Keresés

Részletes keresés

Tomy44 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 20
Ezzel sem nyertem piros hangszórót...:((
Előzmény: sip pista (17)
Tomy44 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 19
Egy töketlen béna fasz vagyok! :((((

Már megvan köszönöm a segítséget :)

Előzmény: Tomy44 (18)
Tomy44 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 18
Honnan is tudom letölteni ezt?
Előzmény: sip pista (17)
sip pista Creative Commons License 2003.02.12 0 0 17
Előzmény: Tomy44 (16)
Tomy44 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 16
Sziasztok.

Segítsék kéne, "http://yp.tilos.hu:9000/tilos_high.ogg" mivel tudom lejászani, vagy miért nem játsza le?
Progs: Winamp 3; Media Player 9; quick time; Real one player. Egyik sem kajálja :(

Howard Creative Commons License 2002.11.20 0 0 15
Sikerült!
Nem tudom mitől javult meg, de annyit csináltam, hogy fdisk-ben létrehoztam egy elsődleges DOS partíciót, utána aktívvá tettem, és bootoltam a dso telepítőlemeről. Elindult a telepítő, megformázta a vinyót, feltette a dos-t, már csak az a baj, hogy nem tudom bootolni róla, lehet, hogy tényleg Prim Masternek kell berakni.
Howard Creative Commons License 2002.11.19 0 0 14
A DOS telepítő file-okkal önmagában nem mész semmire, mert csakis úgy tudod feltenni, ha a saját lemezéről boot-olsz, és onnan indul a telepítés. Image-ben kéne lementeni a lemezeket, azzal meg nem tudok megbirkózni.
Előzmény: -MISU- (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.19 0 0 13
Ha jól megnézed én is írtam már a SYS parancsról (3. hozzászólás), valamint nem véletlenül ajánlották számodra a
format c: /s
parancsot sem.
Előzmény: -MISU- (12)
-MISU- Creative Commons License 2002.11.19 0 0 12
Hi Howard !

Látom még friss a topic; és igaz, hogy Neked lenne szükséged segítségre, de én is elpanaszolom a bajomat. Vagyis hagyok egy másik topicra mutató linket, és aki tud, segíthet.
Hozzászólás #3 @ operációs rendszerek - a dos topic.

Howard; el tudod küldeni zip-ben a DOS telepítő fájlokat? E-mail: misuposta@operamail.com
Köszi !

Előzmény: Howard (7)
Tomy44 Creative Commons License 2002.11.19 0 0 11
Thx
Howard Creative Commons License 2002.11.19 0 0 10
Például:
Daemon tools, vagy CloneCD(ha írni akarod).
Ha daemon-ba betöltöd a filet, akkor egy CD meghajtóként megjelenik a partíciók között. Változtatni rajtuk (a fileokon) szintén lehet, de fogalmam sincs milyen programmal, nekem eddig nem kellett.
Előzmény: Tomy44 (9)
Tomy44 Creative Commons License 2002.11.19 0 0 9
Sziasztok!
Van nekem egy fájl párom, és nem tudom hogy mlyik programmal tudnék beléjuk életet lehelni. :(

Flt-il2.bin 5xxMB
Flt-il2.cue 37b

Egy ismerősöm azt mondja valamelyik CD író progi használja, de sajnos nem sikerült rátalálnom.

Várok minden építő jellegű infot.

Kösz
Tomy

Howard Creative Commons License 2002.11.19 0 0 8
Sajnos úgy sem működik, hogy Primary Master a vinyo.
Howard Creative Commons License 2002.11.19 0 0 7
szóval.MS-DOS 6.22-ről van szó.
Több dologgal is próbálkoztam, formázatlan vinyóval, FAT-nak formázottal is, de mindig ugyanaz az eredmény. A bootolás megy, szóval nem azzal lesz a gond.
pl. bootolok a DOS telepítőlemezével. Elindul a telepítő, aztán kilép, vagy mondjuk én kilépek. Utána behívom az fdisk-et (kislemezről), és ott azt mondja, hogy van egy elsődleges partíció, adott esetben FAT, vagy unknown. Ha a parancssorban át akarok váltani c-re, akkor Invalid drive specification.
Újabb DOS? És olyat merre találok?
Howard Creative Commons License 2002.11.19 0 0 6
Ja, és a 340-es előtt egy 850-es vinyóval is ugyanez volt a helyzet. Vajon a DOS-os bootlemez miért nem látja a vinyót?
Conmet Creative Commons License 2002.11.19 0 0 5
(Bocsesz, rossz gombot nyomtam!)

