Keresés

Részletes keresés

ustoros Creative Commons License 2007.02.25 0 0 178
r

Topiknyitóhoz!

Ejnye Gábor, miféle újabb módi a magázódás (keletkezhet-e Isten magától?), de ha már feltetted a kérdést illik megválaszolni: tőlem isten bizony nem keletkezett!

Ám kérdezhetted volna imigyen is: Önmagától keletkezhet-e Isten?
Hát ezen el lehetne gondolkodni, ha lenne értelme, de nincs!

Hacsak! Isteni génmanipuláció segítségével önmagát multiplikálta!

Gábor! Íme zsenialitás maximuma Istenke részéről, valahogy imigyen gondolkodva: Ha csak egyedül kell lennem a semmiben, akkor ki a fene tud rólam bármiféle hülyeséget is elgondolni? Talán még IG, sem! Meg kell sokszorozódnom!!!

Mint tapasztalatból tudjuk megtette: Lett is Istenke milliárdnyi számban, ahány emberke csak elgondolta létrejött, ilyen is- olyan is, még Karakutty.-féle is, meg sok egyéb katyvaszólt forma.

Hol állatként, hol virágként, hol szellemként, stb. kinek-kinek ízlése szerint: Mindezt történelmi mesék igazolják, no meg az elmekórházak diagnótizált esetei.

Szóval Gábor: Hogy is szól a kérdésed?

Jé, épp most hallék a TV-ből egy sátáni kacajt: lehet nem véletlen?

thghgh Creative Commons License 2007.02.16 0 0 177
Szerintem Isten nem kletkezik magától, hanem kultúrtörténeti és pszihológiai okai vannak keletkezésének. (Bármelyik Istent is vegyük alapul)
mohafoto.hu Creative Commons License 2007.02.16 0 0 176
Kell a látszat...
gyereknek is kell a mese, ilyen az ember.
Előzmény: Pofozó (175)
Pofozó Creative Commons License 2007.02.16 0 0 175

 

  A kis zöld lényekkel való üzletelés fényévnyi távolságban van a kitalált isten

 

 " segedelmével " realizált lenyúlások tiszta hasznától.

 

 Egyébként miből finanszíroznák az egész bulit ??

 

 Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.....

Előzmény: mohafoto.hu (174)
mohafoto.hu Creative Commons License 2007.02.16 0 0 174
Nem kell ezt így túlkomplikálni!
Istent az ember találta ki magának kapaszkodónak (vagy épp megfélemlítésnek).
Ugyanúgy ahogy a kis zöld lényeket nagy szemekkel.
Csak ez utóbbi meg egy jó nagy üzlet.
Iván Gábor Creative Commons License 2007.02.09 0 0 173
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 167
Lehet, én csak felvetettem, mert elég sokat látom ketten 'együtt' őket topic-okban :-)
...most végül is ajánlottam egy közös találkát valamikorra a PFT-re a Vallás-e az ateizmus? topicban... egyelőre IG-nek a füst nem tetszik, ami persze nekem sem, de a cél szentesíti az helyet, nem ;-)
Előzmény: Engels (165)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.05 0 0 166
Monománia? :-)
Paródia
Előzmény: Engels (165)
Engels Creative Commons License 2003.05.05 0 0 165
Nem az.
anderson1 nem törekszik mindenáron arra, hogy az ő saját monomániájáról beszéljünk. Ha témája elsüllyed, ám hagyja.
IG pedig nem.
Előzmény: Törölt nick (163)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.05 0 0 164

Tulajdonképpen lehetne is. Igy miért ne hagyjam, hogy legendák szülessenek rólam? A végén majd biztosan vakot is fogok gyógyítani egyesek szerint:-)
Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 163
Hagyjad, kedves anderson1...

...gondolj arra is, hogy ez a nick nagy valószínűséggel IG egyik alteregója :-)

Előzmény: Engels (137)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.05 0 0 162
Akár tőled is.
Előzmény: Threepwood (161)
Threepwood Creative Commons License 2003.05.04 0 0 161
Tőlem? Nem hiszem.

(:)

Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.03 0 0 160
bizony-bizony
Előzmény: Törölt nick (158)
Engels Creative Commons License 2003.05.02 0 0 159
"Tudtommal amiket felsoroltál azok nem úgyanannak az Istennek a teremtőjétől értekeztek."
Persze, hogy nem. Hiszen nincsen "ugyanaz az Isten", ugyanis semmi sem "ugyanaz". Amit tehát állítasz, az egy üres tautológia. Nagyon sajnálom, és erről részemről illetlenség lenne "bővebben" írni, mert a semmitmondás csak önmagát szaporítja, tartalmatlanul.
Előzmény: Iván Gábor (154)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.02 0 0 158
folytatom:
RTL Klub, Fókusz, Való Világ, Parlament, Tesco, Pannon GSM, Nokia, Mercedes, Nike, Coca Cola - a mai világ "szent" nevei...
Előzmény: Iván Gábor (157)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.02 0 0 157

Az Isten szóban is a súlykolás, a gyakori használat és a hozzá kapcsolt "pavlovi' feltételes érzelmi reflexek a lényeg.

Hasonló súlykolással bármilyen szót, gondolatot be lehet helyette tenni. Tehát, hogy ugyanolyan lelki és érzelmi függőség alakuljon ki az egyénben egy szó hallattán.Lásd Rákosi elvtárs, Horthy Miklós, Lenin, Demokrácia, Szocializmus, Buddha, Krisna stb.

