Keresés

Részletes keresés

EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.09 0 0 263

Egy kis elmelet, es az atalakitasrol par szo, meg kepek tablazatok:

http://www.fototipp.hu/irdslr

 

Előzmény: pitman (261)
szőri Creative Commons License 2006.03.03 0 0 262
Off
Infraszűrők eladók:
Suntek, 720-ig szűr (mint a Hoya R72). Vadi újak, bontatlanok.
A 67-es 12 ezer, a 72-es ára 15 ezer (kb. a Hoya fele...). Egy-egy db. van.
On
pitman Creative Commons License 2006.03.02 0 0 261
Közben végigolvastam a linkedet és igazad van. Amit én láttam az más volt, ott a hotmirror helyére átlátszó szűrőt tett vissza. Így normál fénynél külső infraszűrő nélkül fals színeket adott a gép, külső infra szűrővel csak az infra tartományt rögzítette ugyanilyen záridőkkel, mint itt. Ha pedig külső hotmirror szűrőt használt, akkor a gép úgy viselkedett, mint átalakítás nélkül.
Előzmény: EOS-Bandi (259)
garfieldka Creative Commons License 2006.03.02 0 0 260
Köszi szépen. Akkor maradok a külső Heliopan IR szűrőnél, legalább a későbbiekben is használhatom többféle géphez. Az öreg 300D meg nem lesz megbuherálva.
Előzmény: EOS-Bandi (258)
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 259
Nem. Kulso hotmirrorral akkor hasznalhato ha nem teszet a belso hotmirror helyere semmit. Viszont akkor IR-re is csak kulso szurovel lehet hasznalni.  Ennel jobb megoldas a dedikalt IR.
Előzmény: pitman (257)
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 258

Kb az eredeti hot mirror filter fele, aza ugy 1.8-2mm vasatag, uveg. Ahogy szamolgattam pont olyan vastag, hogy IR-el jol fokuszaljon vele a gep :)

 

Foliaszurovel nem igazan lehet helyettesiteni, mivel ott az AF mar hasznalhatatlan lenne, es a tisztitas is komoly problemakata vet fel. Raadasul a CMOS es a szuro kozott van egy kb .2mm-es legres, gondolom a newton gyuruk elkerulese erdekeben. A legrest egy ontapados tomites biztositja.

 

Szoval imho a folia nem jarhato ut.

 

 

Előzmény: garfieldka (256)
pitman Creative Commons License 2006.03.02 0 0 257
Illetve egy külső hotmirror szűrővel használaható úgy mint régen. Mintha valamamelyik átalakítós oldalon áttam volna ilyesmit.
Előzmény: EOS-Bandi (254)
garfieldka Creative Commons License 2006.03.02 0 0 256

Mennyire vékonyka ez a 95 dolcsba kerülő szűrőlap? Nem lehetne ezt egy "hétköznapi" IR fóliaszűrővel helyettesíteni? Az ugyanis jóval olcsóbb, nagyobb, méretre vágható. De fogalmam sincs, hogy a vastagabb volta és egyéb tényezők miatt használható-e ilyen átalakításra?

 

A "gyári" adhéziós módon tapad az érzékelőre? Vagy csak egyszerűen rá kell tenni és szilikonnal lezárni a szélét? Hevenyészve futottam még csak át az instrukciót.

 

Tudnál valami okosat mondani?

 

 

Előzmény: EOS-Bandi (251)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 255
Hja, ha majd egyszer be tudok ruházni egy komolyabb gépre lehet, hogy a d50 is hasonlo sorsra jut. De ez évek kérdése.......
Előzmény: EOS-Bandi (254)
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 254

Igen, pontosan ez a lenyege. Normal zaridokkel, kezbol, AF-et es a keresot hasznalva. Viszont igy dedikalt lesz a gep, csak IR-t lehet vele fenykepezni.

 

 

Ps. Mivel a 10D-t normalis aron eladni nem lehet, es miota megvettem az 1D-t azota csak a polcon allt. igy logikus lepesnek tunt atalakitani.

 

 

Előzmény: .Pecarobi (253)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 253
Hmm, miután englisül nem tudok: ennek az a lényege, hogya hot mirrort kicseréled egy infraszüröre? Gondolom ezután csak infrafotozásra lessz alkalmas a gép. (?)
Előzmény: EOS-Bandi (251)
Kuulpix Creative Commons License 2006.03.02 0 0 252
Minden elismerésem! Láttam egyszer egy site-on egymás mellett ugyanarról a témáról módosított és nem módosított géppel (most nem találom sajnos). Számomra az volt nagyon feltűnő, hogy a módosított géppel készült képeken nem volt árnyék. Ez törvényszerű? Alkalomadtán ha kipróbálnál egy ilyen helyzetet és feldobnád vagy elküldenéd a képeket megköszönném.
EOS-Bandi Creative Commons License 2006.03.02 0 0 251

Nu. Az ejszaka megcsinaltam a 10D atalakitasat... 10-es 3:30 kozott :). A ma reggeli elso kepek igeretesek....

