Keresés

Részletes keresés

Szabo Ferenc Ivan Creative Commons License 2021.01.12 0 1 748
Szabo Ferenc Ivan Creative Commons License 2021.01.06 0 0 747

+Info:

 

Mostanra már van Magyarországon is beszerezhető ragadós galaj kivonat:

 

https://www.biosziget.hu/ezerjofu-ragados-galaj-kivonat-50-ml-15179?keyword=galaj

 

Ez alkolohmentes. Lehet hogy érdemes hozzátenni alkoholt... Bár mi nagyon megkínlódtunk az alkoholos oldat beadásával.

Szabo Ferenc Ivan Creative Commons License 2021.01.06 0 0 746

Sziasztok.

 

Én egy hónappal ezelőtt beszélt Székely Attilával, sokat segitett, de igazából tökéletesen le van írva alább a kúra. Azt akkurátusan be tartva valóban hatásos ha időben észlelik a cicán a betegséget. Amit talán érdemes még fontolóra venni, hogy az évek során azért lett jónéhány kimondottan homeopátiás kezeléskre szakosodott állatorvos, szerintem velük érdemes egyeztetni, mert biztosan tudnak hozzátenni a kezelés hatékonyságához.
A fórumon elhangzott számos hasznos információ mellett mindenkinek a figyelmében ajánlanám az alábbi termékeket, mert sok pozitívat hallottam róla:

https://energy-vet.hu/kutya-macska-betegseg/macska-leukozis/

 

Nem reklámozni csak segíteni akarok, hogy másnak ne kelljen átmennie azon amin nekünk is kellett...

Sajnos mi már túl későn kaptunk róla információt...

 

Mindenkinek kívánok boldogabb új évet! :(

Zsákbamacska88 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 745

Sziasztok! Én pár évvel ezelőtt tudtam még beszélni Attilával a megadott 20-as számon.

Pár napja karácsony napján hagyott itt minket a kis 3 éves felves szerelmünk. A veséje adta fel, én nagyon nagyot csalódtam az egyetem klinikájában! Első alkalommal megvolt a vérvétel, amire azt mondták, hogy szedje a májvédőt és ismételjük meg 2-3 hónap múlva, szegény cica egy hónapig bírta utána. Most már  nem igazán szeretném leírni az egesz történetet, de abban biztos vagyok, ha akkor lelkiismeretesebben kivizsgálják, itt van még velünk  a cica. Több igazán jó orvossal is volt dolgunk ott, de nagyon sokszor sikerült olyan dokiba futnunk, hogy nagyon megbántam, inkább mentem volna a helyi orvosunkhoz, nem került volna annyi pénzbe és időbe sem. Az a baj, hogy később már mindenki sokkal okosabb, hogy hogy kellett volna! Mindenesetre én most sajnos,  nagyon sokat tanultam ebből az  esetből😢

Sági Éva Creative Commons License 2020.09.09 0 1 744

Sziasztok. Nem tudom látogatja-e valaki a fórumot, mindenesetre továbbadnám olcsóbban a megmaradt thuja, arnica montana és a harmadik golyókat. Kb 7-8 darab van bontatlan. Elkészítettem az oldatot is, azt ingyen elküldöm hozzá, ha valakinek kell. Ha érdekel hívj a 70/637-7587 telefonszámon

Sági Éva Creative Commons License 2020.08.28 0 0 743

Sziasztok. Kerestem Székely Attilát a megadott elérhetőségeken amit itt találtam, de egyik sem jó. Tudtok ebben segíteni, hogy mi a mostani telefonszáma?

Denes075 Creative Commons License 2020.07.25 0 0 742

Kedves Bea! 

 

Budapest, XIII. kerület, Lehel úti állatkórház. Sajnos nekünk nem segített, a kis csoda, Ramszesz meghalt. Isten segítsen Titeket!

Előzmény: Joobea (734)
Sk Éva Creative Commons License 2020.06.10 0 1 741

 

Egy korábbi bejegyzést szeretnék újra bemásolni, hátha valakinek még segít. 

