tejet :) Jó, hogy ilyen intelligensek a politikusaink. Óvoda...
a párt "szilárd elvi alapokon nyugvó, következetes politikája nem engedheti meg, hogy bármelyik felelős tisztségviselője a kormányzó pártok bármelyikével - bármilyen okból - megállapodjon".
Csak gratulálni tudok. Ez politika a javából. :-)
(Tiszta tavalyi Szdsz :-D )
Jövőre a parlamentben is külön napokon űlésezik az ellenzék, mint a kormány? Megvárom...
Index:
-----------------
Dávid Ibolya is tudott a veszprémi MDF-MSZP paktumról Horváth Balázs elhatárolta magát pártjától
Spirk József
2002. november 22., péntek 15:07
Bár Horváth Balázs, az MDF országgyűlési képviselője "a pimaszság határán túlmenőnek" nevezte a Veszprém megyei MDF-elnök és az MSZP között létrejött paktumot, az egyezség az Index információi szerint Dávid Ibolya pártelnök jóváhagyásával köttetett. Kuti Csaba, a megyei közgyűlés kormánypárti segédlettel ismét megválasztott MDF-es elnöke szerint érthetetlen, hogy Horváth Balázs miért tartja elfogadhatatlannak, hogy a Fidesz helyett pártja szerezte meg a tisztséget.
Horváth Balázs, az Antall-kormány egykori belügyminisztere pénteken közleményben határolta el magát pártja veszprémi frakciójától, amely az MSZP-vel összefogva ismét Kuti Csabát, az MDF megyei elnökét választotta meg a megyei közgyűlés elnökévé. Az MDF-es országgyűlési képviselő szerint a párt "szilárd elvi alapokon nyugvó, következetes politikája nem engedheti meg, hogy bármelyik felelős tisztségviselője a kormányzó pártok bármelyikével - bármilyen okból - megállapodjon".
Nem cirkuszra kaptak mandátumot
Kuti Csaba, a megyei közgyűlés csütörtökön újraválasztott elnöke szerint viszont a választók nem olyan cirkuszra adtak mandátumot, amit Horváth Balázs és a megyei Fidesz-frakció művelt a testület tisztségviselőinek választásakor. Mint emlékezetes, a csoport kivonult az ülésről, majd bejelentette, hogy nem vesz részt egyetlen bizottság munkájában sem. A jobboldal "lázadása" azután tört ki, hogy kiderült, a patthelyzetbe került 40 fős közgyűlésben a MDF-frakció megállapodott a 20 fős szocialista képviselőcsoporttal, és a paktum alapján Kuti megőrizhette posztját. Horváth Balázs, aki a parlamentben az éppen lemondani kényszerült Balsai Istvánt támogatta, bejelentette, hogy a továbbiakban függetlenként politizál a veszprémi közgyűlésben.
A Fidesz is magának akarta
A régi-új elnök az Index kérdésére elmondta, hogy elkötelezett jobboldaliként sem tehet úgy, "mintha az ország másik fele, amelyik a szocialistákra szavazott, nem létezne". Érthetetlen számára, hogy Horváth Balázs miért nevezte a "pimaszság határán túlmenőnek" azt, hogy saját pártja az országgyűlési alelnöki tiszt mellett egy megyei közgyűlési elnökséget is magáénak tudhat, még ha azt a Fidesz magának akarta is. Kuti elmondta, hogy a kormányoldallal kötött megállapodásról - bár erre nem volt kötelezettsége - egyeztetett Dávid Ibolya pártelnökkel és Csáky András országos választmányi elnökkel is.
"hiszen az odabenn felmerulo PROBLEMAK megoldasara odabenn van penz. "
Ha van. :)
Az odabenn felmerülő problémák ugyanis sokkal nagyobbak.
Caracalla császár is megadta a római polgárjogot a birodalom minden lakójának, akik hosszú ideje szerették volna elnyerni azt és igen örültek neki.Mi visszatekintve tudjuk, hogy akkor az már nem ért semmit, a birodalom pedig nagyarányú hanyatlásban volt.
Te okos fiú vagy, mért tájékoztatsz itt félre?
Az eu-ban azt a pénzt fogjuk visszakapni, amit befizetünk, a közös leosztás szerint. És még ki is kell egészíteni az önrésszel. Sajna ez így van.
De minden pénzt megér egy kevésbé korrupt közélet, bár már lassan nem érdemes korruptnak lenni, az eredeti tőkefelhalmozás ugyan még folyik, de mire belépünk, lezajlik.
Mostanság számítunk az orosz/ukrán támogatásra, legálisan, hallgasd csak Tabajdi Csabát.
rézi
livefast!
Én emléxem, hogy az Antal kormány idején előfordult, hogy december 31.-én késő este még javában szavaztak a parlamentben az éves költségvetésről, de már megjelent a Magyar Közlönyben.
Azok a daliás idők...Még az órát is megállították, hogy betarthassák a törvényt...:-))
Nincs új a nap alatt.
Péter.
Az pedig megint egy másik kérdés, hogy milyen háttéralkuk köttettek. Gondolok itt például az alelnöki pozíciókra, a megyei vállalatok fb-tagsági posztjaira. Az sem mindegy, hogy Kuti kivel ült le először tárgyalni, én úgy tudom, hogy eleve az MSZP-vel.
"hiszen az odabenn felmerulo PROBLEMAK megoldasara odabenn van penz. idekinn meg nincs."
Támogatásokat kapunk majd, ez ténykérdés. Ezeket azonban meg kell pályázni, ráadásul a pályázatokat elbírálók eléggé szőrösszívűek, soxor a kákán is csomót keresnek. 2004-ben, a reménybeli csatlakozás első évében ha minden rendelkezésünkre álló pályázati forrást is ki tudnánk használni akkor is csak 25 millió euróval kapnánk többet vissza, mint amennyit a befizetési kötelezettségünk tesz ki. Ez utóbbi viszont kötelezettség, és mint ilyen fix összeget jelent. A pályázatok pedig vagy sikerülnek, vagy nem. Sajnos a politikai alapon kinevezett új kistérségi menedzserek többségének az EU-pályázatok megírásának standardja teljesen ismeretlen lesz, ezért elképzelhető, hogy nagy arányban lesznek a pályamunkák formailag hiányosak.
Összehasonlításképp: a 80-as években csatlakozó Portugália többmilliárd eurónyi tiszta nyereséget könyvelhetett és könyvelhet el még most is.
Nem olyan egyszerű az ábra, mintahogy látod, vagy láttatni szeretnéd.
Ha a komcsik olyan lények lettek volna, hogy csak saját párttagjaikkal szemétkedtek volna, akkor igazad lehetne.
De sajnos ezek a férgek azokat sem hagyták békén, akiknek semmi közük nem volt hozzájuk.
Élősködő organizmusoknál ez így szokott lenni. :))
Kuti az mdf megyei választmányának felhatalmazása nélkül írt alá megállapodást az mszp-vel és a szabad demokratákkal egy hete.
Az eredeti terv az lett volna az mdf megyei választmány részéről, hogy mdf, mszp, fidesz megállapodás születik, méghozzá úgy, hogy Kuti marad az elnök, és három alelnök lesz: két mszp-s, egy fideszes.
Ez nyilván jobban képviselte volna a jobbos pártok érdekeit, hiszen a négy vezetőből kettő balos, kettő jobbos lett volna.
Ehelyett most két mdf-es képviselő állt össze az mszp-vel és az szdsz-szel, a vezetőségben pedig Kuti található két szoci alelnökkel.