Keresés

Részletes keresés

Duda Creative Commons License 2006.02.07 0 0 208

remelem is :)

 

raadasul az eg is feher, semmiben nem kulonbozik egy zajos szemcses ff keptol

nem igazan latom hogy lehet ebbol olyan kepet kihozni amit a neten latok

Előzmény: Dimage Dani (207)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.02.07 0 0 207
Szerintem nyáron lényegesen rövidebb záridőt érhetsz el.
Előzmény: Duda (206)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 206

minolta7d

csak arra voltam kivancsi, hogy most reggel termesztes-e hogy keves az infra feny

Előzmény: ceva_sony (205)
ceva_sony Creative Commons License 2006.02.06 0 0 205

Milyen gepen?

A voros normalis, a zajos is ISO 1600 mellett. A hosszu zarido miatt ugyis allvanyt hasznalsz, szoval semmi nem indokolja az ISO 1600-ot. Sokkal szebb lesz alacsonyabb ISO-n. Vorosbol meg utolag kell FF-t, vagy akar szines kepet varazsolni.

Előzmény: Duda (204)
Duda Creative Commons License 2006.02.06 0 0 204

normalis, hogy reggel 9 korul a hoyaval iso1600-on f4/6sec expo ertekeket kapok?

az eredmeny ronda voros zajos kep, semmi extra

Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 203
OFF:::Közben megnéztem az optiform.hu árlistát és úgy néz ki, hogy ilyen méretben ebben a tartományban jobban jársz a Hoya-val mert csak kb. 12 ezer forint. A Heliopan ebben a tartományban a Hoya-val szemben csak 67mm felett olcsóbb. A 900nm-es Hoya szűrőknél viszont minden méret esetén olcsóbb a Heliopan.
Előzmény: Kuulpix (202)
Kuulpix Creative Commons License 2006.01.26 0 0 202

OFF:::Bocs nem láttam csak most a beírást, biztosabb ha mailben keresel (publikus). De ha már itt tartunk 58 vagy 62-es Heliopan IR 715nm (88A) 15-16 között lehet ha megkapom a kedvezményes árat bár mostanában kicsi a vásárlási kedv úgyhogy kétséges a dolog, de azért ha konkretizálódik akkor jelezz és megmondom mi a helyzet.

ON:::Bejött neked egyébként a 720nm-es vágási határ? A Heliopan elvileg 645-1000nm-ig többfélét gyárt, de eddig nem nagyon találtam infót mi az optimális általános "játékra". Egyébként a kép amit feltettél nagyon tetszik.

Előzmény: fotoblog (185)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.26 0 0 201
Nem rossz, kösz a választ.
Előzmény: fotoblog (200)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.26 0 0 200

 

Dani, mindig minden nálam van a táskámban. Lehet használni, mint a mellékelt kép mutatja. Az infra nem csak habos-mesés képekhez jó. Ha pl. FF képet akarsz, a vörös csatornából remek tónusokat lehet elővarázsolni.. Épületek fotózásához is kellemes, egy napsütötte falfelület textúrája hihetetlenül szép tud lenni infrával.

Előzmény: Dimage Dani (199)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.25 0 0 199
:(
Miért volt egyáltalán nálad? Lehet ilyenkor bármire is használni?
Előzmény: fotoblog (198)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 198
Nem, csak én hagytam el szombaton a kedvenc infraszűrőmet... :(
Előzmény: Törölt nick (196)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 197
elvileg a válasz is :)
Előzmény: madgie (195)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 195
Mail (elvileg) ment...
Előzmény: fotoblog (193)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 194
szombaton :(((
Előzmény: Törölt nick (190)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 193
mailto: photoblog<kukac>uw<pont>hu
Előzmény: madgie (191)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 192

Nekem jó! Dobj már egy mailt, mert szerintem sejtem ki vagy, csak nem vagyok biztos benne. Szerintem a fotovilag.hu -n konzultáltunk már infráról... :)

És hogy tudd: a mikrokendő győzött meg!

Ja, milyen állapotban van a szűrő?