ISO100-f8-1/30s gyenge reggeli napsutes

 

 

Nyers kep

Igy jon ki a gepbol

 

 

WB allitassal

Whitebalance allitas utan ez lesz belole.

 

Az uj IR filter a lifepixel.com-rol szarmazik. Ott talalhato az atalakitas reszletes leirasa is :)

szőri Creative Commons License 2006.02.24 0 0 250
Off
Eladó egy 67-es és egy 72-es infra-szűrő. Suntek, 720-ig szűr (á la Hoya R72). Vadi újak, bontatlanok. A 67-es 12 ezer, a 72-es ára 15 ezer.
On
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 249
....kézböl, állványal lehet jobb lenne...
Előzmény: .Pecarobi (248)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 248
Nikon d50, kitobi, hoya r72.
Előzmény: areacode212 (245)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.21 0 0 247
Van bevonat az érzékelőn és autómatikus ill iso 200 al lett készítve....
Előzmény: Törölt nick (238)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 246
Nem tudom ismeritek-e ezt a linket, de nagyon komoly gepek vannak a lapalja fele.... Ugy vannak megbuheralva, hogy latjak mind az IR mind a lathato tartomanyt mindenfele szuro nelkul es kozben a hatspkijelzo-t hasznahatod keresokent ami ugye a D70-nel nem egy szokvanyos dolog....


udv


maxmax.com
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 245
te ez nagyon komoly! :)Milyen szurovel keszult? MArmint melyikkel es milyen geppel?

thx

ac
Előzmény: .Pecarobi (242)
fvcc Creative Commons License 2006.02.20 0 0 244
van egy katonai 20 cm átmeröju infraszüröm - érdekel valakit? Publikus vagyok
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 243
koszi szepen!!! Akkor marad az r72 reszemrol.....


:)
Előzmény: Badmotorfinger (241)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 242

Szeptember eleje 1/15; iso 1600; f3,5:

 

 

 

Nyáron ennél rövidebb idö is elég kell legyen.

 

Ha meg találtad a bw-t az a legolcsobb  ;o)))

Előzmény: areacode212 (236)
Badmotorfinger Creative Commons License 2006.02.20 0 0 241

Némileg kisebb IR hatást, többet a látható fénytartományból. A magasabban áteresztő szűrők a drágábbak általában. A Hoya 900nm-es például sokszorosa árban a 720-nak. A 720nm is csak IR közeli, mert olyan 750nm fölötti az infra tartomány.

 

Szerintem.

 

Nem minden gépen kell állvány, csak a nagyon erős IR cut szűrővel felszereltek. Az újabb gépek többsége már ilyen. Volt anno egy 2 megapixeles Sony CCD, amivel több fényképezőt szereltek Nikon, Olympus stb. Na, azokkal jó napsütésben, simán lehet kézből infrafotózni. Mondjuk egy Hoya-val.

Előzmény: areacode212 (236)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.20 0 0 240
Mindegyiken van hot- mirror, csak a nikonokén vékonyabb, mint a canyonokén.
Előzmény: Törölt nick (238)
madgie Creative Commons License 2006.02.20 0 0 237
Meggyütt a pínz, májszter! Kösz a vásárlást!
Előzmény: fotoblog (234)
areacode212 Creative Commons License 2006.02.20 0 0 236

hello!

 

Talaltam egy B+W infra szurot ami 650nm-nel vagja a fenyt a hoya 720nm-vel szemben! Szerintetek milyen kulonbsegek varhatok? Bar meg a Hoya sem volt birtokomban soha ugyhogy nem hinnem, hogy nagy csalodas erne, hogy ha a felebe kerulo B+W melle tennem a voksot....

 

Szerintetek?

 

 

Masik dolog:

 

Szal akkor nyaron erdemesebb, es keszuljek hosszu zaridore is, tehat allvany hasznalata javallott?

 

thx

 

ac212:)

madgie Creative Commons License 2006.02.17 0 0 235
Akkó' jó! Szjép gyászszínű mikrokendőt csomagoltam hozzá???
Előzmény: fotoblog (234)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.17 0 0 234
Madgie, megjött a kicsike :)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.14 0 0 233

 

Ez a tegnap esti termésből van...

 

Infralámpa , előtte egy zselés gyertya és egy kis PS a szinbeállítás miatt.

 

NIKON D70 50mm fix és Hoya szűrő...

::sb:: Creative Commons License 2006.02.13 0 0 232

Tavasszal is fog működni, sőt akkor fog csak igazán, én már próbáltam hasonló kombinációval (sőt más obikkal is)... :) A D70 szerencsére elég jó infrázásra.

Előzmény: Törölt nick (231)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!