Keresés

Részletes keresés

Spurius Titus Mamma Creative Commons License 2009.12.12 0 0 112
Jó, hogy fölhoztad, egyre aktuálisabbá válik. A régi garnitúra még gyorsan összelopja, amit lehet, az újak meg már kiéhezetten várnak.
Előzmény: sensei47 (111)
sensei47 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 111
Jó hét évet szunyókált ez a topik...:-(
Előzmény: Patriarsije Prudi (110)
Patriarsije Prudi Creative Commons License 2009.12.12 0 0 110
Nem ismét, hanem mindig.
Előzmény: sensei47 (109)
sensei47 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 109
Aktuális ismét...:-((
big-lesz Creative Commons License 2002.11.23 0 0 108
Tehát erről is..., Mózes!
Gondolhattam volna!
:o)))
Előzmény: pindiy (107)
pindiy Creative Commons License 2002.11.17 0 0 107
Hát big, mit sem egyszerübb megválaszolni.
Nyílván a törvényektől, de igazándiból valami 10 parancsolat a fő ok.
Ha például, ugye nem tiltanák az emberölést, nem lenne bűn, és még sorolhatnám::))))

Előzmény: big-lesz (97)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 106
Ez már joval elöbb kezdödött... Az Antall kormányra már nem emlékszem, De a Horn kormány utolso lépései egyike volt, hogy átzavarta a törvénymodositást (Vastagh Pál), ami soha sem lépett életbe. Jött a Dávid Ibolya féle, és, jött a Bárándi...

Háromszor xezer milla...

Előzmény: BoGar (104)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 105
:-OO

Nézd Big! Nem kivánhatod tölem, gyarlo informatikustol, hogy kitegyem magam a jelenlevö hibaéhes ügyvédeknek!! Inkább a felezés..

Előzmény: big-lesz (100)
BoGar Creative Commons License 2002.11.17 0 0 104
Ezt az elmúlt 4 évben is hangoztattad?? Vagy akkor nem volt érdekes a pénz, amikor a Fidesz változtatgatta??
Előzmény: rinpoce (103)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 103
Ügyész, Bogár ügyész! Éppen ezért pontosan kell ismernie a BTKt.

Tudtad, hogy ez rövid idö alatt a harmadik BTK változás?? És, van amelyik életbe sem lépett?? Több is!! Gondold el: kinyomtatni, értelmezni, oktatás, megtanulni.. és mielött életbe lépne, jön az uj kormány az uj Btkval!! Fogod, mennyi pénz van kidobva???

Előzmény: BoGar (99)
big-lesz Creative Commons License 2002.11.17 0 0 102
Kapizsgálom én is :o), de szerettem volna mástól hallani, mert olyan qrva eccerű dolog ítélkezni...
Arról nem is beszélve, ha nem vagyunk tisztában az okokkal, az okozatra sem találjuk meg az optimális megoldást!
Pedig nagyon kéne már...
:o)))
Előzmény: turulbird (101)
turulbird Creative Commons License 2002.11.17 0 0 101
"Mitől válik valaki bünözővé?"
azért ez egy bonyolult kérdés. a család, a környezet, az iskola, a személyiség, a társadalom. biztos kihagytam valamit. a szociológusok talán tudnak segíteni.
Előzmény: big-lesz (97)
big-lesz Creative Commons License 2002.11.17 0 0 100
rinpoce!

Topicnyitásból elégtelen!
Ha jól viselkecc a büntetésed megfelezzük...
:o)))

Előzmény: rinpoce (98)
BoGar Creative Commons License 2002.11.17 0 0 99
Jelent valamit az, hogy egy ügyvédnek mi a véleménye a másikról?? Szerintem nem. Lehet, hogy Bárándynak meg a te barátodról van rossz véleménye.
Előzmény: rinpoce (98)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 98
Magával Bárándyval? Rendben van, tedd... Csak tiszta forrásbol! Akkor nem irom le, mi a tözsgyökeres mszpés barátom véleménye rola...
Előzmény: big-lesz (95)
big-lesz Creative Commons License 2002.11.17 0 0 97
A választ csak kikerülöd!
Mitől válik valaki bünözővé? A társadalom szerepe? Az elítélésen és az ítélkezésen kívül...?
Előzmény: pindiy (92)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 96
ha ezt átgondoltad volna mégegyszer, akkor bizti nem irod le!