Kedves cicatulajdonosok.

 

Székely Attila vagyok, jópár éve próbálok segíteni minden gazdinak akinek leukózisban szenved a cicája.

Sajnos annyian keresnek fel ez ügyben ,hogy a napi 2-3, cirka fél órás telefonbeszélgetésre nem tudok időt szakítani.

Ez nem jelenti azt ,hogy nem segítek ,leírom az általam javasolt kezelés alapvető lépéseit,az elejétől a végéig. 

Az emailekre sajnos nincs időm reagálni ,mert itt nincs olyan kérdéskör amit bővebb kifejtés nélkül tőmondatokban meg tudnék válaszolni.

 

Ennek ellenére ha valakinek az alább leírtakkal kapcsolatban kérdése lenne ,akkor a 06 20 3901322-es számon, este 7 óra után álltalában elér.

 

A macsakaleukózis legjellemzőbb tünetei:

 

Levertség ,étvágytalanság, rossz közérzet, föld vagy macskaalom fogyasztása, rendezetlen (csomós)szőrzet,

megnagyobbodott nyaki és lágyéki nyirokcsomók, szájfekély,kifehéredett szem,száj.

 

Jellemzően az állatorvosok ezekből a tünetekből már az első alkalommal gyanakszanak a betegségre, bár ezt nem mindig közlik velünk .Sokszor csak a második vagy harmadik antibiotikumos ,szteroidos kezelés sikertelensége után csinálnak gyorstesztet vagy vérvizsgálatot.

Természetesen nagyfokú tisztelet a kivételnek, azoknak a dokiknak akik valóban segíteni szeretnének és nem csak a szokásos metodikát alkalmazzák.

 

Az általam javasolt homeopátiás kezelés és a hagyományos orvoslás nem üti egymást ,tehát azt szoktam javasolni , amit a doki mond azt be kell tartani , ameddig a cicát visszarendeli és tud vele mit kezdeni 

addig vigyük csak vissza és mellette kezdjük el az alternatív terápiát is.

 

A legfontosabb az ,ha a cica szokatlanul nyugodt, étvágytalan, kedvtelen ,félrehúzódik, az náluk szinte mindig valami betegségre utaló jel , tehát NE várjunk vele hetekig (majd jobban lesz alapon)mert lehet hogy késő lesz.

Vigyük el orvoshoz még ideje korán , mert sajnos nagyon sűrűn előfordul ,hogy a gazdi már a végstádiumban kap észhez ,hogy itt valami gond van.

Ha a gazdi előbb szembesül a betegséggel ,akkor hamarabb kezd el keresgélni a neten más gyógymód iránt.

 

Érdemes olvasgatni a fórumot ,mert ezen a kezelésen kívül nagyon sok jó hozzászólás, és eredményes, természetes alapú kiegészítőt alkalmaztak sikeresen a cicatulajdonosok.

 

A kezelés:

 

 

Nagyobb gyógyszertárban ahol foglalkoznak homeopátiás készítményekkel beszerezhető:

 

Thuja 30ch (30 as higítás) napi adag:3x4-6 golyó  

Arnica Montana 30ch napi adag:3x3-5 golyó

Arsenicum acidum vagy Arsenicum album 30 ch napi adag: 3x1-2 golyó

rossz szájszag vagy szájfekéj estén : mercurius 30 ch napi adag: 1x3 golyó

3-4 db 5ml-es műanyag fecskendő (tű nélkül)

Jódaqua (jód tartalmú gyógyvíz)       

 

Állatorvosnál vagy állatpatikában beszerezhető:

 

Vetri dmg liquid, immunerősítő

calo-pet paszta tubusos.

