nana. vannak tok jo kulso infra blokkolok, most keszulok venni 1-et. de elobb a hot mirroromat szeretnem megmuteni. nem olyan regen vettem ki a gepembol (minolta dimage z10). probaltam optikanal csiszoltatni helyettesito uveget, de elkuldtek azzal, hogy ilyen pici uveggel nem tudnak mit kezdeni. szoval maradt az a megoldas, hogy fogtam egy marek homokot, azt ledorzsoltem a hot mirror bevonatat, ugyelve arra, hogy ne karcoljam tulsagosan, majd fogkremmel valaemnnyire kipoliroztam. most vadaszom cerium-oxidra a finompolirozashoz. a hot mirror egyebkent sem kellene, szoval nem kar erte, mivel ha helyettesito uvegem lett volna, akkor is legfeljebb a zsebemben hordozgatnam a hot mirrort es eszem agaban sem lenne visszarakni.
"d70bol pedig ha kiveszed a hotmirrort akkor is infra lesz"
Bezony, nem is olyan bonyolult az a meló, szemben pl. a Canonokkal, ahol rendesen rá van ragasztva a CMOS-ra a hotmirror. Mondjuk tükrös gépet nm biztos, hogy bevállalnék ilyen berhelésre... most a 3 éves ütöttkopott Pana Lc33 kompaktom infrásításán agyalok, a legnagyobb baj az, hogy a hotmirrort pótolni kell, nem árt, ha akkor már egy infraszűrő-darabkával pótoljuk, és voilá, kész is van (remélem) az inframasina...
Á, az én kis panám is csak levélnehezéknek jó. Nem jó az AF (iszonyú BF...), és nincs ugyi MF. A hotmirror már kikapva, a CCD is momentán hót dzsunka :)
Én is kipróbáltam Sony videokamerával az R72-t, meglepően jó eredménnyel. 300D-hez meg találtam M42-es obit itthon, amivel egyáltalán nem jelenkezik a hotspot: Pentacon 29mm f2.8
Sajnos az objektívek között vannak olyanok, amik az IR tartományban nem jól használhatók, mert különböző becsillanásokat, homályos foltokat okoznak a képen. Nem írtad meg Te milyet használtál. Próbáld ki más objektívekkel is a színes IR fényképezést! Az alábbi linken az ajánlott obikról is olvashatsz: http://heim.ifi.uio.no/%7Egisle/photo/ir.html#lenses
Kérdésedre "Tudtok valami olyan oldalt, ahol foglalkoznak IR/Nightshot technikával?" megintcsak a saját oldalamat ajánlom, ahol a Links menü alatt találsz egy csomó hivatkozást: