Keresés

Részletes keresés

Römicsek Creative Commons License 2022.09.09 0 0 43

Hali!

 

Tudja valaki, hogy a váci vasútállomáson az aluljáróban mióta rossz az egyik lift?

Legalább is az egyiken láttam a rossz feliratot.

 

Köszi!

 

durumdara2 Creative Commons License 2010.12.06 0 0 42

Sziasztok!

 

Egy váci illetőségű meg tudná mondani, hogy:

 

a.) mennyibe kerül a Vác-Bp bérlet (vasút)?

 

b.) mennyire zsúfoltak a reggeli vonatok?

 

c.) a helyi járatok igazodnak a vonatindulásokhoz és oda-vissza?

 

 

Köszi:

    dd

Vagdalthús Creative Commons License 2004.10.15 0 0 41

1999. májusa óta élek Vácon, bár itt születtem, de előtte gödi voltam.

17 éve ingázom, szerintem nem tragédia a dolog. Gödről még vonattal, jelenleg Volánbusszal vagy autóval közlekedem.

Szerintem ez még egy kezelhető távolság időben és kilométerben, nem igazán szeretnék Vácról elköltözni. Sok kollégám többet utazik az átszállások miatt.

Szerintem itt sok minden adott: város, a maga kultúrprogramjaival, nyüzsgésével, minden van, legfeljebb (bár ez nem elhanyagolható) egzisztenciális kérdések miatt ingázik az ember; ugyanakkor már vidék, annak minden előnyével, persze itt nem feltétlenül egy lakótelepi közösségre gondolok, de még az is másabb, mint a fővárosban.

hetedik Creative Commons License 2003.05.29 0 0 40
Még hogy tízpercenként járnak a vonatok. Lószart.
Büdös minden vonat, mint a trágya. És az elővárosin is bagózik a sok paraszt a peronon. Meg bűzlik a hónaljuk. Okádni lehet.
Meg hogy iskola. A katolikus egyház most kapja vissza a belvárosi épületeit, és a képviselők verik a mellüket, hogy „oktatási központ” épül a Szérüskertben. Kislyányom nemsokára iskoláskorba lép, hál’ istennek (hogy stílben maradjak) ált. isk. van a városban. De mi lesz a gimivel? Már előre fosok, hogy fogom utaztatni ki a picsába, abba a fasza oktatási központba. Hagyjuk már! Döngesse az a mellét, aki megérdemli.
Meg a Duna-part. Nemrég derült ki, hogy valamikor 91-92-ben Makoveczék készítettek egy tanulmányt az önkorm. megbízásából, miszerint 6-700 lakást lehetne felhúzni a sétány helyére. És a sok megválasztott meg sem nyekkent. Azóta sem. Tavaly aztán valahogy kibukott a dolog, és csak a „lakossági tiltakozás” miatt álltak el a dologtól. (Mj.: hajdan, míg egy tűzvészben le nem égett az egész sor, csónakházak, kávéházak, kisvendéglők álltak végig a sétányon. Azt bezzeg szar lenne visszahozni, mert csak viszi a pénzt. Hozni meg nem hoz semmit. Az meg, hogy a váciak jól érzik magukat esetleg a kutyaszaros Duna-parton, az le vagyon szarva.)
Szevasztok
Waltraute Creative Commons License 2002.11.20 0 0 39
Abból a gyönyörűen lepusztított barokk iskolából diadalíves panorámával???

EH. Érthetetlen:-)))

Előzmény: T Zoli (38)
T Zoli Creative Commons License 2002.11.20 0 0 38
... a panel kivételével ugyan honnan költözne el az ember és miért??? ...
A fegyházból sokan kiköltöznének, pedig az nem is panel, és a "lakópark" biztonsági szolgálata is egész jól meoldott :-)
Előzmény: Waltraute (37)
Waltraute Creative Commons License 2002.11.15 0 0 37
Elköltözni Vácról???

Én ugyan nem váci vagyok, de Vácon, a panel kivételével ugyan honnan költözne el az ember és miért???

