Keresés

Részletes keresés

Sitzi Creative Commons License 2003.03.17 0 0 57
Köszi az infot.
Megnéztem a germanwings-t, de én csak 198 euróért találtam Kölnből Istanbulba, majd vissza járatot.
Valamit rosszul nézek?
aagica Creative Commons License 2003.03.17 0 0 56
Csak nekem még sosem sikerült négy legolcsóbb jegyet összeválogatnom. Plusz költség még az illeték is.
Csinálj egy próbafoglalást, aztán majd meglátod.
Előzmény: bldbld (55)
bldbld Creative Commons License 2003.03.17 0 0 55
A Germanwings repül Törökországba Kölnből (oda pedig Bécsből juthatsz el). A legolcsóbb jegyek 19 euróba kerülnek szakaszonként, tehát összesen 76 euróért meg lehet járni a dolgot.
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.17 0 0 54
"A bátrak légitársasága a Ryanair

A fapados Ryanair légitársaság új reklámkampányba kezd, melynek keretében egymillió jegyet ajánlanak fel, darabját 10 fontért, március 21-éig (általános vélemény szerint addigra már háború lesz).

A Ryanair azt is bejelentette, hogy az általa felvásárolt buzz fapados repülőtársaság pilótáinak kilencven százaléka már aláírta az új szerződését az új tulajdonossal – idézte a Reuters az ír légitársaság közleményét. A Ryanair mintegy 200 dolgozót választott ki a buzzosok közül, akik múlt péntekig választhattak, hogy mennek vagy maradnak.

Az ír fapados a buzz régi dolgozóival újra tud indítani a 13-at az eredeti 24-ből; a járatok sűrűbben járnak majd, a jegyek pedig olcsóbbak lesznek, mint korábban. A Ryanair hivatalosan áprlils elsején veszi át a buzz irányítását a holland KLM-től – írja a napi.hu."

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.17 0 0 53
A Ryanair csak a Pescara-Graz-Berlin-Tampere vonaltól nyugatra müxik.
A többit nem ismerem.
Előzmény: Sitzi (52)
Sitzi Creative Commons License 2003.03.16 0 0 52
Sziasztok!
Én nem nagyon ismerem ezeket a fapados járatokat.
Mennek valahonnan Törökországba is?
Én oda szeretnék utazni, ha minden jól megy május elején.
em Creative Commons License 2003.03.14 0 0 51
... csak mar latnam hogy mennek ferihegyrol is a jaratok! :-))) .. mindig csak igergetik:)))
Előzmény: kábelbúvár (50)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.03.14 0 0 50
"Tízezer forintos repülőjegy Európába
2003. március 14. 9:29

MNO
A hónap végén elindulhat az első magyarországi fapados légitársaság, az európai úticélok várhatóan tízezer forint körüli összegből jönnek majd ki - írja a Napi Online.

A hónap végén elindulhat az első magyarországi, úgynevezett fapados légitársaság, amely a nagyobb cégek árainak töredékéért kínál majd repülőjegyeket. Ekkorra lesznek meg a feltételei annak, hogy a csak kisgépeket kiszolgáló Ferihegy 1-es terminál fogadni tudja az utasokat. Az épület átalakítása már elkezdődött, bár a Budapest Airport hivatalosan még egyetlen társasággal sem tárgyalt.

A lehetőség már adott. Ezek az úticélok akár a hónap végétől repülővel is elérhetőek lennének tízezer forint körüli összegből. Az úgynevezett "fapados légitársaságok" ugyanis ennyiért kínálják jegyeiket. Az egyik legnagyobb ilyen társaság, az ír RyanAir például tíz fontot, vagyis kevesebb mint ötezer forintot kér egy Grazból Londonba tartó járat üléséért. A Ferihegyi repülőtér egyes terminálja néhány héten belül fogadni tudja az olcsó járatok utasait."


szutyok Creative Commons License 2003.03.12 0 0 49
Kösz a válaszokat, úgy néz ki minden rendben volt telefonálgatás nélkül is.
Előzmény: bjump (48)
bjump Creative Commons License 2003.03.11 0 0 48
Hát én voltam Graz-London útirányon kétszer, meg London-Dublinon is, én is kicsit paráztam, de aztán nem telefonálgattam, mégis minden rendben volt. Szerintem ezt azért írják, hogy ha esetleg vmi változott mondjuk a menetrendben, akkor azt meg tudják mondani. Utazás előtt pár nappal ellenőrizd le a menetrendet, és nem lesz gáz!
szutyok Creative Commons License 2003.03.10 0 0 47
Köszi, valaki más meg tudná ezt erősíteni? Egy barátomnak foglaltam a jegyet és nem szeretném, ha Grázban pofára esne...
Előzmény: totoo (46)
totoo Creative Commons License 2003.03.10 0 0 46
hat en amikor hazamentem, akkor honapokkal elore lefoglaltam. a london-graz-ot konfirmaltam elore telefonon ket nappal az indulas elott, es teljesen ok volt. visszautra viszont nem talaltam olyan szamot, amit magyarorszagrol is hivni lehetett volna szoval hagytam az egeszet a francba. semmi gaz nem volt check-innel. szerintem nem fontos a konfirmalas.
Előzmény: szutyok (45)
szutyok Creative Commons License 2003.03.09 0 0 45
Hali! Valaki, aki már repült a Ryanairrel segítsen: kell rekonfirmálni a foglalást néhány nappal indulás előtt?

