szépek a képeitek, de szerintem az infravörös fényképezésben a legszebb az analóg módszer. a színes képekről az a véleményem, hogy szebben mutatnának fekete-fehérben.
szvsz ha van egy stabil állványod, nem okozhat problémát a szűrő felrakás/csere. ha van a gépeden vakupapucs, tegyél rá egy külön keresőt -természetesen az adott gyújtótávolságú objektívhez megfelelőt- és így 'realtimeban' lehet fotózni infrára is.
R72 szűrőt én az Optiform-nál vettem. Hogy szedem le a szűrőt? Hát 2-3 menetre csavarom csak rá lazán, gond nélkül le lehet venni anélkül, hogy bemozdulna...
fehérpárduc: és hol lehet ilyen R72 szűrőt beszerezni ?
Az állvánnyal kapcsolatban: jó ötlet, de hogyan szeded le a szűrőt anélkül, hogy bemozduljon a gép ? mondjuk cokinnal lehet nem akkora gond, de nekem csak menetes lehetőségem van.
Ezek Simigeri képei, nem az enyém, csak módosítottam egy picit a színegyensúlyon. Én Sony V1-el fényképezek és R72-es szűrőt használok. Ez 720nm-től vág, létezik 900nm-től vágó is, de magasabb az ára, a látványbeli különbséget nem tudom milyen. A képeket véleményem szerint módosítani kell mindenképpen, mert a piros, vagy zöld "fátyol" unalmassá válik 2-3 kép után és minden egyforma lesz. A lehetőségek korlátlanok, ha állványról fényképezel, lehet egy IR és egy sima színes képet készíteni, majd utólag a kettőt egy matematikai művelettel összefűzni. Nagyon szép kompozíciókat lehet így alkotni...
Tök jó képek, engem a 4 közül a legutolsó fogott meg leginkább!
Milyen IR szűrőt használtatok a képek elkészítéséhez ? nekem egy C2020-as gépem van, ehhez szeretnék venni valamilyen IR szűrőt, emberi áron. 52 vagy 55 mm-es lenne jó, gondolva a jövőre (??? van manapság olyan gép, ami jó IR fotózáshoz is ???) is.
Az IR képeiden megváltoztattam egy picit a színegyensúlyt, azt hiszem így egészen más a hangulata... Vélemény?
Remélem a képek linkeit nem rontottam el...
Nekem csak az nem tetszik benne, hogy ezeket a kepeket piros fatyol boritja, ettol a reszletek osszeolvadnak, elvesznek. Szerintem kis utomunkaval szebbe lehetne oket varazsolni...
A fekete-feher IR nem rossz...
Na gondolom hozzaszolok a temahoz. Vettem egy Sony 717-es fenykepezot. Es kiserletezes kozben csinaltam egy erdekes kepet. Varatlanul egesz mas jott ki belole mint amit terveztem.
Nos van egy Ericsson r320-as telefonom amiben van egy infra IRDA kommunikacios port. Az eredeti terv az volt hogy lefenykepezem a ledeket ahogy vilagitanak. Tudni kell hogy szabad szemmel ezt nem lehet latni mert egy sotet fedellel le vannak takaarva. De infran nezve ez a fedel teljezes atlathato. Voi la:
Persze persze.
Mint irtam is, első teszt kép, küszöbre támasztva, tavaszi gyenge IR megvilágitásban.
Most a hétvégén csináltam még párat, ha hazaértem felrakom vhova.
Azt viszont előrebocsátom, hogy ezek a digi képek sose lesznek olyan szépek mint egy 35mm-es, mert (legalábbis az enyémben) az optika szűri az infrát.
ha infrára fotózol, napsütötte dolgokat fényképezz, úgy szebb lesz. kíváncsi lennék több képre (ha van) is, mert digitális infra képeket még nem igen láttam.
meg picit lehetne finomítani a stíluson is... písz
Ez az "Hoya R72 Infrared" szuro hogyan mukodik? Es van egyaltalan valami koze az infravoroshoz, vagy csak az latvanyt neveztek el igy? Lehet, hogy csak digitalis geppel mukodik, mert azok ccd-je eleve erzekeny az infrara? Tudatlan vagyok :)
egyszer cak úgy kísérletezgetés képpen próbáltam, akármilyen negával, 2 órás expozícióval egy villanykörtére. sajnos nincs róla nagyítás, de egy picit fordult.