Előzmény: T Zoli (36)
T Zoli Creative Commons License 2002.11.15 0 0 36
29 éve lakom Vácon, 11 éve naponta bejárok Pestre.
Ami mellette szól:
- a levegő a DCM technológia-váltása óta igenis tiszta
- időben nincs messzebb Bp belvárosától, mint a külső kerületek
- sűrű vonat- és megfelelő buszjárat sűrűség, egyiken sincs sok hely. Inkább a vonat, hacsak nem Újpest vagy Angyalföld a cél
- a 2/A + M3 útvonalon gyorsan el lehet jutni a belvárosba, a Váci út tényleg bedugul reggelente, de ezen nem a váciak tudnak javítani, másrészt ez minden bevezetőútra igaz (sajnos)
- felsőoktatást kivéve minden adott helyben
- annak ellenére szép a belvárosa, hogy nem volt kiemelten támogatott idegenforgalmi hely, mint pl. Szentendre vagy Gödöllő
- felfogás kérdése: én nem bánom, hogy nincs nagy nyüzsi esténként a városban; bolt meg van nyitva 9-ig, gyógyszertár, kórház éjjel is
- Duna és Dunapart!

Ami nem túl szívderítő:
- az ingatlanárak kevéssé vannak a Bp-i árak alatt
- köztisztaság: ne szemeteljünk már!
- ...

Ha valakinek más a véleménye, azt is elfogadom. De az úgyis elköltözik innen.

keptn_kork Creative Commons License 2002.11.15 0 0 35
Ott ma' ugyan nem, mert bezartak azota ;)
Előzmény: Infomaker (31)
bandikaa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 34
Az igaz, hogy jobb, Bíró Gyuri munkájának (is) köszönhet?en.
De a Gödöll?i leveg?t meg se közelíti! keptn_kork: ez célzás volt.

Illesf: Volt id?, amikor nem utáltam, de most...

Nem tom, valahogy megváltozott. Nagyon. Legalábbis számomra.

bandikaa

Előzmény: illesf (32)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 33
Sziasztok!

8 (lassan 9) éve ingázom Vác és Bp között, szal tapasztalat, az van.
A MÁV-val semmi nagyobb baj nincs, sőt, a kezdeti időkhöz képest kimondottan nagy lett a vonatforgalom (14-15 óra között 10 percenként, stb stb), nem is késnek túl sokat (tűréshatáron belül van), az első hóra kell felkészülni meg a kimondottan ingajáratokon (munkaidő eleje-vége) a kicsit nagy tömegre, de Vácon még van ülőhely, a Nyugatiban meg szintúgy (kivéve a 18:00-at, mert azon nincs), szal szerintem nem gáz. A busznál mindenképp jobb. A vonatút hosszát már leírták, ezt hagyjuk, csak annyit hozzá, hogy gimiben volt olyan osztálytársam, akinek több időbe került bejutnia Kőbánya-Kápmegyer viszonylatban (jó, jó, én Rákospalotán szálltam le). Autóval 2/a-ra szavazok én is, bár a Váci úttól mind1.
A városról nem tudok sokat mondani, mert már csak aludni járok haza, de! Szép a belváros (Közép-Európa egyetlen háromszögletű barokk tere, ha jól tudom), tényleg vannak kultúrális programok (pl a Váci Világi Vigalom minden évben, és egyre jobb), jó a piac, vásárolni is tudsz, és mind a Dunaparton, mind fenn Deákváron (ott lakom) szép a kilátás is. Ha unod az ülést, felbattyoghatsz a Naszályra, de kispiros vonattal nincs messze a Börzsöny sem. A levegő már jobb, mikor odaköltöztünk nagyon régen, hetente centiben lehetett mérni a cementport a kocsin, de mióta szűrnek, nem olyan szörnyű. Ja, és szépen épül kifele a város. A buszközlekedés tényleg kicsit gázos, de gyalog, biciklivel, motorral, autóval stb kiegészíthető. Ja, és aránylag sok suli van, nem is olyan hű de iszonyatosan nagyon rosszak. Szóval SZVSZ nem olyan vészes ott lakni, akkor sem, ha ingázol. Hamar hozzá lehet szokni. Jó nézelődést. (Ja, és Bphez képest fényévekkel olcsóbb a taxi is :-) )

illesf Creative Commons License 2002.11.14 0 0 32
Szerintem határozottan jobb a levegő, amióta modernizálták a DCM-et.

