Keresés

Részletes keresés

ikarepma Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2592
Valaki használja a Lightroom-ot infravörös képek feldolgozására?

Ha igen kérhetek egy kis útbaigazítást?


(Akár emilben is.)


köszönöm
scarabaeus Creative Commons License 2010.05.01 0 0 2591

Na, leteszteltem, az SE K750i után az Omnia II-t is, annál sem sok akadály van az infra előtt, 1/8 mp, ISO 200.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2590
Na akkor beállok én is a sorba..... :)

Punnyadásról szó sincs, gondolom mindenkit kint esz a fene :)! Én mindenesetre idén belemélyedek az alföld kastélyaiba! Ahogy a Professzor úr mondta: addig is itt a tavalyi termés > Katt1

Amúgy gépváltás előtt vagyok én is , mondjuk kisebb költségvetéssel :) .Eos 350D-met készülök leváltani 450D-re. Remélem nem bánom meg..... Most hétvégén Kondorosra megyek a Geist - Kastélyhoz. Katt2 Majd meglátjuk mit tudok kihozni belőle.

Addig is szép bárányfelhős képeket!
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2589
Mi ez a punnyadás, már elkezdődött a szezon... :o
A D90 úton van UK-ba... :)

Addig is, itt egy tavalyi:
http://dimensionseven.deviantart.com/art/Castles-of-Dreams-IV-162228194
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.16 0 0 2588
denito Creative Commons License 2010.04.08 0 0 2587
Azert majd szamolj be rola, hogy sikerult az akcio!
Előzmény: DimensionSeven (2586)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.03 0 0 2586

Ha személyesen viszed ki, akkor oké, de ha postában, akkor elektronikus az ügyintézés. Visszafelé ugyanez.

Ha a családod küld csomagot, azt a vámhatáron (légipostánál Ferihegyen, ill. ha futárcéggel jön, akkor annak a telephelyén) bármikor felbonthatják, és ha úgy ítélik meg, megvámolhatják.

Az eddigi tapasztalataim alapján úgy látom, ez az egész arra van kihegyezve, hogy a vámhatósággal szerződésben álló speditőröknek perkálj olyasmiért, amit az állami (és így az adóforintjainkból működő) hivatalnak kéne a dolga legyen. És nagyon nem lepne meg, ha a speditőr visszacsorgatna a vámosoknak a befolyó pénzből.

 

Na mindegy, ez már tényleg nagyon OFF, lényeg hogy maradok az EU-n belüli ügyintézésnél, és jövő héten megy az ACS-hez a D90 meg a 16-85VR. Csak valami atombiztos csomagolást kéne kitatlálnom még.

Előzmény: denito (2585)
denito Creative Commons License 2010.04.03 0 0 2585
Spedito ceg, ugyan mar! A repteren van egy formanyomtatvany, amelyet a nagyobb erteku muszaki cikkek kiutaztatasanal toltesz ki, annak erdekeben, hogy a visszauton ne tudjanak esetlegesen beledkotni, miszerint az EU teruleten kivul vetted a termeket. Miutan kitoltotted, a vamhatosag ellenorzi a helytallosagat es ranyom egy pecsetet. A visszauton ezzel igazolod, hogy mar az orszag elhagyasakor is a birtokodban volt a cucc. Aztan kapsz egy nevre szolo csomagot es lobogtatod a kulon, levelben postazott pecsetes papirt, hogy a gep a te regebbi tulajdonodat kepezi. Semmibe nem kerul, semmit nem tudnak veled csinalni. Ilyen egyszeru! Amugy ezt a speditor dolgot tovabbra sem ertem. Ha a tengerentuli barataimtol kapok egy szemelyes, hasznalt cuccokkal teli csomagot (ami AFA es vammentes), akkor milyen jogcimen kell fizetnem barkinek is? Na de ez mar teljesen off tema, mindenesetre utananezek, mert ez igy nagyon abszurd lenne.
Előzmény: DimensionSeven (2584)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.03 0 0 2584
Bár akkor meg az lenne a baj, hogy hogyan jöhet be a vámhatáron valami, ami már ez enyém volt, de a kivitelnek nincs nyoma?
Előzmény: DimensionSeven (2583)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.03 0 0 2583
Pardon! Behozatalról. Mert hogy kifelé ugyebár a 'zöld határon' menne.
Előzmény: DimensionSeven (2582)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.03 0 0 2582
Már úgy érted, hogy a speditőr ír az ideiglenes kivitelről papírt (pontosabban elektronikus dokumentumot) 6-12 ezer Ft + ÁFÁ-ért. ;)
Előzmény: denito (2581)
denito Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2581
Ha irunk kiviteli papirt, amin feltuntetjuk a gep gyari szamat, akkor nem tudnak mivel cseszegetni. ...de ez csak egy felajanlas volt, meg nem is 100 szazalek, hogy megyek.:)
Előzmény: DimensionSeven (2580)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2580
Ha visszaküldöd Mo-ra, megint ott vagyunk, ahol a part szakad - cseszeget a vámhivatal. :(
Asszem ACS lesz belőle...
Előzmény: denito (2579)
denito Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2579
Igen, erre gondoltam, leven, hogy egy evig leszek ott. Addig csak visszakuldik a gepedet. :)))
Előzmény: DimensionSeven (2577)
madgie Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2578
Ha már Lifepixel: egyszerűen nem értem, miért nem alakítanak át mondjuk Pana G1-et? Relatív ócsó masina, baromi jó a LiveView benne, finomhangolás nélkül megy mindennel az AF (mert kontraszt alapú), a kézi élességállítás is egy csoda az EVF-en keresztül és nem utolsósorban baromi jó a custom WB-je is.
Előzmény: DimensionSeven (2577)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2577
És hol akasztasz le New Yorkban egy jó konvertáló céget? Vagy olyan sokáig leszel kint, hogy USÁn belül elpostázod a Lifepixelhez és még ott vissza is kapod?
Előzmény: denito (2576)
denito Creative Commons License 2010.04.02 0 0 2576
A BnH draga. Vannak ott sokkal jobb beszerzesi forrasok is. Amugy en arra gondoltam, hogy kiviszem a gepedet es miutan megcsinaltak, postazom neked vissza.
Előzmény: DimensionSeven (2575)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2575
Ha vásárolni akarsz valamit, itt az ideális alkalom (B and H!), a számlákat add fel postán magadnak, a dobozokat meg dobd el. Az én D90-em is usákiából van.
Előzmény: denito (2574)
denito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2574
Ha ez segitseg, akkor valoszinuleg hamarosan megyek New Yorkba.
Előzmény: DimensionSeven (2573)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2573
Nem tudom hogy a termékek vásárlása ügyében is a speditőrök járnak-e el, de ha kiküldöd a saját gépedet, azt ők intézik (ideiglenes kiviteli és behozatali engedély kell rá, erre kell perkáli, a VPID szám a rendszerbe való regisztráláshoz még ingyenes).

