Keresés

Részletes keresés

Kistván Creative Commons License 2003.02.12 0 0 41
nem olyan hosszú ez a topic, hogy ne tudd végigolvasni kb fél óra alatt:-)))
ha meg megtennéd, nem kérdeznél ilyet.

szóval a ryanair-nek nincs irodája, és nem is vehetsz semmilyen irodában jegyet a gépükre, csak telefonon és neten.
ezért is olcsóak:-))

Előzmény: Gergo222 (40)
Gergo222 Creative Commons License 2003.02.12 0 0 40
Nem tudja valaki, hogy Magyarországon/ Bp-en lehet-e foglalni valahol utazási irodában Ryanair jegyeket?
GoldenEye Creative Commons License 2003.02.11 0 0 39

Hát, ha jól gondolom, akkor abban is különbözik, hogy melyik napon utazol. Amikor mi utaztunk tavaly májusban Grazból Londonba, akkor egyesével mentem végig a napokon abban az időszakban, amikor menni akartunk és mindennapra más lett az ár. Ez azért van, ha jól tudom, mert az egyes napi jegyek árát az adott napi kereslet alakítja. Az 1 font, meg a 29,99 euro az nem azt jelenti, hogy annyiért fogsz repülni, hanem azt, hogy akár már annyiért is repülhetsz. Amikor mi mentünk, akkor azt hiszem 29,99 volt az ár, de ha június 1-én mentünk volna, akkor 139 euro lett volna, mert akkor volt a királynő jubileumi ünnepsége és feltételezhetően sokan utaztak oda. Két héttel korábban meg simán volt jegy 29,99-ért is. És igen persze, ott az illeték a végén.

De azért szerintem, még így is elég olcsón lehet utazni :))
Csak sok napot ki kell próbálni.

Előzmény: Kistván (36)
GoldenEye Creative Commons License 2003.02.11 0 0 38

Szia, csak annyi, hogy nekem a testvérem ment Liverpoolba és ő nem ment be Londonba Stantedről, hanem arra ment a vonat. Szóval nem lehetetlen, de körül kéne nézned a Stanstedi honlapon (http://www.stansted.co.uk/) ott biztos több info van.

Előzmény: Tevemadár (18)
HORI Creative Commons License 2003.02.01 0 0 37
Nem tudom. Innentől már én vagyok a hülye...
Előzmény: Kistván (36)
Kistván Creative Commons License 2003.01.31 0 0 36
szinte hihetetlen, de elolvastam.
zsír hülye nem vagyok.
éppen ezért kérdeztem.

Tehát elvileg 3főre:
Graz-London 29,99 Eur (Egyszerűség kedvéért 30)
London-Graz 20 Eur
Ez összesen lenne: 150 Eur

Viszont ha foglalok (book online), akkor betartva az előírásokat 02/18-án repülünk el és 02/25-én repülünk vissza. Ez jó, igaz?

Nos így az ár:
Graz-London: 13 Eur
London Graz: 40 Eur
Ez összesen:159 Eur

lehet, hoyg csacskaság 9 Eur-ón vitázni, dehát tegnap a különbség még több is volt.
Meg egyáltalán, miért különbözik?

Előzmény: HORI (35)
HORI Creative Commons License 2003.01.31 0 0 35
Minden ár mellé oda van írva, hogy hogy lehet megkapni.

Melyyik napokon, melyik napszakra, melyik hónapban; mennyivel előbb kell foglalni stb...

Ez gondolom nagyívben nem olvastad el...

