Keresés

Részletes keresés

dejo Creative Commons License 2002.11.21 0 0 21
Ok.
Előzmény: Don Valentino (20)
Don Valentino Creative Commons License 2002.11.21 0 0 20
Hetfore tegyuk at a talalkat, nem tudok hazamenni, viszont hetfon mar a kezedbe nyomom majd a CD verziot.
Előzmény: dejo (19)
dejo Creative Commons License 2002.11.20 0 0 19
Sötét szobában levetítik és VHS kamerával felveszik.
Egyelőre ez van, de a te javaslatodat is ki fogom próbálni, ha lesz egy kis időm illetve meglesz a digit fényképezőgépem. Valami automatizmust jó lenne bevinni az eljárásba és kicsit gyorsítani a kivitelezést.
Előzmény: Papci (18)
Papci Creative Commons License 2002.11.20 0 0 18
Valamibol kimaradtam?
Vegulis hogy digitalizaltatok a filmeket?
Előzmény: dejo (17)
dejo Creative Commons License 2002.11.20 0 0 17
Ok. Pénteken nálam lesz a film a munkahelyen.
Egy videokazettát vigyek vagy CD-re is fel tudod tenni?
Előzmény: Don Valentino (16)
Don Valentino Creative Commons License 2002.11.20 0 0 16
Akkor csutortokon hazaugrom este. Penteken reggel jo ha talalkozunk?
Előzmény: dejo (15)
dejo Creative Commons License 2002.11.19 0 0 15
Don nem halt meg a remény! Van még 4 tekercs filmem.
A múltkor csodálkoztam is miért van nekem 4 üres 3'20"-es orsóm. Nos rájöttem! Megtaláltam egy 12,5 cm-es orsót is és azon van összeragasztva a 4 kistekercs. Szerintem ez mind koncertfelvétel.
Holnap azaz szerdán 20.-án kb. 11 órától már itthon vagyok.
Előzmény: Don Valentino (9)
__Tibi Creative Commons License 2002.11.19 0 0 14
Nem hiszem, hogy kérésemmel sikeresen járok: A Chikán féle Vállalatgazdaságtan könyv kellene nekem.
Nagyon sürgős lenne, még ma délutánra, holnap már adnám is vissza:-)
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.11.19 0 0 13
off unatkozol? on
Előzmény: zsenaj (12)
zsenaj Creative Commons License 2002.11.18 0 0 12
szamolos-beszelgetos topik Zsennek! :-))
Szlarti Creative Commons License 2002.11.18 0 0 11
nekem is van egy nemmindennapikérésem
egy rekesz sör, de mán....
hehe, ja Heineken
dejo Creative Commons License 2002.11.18 0 0 10
Stop! A háromból két tekercs koncert van vagy csak egy?
Előzmény: Don Valentino (9)
Don Valentino Creative Commons License 2002.11.18 0 0 9
Hat dejo rossz hirem van.
A turistafelveteleid be vannak digizve, az nagyon szep, csak a koncertfelvetelen nem latszik semmi. Talan Rolls Frakcio lehet, de csak annyit latni, hogy egy szoke figura ugrabugral, csuklojan valami szegecses karpereccel, meg csillog hatul a cin a dobon. De ez sem tul elesen. Keves volt a feny.
Megcsinaltam, de meg az en szintenem is elvezhetetlen.
Hatha meglesz majd a tobbi felvetel is. remenykedem.
HUNtalan Creative Commons License 2002.11.15 0 0 8
Papci, szerintem az ötlet egyáltalán nem hülyeség, sokkal kivitelezhetőbbnek tűnik a scannernél. Írjátok majd meg, hogy mire jutottatok, engem is nagyon érdekelne.