Előzmény: Törölt nick (156)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.02 0 0 156
Na most már aztán Karakutty helyett Kara-kuss!
8-D
Előzmény: Iván Gábor (154)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.01 0 0 154

Tudtommal amiket felsoroltál azok nem úgyanannak az Istennek a teremtőjétől értekeztek. Ha tévednék, nyugodtan javíts ki, akár bővebben is, mert érdekel.
Előzmény: Engels (151)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 152
Hm...
Nos, nem is várom el Tőled, hogy mesternek higyjed magadat. Csak azt, hogy hagyjad, hogy mások - bizonyos kérdésekben - annak higyjenek... :)))
Előzmény: Törölt nick (149)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 151
"Ezen állásponti oldalon pedig jelenleg csak a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty Istenteremtése áll."
Jelenleg nem csak. Feuerbach szerint pld. ott nem a MELHKI áll.
"Most két dolog lehetséges:"... stb.
Tévedsz. A feuerbach-i álláspont pld. egy harmadik. Krisna megint csak másképpen gondolja, egy negyedikféleképpen. Bokonon egy ötödik álláspntot vall, és most még nem is említettem a maja-kicse indiánok Popol Vuh c. bibliájában leírtakat, hiszen minek, azt Te nyilván nagyon alaposan tanulmányoztad.
Előzmény: Iván Gábor (148)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.01 0 0 148

Szerintem azon az állásponton voltál, hogy Isten nem keletkezhet magától. Ezen állásponti oldalon pedig jelenleg csak a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty Istenteremtése áll. (Mindig így írom Karakutty teljes nevét)

Most két dolog lehetséges:

1. Nem gondoltad komolyan, hogy a Keletkezhet-e Isten magától kérdésemre, nemmel válaszoltál. Tehát, hogy Isten nem keletkezhet magától.

2. Antikatakuttyista vagy és nem ismered el Isten teremtőjét.

Előzmény: Engels (146)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 147
Már eltelt önmagával, és most túlcsordul. Szerintem ezt megakadályozni nem tudod, csak hagyni, hogy kicsit leszálljon földre.
De egye fene, próbáld meg, én meg majd figyelek, mester! ;->
Előzmény: Törölt nick (145)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 146
"Csak neked adtam IGazat."
Nem igaz, kedves Iván Gábor. A válaszomból hamis következtetést vontál le, és ezzel cáfoltad, tehát meghazudtoltál.
"Tehát nem írtál volna igazat?"
Kérlek, ne gúnyolódj ismét. Természetesen csak törekedni tudok arra, hogy igazat írjak, garantálni nem garantálhatom. Kategorikus kérdésed ezért átlátszóan beugrató.
"Bocs..."
nem tortént semmi :)
...de mit teszel nagybetűvel?"
Semmit. Soha nem állítottam, hogy bármit is nagybetűvel tennék. Ezt csak Te mondod. A kérdésed tehát megalapozatlan, vagyis értelmetlen. A válaszom volt az, amire azzal a kifejezéssel utaltál, hogy "Válaszod". Ez a nagybetűzés volt az, ami az én olvasatomban gúnyolódás.
De ne törődj vele, ha nem érted, szóra sem érdemes...
Előzmény: Iván Gábor (144)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.01 0 0 144

Csak neked adtam IGazat. Tehát nem írtál volna igazat? Bocs, de mit teszel nagybetűvel?
Előzmény: Engels (143)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 143
Nem igaz, amit írtál, kedves Iván Gábor. És tisztelettel kérlek, ne gúnyolj azzal, hogy nagy betűvel írsz arról, amit teszek.
Előzmény: Iván Gábor (140)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 142
"ha senki se mondja meg neki, mekkora marhaság, amit csinál akkor végképp belegyökeredzik ebbe a "mindíg igazam van" világnézetbe"

Felcseréled az ok-okozatot, kedves anderson1 :)))
Miután belegyökerezett ebbe az önáltatásba, és ezt jópáran felismerik, már senki sem mondja meg neki, hogy marhaságot csinál, hiszen el van ájulva a saját öntömjénjétől, és alszik. Felébreszteni nem azzal lehet, hogy beszélsz hozzá, hanem azzal, hogy nem érvelsz neki és hagyod, hogy kialudja magát.

Kábé tíz év múlva :)))

Előzmény: Törölt nick (139)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.05.01 0 0 140
A Válaszod helyes. Tehát Isten valóban nem keletkezhet magától. Természetesen Isten teremtve lett a Mindenek Előtt Lévő Határtalan Karakutty által.
Előzmény: Engels (138)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 138
Nem.
Előzmény: Iván Gábor (133)
Engels Creative Commons License 2003.05.01 0 0 137
Hagyjad, kedves anderson1,
ő ezt a topicot nagyon komolyan veszi, mert ezzel szeretné reklámozni a saját oldalát. :)

Ám tegye. Kicsit egyhangú, kicsit fontoskodó, kicsit beképzelt - pont annyira, mint mi, mindannyian. Csak mi nem hisszük azt, hogy bármi újat tudunk lerágni erről az ő csontjáról, ő meg igen.

Előzmény: Törölt nick (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!