Keresés

Részletes keresés

azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 314
Tettem fel még egy 5. variációt is: itt a 2. képből indultam ki, ezt duplikáltam, negatívba fordítottam, majd "color" módban rátettem az eredetire. Igérem ez az utolsó...
:-)
Előzmény: azata (313)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 313
Az 1. kép az eredeti színeket tartalmazza kicsit felerősítve.
A 2. képen felcseréltem a Red-Blue csatornákat.
A 3. képen az eredeti képet duplikáltam, negatívba fordítottam, majd "color" módban rátettem az eredetire. (Tehát csak a színeket váltottam negatívba...)
A 4. kép egy kontrasztos szürke-árnyalatos konverzió.
Előzmény: Dimage Dani (310)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 312
Nekem a 2. kép jön be.
Előzmény: azata (309)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 311
Én egy új Olympus kamerát vettem helyette a tulajnak. Kb. 25 eFt volt.
eBay-en olcsóbban is hozzá lehet jutni, csak utána kell járni...
Előzmény: Dimage Dani (310)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.05.05 0 0 310
Mind :o
De talán a 2-3.
Gratula. Mennyi mostanában egy ilyen Oly?
Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 309
Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 308
Talán így már működni fog a link:

Előzmény: azata (307)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 307
Tettem fel egy teszt sorozatot, ahol kipróbáltam néhány beállítást a Channel Mixerrel. Nektek melyik variáció tetszik? (1-2-3-4)

[http://infrared.foto.googlepages.com/testphotos]
Előzmény: .Pecarobi (302)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 306
Érdekes amit írsz, de használtan vettem a gépet, és sajnos nincs se soros kábel, se eredeti szoftver, se CD. Ha valakinek van ilyen fölösleges, akkor keressen meg e-mailben! Köszönöm!
Előzmény: Badmotorfinger (304)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 305

Rosszul írtam valamit.

Nem két ugyanolyan nevű JPG-d lesz, hanem két egymás utáni sorszámú. De minden exponálásnál 2 db fájl keletkezik, az egyik az eredeti JPG, a másik egy JPG-nek álcázott RAW (2,5MB körüli mérettel, ami kb. 3x akkora, mint egy normál JPG a C2000-nél.)

Előzmény: Badmotorfinger (304)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 304

Az Olympus hasonló C2xxx szériáit meg lehet hekkelni, hogy kiolvasható legyen RAW adathalmaz is. Ezek sem tudják alapból.

 

Egy rövid próba:

 

Kell hozzá a géphez mellékelt Olympus Camera Utility szoftver+kábel (soros) 

Gép és PC összekapcsol, aztán ezt a szoftvert meg kell nyitnod és megkeresni a Camera/Camera setings menüben az "Identification" pontot. Ott a gép nevét át kell írni arra, hogy DIAG=RAW - így nagybetűvel.

OK és kész.

 

Elvileg a gép következő bekapcsolásakor már RAW képeket is ír a kártyára. Nem tudja megjeleníteni, de a kártyán 2db ugyanolyan nevű JPG kiterjesztésű fájl lesz. Egy sima JPG, ami a feldolgozott hagyományos Jpeg kép és egy ál-JPG, ami kb. 2,5MB és nem lehet megnyitni egyelőre semmivel. Ez a RAW.

 

Ha ez a 2 fájl a kártyádon van, akkor a gépedből kinyerhető RAW. Próbáld ki, ha sikerült írom a további teendőket, hogy lesz belőle nézhető kép! Elvileg nincs rizikó, visszaállítható az eredeti formátum is. Ha nem történt semmi, akkor C2000-nél nem működik a dolog.

 

Előzmény: azata (303)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 303
Az Automata White Balance vált be nálam.
Legjobb lenne RAW-ban fotózni, és utólag állítgatni a fehéregyensúly - de sajnos ez a régi gép nem ezt nem tudja.
Előzmény: .Pecarobi (302)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.05 0 0 302
Wb-t azt melyiket használtad a gépben? Fehér lapra löttél, és utánna fotoztál, vagy valamelyik elöre beállitott értéket?
Előzmény: azata (297)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 301
Köszönöm!
Előzmény: Badmotorfinger (300)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.05.05 0 0 300

Nagyon szépek a képek!

 

Oly C2000 máig az egyik legjobb digifényképező IR-re (átalakítás nélkül).

Előzmény: azata (297)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 299
Kisérletezgettem korábban én is ilyen "hamis" IR plug-in-nel, de az eredmény nem volt meggyőző. Arra viszont elég volt, hogy szerezzek egy igazi infra szűrőt és egy olyan gépet, amelyik érzékeny erre a tartományra. Sajnos manapság már nem gyártanak olcsó digitális gépeket IR-Cut filter nélkül, a normál gépek átalakítása pedig rizikós. Nagy nehezen sikerült beszereznem ezt a 6 éves gépet - annak minden hátrányával együtt. Persze vannak profi megoldások is, mindez csak pénz kérdése...

Az angol nyelvet azért választottam, mert több külföldi ismerősömnek is meg szeretném mutatni az oldalt. Németül, franciául sajna nem tudok. Gondolkodom viszont az oldal angol/magyar kétnyelvűsítésén. Ha lesz energiám hozzá igérem megcsinálom!
Terveim között szerepel, hogy bővítsem a fotó galériát is, valamint egy rövid összefoglalót is szeretnék összehozni "Tippek és trükkök" címmel, ahol részletesen leírnám az utómunka lépéseit.
Előzmény: Törölt nick (298)
azata Creative Commons License 2006.05.05 0 0 297
Örülök, hogy tetszik!

