Keresés

Részletes keresés

EOS-Bandi Creative Commons License 2005.04.04 0 0 77
objektív ? Záridő ?
Előzmény: Dari (76)
Dari Creative Commons License 2005.04.04 0 0 76
Emberek!
Vettem egy Cokin IR szűrőt, de valami miatt nem akar működni a 300D-vel. Mi lehet ennek az oka? Akinek van ezzel tapasztalata attól szívesen venném, ha megoszatná velem élményeit. A neten rengeteg IR képet találok ami 300D-vel készült, tehát elvileg a technikának jónak kell lenni. Ja van egy Panasonic FZ-20-asom is, de azzal sem látom, amit szeretnék. Help!
csizmtamas Creative Commons License 2005.03.10 0 0 75

Sziasztok!

Tudna segíteni valaki, hogy Budapesten hol lehet infra filmet kapni? Eddig nem sikerült egy boltban sem ahol próbálkoztam. Vagy néztek rám nagy szemekkel vagy azt mondták, hogy volt már nekik olyan, de most nincs és nem is lesz.

 

Mindenkinek előre is köszi!

 

csizmtamas

ceva_sony Creative Commons License 2004.12.11 0 0 74

Szia,

 

írj egy mail-t hétfőn a címemre, én kipróbáltam az infra világot.

Ceva

Előzmény: Törölt nick (71)
onagyz Creative Commons License 2004.12.11 0 0 73

Nem éppen infravörös, de nem akármi:

Egy százéves fotográfus (12. 11.)

garfieldka Creative Commons License 2004.12.06 0 0 72

Itt eltölthetsz egy pár hetet, mire megszólal valaki. Nem túl elterjedt az infrázás, mert drága a szűrő, állvány kell hozzá stb. De megnyugtatlak a 300D alkalmas, én is azzal készítek vorös- és fekete infra szűrős képeket.

Egyébként a kérdésedre egy sorral lentebb a válasz. Ott millió infrás oldalt találsz.

Előzmény: Törölt nick (71)
bigmcelek Creative Commons License 2004.10.27 0 0 70

Hahó!

Ajánlom mindenkinek, aki a témában érintett vagy érdeklődő:

 

infrafoto.lap.hu
Dimage Dani Creative Commons License 2004.08.09 0 0 69

Felhozom, mert érdekes téma.

Nem tudjátok, van-e valahol olyan lista, ahol különböző digitgépek infrafotózásra való alkalmasság szerint fel vannak sorolva?

A60-al van valakinek tapasztalata?

wreckage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 68
így
wreckage Creative Commons License 2004.04.22 0 0 67
szerintem már nem érdemes filmes IR fotózással pö...foglalkozni.

IR -re legalkalmasabb két digit. gép a sony 717-es ill. utódja, a 828-as. Sajnos korlátozva, csak 'P' módban, 2.4 | 1/60 mellett (1/30 - 828). Tehát az infra f. mellett szükség lesz 1-2 ND szûrõre is.

ezek itt kicserélik a fenti gépekbe épített infra blokkolót egy 'sima' üvegre: maxmax.com | igy teljes Manuálban tiéd lesz az infra.

amit a csere után kapsz: Da ultimate IR machine w. 5/8megapixar!

Dimage Dani Creative Commons License 2004.04.21 0 0 66
Kicsit felhozom a topikot.
Tudnátok linkeket adni olyan siteokhoz, ahol IR fényképezéssel foglalkoznak magyar nyelven?
Kérdés: ha infraszűrőt használok nem infra érzékeny filmhez, akkor mit csinál? Egyszerű szürke (vagy vörös) szűrőként funkcionál?
tmures Creative Commons License 2004.01.13 0 0 65
Sziasztok!
Én is próbálkozgatok:
gép: 300D
obik: Canon 18-55 mm EF-S
Sigma 28-200 mm Macro
szűrő: Hoya R72
Az a gyanúm, hogy a CMOS előtt lévö IR szűrő éléggé kiszűri a NIR tartományt. Kértem szűrőspecifikációt a CANON-tól de még nem érkezett semmi.
Néhány képet itt lehet látni.
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.07 0 0 64
majd mutassatok képeket!
wreckage Creative Commons License 2004.01.07 0 0 63
jav: a max. zársebesség 1/60-ra korl.
Előzmény: wreckage (62)
wreckage Creative Commons License 2004.01.07 0 0 62
"Hogy melyik digitálisban nincs, azt nem tudom, de létezik az tuti."

Sony 707/717/828-as gépeken nightshot módban felcsapódik a ccd elötti 'hot mirror' (ami normal módban blokkolja az IR fényt.) Így pl. egy hoya R72-vel (+valamilyen ND filterrel) akár kézbõl is mehet az IR fotózás. Sajna NightShot módban a max. záridõ 1/60-ra korlátozott, a rekesz pedig f2.0 és f2.4 között változhat.

Előzmény: Simigeri (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.22 0 0 61
nem működnek a linkek :(

kis olvasnivaló: ajánlom figyelmetekbe Hevesy Iván, Az infravörös fényképezés csodái c. könyvet, a Hatschek és Farkas kiadó gondozásában!

