Keresés

Részletes keresés

Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 175

Itt a fórumon pedig jópárszor hírdettük mindketten, hogyhogy nem vetted észre?

 

mert eddig nem erdekelt az infrafotozas :)

 

nekem hasznalt kellene, elsosorban azert, hogy vetel elott kiprobalhassam, hogy egyaltalan mukodik-e a gepemmel. masodsorban az ara miatt, mert csak probalkozok vele, ha jo es tetszik, akkor akarok csak kolteni komolyabbra

Előzmény: Kuulpix (173)
madgie Creative Commons License 2006.01.14 0 0 174
De nem adsz hozzá ajándék mikrokendőt :DDD
Előzmény: Kuulpix (173)
Kuulpix Creative Commons License 2006.01.14 0 0 173
OFF:::Itt a fórumon pedig jópárszor hírdettük mindketten, hogyhogy nem vetted észre? Főleg nagyobb méreteknél olcsóbb még a Hoya-nál is és a minősége inkább a B+W-hez hasonlít. Ha nem túl sürgős én is tudok neked - és bárkinek - szerezni - szerintem - jó áron. Üdv
Előzmény: Duda (168)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 172

Szerintem itt találsz mindenfélét. Én néhány külföldi cégtől szoktam venni ezeket.

www.heliopan.de

Előzmény: Duda (168)
madgie Creative Commons License 2006.01.14 0 0 171

Ha valakit érdekel egy használt 58 mm-es Hoya R72 (ajándék mikrokendő!),írjon.

Mailem publikus.

Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 170

na most eladod vagy nem? :)

elotte tesztelhetnek vele egyet , hogy a 7D-m mukodik-e vele?

Előzmény: Dimage Dani (164)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 169

55 72 77 mm-es szuromenetes objektiveim vannak

az 55 pont jo

milyen tipus es mennyi az ara?

Előzmény: Dimage Dani (155)
Duda Creative Commons License 2006.01.14 0 0 168

Helioplant meg nem lattam hirdetni, hol vag?

 

Előzmény: garfieldka (167)
garfieldka Creative Commons License 2006.01.14 0 0 167

Magamnak 82-est vettem a Heliopan márkából. Teljes szortiment kapható, csak el kell dönteni, milyen nanométer tartományú legyen. Viszonyításul: a 82-es 123 Euro vételárban volt. Pici bank meg posta hozzá. Azért a kisebbek olcsóbbak sokkal. Ha kell valakinek, magánban megkereshet!

Előzmény: Dimage Dani (163)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 166

akkor jó az!

Előzmény: okiro (165)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 165
A T-60-as az utolsó manuális CANON gép volt. Fémredőnyös. Lehet, hogy jobban járok, ha megjavíttatom a VLC Prakticámat.
Előzmény: posthero (160)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 164
Most olvastam vissza itt, és láttam hogy 300D-vel egész jó képeket lőttél. A1-en nagyon erős hotspot volt a kép közepén, 300D-vel már nem volt annyira vészes, de ezekszerint rossz obival próbálkoztam. Vannak manuális obijaim is, de nem tudtam őket kipróbálni (nincs fény). Lehet hogy mégsem adom el :)
Előzmény: garfieldka (157)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 163
:)
Hát ha nem is jársz pesten, akkor garfieldka lesz a te embered. Ha mégsem jönne össze, keress meg. (Amúgy szerintem a nagyobb szűrő szűkítővel sosem hátrány, sőt)
Előzmény: Törölt nick (162)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 161
Hát most így hirtelen nem jut eszembe, arra emlékszem hogy a Rákóczi útról kellett jobbra lefordulni...
Alapvetően 52-est kerestem énis, hetekig hiába, végülis egy 55-öst tudtam szerezni. Hiánycikk volt tartósan, ezekszerint most is az. Szűkítő van hozzá (55->52). Amúgy teljesen karcmentes, Z1-en használtam egy teszt erejéig, azán A1-em, majd 300D-m lett, egyik se igazán infrázásra való.
Előzmény: Törölt nick (156)
posthero Creative Commons License 2006.01.13 0 0 160

olyan géppel lődd el, ami nem motoros filmtovábbítású és lehetőleg fémredőnyös. mondjuk egy praktica mtl5b-vel.