Hi Howard!

Az nem lehetséges, hogy a kis winyót valamikor FAT32-vel használtad, és a DOS ezért nem képes megformázni?
Szerintem először az fdisk futtatásával kellene próbálkoznod, azzal legyalulni mindent a winyőről és új FAT16 partíciót létrehozni.

Persze a bibi ott is lehet, hogy a DOS a rendszerwinyőt alapvetően a primary IDE-vezérlő master portján keresi.

Előzmény: Howard (-)
Conmet Creative Commons License 2002.11.19 0 0 4
Hi Howard!
Előzmény: Howard (-)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.19 0 0 3
Eszembe jutott az egyik módszer, miként tudok XP-t telepíteni floppy segítségével a második vinyómra, talán leszűrhető belőle valami (Ugyanis oda CD boot-tal sem tudok telepíteni, persze másolni szoktam inkább, de egyszer az alábbiakra kényszerültem.)

- "A C SCSI" boot-szekvencia.

- Win98 bootlemez betesz, tapasztalom, hogy a második vinyóm tegyük fel, mint D: látszik.

sys a: d:

parancs, ami kialakítja a partíció megfelelő szabványú boot-szektorát és átviszi a rendszerfájlokat. Ezután a floppy-n található többi fájlt is átmásolom, ez már bármilyen oprendszerrel történhet.

- Váltok:

"D A SCSI"

- Indítás, tapasztalom, hogy a második vinyóm teljesen úgy viselkedik, mitha ő egy Win98 boot-floppy lenne. "Látja" a CD meghajtót, lehet telepíteni.

- Telepítés után tapasztalom, hogy a boot-menübe bekerült az XP alá egy DOS rendszer, ami tulajdonképpen a Win98-floppy rendszere és amit könnyedén törölni tudok onnan, a fájljaival együtt.

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.19 0 0 2
Persze az egésznek a hátulütője, ami nekem is okozott már problámát, hogy "D A SCSI" szekvencia esetén a floppy használatával való telepítés nem igazán jön össze úgyemlékszem, legalábbis az én alaplapomnál.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.19 0 0 1
Az én alaplaponnál ez úgy működik, hogy a letiltás itt nem jó módszer, a boot szekvenciát kell átállítani.

C A SCSI - IDE1 master
D A SCSI - IDE1 slave vagy IDE2, amelyiken HDD található
E A SCSI - értelemszerűen, prioritás szerint
F A SCSI -

C, D, E, F itt a BIOS számára nem partíciót jelent, hanem vinyót, csak úgy darabra.
Persze amikor bootol a D vinyóról a BIOS, utána azt már C:-nek fogja tekinteni a telepítő, legalábbis konkrétan annak a vinyónak az aktív partíciója lesz a C:.

NevemTeve Creative Commons License 2002.11.19 0 0 0
Lehet hogy az a gond, hogy van egy winchestered (a kisebb), aki nem primary master.
Egyebkent milyen DOS ez? Lehet hogy az a DOS kellene neked, amit a WIN98-hoz adnak, az tud FAT32-t is hasznalni.
Lehet hogy elorol kellene kezdeni az egeszet egy ures (nagy) winchesterrel?
Előzmény: Howard (-)
Howard Creative Commons License 2002.11.19 0 0 topiknyitó
A következő a helyzet. Van pár régi DOS-os játék meg program, amit szeretnék használni. XP alatt ez nem megy, így kitaláltam, hogy egy kis vinyóra (340MB) felteszem komplett rendszerként a DOS-t minden hardvert beállítok, ahogy kell (hangkártya, hálókártya...).
Úgy gondoltam, hogy ha DOS kell, a nagyvinyót letiltom BIOS-ban, és akkor a DOS-os vinyó boot-olna. Ez idáig rendben is lenne (talán). A baj az, hogy a DOS telepítője (3db kismelez) nem keződik el. Mondja, hogy van egy HDD-m, és hogy le akarja formázni. Nem kezdi el a formázást, azt írja ki, hogy valamilyen hiba lépett fel, és csa kilépni lehet. Az érdekes a dologban az, hogy ha ezután parancssorban nézelődök, akkor nem látja a vinyót.
Kérdésem:
Elképzelhető, hogy ezekkel az uj alaplapokkal (asus tusl2c) a DOS már nem kompatibilis? pl. az IDE vezérlő, vagy bármi más. Akinek 5lete van, az kérem szóljon, mert már nagyon szeretnék norton commandert telepíteni :)).

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!