Ábrahámgehyről a gyorsvonat ér be 2,5 óra alatt. Vácról ez 22 perc (34 km).

A lényeg az, hogy jól félreértettelek annak idején:)

Előzmény: bandikaa (20)
Infomaker Creative Commons License 2002.11.14 0 0 31
Nekem kellene ott melóznom. Monori vagyok.
Előzmény: keptn_kork (30)
keptn_kork Creative Commons License 2002.11.14 0 0 30
pontositanek

Oktogon>Koki>Sargabusszal Vecses utani elso megallonal melohely =1.5 ora

Előzmény: Infomaker (29)
Infomaker Creative Commons License 2002.11.14 0 0 29
Vitatkoznék:

Bp-Vecsés nyugatiból vonattal 30 perc.

Előzmény: keptn_kork (22)
Csokis Creative Commons License 2002.11.14 0 0 28
A szüleim Pestről úgy sokszor járnak a telekre, hogy megállnak Vácon piacozni, mert annyira jónak tartják. És ezt nem csak kocsival, hanem vonattal is képesek megtenni. :-)
Előzmény: keptn_kork (26)
rút kiskacsa. Creative Commons License 2002.11.14 0 0 27
Ja, ez lemaradt: a Kőkaputól (diadalívtől) az állomás sajnos gyalog messze van. (Legalábbis azt hiszem, nem az én környékem.)
De akik messze laknak az állomástól, azok sokan csinálják azt, hogy autóval elmennek az állomásra, ott leparkolnak, és hazafelé szintén autóval. Bevált módszer. Asszem még parkolási díj sincs.
De nézzétek meg vasárnap.
Előzmény: keptn_kork (26)
keptn_kork Creative Commons License 2002.11.14 0 0 26
Jo hirek!

Meg vasarnap egyszer megnezzuk a hazat, aztan dontunk. Nagyon hasznos a segitsegetek!!

Előzmény: rút kiskacsa. (25)
rút kiskacsa. Creative Commons License 2002.11.14 0 0 25
Emelem a tétet, Budapest-Vác 2:6.
Én is itt tanultam a gimiben, és visszajöttem ide lakni. Szeretem ezt a várost.
A Dunát, az emberközeliségét, és az én tapasztalatom alapján gyors az ügyintézés is (pont azért, mert nem bp-nyi tömeget kell kiszolgálni), jól lehet vásárlni stb.
Elég sok program, rendezvény van, igaz, ennek nem csinálnak nagy hírverést, így gyakran utólag értesül róla az ember.:(
Amit hiányolok, az egy kávéház. Ha nem pub-ba vagy lepusztult kocsmába akarsz beülni, akkor nincs hová.
Vonattal bejárni kényelmes, gyors, tiszta, van ülőhely stb. Csatlakozom az előttem szólókhoz.
Ha van autód, akkor az éjszakai színházból sem gond hazajutni. (Ugyanis éjjel csak óránként mennek a vonatok.)
A bérlet ára 11.500 Ft/hó, aminek a 86%-át a munkáltatónak térítenie KELL.
Röviden ennyi.
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 24
2:5?
Ugyanis a Vác-Pest bérleted azt hiszem 80%-át a munkavállalónak térítenie kell, ha az állandó lakcímed váci és Pesten dolgozol.
Előzmény: keptn_kork (23)
keptn_kork Creative Commons License 2002.11.14 0 0 23
Szerintem maradjon a 2:4
Előzmény: bandikaa (20)
keptn_kork Creative Commons License 2002.11.14 0 0 22
Bp-Vecses tomegkozlekedessel 1.5 ora
Kapmegyer-Budai Var autoval 1 ora
Bp-Nagykanizsa busszal 220km = 3.5 ora
Bp-New York repcsivel sokezer km = 8 ora
Frankfurt-Munchen autoval 400 km = 2.5 ora
Előzmény: bandikaa (21)
bandikaa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 21
Még valami: Abrahamhegyrol tomegkozlekedessel, azaz busszal 2.5 ora BP. 165 km!
Ehhez kepest 40 perc vonattal, busszal vac - bp, vagy 35 km.

