Keresés

Részletes keresés

madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 195
Mail (elvileg) ment...
Előzmény: fotoblog (193)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 194
szombaton :(((
Előzmény: Törölt nick (190)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 193
mailto: photoblog<kukac>uw<pont>hu
Előzmény: madgie (191)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.25 0 0 192

Nekem jó! Dobj már egy mailt, mert szerintem sejtem ki vagy, csak nem vagyok biztos benne. Szerintem a fotovilag.hu -n konzultáltunk már infráról... :)

És hogy tudd: a mikrokendő győzött meg!

Ja, milyen állapotban van a szűrő?

Előzmény: madgie (191)
madgie Creative Commons License 2006.01.25 0 0 191
Persze. hogy kibírom. Az árról gőzöm nincs. Úgy 7500 körül saccolom a használt árát. Ja, mikrokendőt adok hozzá :)))
Előzmény: fotoblog (189)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 189
Februárig kibírod? Ebben a hónapban már nem költenék többet technikára... :)
Mennyiért szabadulnál meg tőle?
Előzmény: madgie (188)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 188
Dehogy. Csak nincs 58-as szűrőmentes obim.
Előzmény: Pecarobi (187)
Pecarobi Creative Commons License 2006.01.24 0 0 187
Tán beleuntál?
Előzmény: madgie (186)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 186
Az 58-asom eladó. Hoya R72, ha kell, írj. Utánvéttel repíthetem...
Előzmény: fotoblog (185)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 185

Kuulpix: a közeljövőben érdekelne egy IR szűrő, mert hétvégén kiesett a táskámból a Hoya R72. (ha valaki Lillafüred környékén találna egy ilyet, akkor az az enyém :)

Mennyiért tudnál 58-as, esetleg a jövőre gondolva 62-es menettel szerezni?

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.24 0 0 184
Venni kell 20Da-t :)))
Előzmény: fotoblog (183)
fotoblog Creative Commons License 2006.01.24 0 0 183

Akkor ömlesztve válaszolnék, mert már van némi tapasztalatom tükrössel is.

 

-A 20D egy viszonylag magas kategóriájú gép. Ezekbe a masinákba értelemszerűen jobb anyagokat építenek, így vélelmezhetően a szenzor előtti IR blokkoló szűrő is jobb. (mármint a hagyományos fotográfia szempontjából) Azt hiszem, ki kell próbálni, de szerintem jóval hosszabb időkkel kell számolni. Öszehasonlításképpen régen egy Minolta S414-el infráztam, ISO100-on 5,6 blendével 1/4 - 1/20sec adódott verőfényes nyári napon. A 300D-vel 10-20mp. Ennyivel jobb a IR blokkoló szűrője a 300D-nek.

 

-A "hotspot" jelenség infraszűrőnél egy világos foltot takar a kép közepén. Leginkább a Canon objektívjeire jellemző. Én kisérleteztem a kitobival, a folt nagysága a blendétől függően változik. A Sigma 70-300 APO DG hibátlanul működik. Itt egy

link , alul van egy lista, hogy milyen obikat teszteltek ebből a szempontból és melyik jó-nem jó.

 

-Polár? Az minek? Olyan fekete lesz az ég, hogy csak na... ráadásul az egymásra tekert szűrők növelik a becsillanás és a vignettálás esélyét.

 

-AF működik, csak tükrösnél nem fogod látni hová. Kompaktnál ez nem probléma. Az IR jelölés azért van, mert lehet úgy csinálni, hogy fókuszálsz szűrő nélkül, átkapcsolsz manuális fókuszra, feltekered a szűrőt, és a fókuszgyűrűt eltekered az IR jelölésig. A Sigmámon van ilyen, de én inkább elé fókuszálok, és szűk blendével éles lesz az is, amit akarok.

 

-A pötty biztató :)

pitman Creative Commons License 2006.01.24 0 0 182
Igazán sok tapasztalatom nincs, egy pár órára kaptam kölcsön egy ilyen szűrőt, igaz, csak a kit objektívvel tudtam kipróbálni és a környezeti viszonyok sem voltak ideálisak, de működött a dolog. A záridő viszont nagyon hosszú volt.
SchefferJ Creative Commons License 2006.01.24 0 0 181
Szerintetek a sima 20D + hoya r72 infraszűrő működőképes?
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 180
mail ment
Előzmény: garfieldka (176)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 179

na meg egyszer

 

infra
Előzmény: Duda (178)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 178

lemaradt a kep

 

Előzmény: Duda (177)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 177

vegigolvastam a topicot, van par kerdesem:

-mi az a hotspot? :) van ilyen DSLR-ben?

