Keresés

Részletes keresés

::sb:: Creative Commons License 2006.02.13 0 0 232

Tavasszal is fog működni, sőt akkor fog csak igazán, én már próbáltam hasonló kombinációval (sőt más obikkal is)... :) A D70 szerencsére elég jó infrázásra.

Előzmény: Törölt nick (231)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.13 0 0 231

NIKON D70 és 50 mm 1.8 alapobjektívvel és Hoya infraszűrővel kipróbálva.

Szabadban kb 4-6 sec expóidő , szép egyenletes bíborvörös kép.

Szobában 2 db 500 w-os izzóval (praktikeres állványos...) kb 4-6 sec expóidővel önarckép... egyenletes bíborvörös fotó , amit ha szintelenítek a PS-ben , nagyon szép fekete-fehér kép az eredmény. (no nem az arcomra irtam , hanem a minőségre. :-)

Tehát tökéletesen működik a dolog ilyen összeállításban is.

Következő próba majd tavasszal , sok nappal és sok zölddel...

madgie Creative Commons License 2006.02.12 0 0 230

OK, várom a levelet. Így már csak egy 512-es CF kari, meg a körtefecskendők alkotják a fotósfelszerelésem :DDD

Juteszembe, ha a fórumtársnak ennyi gondja van a 7D-vel, az baj... én is azt szeretnék... 

Előzmény: fotoblog (218)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 229
ez a feheregyensuly beallitas tenyleg mukodik, kosz!
Előzmény: fotoblog (222)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.12 0 0 228
"2500K a minimum a gepemen" öö, ez a manuális wb. Ennek nem sok köze van az infra sugárzáshoz....
Előzmény: Duda (221)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 227
minolta 7d, es mas objektivekkel is elojon exz a hiba
Előzmény: .Pecarobi (225)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 226
a levels-t allitgattam szincsatornankent, igy korrekt ff kepet lehet csinalni, de meg mindig nemolyan mint a neten par kep :(
Előzmény: fotoblog (222)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.12 0 0 225
Nekem a canon a85nél tükrözödött, amig az obi végét fekete filcel be nem festettem. Milyen géped van? Nekem eddig a manualis wb adott jo eredményt, de volt hogy poénbol végigprobáltam az összes wb- beállitást.
Előzmény: Duda (224)
Duda Creative Commons License 2006.02.12 0 0 224

ilyen tukrozodes van a sarkokban

ez pl a jobb felso sarok:

 

 

 

tukrozodes
fotoblog Creative Commons License 2006.02.12 0 0 223
Nekem is volt ilyen tükröződés, igaz a kis Minoltámon két adapterrel (35,5->37, 37->52mm) tudtam csak feltekerni a szűrőt. Érdekes módon a kisebb adapter tükröződött, még akkor is, ha a többi nem volt rajta. Megoldás: tágabb kivágás és utólagos vágás, vagy kreatív retus... :)
Előzmény: Duda (219)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.12 0 0 222
Duda: ISO 3200-t felejtsd el, iszonyat zajos lesz még egy jó gépen is. ISO100-200-400 max.
Sokféle megoldás létezik, nézz szét az infrafoto.lap.hu -n. (nem azért mert én szerkesztem... :) ). Régen Luben Solev-nek volt egy nagyon jó leírása, (www.solev.net), de mióta átépítette az oldalát, nincs fenn. Sajnos.
Az egyik megoldás, hogy "Levels" -> színcsatornánként beállítod úgy, hogy a hisztogram alsó és felső részére húzod az alsó háromszögeket. Utána lehet még kontraszt, meg ami ízlés szerint kivánkozik.
Ha meg akarod vadítani, akkor felcseréled a vörös és kék csatornákat csatornakeverővel. Vagy FF-be teszed ugyancsak a keverővel. Ilyenkor főleg a vörös csatornát használd, gyönyörű tónusokat lehet varázsolni belőle.
A fehér lapos WB állítás is sokat segít, ilyenkor a gép feljebb tekeri a zöld és kék csatornák szintjét, nemcsak vörös lesz a kép.
Ja, a werkfoto.hu -n van egy írásom az IR alapokról... :)
Duda Creative Commons License 2006.02.11 0 0 221

2500K a minimum a gepemen, ugy tudom ez alatti az infra sugarzas

Előzmény: .Pecarobi (220)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.11 0 0 220
Manuális fehéregyensuly fehér lapra, és már sokkal jobb. Sajna csak erös napsütésben müködik igazán.
Előzmény: Duda (219)
Duda Creative Commons License 2006.02.11 0 0 219

ma a napsutesben ISO3200-n 1/6-1/4sec-re is lement az expo, ami jo jel

 

viszont van egy problemam, elegg tukroz a szurom, es a kep sarkaiban vilagos foltok keletkeznek hosszabb zaridoknel. mas is tapasztalt ilyet?

 

van valahol a neten leiras, hogy hogy kell ebbol a piros zajos kepbol valami ertekelhet kepet kesziteni?