Mint utaltam rá, ez az EU zónán kívüli ügyintézésre vonatkozik, ha az EU-ból vásárolsz vagy konvertáltatsz, akkor nincs semmilyen vámügyintézés.
Előzmény: denito (2572)
denito Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2572
Errol nem is hallottam. Egy ujabb gyongyszem a szopatasunkra! Na de varjal csak! Ez az jelenti, hogy barmit rendelek kulfoldrol, akkor ez az egyetlen jarhato ut?

Na de hogy ne legyek OFF...

Talaltam egy 72mm-es HOYA infra szurot (R72), amelyet reges-regen filmes vazon hasznaltam (persze tettem kozejuk objektivet is). :) 20ezret meger valakinek? Ha jol lattam, a bolti ara 26 forint.
Előzmény: DimensionSeven (2571)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2571
Tavaly nyár óta vámügyintézést (legalább is a kivitelt és a behozatalt) csak elektronikus úton lehet intézni. Erre pedig csak a speditőröknek van jogosultságuk.  Megkérdeztem 3-at (2 pécsit és 1 kaposvárit), az áraik 6-12 ezer + ÁFA voltak 1, azaz EGY darab papír kitöltéséért, árutól és értéktől függetlenül. Konvertálásnál persze oda-vissza megy a gép, úgyhogy ezt 2x húzzák le rólad. Lényeg, hogy aki maga akar átalakíttatni egy már meglévő 350D-t, kb. 2x ennyit kell fizessen. Ezért mondtam hogy aluláraztad.
Előzmény: denito (2570)
denito Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2570
Ezt a speditor dolgot nem ertem. Miert vegezne o? Anno gyartottam egy szamlat minimalis osszeggel es annak alapjan..., egy forintot sem kertek tolem, de meg Afat sem. Na de nem akarok magam ellen beszelni.:)) Azert koszonom szepen az infokat! Igy utolag mar nem akarom modositani, ha nem viszik el par heten belul, akkor majd utana.
Előzmény: DimensionSeven (2569)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2569
180 USD az amerikaiaknak. Ide még jön postaköltség, amint belép az EU-ba, a postaköltséggel terhelt összegre rájön még 25% ÁFA, 4,2% vám, és ha újabban ezt is speditőr intézi, akkor még plussz 6-12 ezer + ÁFA.

Szóval azért érdemes osztani szorozni kicsit...
Előzmény: denito (2565)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2568
Per pill. nagyon up-to-date vagyok a nagyobb cégek árfolyamaival átalakítás terén, legalábbis egy D90 viszonylatában - nyilván a Canon 350D néhány 10 ezerrel olcsóbb mert régebbi modell.

Lifepixel (postával, vámmal, legolcsóbb speditőri költséggel spéci kalibráció nélkül) ca. 140-150 ezer.
ACS (postával, kalibrációval) ca. 120 ezer.
Protech (postával, kalibrációval ca. 90-100 ezer.

Ez csak az átalakítás és annak járulákos költségei.
Előzmény: denito (2567)
denito Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2567
Alul? Te mennyiert adnád?
Előzmény: DimensionSeven (2566)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.03.31 0 0 2566
Denito, nem akarok beleszólni, de szerintem ezt csúnyán aluláraztad...
denito Creative Commons License 2010.03.30 0 0 2565
Hát igen, az utánad szólók elmondták a lényeget. Csak maga a szűrő 35ezer forint (180 dollár) postaköltség nélkül, plusz a beszereléssel járó nem kicsi macera. ...de mint írtam, nem feltétlen akarom eladni, csak van egy felesleges szűrőm, ezért az egyik céleszköz felesleges számomra.
Előzmény: taminol (2562)
madgie Creative Commons License 2010.03.30 0 0 2564
Épphogy többet ér emiatt, mint egy sima gép, pont azért, mert csak annak kell, akinek ilyen állapotában kell, neki viszont megéri a többlet pénzt (nem feltétlenül ennyit, egy kis alku szerintem még belefér) azért, hogy ne magának kelljen összevásárolni a szűrőt, szervizbe vinni, stb.
Előzmény: taminol (2562)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 2563
Végül is logikus amit írsz!
Van ugye a váz amit minimum egy 50esért kapsz használtam(jó esetben sok-sok expósat, jelen esetben 10.000alatt) + hozzá a szűrő amit emlékeim szerint 30-35.000Ft + a kioldó + az élmény(ami megfizethetetlen!) - mínusz az átalakítással járó macera!

sztem.......

Előzmény: taminol (2562)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!