Előzmény: Kistván (34)
Kistván Creative Commons License 2003.01.31 0 0 34
az illetéket a megrendelés legvégén számolja fel.
nekem meg már az elején 10 eur-óval többet számolt.
bldbld Creative Commons License 2003.01.30 0 0 33
A megadott árhoz hozzá kell számítani az illetéket, de az elvileg nem fordul elő, hogy az alapár megváltozzon foglalás közben.
Kistván Creative Commons License 2003.01.30 0 0 32
Mért van az, hogy a ryanair oldalán látom, hogy graz-london 29,99 euro, amikor foglalni akarom, akkor meg 39,99? Hogyan kellenne ezt jól csinálnom?

kistván from tatabánya

bldbld Creative Commons License 2003.01.29 0 0 31
Graz-London-Dublin: az utikonyv.com oldalon olvashattok arról, hogy pontosan hogyan is zajlik egy ilyen utazást, meg arról, hogy többek között miért is tud ilyen olcsó lenni.
kábelbúvár Creative Commons License 2003.01.24 0 0 30
" Az új budapesti járatokat indító légitársaságok az első évben akár 50 százalékos kedvezményt kaphatnak a repülőtér-használati díjból - nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Pető György, a Budapest Airport Rt. szóvivője a társaság által tervezett kedvezményekről.

A szóvivő szerint jelentős a külföldi légitársaságok, többek között „fapados” diszkont légitársaságok érdeklődése az új kedvezmények iránt."

ORIGO

HORI Creative Commons License 2003.01.22 0 0 29
Ma reggel a Napkelte műsorában elhangzott, hogy nyár elejétől ismét megnyitják Ferihegy 1-et, éppen az ún. "fapados" légitársaságok megjelenése miatt.

Úgy tűnik mi budapestiek sem maradunk le semmiről...

Előzmény: HORI (26)
Mintapolgár Creative Commons License 2003.01.21 0 0 28
Reszben talan ugy, hogy sokan rajottek, nem biztos hogy a Ryanair az olcsobb. Brusszelben pl. azt csinaljak, hogy Charleroi repteren szallnak le, ami kb. 30 km-re van a varostol, es eleg nehezen es dragan lehet kijutni, az egesz repter inkabb hasonlit egy videki buszpalyaudvarra. Parizzsal hasonlo a helyzet: Beauvais repteret hasznaljak, ami meg messzebb fekszik.
Előzmény: bjump (25)
kábelbúvár Creative Commons License 2003.01.21 0 0 27
"A szuperolcsó légitársaságok körében megnőtt az érdeklődés Magyarország iránt, s több társaság képviselője folytat tárgyalásokat arról, hogy gépeik leszállhassanak Ferihegy I-en, illetve a debreceni és a sármelléki légikikötőkben - tudta meg a Világgazdaság az érintett repülőtereket üzemeltető társaságok képviselőitől."

INDEX

Előzmény: HORI (26)
HORI Creative Commons License 2003.01.04 0 0 26
Nagyon jó összeállítás!

Novemberben a német Focus magazinban volt egy melléklet ezekről az ún. "low cost airlines"-okról.

Azt még nem írta ide senki, hogy ezek a társaságok a rendelkezés álló helyeknek csak egy részét (a Ryanair pl.65 %-át)értékesítik ilyen olcsón, a többit nem. Ez hozzátartozik a dologhoz.

A ZDF híradóján január 01.-én volt szó erről a témáról, jelenleg az EU-ban a repülős utazások mintegy 8 %-a ilyen "low cost", néhány éven belül szakértők szerint el fogja érni a 25 %-ot.

Egyébként a riport végén bemondták, hogy legkésőbb ez év tavaszán már kelet-európai városokat is felvesznek a programba.

Előzmény: bldbld (24)
bjump Creative Commons License 2003.01.03 0 0 25
Érdekes végignézni ezeket az oldalakat. Jómagam is voltam már a Ryanairrel, most februárban is utazom, néha hihetetlen áraik vannak. De itt a bizonyíték -ez a sok cím-, hogy csak számunkra hihetetlen. Nyugaton ezek az árak. Csak azt nem értem, hogy élnek meg a nagy cégek, 15-20-szoros áron. Egyébként ezek a társaságok sem szolgálnak fel kaját a gépen?
bldbld Creative Commons License 2003.01.02 0 0 24
Csináltam egy kis összeállítást. A fejleményeket igyekszem folyamatosan megjelentetni a www.utikonyv.com oldalon.