bandikaa

Előzmény: illesf (13)
bandikaa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 20
Igy az allas 3:4, szennyezett levego, hacsak nem Deakvar szelen elsz, bar ott meg kozel van a 2/a...

bandikaa

bandikaa Creative Commons License 2002.11.14 0 0 19
Illesf:

Na ezt honnan a viharbol veszed?????

Nem tom, emlexel e ra, hogy a gimiben allandoan nathas voltam. Miota nem Vacon tanulok, ez igen erdekes modon megszunt! Barmilyen eros megfazasbol 2-3 nap alatt kimaszom.
Ezt en egyertelmuen a szennyezett levego szamlajara irom, bar erre nemreg jottem ra.
Nem hinnem, hogy sokat valtozott volna a helyzet.

Soha nem szerettem azt a varost! Szerinted elvezet volt bejarni 5. osztalytol az erettsegiig? 8 év, és ugye 10 evesen kezdtem...

Ugy ismerem azt a varost, mint a tenyeremet, es olyan gyakran akarom latni, mint a hatam kozepet!

bandikaa

Előzmény: illesf (13)
Waltraute Creative Commons License 2002.11.14 0 0 18
Igen létezik. Teljesárú és diákbérlet (67%-os kedvezmény) van. De ha nem múltál 26 éves akkor igénybe vehetsz 33%-os kedvezményt, de csak akkor ha jegyet veszel. Én minden reggel jegyet veszek.

Egyébként olcsóbb, mint az autózás. Vácra ha jól saccolom egy teljesárú bérlet olyan tizes fölött lehet.

Előzmény: keptn_kork (17)
keptn_kork Creative Commons License 2002.11.14 0 0 17
Koszi az epito hozzaszolasokert!

2:4 -re fordult az allas, tehat a "Vac jo hely" vezet :))

Letezik olyan hogy vasuti haviberlet Vac-Bp viszonylatra? Gondolom igen, es ha igen, akkor olcsobb is mint az autokazas.

Waltraute Creative Commons License 2002.11.13 0 0 16
Amúgy a vonaton mindig le lehet ülni! Csak ki kell ismerni az ülôhelyek dinamikáját:-)))
Előzmény: Waltraute (15)
Waltraute Creative Commons License 2002.11.13 0 0 15
Én ezen a viszonylaton járok be.

Nos. Reggel hat és nyolc között tízpercenként jár a vasút. Amúgy félóránként. Délután hazafele déltôl négyig húszpercenként, négytôl hatig tízpercenként, utánna félóránként és végül fél nyolctól óránként a fél tizenkettesig.

Hétvégén óránként. Az elsô mindig négyóra fele indul, míg az utolsó tizeneggy után.

A vonatok elég tiszták, mert nálunk hernyók járnak. Ez "modern" (nem kék kocsis fekete vonat) elôvárosi vasutat jelent. Az út vácra háromnegyed óra. Késés ritka, de ha van akkor durva. Télen ezt úgy hívják "vezetékszakadás"

Ja hogy a busz? Nos, azzal senki sem jár. Mert zsúfolt, mert zötyög és mert lassú. Viszont ha az árpád hídhoz igyekszel akkor a busz is jó valamire.

Amúgy Vác nagyon szép város. Ott születtem a a karmelitáknál (akkor még "régi kórház"), amely intézmény a fôtéren található. Van egy nagyon jó cukrázda az állomás felé vezetô úton. Kicsit lepukkantnak tűnik, de máig feljárok oda sütit enni, mert feledhetetlen.

Egyéb kérdés?

illesf Creative Commons License 2002.11.13 0 0 14
Ja, erről jut eszembe, hogy a váci helyi buszközlekedés hagy némi kívánnivalót maga után... De akkor is jó az a város:)
Előzmény: Nereida (11)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!