Itt egy nagyon hasznos link S8 témában:
http://lavender.fortunecity.com/lavender/569/

Kérés: Ki tudja hol lehet a következő könyvhöz hozzájutni?
Paulius Normantas: Apadó források/Vanishing Sources, Corvina,1990

Előzmény: Papci (5)
Don Valentino Creative Commons License 2002.11.15 0 0 7
dejo!
Ugy van, ahogy Huntalan kolega irja, a filmlaborban tudnam en is megcsinaltatni, de tenyleg nem ket forintos lenne a dal. Ugyhogy maradunk az optikai befilmezesnel - legalabbis egyelore. Nem lesz az olyan rossz, csinaltam mar ilyet. (nem erzekelheto a kulonbseg)
Előzmény: HUNtalan (4)
dejo Creative Commons License 2002.11.15 0 0 6
HUNtalan és Papci!
Köszönöm a hasznos információkat. A jövő héten megpróbálom a Nyíri AFK-t keresni, hogy vannak-e bírtokában megfelelő technikának erre a célra.
De ez a homályos üveg is szöget ütött a fejembe és tovább fogom gondolni. Ez a mostani egy egyszeri alkalom ezzel a 3 tekercs fílmmel, de a jövőt illetően még lehet folytatása a dolognak és így érdekes lehet a "saját" technológia kidolgozása is.
Papci Creative Commons License 2002.11.14 0 0 5
ha naponta 8 oran at dolgozol akk uszkve 1 het alatt megvagy 1 tekerccsel. :-)))

percenkent 1 kokckat szamoltam. Ez kb. johet is. de ha jo szkennert talalsz akor meg gyorsabb is lehet.

De van 1 hulye otletem. nem lehetne kivetiteni egy opal uvegre es hatulrol digitalis fenykepezovel kockankent behuzni? Igy sebesseget lehetne produkalni es lehet, hogy a minoseg sem lenne olyan rossz. Mondjuk 1600x1200-as felbontas mert akkor meg lehet kicsinyiteni VHS meretre es picit javul a minoseg es eltunnek a kisebb hibak. A megfelelo szin es kontraszt korrekcot pedig utolag meg lehet csinalni.

Ha valami osszejon akkor engem is erdekelne a dolog.

Előzmény: dejo (3)
HUNtalan Creative Commons License 2002.11.14 0 0 4
Nyíregyházán a Nyíri AFK ( Amatőr Filmklub/MVMK) vezetőjét Szitha Miklóst lehet ebben az ügyben megkeresni.Ő foglalkozik átírással. Különben, bedigitalizálni legközelebb Bp-en lehet a Filmlaborban, illetve a Focus Fox stúdióban, egyedül nekik van filmátírójuk az országban.(nem lesz olcsó)Amit te keresel,- egyszerű userek számára készült 8mm filmscanner nem létezik.
Üdv
HUNtalan
Előzmény: dejo (0)
dejo Creative Commons License 2002.11.13 0 0 3
3600 kocka képenkén = 3600 kocka tekercsenként
Előzmény: dejo (2)
dejo Creative Commons License 2002.11.13 0 0 2
Három tekercs Super 8-as fílmről van szó. Egyenként 3'20". 18 kocka /másodperc.
Ha jól számolom 3600 kocka képenként. Egy képkocka mérete kb. 8mm x 5,4mm.
Tudsz ilyen szkenert, amivel ezt be lehet olvasni reális idő alatt? Figyelembe véve az emberi élet véges voltát is.
Előzmény: _LaJoS_ (1)
_LaJoS_ Creative Commons License 2002.11.13 0 0 1
Szkenner?
Előzmény: dejo (0)
dejo Creative Commons License 2002.11.13 0 0 0
Super 8-as filmet kellene digitalizálni, lehetőleg nem túl nagy pénzért. Nem tudom létezik-e Super 8-hoz filmbontó készülék, de lehet, hogy ennél már frissebb technika is van. A lényeg, hogy a levetítem és kamerázom módszernél kicsivel jobb minőség kellene. A Super 8 és a VHS minőség metszete tökéletesen megfelelne.
Aki ebben tud és hajlandó segíteni, vagy tudja, hogy ki foglalkozik ilyennnel az kérem jelezze!
dejo Creative Commons License 2002.11.13 0 0 topiknyitó
Ha valakinek különleges kérése van az ebben a topicban közzéteheti.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!