Tehát:

Mindegyik ár egy útra vonatkozik.

www.ryanair.com
Hub: London.
Legközelebbi repülőtér: Graz.
Fontosabb célállomások: Anglia, Skócia, Írország, Olaszország.
Árak: 1 euró plusz illeték. Gyakran vannak akciók, és az árak heti kétszer változnak.

www.skyeurope.com
Hub: Pozsony.
Legközelebbi repülőtér: Pozsony, Kassa.
Fontosabb célállomások: Prága, Milánó, Berlin, Zürich, Dubrovnik.
Árak: 990 SKK plusz illeték.

www.germanwings.com
Hub: Köln.
Legközelebbi repülőtér: Bécs.
Fontosabb célállomások: London, Párizs, Madrid, Isztanbul, Róma.
Árak: 19 euró illetékkel együtt.

www.easyjet.com
Hub: London.
Legközelebbi repülőtér: Prága.
Fontosabb célállomások: Anglia, Skócia, Franciaország, Spanyolország, Olaszország.
Árak: 725 CZK vagy 21 GBP plusz illeték.

www.hlx.com
Hub: Köln.
Legközelebbi repülőtér: nincs.
Fontosabb célállomások: London, Spanyolország, Olaszország.
Árak: 13 euró illetékkel együtt.

www.buzzaway.com
Hub: London.
Legközelebbi repülőtér: Frankfurt, Berlin.
Fontosabb célállomások: főleg Franciaország.
Árak: 50 GBP illetékkel együtt.

www.mytravellite.com
Hub: Birmingham.
Legközelebbi repülőtér: nincs.
Fontosabb célállomások: Franciaország, Spanyolország.
Árak: 2 euró plusz illeték.

www.bmibaby.com
Hub: East Midlands.
Legközelebbi repülőtér: Prága.
Fontosabb célállomások: Anglia, Spanyolország, Franciaország, Olaszország.
Árak: 1000 CZK plusz illeték.

www.virgin-express.com
Hub: Brüsszel.
Legközelebbi repülőtér: nincs.
Fontosabb célállomások: Spanyolország, Portugália, Svédország, Athén.
Árak: 39 euró plusz illeték.

A skandináv légitársaság (SAS) fog repülni áprilistól Budapest és Stockholm között kb. 7-8 ezer forint plusz illetékért.

totoo Creative Commons License 2002.12.03 0 0 23
nincs a konkretizalassal semmi gond. akar mar holnaptol is repulhetne, ha nem az venne korul ezt az egesz legiutasszallitast itthon, ami.
Előzmény: bldbld (22)
bldbld Creative Commons License 2002.12.03 0 0 22
Nagyon jót tenne a Ryanair, hogyha Magyarországról is repülnének, biztos vagyok benne, hogy ilyen árakon minden gépük tele lenne. Állítólag felvetődött Székesfehérvár meg Debrecen is, de egy kis időnek még el kell telnie, amíg konkretizálódik a dolog.
Van egy szlovák low-cost légitársaság: www.skyeurope.com. Nem annyira olcsó, mint a Ryanair, de 10 ezer forintért repülnek Pozsonyból Milánóba Münchenbe és Berlinbe, 5 ezerért pedig Prágába (egy útra).
Tevemadár Creative Commons License 2002.12.03 0 0 21
totoo:

Köszönöm!
Mármint az infokat.

A linkeket mindenképpen átnézem!

Amúgy a vasútnál dolgozom, és minden évben 1x jár nekünk vasúti ingyenjegy, amivel helyjegy nem jár, azt nekünk is ki kell fizetni, de szinte korlátlanul utazgathatunk.

Még 1x köszönöm. Megígérem, szétnézek az oldalakon, és, ha nem sikerül valamit megtudni, majd utána fordulok Hozzád/tok.