Előzmény: madgie (191)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 191
Persze. hogy kibírom. Az árról gőzöm nincs. Úgy 7500 körül saccolom a használt árát. Ja, mikrokendőt adok hozzá :)))
Előzmény: fotoblog (189)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 189
Februárig kibírod? Ebben a hónapban már nem költenék többet technikára... :)
Mennyiért szabadulnál meg tőle?
Előzmény: madgie (188)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 188
Dehogy. Csak nincs 58-as szűrőmentes obim.
Előzmény: Pecarobi (187)
Pecarobi Creative Commons License 2006.01.24 0 0 187
Tán beleuntál?
Előzmény: madgie (186)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 186
Az 58-asom eladó. Hoya R72, ha kell, írj. Utánvéttel repíthetem...
Előzmény: fotoblog (185)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 185

Kuulpix: a közeljövőben érdekelne egy IR szűrő, mert hétvégén kiesett a táskámból a Hoya R72. (ha valaki Lillafüred környékén találna egy ilyet, akkor az az enyém :)

Mennyiért tudnál 58-as, esetleg a jövőre gondolva 62-es menettel szerezni?

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 184
Venni kell 20Da-t :)))
Előzmény: fotoblog (183)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 183

Akkor ömlesztve válaszolnék, mert már van némi tapasztalatom tükrössel is.

 

-A 20D egy viszonylag magas kategóriájú gép. Ezekbe a masinákba értelemszerűen jobb anyagokat építenek, így vélelmezhetően a szenzor előtti IR blokkoló szűrő is jobb. (mármint a hagyományos fotográfia szempontjából) Azt hiszem, ki kell próbálni, de szerintem jóval hosszabb időkkel kell számolni. Öszehasonlításképpen régen egy Minolta S414-el infráztam, ISO100-on 5,6 blendével 1/4 - 1/20sec adódott verőfényes nyári napon. A 300D-vel 10-20mp. Ennyivel jobb a IR blokkoló szűrője a 300D-nek.

 

-A "hotspot" jelenség infraszűrőnél egy világos foltot takar a kép közepén. Leginkább a Canon objektívjeire jellemző. Én kisérleteztem a kitobival, a folt nagysága a blendétől függően változik. A Sigma 70-300 APO DG hibátlanul működik. Itt egy

link , alul van egy lista, hogy milyen obikat teszteltek ebből a szempontból és melyik jó-nem jó.

 

-Polár? Az minek? Olyan fekete lesz az ég, hogy csak na... ráadásul az egymásra tekert szűrők növelik a becsillanás és a vignettálás esélyét.

 

-AF működik, csak tükrösnél nem fogod látni hová. Kompaktnál ez nem probléma. Az IR jelölés azért van, mert lehet úgy csinálni, hogy fókuszálsz szűrő nélkül, átkapcsolsz manuális fókuszra, feltekered a szűrőt, és a fókuszgyűrűt eltekered az IR jelölésig. A Sigmámon van ilyen, de én inkább elé fókuszálok, és szűk blendével éles lesz az is, amit akarok.

 

-A pötty biztató :)

pitman Creative Commons License 2006.01.24 0 0 182
Igazán sok tapasztalatom nincs, egy pár órára kaptam kölcsön egy ilyen szűrőt, igaz, csak a kit objektívvel tudtam kipróbálni és a környezeti viszonyok sem voltak ideálisak, de működött a dolog. A záridő viszont nagyon hosszú volt.
SchefferJ Creative Commons License 2006.01.24 0 0 181
Szerintetek a sima 20D + hoya r72 infraszűrő működőképes?
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 180
mail ment
Előzmény: garfieldka (176)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 179

na meg egyszer

 

infra
Előzmény: Duda (178)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 178

lemaradt a kep

 

Előzmény: Duda (177)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 177

vegigolvastam a topicot, van par kerdesem:

-mi az a hotspot? :) van ilyen DSLR-ben?

-lefenykepeztem a taviranyitot, es ott a feher potty, akkor ez biztato?

-emlekszem nehany regi MF objektiven van infra jel a tavolsagmezon, mert az infrahoz mashova kell fokuszalni, ezek szerint az AF nem megy (lattam paran panaszkodtak)?

-ha rateszem a polart, az tovabb sotetiti az eget?

-ebay-en nezegetve az arakat talaltam vmi x-ray szurot amik sokkal magasabban vagnak (1000nm) es ezekkel allitolag atlatni a ruhan. Ez kamu, vagy tenyleg letezik a Gusztav rajzfilm beli szemuveg? :)))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!