-lefenykepeztem a taviranyitot, es ott a feher potty, akkor ez biztato?

-emlekszem nehany regi MF objektiven van infra jel a tavolsagmezon, mert az infrahoz mashova kell fokuszalni, ezek szerint az AF nem megy (lattam paran panaszkodtak)?

-ha rateszem a polart, az tovabb sotetiti az eget?

-ebay-en nezegetve az arakat talaltam vmi x-ray szurot amik sokkal magasabban vagnak (1000nm) es ezekkel allitolag atlatni a ruhan. Ez kamu, vagy tenyleg letezik a Gusztav rajzfilm beli szemuveg? :)))))

garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 176
2005.08.16 20:33:29 (149)

Én használtam ilyet Cokin szűrőtartóban. Fóliaszűrő. Ez olcsóbb volt, ezzel kezdtem. De arról nem vagyok meggyőződve, hogy a nem teljes zárás miatt nem jutott a képre fals fény. Nekem ez csak próba volt, aztán vettem menetest.

 

Ugyanígy kezdtem én is, mint ebből a beírásomból látható. Már nem használom a fóliát, ha kell, írj magánban és megbeszéljük az adás-vételt! Egyébként 80x80 mm-es piros infra fólia, de nincs megadva a tartománya. Az AF működik vele, a képet látod a keresőben, mert nem annyira sötét. Annyi változás van rajta, hogy ragasztottam rá fekete fotókartonból egy keretet, ami lehetővé tette a Cokin szűrőtartóban való használatát. Van eladó Cokin szűrőtartóm is új még két-három darab a P méretűből.

 

Előzmény: Duda (175)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 175

Itt a fórumon pedig jópárszor hírdettük mindketten, hogyhogy nem vetted észre?

 

mert eddig nem erdekelt az infrafotozas :)

 

nekem hasznalt kellene, elsosorban azert, hogy vetel elott kiprobalhassam, hogy egyaltalan mukodik-e a gepemmel. masodsorban az ara miatt, mert csak probalkozok vele, ha jo es tetszik, akkor akarok csak kolteni komolyabbra

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.14 0 0 174
De nem adsz hozzá ajándék mikrokendőt :DDD
Előzmény: Kuulpix (173)
Kuulpix Creative Commons License 2006.01.14 0 0 173
OFF:::Itt a fórumon pedig jópárszor hírdettük mindketten, hogyhogy nem vetted észre? Főleg nagyobb méreteknél olcsóbb még a Hoya-nál is és a minősége inkább a B+W-hez hasonlít. Ha nem túl sürgős én is tudok neked - és bárkinek - szerezni - szerintem - jó áron. Üdv
Előzmény: Duda (168)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 172

Szerintem itt találsz mindenfélét. Én néhány külföldi cégtől szoktam venni ezeket.

www.heliopan.de

Előzmény: Duda (168)
madgie Creative Commons License 2006.01.14 0 0 171

Ha valakit érdekel egy használt 58 mm-es Hoya R72 (ajándék mikrokendő!),írjon.

Mailem publikus.

Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 170

na most eladod vagy nem? :)

elotte tesztelhetnek vele egyet , hogy a 7D-m mukodik-e vele?

Előzmény: Dimage Dani (164)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 169

55 72 77 mm-es szuromenetes objektiveim vannak

az 55 pont jo

milyen tipus es mennyi az ara?

Előzmény: Dimage Dani (155)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 168

Helioplant meg nem lattam hirdetni, hol vag?

 

Előzmény: garfieldka (167)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 167

Magamnak 82-est vettem a Heliopan márkából. Teljes szortiment kapható, csak el kell dönteni, milyen nanométer tartományú legyen. Viszonyításul: a 82-es 123 Euro vételárban volt. Pici bank meg posta hozzá. Azért a kisebbek olcsóbbak sokkal. Ha kell valakinek, magánban megkereshet!

Előzmény: Dimage Dani (163)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 166

akkor jó az!

Előzmény: okiro (165)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 165
A T-60-as az utolsó manuális CANON gép volt. Fémredőnyös. Lehet, hogy jobban járok, ha megjavíttatom a VLC Prakticámat.
Előzmény: posthero (160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!