:-))

Előzmény: totoo (20)
totoo Creative Commons License 2002.12.03 0 0 20
a vonatozas hogy van ingyen? azzal az eurotaril pass vagy nemtom mi a neve pontosan kartyaval utazol, ami ilyen zonakra osztja europat? mert ha igen, akkor az csak "sima" vonatozasra jogosit. a helyjegyet kulon ki kell fizetned, de mint emlitettem az par font. a folgalas foleg pentek-hetfo idoszkaban fontos, hetkozben annyira altalaban nem zsufoltak a vonatok.
a stanstedrol enm megy tavolsagi, de ha onnan bemesz Londonba vonattal, akkor onnan mar megy direkt, atszallas nelkul. a victoria az BUSZ allomas(tudtommal), onnan at kell menni az egyik vasutallomasra.
a helyjegy pedig seat reservation nevre hallgat.
amugy ne vedd bantasnak, de legyel egy kicsit talpraesettebb. ott vannak a lentebb emlitett linkek, azokrol mindent meg lehet tudni.
meg aztan az anglia.lap.hu oldalon is sok hasznos link van, ahonnan el lehet indulni. de most is es barmikor a jovoben szivesen segitek.
Előzmény: Tevemadár (18)
tapena Creative Commons License 2002.12.02 0 0 19
Tevemadár:

Ebböl a sok kérdésböl csak egyre tudok válaszolni - a Stanstedröl nem indulnak ilyen "távolsági" vonatok, mindenképen be kell menned valahogy Londonba.

Sok sikert az utadhoz!

Előzmény: Tevemadár (18)
Tevemadár Creative Commons License 2002.12.02 0 0 18
tapena, totoo!

Nagyon szépen köszönöm a hasznos információkat!

Nos, a helyzet az, hogy nekem a vasúton való utazás ingyen van. Ezért megpróbálnék mindenáron minél többször azzal utazni. És ezért szerettem volna már a Stansted reptérről egyenesen Skócia felé venni az irányt vonattal.
Ez most akkor nem lehetséges? Be kell vonatozni a Victoria -ra (vagy máshová) és onnan esetleg el más állomásra, és onnan irány Skócia, vagy megy a Stansted -ről is? Meg ez a helyjegyes dolog is elléggé elkeserített... :-((
Lehet, hopgy végig állni fogok, ha vonattal utaznék? (Mert most igencsak fontolóra vettem, hogy Londonból is Ryanair...)

Illetve, nem tudtok olyat, hogy akkor én csak helyjegyet szeretnék foglalni, és mondjuk a neten, akkor az hogy lehetséges? (Hogy mondják a helyjegyet angliában?)

huuu, ne haragudjatok, jó sokat kérdeztem...
Amúgy nagyon köszönöm még egyszer a segítségeteket! És az infokat!

tapena Creative Commons License 2002.11.29 0 0 17
Üdv.

A Victoriára a Stanstedről az open return (6 hónapod van a visszaútra) buszjegy helyben véve (tehát úgy, hogy nem foglalod le előre) 12,5 font, az út meg kb. 1,5- 2 óra a forgalomtól függően.

(ha meggondolnád magadat, és mégis repülővel mennél Skóciába, akkor nézd meg az Easyjet.com -ot is. Ez a repülőtársaság is indít járatokat a Stanstedröl Edinburghba, Glasgowba tűrhető áron, 2 óránként)

