Keresés

Részletes keresés

alminar Creative Commons License 2008.06.19 0 0 145

És még egy kis összeállítás:

 

http://www.leki17.hu/polakia/sienkiewicz/sienkiewicz.pdf

Előzmény: alminar (144)
alminar Creative Commons License 2008.06.19 0 0 144

Lehet már volt, egy kis életrajz:

 

http://www.ekultura.hu/mutat.php?cid=2495

alminar Creative Commons License 2008.06.19 0 0 143

Most látom, hogy a MEK-en fent van:

 

http://mek.oszk.hu/05600/05655/

 

Ideiglenesen megteszi :)

Előzmény: alminar (142)
alminar Creative Commons License 2008.06.19 0 0 142

Még keresgélem az elbeszéléseit, mert úgy emlékeztem, hogy kb 9-10 éve kiadta egy kiadó, vmi könyves újságban láttam, de az újságot elvesztettem, és azóta se leltem a könyvnek nyomára...Lehet a szemem káprázott ??

Antikváriumos oldalon egy 1956os kiadású Válogatott elbeszéléseket látok, persze csak előjegyezhető formátumban...

Moll Flanders Creative Commons License 2008.04.22 0 0 141
Erre nem voksolnék, de írtam neked :)
Előzmény: enyedi (139)
Ayreon Creative Commons License 2008.04.22 0 0 140
Gondolom iwiw;) bár ez csak tipp, lehet, hogy szomszédok vagytok:)
Előzmény: enyedi (139)
enyedi Creative Commons License 2008.04.22 0 0 139

Szia Moll!

 

Ismerjük egymást? :-)

 

Üdv! :-)

Előzmény: Moll Flanders (138)
Moll Flanders Creative Commons License 2008.04.21 0 0 138
Hello Miki,

OK, csak eddig nem voltam netközelben....

Moll

P.s.: Martens bakancs? Ajha! :)))
Előzmény: enyedi (137)
enyedi Creative Commons License 2008.04.21 0 0 137

Szia Moll!

 

Az alábbi címekre írj légyszíves.

 

enyedi.miklos@chello.hu

agriafun@gmail.com

 

Köszönöm!

 

Előzmény: Moll Flanders (135)
enyedi Creative Commons License 2008.04.16 0 0 136

Elnézést, de úgy látszik, hogy az enyedi.miklos@upcmail nem jön át.

 

Légyszives próbáld meg elküldeni az enyedi.miklos@chello.hu címre vagy az agriafun@gmail.com

 

Elnézést kérek, már nekem is gyanus lett hogy máshonnan sem kaptam levelet.

Előzmény: Moll Flanders (135)
Moll Flanders Creative Commons License 2008.04.15 0 0 135
Kedves Miklós,

Esetleg valami reakció? Megtisztelne....


Köszi, Moll
Moll Flanders Creative Commons License 2008.04.11 0 0 134

Szia Miklós,

 

A Sztálint nagyon szívesen megírom neked. Ezért pénzt kérni (gyak. a nyers DVD-ért)  a legnagyobb baromságnak tartanám, a többiektől sem kértem. Őszintén szólva tőlem sem fogadta még el senki...

Ha kész a Sztálin írok neked, hogy milyen formában jutassam el hozzád, azért van ötletem :)

 

Fentiek miatt viszont azt szeretném ha a Sienkiewicz adaptációkat amit szívesen ajánlok ha szereted, már nem tőlem "vennéd".

 

Üdv, Moll

Előzmény: enyedi (133)
enyedi Creative Commons License 2008.04.10 0 0 133

Szia Moll Flanders !

 

A nevem Enyedi Miklós!

 

Azért írok mert olvastam, hogy neked megvan a Sztálin című film. Érdeklődnék, hogy kiírnád-e ezt a filmet DVD-re számomra is.

 

Egerből írok neked de természetesen minden költséget állok, akár úgy is hogy előre átutalom a pénzt.

 

Ha neked megfelelne így akkor még lenne egy másik kérésem is. Mágpedig ha megtennéd, hogy a 4 Henryk SIENKIEWICZ filmet is kiírnád számomra.

Özönvíz

Tűzzel - Vassal

Kisherceg

Keresztesek

 

Tudom hogy ezek kaphatók boltban de akkor már inkább neked fizetném ki a DVD-k árát.

 

Minden megoldás érdekel!

 

Válaszodat előre is köszönöm!

 

Üdvözlettel: Enyedi Miklós

enyedi.miklos@upcmail.hu

Előzmény: Moll Flanders (132)
Moll Flanders Creative Commons License 2008.03.18 0 0 132
Pedig írtam lentebb vmikor, hogy lehet kapni. Nekem meg van az összes, a Kereszteseket is megvettem, hogy legyen meg jobb minőségben is.
Előzmény: Ayreon (131)
Ayreon Creative Commons License 2008.03.18 0 0 131

Már megérte, mert az Özönvíz még nincs meg...

Előzmény: Moll Flanders (130)
Moll Flanders Creative Commons License 2008.03.18 0 0 130
A

Tűzzel-vassal
Kislovag
Özönvíz trilógia és a Keresztesek is kapható a Netpiacon 990 magyar egységért.
Előzmény: miklos1960 (128)
Ayreon Creative Commons License 2008.03.18 0 0 129

Nekem az alexandra könyváruház segített. Ott vettem meg a Tűzzel-vassal-t. A kislovagot MOL kúton, a Kereszteslovagokat Molly írta meg:)

 

Előzmény: miklos1960 (128)
miklos1960 Creative Commons License 2008.03.18 0 0 128
Sziasztok!