Előzmény: Fehérpárduc (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.11 0 0 60
legközelebb inkább sourcézd be a képeket...
Előzmény: Fehérpárduc (58)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.09.08 0 0 59
Előzmény: Fehérpárduc (58)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.09.08 0 0 58
A felfrissülés kedvéért... Hétvégi képek...

Esztergomi Bazilika:
--------------------

Normál színes:


Infra FF:


Infra színes:


dacia-2 Creative Commons License 2003.08.24 0 0 57
Utánanéztem netes oldalakon, és az egyik legnagyobb (?) -http://www.cliffshade.com/dpfwiw/ir.htm szerint az "etalon" az olympus c2000 és 2020, ezekkel akár kézből is lehet IR fotózni. a 3030 már nem az igazi, de állványról még működik. Én a diaszken miatt pont most válok meg a 2020-tól, és veszek egy 3030-at, de azért remélem fogok még IR fotókat készíteni. Állvány az van amúgy is, tehát nem annyira talán nem gond.
Előzmény: Simigeri (55)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.24 0 0 56
bennem nem keltett morbid nyomott hangulatot :)

nem biztos, hogy jobb, a drága szűrő azért drága mert nagyon pontosan van 'beállítva', hogy hol vág.

Előzmény: Simigeri (55)
Simigeri Creative Commons License 2003.08.24 0 0 55
Na, örülök hogy végre feltámadt hamvaiból a topic.
Annak, aki 35mm-es infrás filmre dolgozik, minden tiszteletem, és le a kalappal. Én ki se próbálnám, úgy sem menne.

Ami a képeimet illeti:
A vöröses szin direkt maradt benne, mert a képeknek morbid, nyomasztó hatást akartam adni. Sikerült?
Ami a lencsét illeti: Hoya R72. Volt vagy 12e Ft, a 900nm-es meg ha jól tudom valami 70 vagy 90e Ft. Biztos jobb, de hogy ennyivel?
Az meg gáz, hogy a gépemben van beépitett IR szűrő, tehát elég halovány minőségben lehet vele képeket késziteni.
Hogy melyik digitálisban nincs, azt nem tudom, de létezik az tuti. IR-el foglalkozó oldalakon tuti találni lehet róla infót.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 54
ha valakit érdekel, ezek a képek kodak HIE filmre készültek, 50 ASA D-76
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 53
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.23 0 0 52
szépek a képeitek, de szerintem az infravörös fényképezésben a legszebb az analóg módszer. a színes képekről az a véleményem, hogy szebben mutatnának fekete-fehérben.

szvsz ha van egy stabil állványod, nem okozhat problémát a szűrő felrakás/csere. ha van a gépeden vakupapucs, tegyél rá egy külön keresőt -természetesen az adott gyújtótávolságú objektívhez megfelelőt- és így 'realtimeban' lehet fotózni infrára is.

Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 51
R72 szűrőt én az Optiform-nál vettem. Hogy szedem le a szűrőt? Hát 2-3 menetre csavarom csak rá lazán, gond nélkül le lehet venni anélkül, hogy bemozdulna...
Előzmény: dacia-2 (50)
dacia-2 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 50
fehérpárduc: és hol lehet ilyen R72 szűrőt beszerezni ?

Az állvánnyal kapcsolatban: jó ötlet, de hogyan szeded le a szűrőt anélkül, hogy bemozduljon a gép ? mondjuk cokinnal lehet nem akkora gond, de nekem csak menetes lehetőségem van.

Előzmény: Fehérpárduc (49)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.21 0 0 49
Hali,

Ezek Simigeri képei, nem az enyém, csak módosítottam egy picit a színegyensúlyon. Én Sony V1-el fényképezek és R72-es szűrőt használok. Ez 720nm-től vág, létezik 900nm-től vágó is, de magasabb az ára, a látványbeli különbséget nem tudom milyen. A képeket véleményem szerint módosítani kell mindenképpen, mert a piros, vagy zöld "fátyol" unalmassá válik 2-3 kép után és minden egyforma lesz. A lehetőségek korlátlanok, ha állványról fényképezel, lehet egy IR és egy sima színes képet készíteni, majd utólag a kettőt egy matematikai művelettel összefűzni. Nagyon szép kompozíciókat lehet így alkotni...

Üdv

FP

Előzmény: dacia-2 (48)
dacia-2 Creative Commons License 2003.08.19 0 0 48
Tök jó képek, engem a 4 közül a legutolsó fogott meg leginkább!

Milyen IR szűrőt használtatok a képek elkészítéséhez ? nekem egy C2020-as gépem van, ehhez szeretnék venni valamilyen IR szűrőt, emberi áron. 52 vagy 55 mm-es lenne jó, gondolva a jövőre (??? van manapság olyan gép, ami jó IR fotózáshoz is ???) is.

Előzmény: Fehérpárduc (47)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.19 0 0 47
Az IR képeiden megváltoztattam egy picit a színegyensúlyt, azt hiszem így egészen más a hangulata... Vélemény?
Remélem a képek linkeit nem rontottam el...

Eredeti:


Módosított:


Eredeti:


Módosított:

Előzmény: Simigeri (44)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!