Előzmény: totoo (15)
totoo Creative Commons License 2002.11.29 0 0 16
na ja a ryanair jobb megoldas ha glasgowba mesz. talan aberdeen-be is repul, de ez nem 100%
aberdeenbol meg Edinburgh vonattal egy-ket ora lehet
Előzmény: tapena (13)
totoo Creative Commons License 2002.11.29 0 0 15
hat a stansteden meg nem jartam, ez hozza tartozik az igazsaghoz, de ket heten belul fogok. Grazrol gozom sincs. amugy Angliaban elek jelenleg tehat van tapasztalatom. amit en en ajanlok Neked:
a stansted csak neveben London, amugy kb 120 km-re van Londontol, szoval tomegkozlekedes nem jatszik. vegyel buszjegyet elore, ami bevisz London belvarosaba es a Stanstedi repterrol indul. (www.gobycoach.com >> London Stansted -Victoria bus station London >> Ł9 return, ha elore lefoglalod es egyik sem esik penteki napra. ha nem tudod meg mikor jossz vissza, foglalj open return-t ugyanennyiert, de akkor majd fizetned kell Ł1.50-et a vissza ut fixalasakor) felorankent megy busz a stanstedrol Londonba, de nagyon fontos, hogy a ryanair altal jelzett erkezesnel legalabb ket oraval kesobbi buszindulasra foglalj, ugyanis a gepek altalabn kesnek & a bevandorlasi tiszt is szokott szarozni.
Londonban a victoria-rol konnyen el lehet jutni barmelyik vasutallomasra.
nagyon fontos! folgalj jegyet elore ket hettel legalabb!! ezt nem tudom elegszer mondani. nekem a Stoke on Trent - Edinburgh return (stoke egy varos manchestertol nem messze) kerult Ł25-ba diakkal, harom hettel az uatzas elott kifizetve. ugyanez az utazas elott egy hettel Ł40 korul, elotte nap Ł63 az utazas napjan Ł99 lett volna...
Londonbol atszallas nelkul megy vonat Aberdeen-be, ami megall Edinburghben is. ja es meg egy nagyon fontos dolog: ha nem akarod az egesz utat vegigallni (6 ora), akkor foglalj helyet is. par font plusz kiadas, de hihetetlen erteku. es nem vicc, a vonatokon mindig van egy rakas allo utas is, akiknek mar nem jutott helyjegy.
vonatjegyet es buszjegyet is lehet venni az interneten, ugyhogy ez nem problema, de az elore foglalas mindkettonel (foleg a vonatnal) nagyon fontos.

+ www.rail.co.uk
+ www.gobycoach.com
+ www.ryanair.com

Előzmény: Tevemadár (12)
tapena Creative Commons License 2002.11.29 0 0 14
Ja, amit kihagytam: Graz-ban kb. másfél euro a jegy a reptérig, Londonban meg a Stansted-express a repülőtér épületének "alagsorából" indul.
Előzmény: Tevemadár (12)
tapena Creative Commons License 2002.11.29 0 0 13
Tevemadár:
Kb. fél-háromnegyed óránként indul a Graz-i vasútállomásról a reptér felé vonat, a második megállónál kell leszállni (de ott már lehet látni az irányítótornyot, nem lehet eltéveszteni). Egy 2-3 perc gyaloglás (van tologatós kocsi a cuccoknak :), és ott is vagy.
A Stansted-ről a Liverpool-vasutállomásra a Stansted-expressel tudsz eljutni, a jegyet már a repülön megveheted olcsóbban (asszem 18 font volt a retur). Gondolom onnét indul Skóciába a vonat, bár ezen a területen nem vagyok ismerős.

Bár a te helyedben én Skóciába is Ryanair-géppel mennék! Pl. a Stansted-ről 2 óránként indul gép Glasgow -ba, és megnéztem, egy retur jegy illetékkel csak 18 fontba kerülne, a vonat viszont tuti hogy 2-3-szor többe (bár ha beleszámolom, hogy akkor nem kell megvenned az ugyancsak 18 fontos vonatjegyet sem a londoni vasútállomásig, akkor mégtöbbet spórolsz).

Előzmény: Tevemadár (12)
Tevemadár Creative Commons License 2002.11.29 0 0 12
tapena:

Megtudnád mondani nekem, hogy Grazban, a vasútállomásról hogy lehet kijutni a reptérre?
Illetve a Stansteadről, hogy lehet vasútra szállni?
Nekem is ingyenjegyem van, jövőre tervezek én is hasonló utat (én Skóciába szeretnék eljutni, a Stanstead -ről vonattal!)
Nagyon hálás lennék az információidért!
Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!