 

gyógynövényboltban beszerezhető:

 

Echinacea oldat 

Ragadós galaj (szárított formában)

 

Adagolás:

 

Az összes golyó alapú készítményt úgy a legegyszerűbb beadni a cicának ,hogy mindegyik gyógyszernek kiporciózzuk a napi adagját,ezeket elkülönítve beleszórjuk annyi üveg vagy porcelán stampedlis pohárba amennyi gyógyszerfélét alkalmazunk,(jelen esetben 3-4 pohár).Mivel ezek a golyócskák nagyon nehezen oldódnak ,ezért egy fakanál végével porrá törjük majd golyószámnak megfelelően fél-egy ml jódos vizet adagolunk hozzájuk.

 

Példa: 3x6 golyó=18 golyó(napi adag)ehhez nyomunk fecskendőből 9-18ml jódos vizet.

A higítás mértéke attól függ hogy a cica mennyit hajlandó bevenni.

Törekedjünk az 1 golyó/1ml víz arányra.

 

Fém eszközzel ne érjünk a gyolyókhoz vagy a vizes oldatukhoz.

 

Jelen esetben elkészült 3-4 pohárnyi gyógyszeres oldatunk amely egy napra elegendő.

Az oldatokat külön külön, visszaszívjuk a fecskendőkbe, a cica a hasán fekszik , az egyik kezünkkel megfogjuk a grabancánál ,hátrahajtjuk a fejét,ezáltal kicsit kinyitja a száját, majd a másik kezünkkel a facskendőből (ha lehet minél lassabban) beadjuk a gyógyszert.

Ezt a folyamatot megismételjük mindegyik gyógyszeres oldattal pár perc szünettel,napi háromszor(ha megoldható).Nem baj ha nem dél körül kapja a másodikat,lehet úgy is hogy, reggel , munka után ,és késő este.

 

A vetriből a saját pipettájával napi 0.25 -0.5ml-t adunk állapottól függően.

 

A calo pet pasztából napi 2-4 cm es csíkot (ha kell fecskendővel)adunk.

A paszta akkor nagyon fontos ha a cica semmit sem eszik ,mert ebben kis mennyiségben benne van minden ami kell a cicának.(ételpótló).

 

A gyógyszerek ezen adagolását egy-két héten át tartani kell,ez idő alatt kiderül , javul -e a cica állapota.

Ha az állapotban jelentős javulás történik akkor lehet csökkenteni a golyók számát a kétharmadára, és ezt még két héten át folytatni kell.

Ha a cica szájfekélyes , diófa levélből vagy dióbélből erős teát főzünk és ezzel ecseteljük a sebeit,amíg el nem múlik.

A szájfekélyre mások is írtak a fórumon hatásos kezeléseket, ezeket érdemes áttanulmányozni. 

Echinacea-galaj oldat.

Az egyik legfontosabb és egyben legproblémásabb része a kezelésnek.

Echinacea tinktúrát lehet kapni a patikában ,viszont a ragadós galaj csak szárított formában beszerezhető hazánkban .

El lehet készíteni a tinktúrát házilag is mégpedig úgy ,hogy fél liter vizet felforralunk , levesszük a tűzről majd a lehető legtöbb,( két zacskó) galajfüvet áztatunk bele.

Kihülés után tiszta ruhán átpréseljük a megmaradt folyadékot és 1 dl.alkoholt (jó a minőségi vodka is)öntünk hozzá.

Hűtőben tároljuk.

Keverési arány: echinacea oldat 40%

                          ragadós galaj oldat 40%

                                           jódaqua 20% 

Az így elkészült kevert oldat napi adagja 3x1ml. szájon át ,fecskendővel.

Az oldatot minimálisra kell csökkenteni addig ,amíg a cica szájfekélyes,az oldat beadása után normál esetben is jellemzően előfordul erős nyálzás ,de ez nem jelent gondot .

Hagyjuk ,hogy a keletkezett nyálat a cica visszanyelje mert ebben nagyon sok az oldott hatóanyag.

Általában a második -harmadik alkalom után ez teljesen megszűnik.

Az oldat nagyon fontos része a kezelésnek emiatt mindegy hogy milyen formában ,de a 3ml-t kapja meg a cica napi szinten.