A büntetéseket a független biroi testület hozza nem??

Előzmény: Kiss G. Eszter (93)
big-lesz Creative Commons License 2002.11.17 0 0 95
Kedves rinpoce, nem szívesen teszem, de meg kell mondanom;
ha az ember nyit egy topicot, akkor a nyitó részéről az a legkevesebb és elvárható!, pláne ha egy törvénymódosításról van szó, hogy beidézi a régi és az arra vonatkozó tervezett szöveget.
Ez megkönnyíti és komollyá teszi a beszélgetést.
Akkor még egy jóbarátra sem kell hivatkozni...

Köszönöm a linket. A problémádat tovább passzolod? :o)
Sebaj! Majd megbeszélem egy barátommal, aki ügyvéd. Most miniszter. Talán tudja értelmezni...
:o)))))

Előzmény: rinpoce (91)
turulbird Creative Commons License 2002.11.17 0 0 94
te nagyon viccelődsz, de nem biztos, hogy mindenki meg tudja magát védeni.
Előzmény: pindiy (92)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2002.11.17 0 0 93
Epp arrol beszelek, hogy mar a torvenyalkotok sem gondoltak komolyan.

Ez egy nagy Fidesz PR volt, hogy hat ok aztan megmutatjak (kulon jo oldala volt a dolognak, hogy igy lehetett az SZDSZ-t is szapulni).

Aztan meg amikor be kellett volna tartatni a torvenyt...no akkor mar nem volt lenyeges, hisz ok is tudtak, hogy abbol orszagos botrany lett volna.

No ez az ami elso helyen okozza a torvenyek be nem atrtasat szerintem. A felderitesi szazalek a masodik.

Előzmény: rinpoce (90)
pindiy Creative Commons License 2002.11.17 0 0 92
Hát ha szigorú börtönnel nem orvosolható, akkor nincs mit tenni::))
Talán a babusgatással kéne probálkozni, bár azt is óvatosan, mer könnyen megfojthatnak közben, ha van rajtad egy szép kis gyürű::::)))))
Előzmény: big-lesz (86)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 91
http://www.mkogy.hu/irom37/1218/1218.htm

Olvasgasd Big! Nekem a barátom magyarra forditotta, de nem vagyok jogász, és eszemben sincs magas labdákat adogatni... Itt mindent megtalálsz!!

Előzmény: big-lesz (76)
rinpoce Creative Commons License 2002.11.17 0 0 90
Miért ne vette volna komolyan a törvényeket?? Ez lett a végeredmény.. Nem értelek... VAlszeg már a kábszertörvény maga sem ugy lett tálalva, ahogy a valoságban van..

Több helyen olvastam, hogy nem történtek ezügyben jelentösen megnövekedett börtönbüntetések, ergo ujfennt rémhirekkel etettek.. Ezt erösitette meg a barátom..

Csak megjegyzem, megkérdeztem a gyerekeimet tudnának-e kábitoszert szerezni, azt mondták fél orán belül... Csak a heroinra kellene egy kicsit többet várni.. :-(( Ez van..

Előzmény: Kiss G. Eszter (89)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2002.11.17 0 0 89
Mar, hogy a csudaba nem ez lenne a legnagyobb baj?!

Meg a kis felderitesi %-nal is rombolobb hatasu, ha magat a torvenyeket nem veszik komolyan.

Ez az ami alaassa az egesz rendszert =
Ha egy torveny nem lenyeges akkor a tobbi sem az. Ha egyet nem veszik komolyan akkor a tobbit minek vennenk komolyan!

