Na, kedves uraim, most hogy kiszórakoztuk magunkat a viccesnek szánt bejegyzéseken nézzük a tényeket/pletykákat.
A Horn kormány idejéből:
Emlékszünk még Bokros Lajos nagy összegű végkielégítésére? Amiről azt állította, hogy csak azért veszi fel, hogy jótékony célra fordíthassa. Köztudott volt, hogy egy saját maga által gründolt és vezetett alapítványba került a pénz, azért hogy adómentesen vehesse fel.
Az Orbán kormány idejéből:
A kormány első intézkedése: Tetemes összegű kártérítést fizettek, két a csecsenekkel elszámolási vitába keveredett ember – a Máltai Szeretetszolgálat alkalmazottai - kiszabadításáért. Az illetők kocsija a mai napig is a moszkvai magyar nagykövetségen található, nem lehet sem eladni, sem hazahozni, mert 5 km-es körzetből magához vonza az összes kábítószer-kereső kutyát.
Végül egy érdekesség a lapok társasági rovatából: Sokáig tabu volt, hogy Koko bátyja börtönben van, de aztán (azt hiszem) a Blikk végülis nem bírt magával, és megírta.
Megbízható forrásból tudom, hogy Sas József másfél éve meghalt. Lenyúzták és a bőrét egy csimpánzra applikálták, most ő vezeti a Mikroszkóp színpadot. A Story egyik munkatársa megneszelte, megírta de a gépét még aznap éjjel feltörték, magából az újságíróból pedig csak egy ujjpercet találtak meg amatőr búvárok Fehérvárcsurgón. Olvastad ezt valahol? Nem. Még szép. Ezek után ki merné megírni?
Ennyi idő után sem nullázta még le senki? Ezek szerint azért nem túl sok ilyen dolog keringhet... A nagyon gagyi pletykákat gondolom a topiknyitó is hanyagolná, persze.
Ide szeretném összegyüjteni azokat a széles/szűk körben terjengő közérdekű információkat, melyekről valamilyen oknál fogva hallgat a média. Én gyakran hallok ilyenekről, érdekes módon leginkább újságíróktól.
Tegyük közzé ill. vitassuk meg ezeket mi. Talán jár majd erre valami infóhiányos médianagykutya is, aki néhány itt leírt dolgot - e topik hatásásra - nyilvánosság elé tár.