Ide írom az eszközöket mégegyszer, hátha mást is érdekel:
Olympus C-2000 digit kamera + Hoya R72 filter.
Photoshopban kontraszt állítás, élesítés, esetenként color saturation erősítése, minimális zajszűrés. Egy-egy villanyoszlop vagy egyéb apró zavaró elem kiretusálása.
A kékes-lilás árnyalatú képeknél felcseréltem a vörös és a kék csatornát a Channel Mixer-rel, a barnás képeknél maradtak a csatornák.
És persze átméretezés web-re plusz a keret elkészítése. Kb. ennyi volt az utómunka.
Előzmény: .Pecarobi (295)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.04 0 0 296
Ja, bocs, az eszközök már megvannak, kicsit (nagyon ) figyelmetlen voltam...
Előzmény: .Pecarobi (295)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.05.04 0 0 295
Egyszoval: pazar!!!! Utomunkát mit végeztél rajta? Esetleg az eszközökröl is irhatnál néhány szót...
Előzmény: azata (292)
azata Creative Commons License 2006.05.04 0 0 294
Köszönöm a kritikát.
Igazad van, a zöld növényzeten látszik leginkább a szűrő hatása. Az anyag minőségétől függően más-más színezetet ad a fa kérge, a beton vagy téglafal, a terméskő, a föld és a kék ég is. És megváltoztatja a napsugárzás erőssége és iránya is az eredményt. Épp ezért izgalmas ez a területe a fotózásnak.
garfieldka Creative Commons License 2006.05.04 0 0 293

Nemes egyszerűséggel csak úgy összedobtad. :))

Hát... dobálózhatnál sűrűbben!

 

A pesti képek tetszenek, a növényzeten jön ki igazán a szűrő hatása.

De a zsámbéki templom első két képe is szép. A belsőn kevésbé érvényesül az infra (vagy csak várja az ember a sok fehéret, de hát ott nincs zöld).

 

Sok külföldi képet láttam, besorolhatsz közéjük nyugodtan.

Előzmény: azata (292)
azata Creative Commons License 2006.05.04 0 0 292
Sziasztok!

Összedobtam egy oldalt néhány infra képpel.
Nézzétek meg és mondjatok véleményt róla:
http://infrared.foto.googlepages.com/
Kuulpix Creative Commons License 2006.05.04 0 0 291

Ez az általánosságban használt és ajánlott Hoya R72 megfelelője.

 

Wratten   Schott    B+W   Hoya   Tiffen   0%         50%       Remarks

#89B       RG695    092    R72     -          680 nm  720 nm   Almost "black"

Előzmény: kulikov (290)
kulikov Creative Commons License 2006.05.04 0 0 290

Üdv mindenkinek:)

 

Van egy feleslegessé vált B+W 092-es infraszűrőm 52 mm-es csatlakozó menettel. Kb. 690-700 nm-nél vág. Ha valakit érdekel, szóljon nekem..

 

 

garfieldka Creative Commons License 2006.04.25 0 0 288
80x80mm-es piros infra fóliaszűrőm van. És venni is tudok, ha érdekel. Ez sem olcsó és sajnos nincs semmi jellemzője megadva. Világos vörös, tehát az alsó infra trtományban dolgozik.
Előzmény: Törölt nick (281)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 286
Ja, aktfotókra világbajnok (beltérben ugye...) a NS+IR szűrő páros. Gyönyörű alabástromszerű lesz tőle a bőr, próbáld ki....
Előzmény: Törölt nick (284)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 285
Megmondom őszintén, a cirkuláris polárt gyakorlatban nem ismerem. De elméletben pont az a lényege, hogy a cirkuláris polárszűrőből kilépő fény ne legyen már polarizált, ezáltal ne zavarja meg mondjuk a féligáteresztő részét a tükörnek/fénymérést.
Előzmény: Törölt nick (284)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 283
Csillagász ismerős nincs? Nekik van, tuti...
Előzmény: Törölt nick (281)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 282

A fene tudja, a Fuji Super CCD-je hogyan reagál az infrára :(

Amúgy is csak bizonyos anyagú szöveten látsz át... hogy min, azt nemtom...

 

Én a polárszűrőt amúgy nem így értettem. Van két polárszűrőd? Próbáld ki azt, hogy a két szűrő hatásos tengelyét egymással merőlegesen helyezed el, tehát az egyik vonal monnyuk 90 fokban, a mögötte lévő polár 180 fokban álljon.

Na látod? Nem látod... gyönyörű szépen besetétít mindent. Ahogy forgatod az egyik szűrőt a másikhoz képest, úgy világosodik elvileg a kép.

Előzmény: Törölt nick (280)
madgie Creative Commons License 2006.04.24 0 0 279

No! Gratula a melóhoz!!! AF megy rendesen?

Asszem az S5000 tud rawot, fotózz abban, utólag nagyon szép dolgokat lehet egy jó rawkonverterrel kihozni rawból.

amúgy mi a csudával vágtál le olyan pici darabot az R72-ből? Csempevágó? :)))

Előzmény: Törölt nick (278)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!