Az oldat adását az első hét letelte után kezdjük el ,mert addigra a szervezet könnyebben megbírkózik az erős alkoholos készítménnyel.(Az alkoholra viszont nagy szükség van mert kis mennyiségben erős roboráló hatással bír)

 

Ha valainek nagyon nagy gondot okozna az oldat elkészítése ,nekem mindig van ,szívesen adok ,vagy ha muszály postán elküldöm.

Az angliai Baldwin cégtől rendelem az összetevőket.

 

Azt hiszem mindent leírtam ami fontos a kezelés kapcsán,lehet ,hogy elsőre bonyolultnak tűnik a dolog,de azt azért mindenkinek meg kell értenie ,hogy ha ezt az amúgy, egy állatorvosi vizsgálat átlagos árából végigcsinálható kezelést kihagyja , akkor valószínűleg semmível sem fogja tudni megmenteni kedvencét........

Mindenkinek sok sikert kívánok .

Székely Attila."

Sk Éva Creative Commons License 2019.11.16 0 0 740
Tisztelt Dr. Székely Attila!
A leukozis okozta zöldhályog ellen lehet tenni valamit? A cicámnak az egyik szemét már ki ették, a másikat hátha még meg lehet menteni... És az e-mail címéről visszajött a levelem, lehet hogy már nem jó? Köszönöm!
davesz18 Creative Commons License 2019.08.25 0 0 739

Sziasztok!

 

Ma Jázminka feladta a harcot betegsége ellen. Pénteken azt éreztem el kellene altatni, de aztán valahogy jobban lett szombatra. Ma már viszont láttam rajta, hogy nagyon rosszul van. Két héten keresztül kezelésekre jártunk, nagyon sajnálom, hogy a végén hagytam így elmenni. Végig mellette voltam, remélem a szivárvány híd olyan volt mint aminek képzelem! :’( Elbúcsúztam tőle, nagyon nehéz! Ha lesz lelkierőm, mindent ami történt megosztok itt!

 

udv,

David

davesz18 Creative Commons License 2019.08.13 0 0 738

CBNora: koszonom! mindenfelekeppen kiprobaljuk! Most a Purina-t adtuk neki, ez volt talan a legjobb amit a boltban talaltunk most. 

 

Voltunk allatorvosnal, 2 napig infuziot kapott szegeny. Hazahoztuk, evett es ivott rendesen, megvettuk az immunerosito gyogyszert is. Ezen a hetfon voltunk ujra vizsgalaton es kapott injekciot. Ma (kedd) valoszinuleg fel ment a laza, erzem, hogy forro a teste, egesz nap csak feludt.  Ha reggelig nem javul az allapota megyunk vissza az orvoshoz.

 

Udv,

David

CBNora Creative Commons License 2019.08.09 0 0 737

Mi Royal Canin Recovery konzervet adtunk, ha nem nagyon evett a macska, és erősíteni kellett. Szükség esetén fecskendővel is beadható.

De érdemes megbeszélni az állatorvossal, nekünk ő ajánlotta, és a macska szerette.

Előzmény: davesz18 (736)
davesz18 Creative Commons License 2019.08.08 0 0 736

Sziasztok!

 

Tegnap derült ki az utcáról befogadott cicánkról, hogy FIV es FELV pozitív. Két éve kopogtatott be hozzánk egy nyári napon. Levertséggel kezdődött, úgy találtam rá az egyik bokor alatt, egyből vittem az éjszakai ügyeletre Székesfehérvárra. Teljesen összeomoltam a hír hallatán. A fórumot elolvastam, nagyon sok hasznos információt találtam. kérdésem lenne, hogy milyen tápot, konzervet adtok a beteg cicátoknak? Errol nem

sok informaciot talaltam. Jöhet bármilyen arkategoriaju, a legjobbat szeretnem neki megadni. Valoszinuleg meg rengeteg jarkalas lesz az orvoshoz vele, mire felepul valamennyire, remelem sikerul neki es nem kestem el a kezeltetesevel!:-(

 

Van tovabbi 2 cicank is, szinten az utcarol jottek hozzank, toluk el fogom a beteg cicat kuloniteni, jon velem Budapestre, hogy tudjam apolni es mindig mellette legyek. :-( illetve elviszem oket is a dokihoz kivizsgalasra, nehogy nekik is bajuk legyen. 