Előzmény: Dimage Dani (207)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.08 0 0 218
Ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá :)))
De, kell, mert most költséghatékony vagyok. Csak piszkos módon elfelejtettem. Írom a címet holnap, a munkahelyemre kellene küldeni, mert akkor nem kell este postán sorban állnom. Viszont a pontos paramétereket (pl. ir. szám) csak holnap tudom megnézni. ( Ciki, nem? Nem tudom a céges címemet... :)
Előzmény: madgie (217)
madgie Creative Commons License 2006.02.08 0 0 217
Az írásod első része alapján akkor nem kell az 58-as Hoya R72-őm, ugyi ?
Előzmény: fotoblog (216)
fotoblog Creative Commons License 2006.02.08 0 0 216
Ha előtte megkérdezed, elmondtam volna akkor is...
A lehető legnagyobb átmérőjűt kell venni, mert sosem tudhatod, mikor melyik obira akarod felrakni. Igaz macerás a közgyűrűk használata, de nem tudok annál bosszantóbb dolgot elképzelni, mint amikor az 50mm kevés, kellene egy jó nagy látószög, de a 62-68 -as menetre nem tudod feltekerni a szűrőt...
A fényerőnek ebből a szempontból (számomra) elhanyagolható jelentőssége van. Miért? Én kis digi kompakttal kezdtem infrázni, amivel nagyságrendekkel egyszerűbb ez a műfaj, pusztán azért, mert a kijelzőn látod a képet, oda fókuszálsz, ahová akarsz. Amikor megvettem a 300D-t, utána vért izzadtam, mire az első használható IR képet össze tudtam hozni. Hiába fókuszálsz szűrő nélkül és kapcsolod MF-be az obit, az infravörös fény előrébb fókuszálódik mint a látható! Ha nincs az objektíven IR jelölés, megette a fene az egészet. Ezért én úgy szoktam (bár a Sigma 70-300-on van ilyen jel), hogy az alsó fókuszpontot választom ki, kissé a téma elé állítom, feltekerem a szűrőt és lerekeszelem 8-10 környékére. A 300D tud infraszűrővel fókuszálni, és így nagy valószinűséggel az is éles lesz, amit szeretnék. Innentől kezdve mindegy, hogy az obi 1,8 vagy 4,5 fényerejű. Max. az objektív rajza nem mindegy.
Ja, jut eszembe: a werkfoto.hu -n van egy cikkem az infra alapjairól, sajnos a folytatást azóta sem írtam meg, de hátha segítek ezzel is valakinek...
Előzmény: Törölt nick (213)
.Pecarobi Creative Commons License 2006.02.08 0 0 215
Én a d50 kitobijával használtam, ami nem egy fényeröbajnok, és yo.
Előzmény: ZolaTeso (214)
ZolaTeso Creative Commons License 2006.02.08 0 0 214
A kérdés jó. Viszont majd érdekel, hogy mit hoztál ki belőle, mert akkor lehet, én is arra veszek :)
Előzmény: Törölt nick (213)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.08 0 0 213

Köszönöm a válaszokat !

Az elinfo-nál már nem árulnak ilyesmit...

Az másik cégnél pedig már meg is rendeltem !

Az 52 mm-es Hoya R72 8.691 Ft + kb 1500-200 futár.

Majdem kijön igy 10-ből.....

 

Nem tudom az jó taktika-e , ha az 50 mm-es 1,8 as alapobira vettem a szűrőt , mert ez a legnagyobb fényerejű obim....

Előzmény: Dimage Dani (212)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.08 0 0 212
Közben beugrott: én is az Elinfo-nál vettem...
Előzmény: Törölt nick (210)
madgie Creative Commons License 2006.02.07 0 0 211
Hoya R72. Én asszem az Elinfo-tól rendeltem.... vagy az Optiformtól. Mindegy, postán jött utánvéttel, telefonon egyeztettünk. Nem kellett Pestre mennem.
Előzmény: Törölt nick (210)
Törölt nick Creative Commons License 2006.02.07 0 0 210

Ajánljatok már legyetek szívesek valamilyen jó infra szűrőt Nikon D70-hez.

Olyan link kellene amiről tudnék neten keresztül rendelni , mert vidéki vagyok és nem járok Bp-en.

Köszi !

madgie Creative Commons License 2006.02.07 0 0 209
Télen kora reggel nem fogsz a neten látott minőségű infraképeket csinálni. Ahhoz az kell, hogy tűzzön a nap, meg legyenek zöldek ezerrel. Szóval késő tavasz-nyár, akkor is 10-11 óra után késő délutánig. Ne félj, elvileg tudni fogja a D7D rendesen az infrát. A D70 tudja, és a CCD ugyanaz, meg elvileg a 7D CCD előtti infraszűrője (hotmirror) több fényt/IR-t enged át, mint a többi 6 megapixeles Sony CCD masina.
Előzmény: Duda (208)
Duda Creative Commons License 2006.02.07 0 0 208

remelem is :)

 

raadasul az eg is feher, semmiben nem kulonbozik egy zajos szemcses ff keptol

nem igazan latom hogy lehet ebbol olyan kepet kihozni amit a neten latok

Előzmény: Dimage Dani (207)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.07 0 0 207
Szerintem nyáron lényegesen rövidebb záridőt érhetsz el.
Előzmény: Duda (206)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 206

minolta7d

csak arra voltam kivancsi, hogy most reggel termesztes-e hogy keves az infra feny

Előzmény: ceva_sony (205)
ceva_sony Creative Commons License 2006.02.06 0 0 205

Milyen gepen?

A voros normalis, a zajos is ISO 1600 mellett. A hosszu zarido miatt ugyis allvanyt hasznalsz, szoval semmi nem indokolja az ISO 1600-ot. Sokkal szebb lesz alacsonyabb ISO-n. Vorosbol meg utolag kell FF-t, vagy akar szines kepet varazsolni.

Előzmény: Duda (204)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 204

normalis, hogy reggel 9 korul a hoyaval iso1600-on f4/6sec expo ertekeket kapok?

az eredmeny ronda voros zajos kep, semmi extra

Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 203
OFF:::Közben megnéztem az optiform.hu árlistát és úgy néz ki, hogy ilyen méretben ebben a tartományban jobban jársz a Hoya-val mert csak kb. 12 ezer forint. A Heliopan ebben a tartományban a Hoya-val szemben csak 67mm felett olcsóbb. A 900nm-es Hoya szűrőknél viszont minden méret esetén olcsóbb a Heliopan.
Előzmény: Kuulpix (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!