Az email szerint, amit küldtek kell:
" Passengers who book well in advance should reconfirm their
outward/return flights, via your local call centre, between
24 hours and 72 hours prior to departure."

A site-jukon azonban nem találtam infót arról, hogy ezt hol lehetne megtenni. Graz-London útvonalról van szó.

Előre is köszi.

Előzmény: totoo (44)
totoo Creative Commons License 2003.02.28 0 0 44
megint ingyenjegy akcio a ryanairnel!
tobbek kozott a klagenfurt-london utvonalon is.
hetfo ejfelig el az akcio (addig kell foglalnod)
www.ryanair.com
kábelbúvár Creative Commons License 2003.02.14 0 0 43
"Bővíti járatait a szlovák fapados társaság

Egy nemzetközi konzorcium hárommillió eurót fektet a szlovák SkyEurope Airlines cégbe, Közép-Európa első fapados légitársaságába. A konzorcium tagjai között van az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), az Euroventures Danube BV (amelynek fő részvényese az ABN Amro Bank, az EBRD és az Európai Unió kis- és középvállalkozási programjának közös kockázatitőke-alapja). A befektetett összegből a légitársaság bővíti flottáját, növeli a járatok gyakoriságát, és nyártól új úti célokra – például a horvát tengerpartra – is szállítja utasait.

A SkyEurope – amely rövid fennállása alatt Szlovákia legnagyobb légitársaságává nőtte ki magát – a pozsonyi és a kassai reptérről indítja menetrend szerinti járatait, többek között Prágába, Berlinbe, Zürichbe, Milánóba, Dubrovnikba és Splitbe.

A The Times írása szerint a tíz új EU-tagország felvétele lényegesen olcsóbbá teszi majd a Kelet-Közép-Európába irányuló légi közlekedést, hiszen ezek az országok is felkerülnek az alacsony költségű repülés térképére. A csatlakozás után ugyanis a légitársaságoknak nem kell többé különleges engedélyt kérniük, ami ma még hosszadalmas, költséges és bonyolult eljárás.

Várhatóan a Ryanair és az easyJet indul el leghamarabb kelet felé. Budapest és Varsó első tervei között szerepel. Alex McWhirter, a Business Traveller című szakmai lap munkatársa szerint a tíz új tagországba irányuló repülőutak költsége akár hetven százalékkal is csökkenhet. Erre a Nagy-Britanniával már 1998-ban külön szerződést kötött Cseh Köztársaság példája szolgál bizonyságul: Prágába korábban akár háromszáz fontba is belekerült egy repülőjegy, ma viszont a cseh főváros 76 fontért oda-vissza megjárható."

NSZ


hubaguba Creative Commons License 2003.02.14 0 0 42
Nem utazási iroda, de bármilyen fapados (Ryanair, Easy Jet...) repjegy foglalásban tudok segíteni - Pesten.
Akit érdekel írjon egy mailt!
Üdv,
Előzmény: Gergo222 (40)
Kistván Creative Commons License 2003.02.12 0 0 41
nem olyan hosszú ez a topic, hogy ne tudd végigolvasni kb fél óra alatt:-)))
ha meg megtennéd, nem kérdeznél ilyet.

szóval a ryanair-nek nincs irodája, és nem is vehetsz semmilyen irodában jegyet a gépükre, csak telefonon és neten.
ezért is olcsóak:-))

Előzmény: Gergo222 (40)
Gergo222 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 40
Nem tudja valaki, hogy Magyarországon/ Bp-en lehet-e foglalni valahol utazási irodában Ryanair jegyeket?
GoldenEye Creative Commons License 2003.02.11 0 0 39

Hát, ha jól gondolom, akkor abban is különbözik, hogy melyik napon utazol. Amikor mi utaztunk tavaly májusban Grazból Londonba, akkor egyesével mentem végig a napokon abban az időszakban, amikor menni akartunk és mindennapra más lett az ár. Ez azért van, ha jól tudom, mert az egyes napi jegyek árát az adott napi kereslet alakítja. Az 1 font, meg a 29,99 euro az nem azt jelenti, hogy annyiért fogsz repülni, hanem azt, hogy akár már annyiért is repülhetsz. Amikor mi mentünk, akkor azt hiszem 29,99 volt az ár, de ha június 1-én mentünk volna, akkor 139 euro lett volna, mert akkor volt a királynő jubileumi ünnepsége és feltételezhetően sokan utaztak oda. Két héttel korábban meg simán volt jegy 29,99-ért is. És igen persze, ott az illeték a végén.