 

szoritsatok pici Jazminert! A beteg cicaknak es Nektek gazdiknak kitartast! En mar bele sem merek gondolni mi lesz...

 

uev,

david

Rita Pandur Creative Commons License 2019.07.13 0 0 735

Sziasztok!1 éves lett a perzsa cicánk, milyen oltást kell beadatni a cicának és mennyibe kerül?

Joobea Creative Commons License 2019.04.21 0 0 734

Kedves Denes075!

 

Szeretném a segìtségedet kérni. Van információd arról hogy a Zylexis nevű szerrel hol kezelik az cicát?

 

Egyelőre nekem sajnos nem sikerült olya  orvost találnom aki alkalmazza. 

 

Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: DenesO75 (714)
iner30 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 733

sziasztok!

tegnap találtam rá erre a fórumra , én utólag saját magam az internet átolvasásával jöttem rá hogy mibe halt bele az én egyetlen drága kis cicám. ne járjatok így mint én aki még most is keresi a kérdésekre a választ én aki megígértem  hogy soha nem hagyom szenvedni a legvadabb kínok között ment el SOHA nem bocsájtom meg magamnak. novemberben kezdődött hazajött láttam rosszul van feltettem a párnájára reggelre  a párna tocsogott a gennyben ömlött a szájából. hétvége volt 7 telefon hívás mire egy doki kijött verekedett megkarmolták injekció. hétfőn egy ismerősünk által ajánlott doki is eljött megnézte injekció!!!!! ok eltel 2 nap nincs változás hát elvittem egy negyven éve praktizáló dokihoz gondoltam ha ő nem akkor senki nem fogja meggyógyítani megnézte szájában fekély azért gennyezik injekció , mert Vírus!?????!!!!! okozza. még háromszor vissza vittem injekció hegyek de bíztam benne. HIBA. teltek a hetek lábadozott szép csendben fájdalmak közt gyógyult és másfél hónap után újra az ajtóban várt és nyávogott. azt hittem megtörtént a csoda, de nem két hete kiújult nála alattomosan és sunyin szivárgott a genny irány a doki injekció két nap múlva újra  csütörtökön kapott utoljára, négy napig nem evett csak ivott persze az összes csoda fegyvert amit itt irtatok én is megvettem az összes vírus ellenes készítményt az összes immunerősítőt  mindent alig evett belőlük.  következő hét szerdáján nem bírtam tovább nézni már nekem is fájt a szívem érte szó szerint  majdnem vele együtt pusztultam bele de elkellet altatnom,mikor beadta Neki az injekciót  kértem hogy bocsásson meg amiért csak meghosszabbítottam a szenvedését és ilyen sok fájdalmat kellett átélnie .azóta is csak folynak a könnyeim és ha visszaforgathatnám az időt másképp csinálnék mindent!volt közel három hónapom elköltöttem közel százezer forintot ha most történne azonnal  csak és kizárólag korházba vinném ahol normálisan kivizsgálják és nekem is elárulják hogy valójában milyen vírus okozza ahol megnéznék hogy mennyi az esélye ne szenvedjen feleslegesen. ez az első csak korház ez egy nagyon agresszív betegség garázsban sufniban praktizáló orvosoktól ne várj sokat. hallgass a szívedre ha látod hogy szenved ne csodagyógyszert vegyél hanem segítsd Őt a fájdalom mentes elalváshoz. ez a legnagyobb dolog amivel megkíméled őt, ha  a cica már nem eszik akkor VÉGE leépül és meghal de ez még jó pár hét addig viheted még varázslókhoz is csak utána lelkiismereteddel is tudj majd elszámolni. sajnos ez van, korház egy jó orvos lehet kitudja hozni őt de ha ezt nem tudod neki megadni akkor nagyon figyelj és az első komoly fájdalmaknál búcsúzz el!! én nem tettem meg küzdöttem és most már nagyon bánom a végeredményen nem változtat csak cserben hagytam, nem tartottam be az ígéretem  ez a macska volt a mindenem ha bele néztem a szemébe a világot láttam és én álltam a közepén, persze úgy csavart az ujjai közé ahogy csak a kedve tartotta és én örömmel lestem minden kívánságát , egy végtelenül kedves  és imádni való volt, többször volt már beteg eddig mindig sikerült meggyógyulni  most nem. összeszorult szívvel nézem a sírját és  potyognak a könnyeim.8 boldog évet élt. sajnálom ha most ezek a sorok ridegnek tűnnek én örülnék a legjobban ha nem így történt volna. bárcsak visszatekerhetném az időt…..

