Keresés

Részletes keresés

Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.22 0 0 51
R72 szűrőt én az Optiform-nál vettem. Hogy szedem le a szűrőt? Hát 2-3 menetre csavarom csak rá lazán, gond nélkül le lehet venni anélkül, hogy bemozdulna...
Előzmény: dacia-2 (50)
dacia-2 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 50
fehérpárduc: és hol lehet ilyen R72 szűrőt beszerezni ?

Az állvánnyal kapcsolatban: jó ötlet, de hogyan szeded le a szűrőt anélkül, hogy bemozduljon a gép ? mondjuk cokinnal lehet nem akkora gond, de nekem csak menetes lehetőségem van.

Előzmény: Fehérpárduc (49)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.21 0 0 49
Hali,

Ezek Simigeri képei, nem az enyém, csak módosítottam egy picit a színegyensúlyon. Én Sony V1-el fényképezek és R72-es szűrőt használok. Ez 720nm-től vág, létezik 900nm-től vágó is, de magasabb az ára, a látványbeli különbséget nem tudom milyen. A képeket véleményem szerint módosítani kell mindenképpen, mert a piros, vagy zöld "fátyol" unalmassá válik 2-3 kép után és minden egyforma lesz. A lehetőségek korlátlanok, ha állványról fényképezel, lehet egy IR és egy sima színes képet készíteni, majd utólag a kettőt egy matematikai művelettel összefűzni. Nagyon szép kompozíciókat lehet így alkotni...

Üdv

FP

Előzmény: dacia-2 (48)
dacia-2 Creative Commons License 2003.08.19 0 0 48
Tök jó képek, engem a 4 közül a legutolsó fogott meg leginkább!

Milyen IR szűrőt használtatok a képek elkészítéséhez ? nekem egy C2020-as gépem van, ehhez szeretnék venni valamilyen IR szűrőt, emberi áron. 52 vagy 55 mm-es lenne jó, gondolva a jövőre (??? van manapság olyan gép, ami jó IR fotózáshoz is ???) is.

Előzmény: Fehérpárduc (47)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.19 0 0 47
Az IR képeiden megváltoztattam egy picit a színegyensúlyt, azt hiszem így egészen más a hangulata... Vélemény?
Remélem a képek linkeit nem rontottam el...

Eredeti:


Módosított:


Eredeti:


Módosított:

Előzmény: Simigeri (44)
Fehérpárduc Creative Commons License 2003.08.19 0 0 46
Hali,

Nekem csak az nem tetszik benne, hogy ezeket a kepeket piros fatyol boritja, ettol a reszletek osszeolvadnak, elvesznek. Szerintem kis utomunkaval szebbe lehetne oket varazsolni...
A fekete-feher IR nem rossz...

Udv

FP

Előzmény: Simigeri (44)
abdhulbin Creative Commons License 2003.08.17 0 0 45
Csinos csajképeitek nincsenek infrával fotózva?
Simigeri Creative Commons License 2003.08.11 0 0 44
Tartom még mindig a véleményt...
Előzmény: Simigeri (35)
Simigeri Creative Commons License 2003.05.27 0 0 43
Működik a TAR.
Simigeri Creative Commons License 2003.05.19 0 0 42
Számat napjában többször mosom, ez inkább a hanguatommal van kapcsolatban.
A TAR megy nekem, szal nézd meg pls, és mondj valamit!
Előzmény: Törölt nick (36)
takaya007 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 41
come-on-god...!

szoval megtekintheto
itt :
es megegyszer elnezest a benaskodasert.

takaya007 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 40
come-on-god...!


es elnezest a benaskodasert.

takaya007 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 39
na most mar remelem jo lesz:
takaya007 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 38
Ez lenne a kep:

takaya007 Creative Commons License 2003.05.18 0 0 37
Na gondolom hozzaszolok a temahoz. Vettem egy Sony 717-es fenykepezot. Es kiserletezes kozben csinaltam egy erdekes kepet. Varatlanul egesz mas jott ki belole mint amit terveztem.
Nos van egy Ericsson r320-as telefonom amiben van egy infra IRDA kommunikacios port. Az eredeti terv az volt hogy lefenykepezem a ledeket ahogy vilagitanak. Tudni kell hogy szabad szemmel ezt nem lehet latni mert egy sotet fedellel le vannak takaarva. De infran nezve ez a fedel teljezes atlathato. Voi la:

Törölt nick Creative Commons License 2003.05.18 0 0 36
mosd ki a szád légyszives. amúgy a képeket nem tudtam megnézni valamilyen oknál fogva :(
Előzmény: Simigeri (35)
Simigeri Creative Commons License 2003.05.12 0 0 35
Látom kurva nagy az érdeklődés...
Simigeri Creative Commons License 2003.05.06 0 0 34
Na majd ha a TAR összeszedte magát, elvben itt megtekinthetőek.
Simigeri Creative Commons License 2003.05.06 0 0 33
Persze persze.
Mint irtam is, első teszt kép, küszöbre támasztva, tavaszi gyenge IR megvilágitásban.
Most a hétvégén csináltam még párat, ha hazaértem felrakom vhova.
Azt viszont előrebocsátom, hogy ezek a digi képek sose lesznek olyan szépek mint egy 35mm-es, mert (legalábbis az enyémben) az optika szűri az infrát.
Előzmény: Törölt nick (32)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.05 0 0 32
ha infrára fotózol, napsütötte dolgokat fényképezz, úgy szebb lesz. kíváncsi lennék több képre (ha van) is, mert digitális infra képeket még nem igen láttam.
meg picit lehetne finomítani a stíluson is... písz
Előzmény: Simigeri (31)
Simigeri Creative Commons License 2003.05.05 0 0 31
Mi a kérdés?
Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2003.05.02 0 0 30
khm... hát ez mi?
Előzmény: Simigeri (29)
Simigeri Creative Commons License 2003.04.17 0 0 29
Kurva jó. Megint találtam egy halott topicot...
Sebaj, azóta vettem egy 720-ast, ime az első eredmény:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Simigeri Creative Commons License 2003.04.14 0 0 28
Hi!

Digitális gépre a 720 vagy a 900-as szűrő a kafa?
Egyáltalán végeredményben mi lesz a különbség?

f0r0m Creative Commons License 2003.02.06 0 0 27
Ez az "Hoya R72 Infrared" szuro hogyan mukodik? Es van egyaltalan valami koze az infravoroshoz, vagy csak az latvanyt neveztek el igy? Lehet, hogy csak digitalis geppel mukodik, mert azok ccd-je eleve erzekeny az infrara? Tudatlan vagyok :)

pelda

Törölt nick Creative Commons License 2003.02.06 0 0 26
egyszer cak úgy kísérletezgetés képpen próbáltam, akármilyen negával, 2 órás expozícióval egy villanykörtére. sajnos nincs róla nagyítás, de egy picit fordult.
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.06 0 0 25
szolarizáció. tud valaki valamit gyakorlatban?
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.06 0 0 24
milyenek azok az orvosi képek?
Előzmény: M6TTL (23)
M6TTL Creative Commons License 2003.02.06 0 0 23
Van egy IR fotózással foglalkozó könyvem (Albert Nürnberg: Infrarot photographie, 1957), abban borzalmas és elképesztő orvosi felvételek vannak.
Ugyanakkor láttam gyönyörű IR aktfotókat is (www.redsilver.com), amin ez a jelenség nem látható.
Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2003.02.06 0 0 22
infravörös filmmel megjeleníthetőek a hajszálerek is a bőr alatt!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!