Ha meg epp a torvenybetartatok (rendorseg, ugyeszseg, birosag) nem teszik mert abbol kozfelhaborodas lenne akkor az a legnagyobb baj.

Szoval kisse fura mentalitasu a baratod. Plane ugyved/ugyesz letere.

Előzmény: rinpoce (73)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2002.11.17 0 0 88
Talan KINN kellene jol/torvenyesen viselkedni nem?!

Mar elnezest de itt arrol a furcsa szemleletrol van szo, hogy aki KINN jol viselkedik semmi jutalmat nem kap.

Aki pedig KINN nem tudott torvenyesen viselkedni es ezert buntetest kapott az jutalmat kap, hogy ha BENN jol viselkedik.

Ha mar BENN tud(na ha akarna) - ami oly borzalmas hely mint mondod - akkor talan KINN is tudott volna - ami a BENNhez kepest udules.
Ha meg nem tudta akkor mire fel a jutalom?

Persze tudom en, hogy azert hogy ne vaduljon meg benn mindenki.
Csak erdekes, hogy hogy pont ott ahol buntetnek, a rosszul viselkedoket nem buntetik, mert az emberijogi kerdes (pl. maganzarka akar egy evre is ha olyan). Tehat akkor az ott jol viselkedoket kell megjutalmazni.
Ellenben amikor meg bekerul valaki akkor nincs emberijogi kerdes, hogy jaj, hat a szabadsagahoz valo jog.

Szoval kisse fura egy helyzet.

Előzmény: Derek (72)
big-lesz Creative Commons License 2002.11.17 0 0 87
A franc érti, mi vézerel embereket, hogy a kutyájukat megöletik? Vagyis tudom. A pénz.
Nagyon remélem ezekben az esetekben a fogadókat is megcsípik!
Őket jobban bűnösnek gondolom, mint a kutyásokat. Nélkülük ugyanis nem lenne viadal!
Tudod, mint a prostik problémája. Kuncsaft nélkül kihal az üzlet...
Előzmény: pindiy (85)
big-lesz Creative Commons License 2002.11.17 0 0 86
Kedves pindiy!

Szavaidból azt veszem ki, mintha engem bűnöző-pártolónak tekintenél...
Egy fenét!
Ha jól tudom, a mindenkori bűnt mindigis üldözték a maguk mindenkori gusztusa szerint, mégis a mindenkori ember ebből valahogyan nem tanult!
Most, végiggondolva elbizonytalanodtam mondandóm végett. Remélem genetikailag nem mutatható ki, miért lesz valakiből bűnöző?
Mert amennyiben ártatlanul születünk, akkor csakis a környezet az, ami egyeseket rossz utakra visz!
Ha ez igaz, akkor a társadalom is felelős a bűnözés elszaporodásában. Ez pedig szigorú börtönnel nem orvosolható. Mert, ugyan védve vagyunk a már elítéltek felöl, de a környezet (amennyiben nem változik) kitermeli az újabb bűnelkövetőket.
Vagy?

Előzmény: pindiy (82)
pindiy Creative Commons License 2002.11.17 0 0 85
Hát kedves big, éppen mostan néztem a TV-n, azokat a kedves kutyavetélkedő rendezőket.
Kutya humánus hangulatba hoztak.
Télleg miért is nincs halálbüntetés?
Előzmény: big-lesz (81)
Turulkoma Creative Commons License 2002.11.17 0 0 84
elsőnek azokat a gyalogosokat akik tiloson mentek át, aztán azokat akik köztéren pisiltek. Remek ötleteid vannak
Előzmény: hmm (83)
hmm Creative Commons License 2002.11.17 0 0 83
Talán úgy is lehetne legjobban enyhíteni a börtönzsúfoltságon, a kiengedés helyett, hogy kivégezzük a legsúlyosabbakat. Pl. 10 000 férőhely van, 17 000 elítélt, akkor a legsúlyosabb 7000-ret kivégezzük. Persze Európa nem menne bele...
A statisztikák azt mutatják, hogy a börtönbe kerültek 90%-a visszaeső lesz.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!