CBNora Creative Commons License 2018.12.23 0 0 732

Van olyan kombinált, amelyikben van. A mieink Purevaxot szoktak kapni.

Előzmény: sickamic (731)
sickamic Creative Commons License 2018.12.23 0 0 731

Sajnos a kombináltban nincs leukózis elleni anyag. És állítólag a külön leukózis oltás a tünetmentes pozitív cicáknál is javítja az esélyeket. Nálunk a benti macskák is kapnak veszettség elleni, kombinált és leukózis oltást is. Ez kicsit macerás mert egyszerre csak kettőt lehet beadni, így mindenképpen többször kell az orvoshoz vinni őket.

Előzmény: hiden (730)
hiden Creative Commons License 2018.12.21 0 0 730

Szia! 
Köszönöm a választ! :) 
Igen, a kombináltat kapja a kinti, amiben elvileg benne van a leukózis elleni is, bár valahol olvastam, hogy ahhoz hogy a leukózistól valóban védve legyenek, ahhoz valamilyen külön oltás kell, amit 2x kell beadatni, 2 hetes időintervallummal. 
A benti, ő kizárólag mindig csak bent volt, és őt nem oltatom emiatt. 
Azon gondolkodtam, hogy a befogadott már másfél éve van nálam, ha ne adj isten leukózisos lenne, annak már nem kellett volna, hogy jele legyen? 

Előzmény: DeniseJ (729)
DeniseJ Creative Commons License 2018.12.19 0 0 729

Üdvözlet!!

Az ivartalanítás, az jó..főleg, hogy a befogadottad inkább kinti cicc :) Javaslom az oltást, megkímélve őket a bajtól..méginkább, hogy a kicsi vehemens.

További Jókat!

Előzmény: hiden (728)
hiden Creative Commons License 2018.12.15 0 0 728

Ja, azt nem írtam, hogy természetesen ivartalanított, de csak azóta, amióta nálam van... 

Előzmény: hiden (727)
hiden Creative Commons License 2018.12.15 0 0 727

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Több mint egy éve van egy befogadott lány cicám. Ő kinti, mert van egy majdnem 17 éves benti cicám, aki nagyon érzékeny, és befogadott elég harcias. Mindegy, igazából hosszú, de ezért ő sajnos nem jöhet be a házba, illetve nem találkozhatnak. Kivéve olyankor, amikor az idős cica alszik, akkor egy másik helyiségbe beengedem őt, kora este, 2-3 órára, ebben a hidegben, ami most van. Egy sufnin belül van neki, bélelt, szigetelt háza, plusz egy melegítő párnán alszik, de az azért nem melegszik fel annyira. Az utóbbi időben nagyon bánt, hogy ott kell kint aludnia, í gy arra gondoltam, hogy egy külön szobában lenne az éjjel.
Kérdésem az lenne, hogy kapja a leukózis elleni védőoltást, de mivel nem pici korától van nálam, nem tudom, akkor neki nem is lehet leukózisa?  Nem tudom, nincsen-e veszélyben az idős cicám, így hogy ő is bemegy azokba a helyiségekbe, ahová a kinti is.