Sienkiewicz filmeket keresek, így találtam ide. Elsősorban a Kis lovag, de persze a többi is. :)
Még a 80-as években láttam a televíziós többrészes változatát.A kedvencem volt.Jelenleg a könyvet olvasom,de meg is nézném újból.
Nem tudnátok ez ügyben segíteni?



A formátum nem számítana, csak vagy magyar hanggal, vagy magyar felirattal kellene.

Sienkiewicz az egyik legkedvesebb íróm.

Előre is köszönök bármilyen segítséget.

zenzele Creative Commons License 2007.12.20 0 0 127
Úgy tudom, hogy két filmes feldolgozás is készülta Sivatagban és vadonban-ból. Az egyik lengyel mű, a 70-es évekből, a második amerikai, kétezernemtudoménhányból. Mind a kettő nagyon jó.
A Trilógia kamaszkorom egyik meghatározó élménye volt, 12-13-14 éves koromban olvastam. Utána jött a kereszteslovagok, majd a Quo Vadis.
Akit érdekel, az elolvashatja, vagy megveheti Kovács Endre Sienkiewicz életrajzát is. Ez az egyetlen használható magyar nyelvű szakirodalom az íróról.
Amúgy hallottam egy pletykát. Sienkiewicz vaskos oroszellenes beszólásait alig tudta eltüntetni a regényekből az ötvenes években Mészáros István, a fordító
Lengyelországban a Sienkiewicz-könyvek középiskolai kötelező olvasmányok
Előzmény: Moll Flanders (126)
Moll Flanders Creative Commons License 2007.12.19 0 0 126

Örülök, hogy sikerült szerezned. Még nem néztem meg, valszeg együtt nézem meg a három filmet vmi maratoni DVD-zés keretében :)

 

A sivatagos könyvét nem ismerem, vmelyik topikban vki írt róla közülünk és jó véleménnyel volt a könyvről. Érdekel majd a véleményed....

Előzmény: Ayreon (125)
Ayreon Creative Commons License 2007.12.18 0 0 125

Tűzzel-vassal harcoltam érte, de végre megvan! Az utolsó példány sikeült elhoznom az Alexandrából.

 

Megvettem a Sivatagban és vandonban-t, ez egy ifjúsági regény, ugye? Alkalomadtán nekilátok, de addig is 200 pénzért nrm volt szívem otthagyni.

Előzmény: Moll Flanders (123)
Ayreon Creative Commons License 2007.12.03 0 0 124
Hoppá, köszi, remélem a Saturnban is annyi, meg is veszem magamnak gyorsan szülinapra! Úgyis csak VHS-n volt meg a Dunáról.
Előzmény: Moll Flanders (123)
Moll Flanders Creative Commons License 2007.12.03 0 0 123
Megjelent a Tűzzel-vassal DVD-n. A Média Marktban 990 HUF.
H.László Creative Commons License 2007.06.20 0 0 122
Én nemrég fejeztem be a teljes trilógia elolvasását. Tetszett mid a három rész.

Kicsit hosszúra sikerült az Özönvíz, de azért végig olvasható, a történet meg lekötött.

Szerintem érdemes belevágni, leköti az embert.

 

Gorcsev Iván8 Creative Commons License 2007.06.12 0 0 121

A három közül a Tűzzel-vassal a legjobb. Magával ragadó stílusa van.

Az Özönvíz már egy kicsit hosszúra sikerült, de azért élvezhető, A kislovag vége nekem nem igazán tetszett, de azért az is egy jó regénye.

Előzmény: Cherrug (119)
habent sua fata libelli Creative Commons License 2007.06.04 0 0 120
Ha Sienkiewicz ma írná a Quo vadis?-t, nemhogy nem értékelnék, hanem ultramontán-klerikális-opusdeiügynök címkével látnák el. Pedig milyen jó kis könyv!
Cherrug Creative Commons License 2007.06.03 0 0 119

Sienkiewicz-től a Kereszteslovagokat olvastam, és ahogy elnézegettem a topic hozzászólásait, ez közületek sokaknak nagy kedvence. Nekem is kimondottan tetszett a regény, úgy nagyjából az első kötet végéig - a második közepéig. Ott már nagyon kezdett fárasztani ez a végletekig kisarkított "jó lengyel - gonosz német" szembenállás, a maga romantikus túlzásaival.

Az Özönvíz - Tűzzel-vassal - Kislovag trilógia is hasonló hangvételben íródott? Ezeket is be szeretném szerezni a közeljövőben, csak előtte tájékozódnék róluk egy kicsit.

alminar Creative Commons License 2006.10.14 0 0 118

Megyek Varsóba decben, igaz csak 1 napra, de az is jó lesz !!!! :))

 

 

foreszter Creative Commons License 2006.10.13 0 0 116

Sziasztok!

 

Sienkiewicz filmeket keresek, így találtam ide. Elsősorban a Tűzzel vassal érdekelne, de persze a többi is. :)

Nem tudnátok ez ügyben segíteni?

 

A formátum nem számítana, csak vagy magyar hanggal, vagy magyar felirattal kellene.

 

Előre is köszönök bármilyen segítséget. 

 

 

 

 

 

 

Sb78 Creative Commons License 2006.10.04 0 0 115
Köszi! Akkor körülnézek ott én is! Hihetetlen! :) Úgy fáj a szívem, hogy mostanában nem fogok jutni szépirodalomhoz... Utolsó éves vagyok a főiskolán és ilyenkor már elég nagy a hajtás. Úgyhogy júliusig valószínűleg hanyagolnom kell nemcsak Sienkiewicz-et, hanem a többi kedvencemet is. :(
Előzmény: Gorcsev Iván8 (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!