De azért szerintem, még így is elég olcsón lehet utazni :))
Csak sok napot ki kell próbálni.

Előzmény: Kistván (36)
GoldenEye Creative Commons License 2003.02.11 0 0 38

Szia, csak annyi, hogy nekem a testvérem ment Liverpoolba és ő nem ment be Londonba Stantedről, hanem arra ment a vonat. Szóval nem lehetetlen, de körül kéne nézned a Stanstedi honlapon (http://www.stansted.co.uk/) ott biztos több info van.

Előzmény: Tevemadár (18)
HORI Creative Commons License 2003.02.01 0 0 37
Nem tudom. Innentől már én vagyok a hülye...
Előzmény: Kistván (36)
Kistván Creative Commons License 2003.01.31 0 0 36
szinte hihetetlen, de elolvastam.
zsír hülye nem vagyok.
éppen ezért kérdeztem.

Tehát elvileg 3főre:
Graz-London 29,99 Eur (Egyszerűség kedvéért 30)
London-Graz 20 Eur
Ez összesen lenne: 150 Eur

Viszont ha foglalok (book online), akkor betartva az előírásokat 02/18-án repülünk el és 02/25-én repülünk vissza. Ez jó, igaz?

Nos így az ár:
Graz-London: 13 Eur
London Graz: 40 Eur
Ez összesen:159 Eur

lehet, hoyg csacskaság 9 Eur-ón vitázni, dehát tegnap a különbség még több is volt.
Meg egyáltalán, miért különbözik?

Előzmény: HORI (35)
HORI Creative Commons License 2003.01.31 0 0 35
Minden ár mellé oda van írva, hogy hogy lehet megkapni.

Melyyik napokon, melyik napszakra, melyik hónapban; mennyivel előbb kell foglalni stb...

Ez gondolom nagyívben nem olvastad el...

Előzmény: Kistván (34)
Kistván Creative Commons License 2003.01.31 0 0 34
az illetéket a megrendelés legvégén számolja fel.
nekem meg már az elején 10 eur-óval többet számolt.
bldbld Creative Commons License 2003.01.30 0 0 33
A megadott árhoz hozzá kell számítani az illetéket, de az elvileg nem fordul elő, hogy az alapár megváltozzon foglalás közben.
Kistván Creative Commons License 2003.01.30 0 0 32
Mért van az, hogy a ryanair oldalán látom, hogy graz-london 29,99 euro, amikor foglalni akarom, akkor meg 39,99? Hogyan kellenne ezt jól csinálnom?

kistván from tatabánya

bldbld Creative Commons License 2003.01.29 0 0 31
Graz-London-Dublin: az utikonyv.com oldalon olvashattok arról, hogy pontosan hogyan is zajlik egy ilyen utazást, meg arról, hogy többek között miért is tud ilyen olcsó lenni.
kábelbúvár Creative Commons License 2003.01.24 0 0 30
" Az új budapesti járatokat indító légitársaságok az első évben akár 50 százalékos kedvezményt kaphatnak a repülőtér-használati díjból - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Pető György, a Budapest Airport Rt. szóvivője a társaság által tervezett kedvezményekről.

A szóvivő szerint jelentős a külföldi légitársaságok, többek között „fapados” diszkont légitársaságok érdeklődése az új kedvezmények iránt."

ORIGO

HORI Creative Commons License 2003.01.22 0 0 29
Ma reggel a Napkelte műsorában elhangzott, hogy nyár elejétől ismét megnyitják Ferihegy 1-et, éppen az ún. "fapados" légitársaságok megjelenése miatt.

Úgy tűnik mi budapestiek sem maradunk le semmiről...

Előzmény: HORI (26)
Mintapolgár Creative Commons License 2003.01.21 0 0 28
Reszben talan ugy, hogy sokan rajottek, nem biztos hogy a Ryanair az olcsobb. Brusszelben pl. azt csinaljak, hogy Charleroi repteren szallnak le, ami kb. 30 km-re van a varostol, es eleg nehezen es dragan lehet kijutni, az egesz repter inkabb hasonlit egy videki buszpalyaudvarra. Parizzsal hasonlo a helyzet: Beauvais repteret hasznaljak, ami meg messzebb fekszik.
Előzmény: bjump (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!