Előre is köszönöm! 

DeniseJ Creative Commons License 2018.12.09 0 0 726

Üdv. Renáta!

Ebben a kérdésben annyit tudok segíteni, hogy legalább két hét mire a vírus a környezetünkben teljesen eltűnik, viszont mivel beteg cicud volt, fertőtleníts mindent, mielőtt magadhoz vennéd az újjoncot ;)

Sok örömöt nektek!

Előzmény: Renáta Borsos (725)
Renáta Borsos Creative Commons License 2018.12.08 0 0 725

Sziasztok!

Tudja valaki , hogy  felv-es vírus meddig marad a lakásban miután a beteg cicus elmegy? Szeretnénk,majd örökbe fogadni kiscicát, de valahol azt hallottam , hogy pár hónapig még nem lehet felves cica után. Igaz ez?

 

Köszönöm a válaszokat.

Reni

Snowpile Creative Commons License 2018.12.04 0 0 724

Köszi.

Igen a láza az nem akart lemenni , egy hónapon át végig, 1-2 napra jobb volt az infúziós kezelés után,akkor megörültem,de visszatért.

Szörnyű,amin keresztül ment, mentünk :( nem kívánom senkinek.

Előzmény: DeniseJ (722)
Törölt nick Creative Commons License 2018.11.30 0 0 723

Kedves Gazdik!

 

Megmaradt immunerősítő cseppünk a mi kis Drágánk után. Szívesen postázom, ha valakinek szüksège lenne rá. Lejárati dàtum: 2019.03.19.

 

http://www.vitamed.hu/letoltesek/termekismertetok/dmguard_a4_leaflet_hun_web.pdf

 

Kitartást nektek és a kis bársonytalpú hőseinknek! <3

DeniseJ Creative Commons License 2018.11.27 0 0 722

Szomorúan hallom..

Van az úgy, hogy mindent megteszünk, hogy meghosszabítsuk azt a kis időt mit velünk tölthet még akkor is, mikor arra ébresztenek, menthetetlen.

Azt tudom..ha már lázas lesz, onnantól nincs kiút :( 

S az oltással megelőzendő a vírus elharapozódása..mivel úgy tudom, minden cicában rejtezik ez a fajta vírusfaj. 

Fel a fejjel..

Előzmény: Snowpile (721)
Snowpile Creative Commons License 2018.11.27 0 0 721

Ezeket az oltásokat megkapta szegény, 07.07-én és 07.20-án, (hasonló ára volt , 3 macskámnak adattam be ,és mondták hogy 1 év múlva ismétlés) majd augusztus közepén kezdett rosszul lenni, és októberben elment.

 

Előzmény: DeniseJ (720)
DeniseJ Creative Commons License 2018.11.14 0 0 720

Van bizony!! Az esetet követően rögvest vittük a másik szőrgombócot a dokihoz oltatni mivel ennek a fertőzésnek az Öcsi is ki van téve..ugye egy tányérból evés, egy fedél, egy itató stb..És mindemellett ő is kijár, csavarog.

2 évre nyújt védelmet, bár javasolt akár az évenkénti oltás.

Az orvos által elmondottak szerint a világ egyik legmegbízhatóbb védőoltása a cicák számára..

8500 forintot fizettem, hogy legalább ennek sikerüljön megmentenem a kis seggét.

Saját megnyugtatásomra..

Az oltóanyagok neve:

Purevax FeLV és Purevax RCPCh, kombinált.

Üdvözlettel!!

 

Előzmény: Snowpile (718)
sickamic Creative Commons License 2018.11.13 0 0 719

De van. Mi oltatjuk az összes macskát a veszettség, a leukózis ellen is, plusz még kapják a kombinált oltást évente.

Előzmény: Snowpile (718)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!