Előzmény: okiro (158)
okiro Creative Commons License 2006.01.13 0 0 158

Sziasztok!

 

A fagyasztóban évek óta hever egy tekercs Kodak f-f infranegám. Milyen géppel lőjjem el, hogy élvezhető kép is legyen rajta? Van egy műanyag hátfalas CANON T-60-as meg egy T-70-es gépem (no meg egy eladósorban lévő EOS-3 is).

garfieldka Creative Commons License 2006.01.13 0 0 157
Dimage Daniét megveszed és egy szűkítővel tudod használni. Ha mégis 52-es kell, akkor írj és megoldjuk!
Előzmény: Törölt nick (156)
Dimage Dani Creative Commons License 2006.01.13 0 0 155
Nekem van egy 55mm-es, érdekel?
Előzmény: Duda (153)
ceva_sony Creative Commons License 2006.01.13 0 0 154
Mar elkelt.
Előzmény: Duda (153)
Duda Creative Commons License 2006.01.13 0 0 153
ez megvan meg?
Előzmény: ceva_sony (151)
ceva_sony Creative Commons License 2005.10.18 0 0 151
Hoya R72 infra-szűrő 67 mm-es.

18 ezer Ft

(A szűrőhöz kaphatsz egy 77-67 step-down gyűrűt is – ezzel a 77 mm-es szűrőmenetű objektívre tudod felrakni a 67 mm-es szűrőt. Pl. Canon 17-40/4-en lehet így használni – meglepő, de gond nélkül)

VicKing1 Creative Commons License 2005.09.21 0 0 150
az az FZ5......
Előzmény: fisherhu (145)
garfieldka Creative Commons License 2005.08.16 0 0 149
Én használtam ilyet Cokin szűrőtartóban. Fóliaszűrő. Ez olcsóbb volt, ezzel kezdtem. De arról nem vagyok meggyőződve, hogy a nem teljes zárás miatt nem jutott a képre fals fény. Nekem ez csak próba volt, aztán vettem menetest.
Előzmény: XDave (148)
XDave Creative Commons License 2005.08.16 0 0 148
Találkozott már valaki nem rácsavarós, hanem "elétartom" tipusus IR filterrel? Azt mondják az jobb, meg egyszerűbbek kezelhető, stb... Vélemény...?
garfieldka Creative Commons License 2005.07.25 0 0 147
Az egy manuális gép. Sokkal egyszerűbb vele infrázni, mint a digitális, AF-es gépekkel. Veszel egy megfelelő méretű narancs vagy vörös infra szűrőt (attól függően, hogy fekete-fehér, színes vagy színes dia filmet használsz) és fényképezel.
Előzmény: mariachi (146)
mariachi Creative Commons License 2005.07.24 0 0 146

aki megtapasztalta, jókat mond róla; külön topic-ja is van;

ha ez nem alkalmas, akkor Praktica MTL-5B kiegészíthető-e IR fényképezésre ?

érdemben Te tudsz ehhez hozzászólni ?

Előzmény: madgie (144)
fisherhu Creative Commons License 2005.07.24 0 0 145
Fényképezőgép
Előzmény: madgie (144)
madgie Creative Commons License 2005.07.24 0 0 144

"Panasonic FZ-05" ?????

 

Az mi?

Előzmény: mariachi (143)
mariachi Creative Commons License 2005.07.23 0 0 143

helló,

szerintetek Panasonic FZ-05-el milyen kiegészítéssel lehet IR képeket készíteni ?

tmures Creative Commons License 2005.07.14 0 0 142

hello,

Nem mindegyik EF (S) obi alkalmas  IR fotozásra, mert vannak olyan (Canon) obik, melyeknek lencséin IR-szűrő bevonat -is- van. Nem tudok linket adni, de gúgliban rá lehet keresni. De nem korrekt eljárással (fél kézzel tartottam a szűrőt) nem biztos hogy a kíván eredményt éred el...Szóval, azért egy kompakt digivel egyszerűbb az élet, mert látod a kijelzőn a képet. Akkor miért vettél DSLR-t?

Előzmény: fotoblog (141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!