Keresés

Részletes keresés

Andrew77 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2751

email címem: szeoke kukac freestart pont hu

Előzmény: Andrew77 (2750)
Andrew77 Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2750

Van két 77mm-es infra szűrőm eladó. 850 és 950 nm-esek. 

Darabját 8000Ft ért adom. A postaköltséget vállalom.

denito Creative Commons License 2012.01.13 0 0 2749

Sziasztok! Elado egy Hoya 72 mm-es infra R72 szuro 20 ezer forintos iranyaron. Erdeklodni az email cimemen lehet. -D-

Dolbyroll Creative Commons License 2012.01.06 0 0 2748

Köszi az instrukciókat!

Keresgéltem azóta és találtam egy 800nm-eset:

http://www.ebay.co.uk/itm/INFRA-RED-LED-PLASTIC-FILTER-3MM-PERSPEX-SHEET-ACRYLIC-/170592626595?pt=UK_CCTV&hash=item27b81ce7a3

 

Mivel nem számít az optikai tulajdonság -csak szűrni tudjon- talán ez is megteszi.

 

Úgy gondoltam először vasfűrésszel méretre nyisszantom. A hajtogatás... talán hőlégfúvóval kellene felmelegíteni, és úgy már képlékenyebb. Aztán jöhet az origami.. igazából csak egy ív kell rá. :) És végül hideg vizes fürdő. Elméletben ennyi, ha működik legközelebb infra hattyút hajtogatok :D

A kérdés persze csak az, hogy mi történik szűrési tulajdonságaival ha melegítjük! Remélem semmi!

ferko59 Creative Commons License 2012.01.05 0 0 2747

A Bluechip árúl ilyent http://www.bluechip.hu/termek/nikon-sg-3-ir-vakutartozek-infra-panel nem tudom hány nm-es de a Cokin IR-nél olcsób.

Előzmény: Dolbyroll (2745)
DimensionSeven Creative Commons License 2012.01.05 0 0 2746

Az ötlet elvileg jó, de a Cokin lapszűrőit hajtogatni nem fogod tudni, max. törni. Amúgy a látható tartomány kb. 750nm-ig tart, tehát a képre a 720-750nm közötti vakufény rá fog kerülni mint mélyvörös villanás. 800nm körüli szűrő viszont tökéletes lehet. De hogy hol találsz hajlítható IR filtert, arra nincs ötletem.

Előzmény: Dolbyroll (2745)
Dolbyroll Creative Commons License 2012.01.05 0 0 2745

Sziasztok!

 

Nem teljesen a témába vág, de csak Ti tudtok segíteni..

A probléma a következő. Van egy sony nex 5n gépem amihez külső vakut használok, de wireless kapcs híján csak slave módban.

Viszont bezavar a gépen lévő vaku fénye, ami nekem nem kell. Az ötlet (ami persze lopott), hogy egy IR szűrőt hajtok a gépi vaku elé, így csak infra fény jut ki ami elég a külső vaku kisütéséhez, de nem látszik a képen. A kérdés hogy hogyan szerezzek vagdosható hajtogatható IR filtert. Eddig vághatósági szempontból legalkalmasabbnak a Cokin 89b találtam, de élőben nem láttam még ilyet. Ez 720nm felett enged át elvileg.. szerintetek ez elég ahoz hogy ne zavarja a vaku fénye a képet vagy magasabb hullámhosszú pl 800nm-es szűrő kell? És ha esetleg valakinek van itt ilyen, meg tudja mondani hány mm vastag egyáltalán?

 

Köszönöm a segítséget előre is!

 

pater68 Creative Commons License 2011.12.14 0 0 2744

Köszönöm a véleményt.

A helyszín: Budapest, Városliget.

Előzmény: DimensionSeven (2743)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.12.13 0 0 2743

Próbakép egy fenét, mestermunka!

Elárulod, hol készült?

Előzmény: pater68 (2717)
pater68 Creative Commons License 2011.11.07 0 0 2742

Tegnap sétáltunk a gyerekkel, vittem a gépet. Ilyeneket lőttem.

 

   

 

Nikon D50, Sigma 3.5-5.6/18-50

panabubus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2741

Passz... Ez nekem kínai  :)  Nálam a CANON Pro1 a vége ezen a téren. annak meg a menüjében lehet ND-t állítani.

 

Előzmény: garfieldka* (2739)
panabubus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2740

Ez nem tudja azt, amire gondolsz.:)  Volt a BNV-n kiállítva ilyen, leteszteltem, rá is irányítottam sutyiban nőnemű dolgozóra. :D  Ez hőképet produkál.

 

A modellek?  Néha sikerrel alkalmazom a "ruhát leimádkozni" módszert a Hoya szűrő helyett. :)

Legutóbb is a LIgetbe szerveztem egy IR-fotózásnak tálalt TFCD-t, aztán amikor a modell úgy döntött, már felesleges volt az infra :D

Előzmény: garfieldka* (2738)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2739

Az ND fotózás is egyszerű manapság. Lehet változtatható fokozatú ND szűrőt (Fader Filter néven fut) kapni (betekerhető) sokféle méretben, kb. 20-40 USD áron. Ha nem elég, akkor esetleg még egy normál ND szűrővel lehet a hatást fokozni. EZ utóbbit csak gondolom, nem próbáltam csak az következő bekezdésben olvasható megoldást.

 

Ennek egyszerűbb módja két polfilter összetekerése. Az objektíven ezek forgatásával hasonló hatást kapni. A világosból a feketébe átmenet nélkül. Bár egyes pilfilterekkel lilás elszíneződés jelenik meg, de azt ki lehet PS-ben szűrni.

Előzmény: panabubus (2734)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2738

Neked inkább erre lenne szükséged!

A modelljeidről vele készül képeidet sokan nézegetnénk! :))

 

http://www.maxmax.com/eztherm_881.htm

 

 

Előzmény: panabubus (2734)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2737

6-8 éve vettem magamnak Kínából lyukblendét. Bármelyik M42-es adapterbe be lehetett tekerni. Bánatomra eladtam. Most is kapni, csak sokkal drágábbért. Ezek objektív kinézetű eszközök az adott gép bajonettjével. 6-8 ezer forint.

 

Van egy forrásom, ahonnan viszont egy rézfóliába lézerrel fúrt lyukblendét szoktam beszerezni annak, aki kéri. Ezt kis barkácsolással sokféle módon lehet használni. Pl. a gépvázvédő sapkába egy nagyobb lyukat fúrva, a lyukblendét a belső felére felragasztva.

 

Én most egyéni utat próbálok. Szintén a gépvázsapiba fúrt lyuk lesz az objektívem. (Ilyet is lehet készen, fúrva kapni kb. 6-8 ezer forintért külföldről).

Azonban magam fúrom a lyukakat majd. Van 0,2 / 0,25 / 0,30 / 0,40 és 0,50 mm-es fúróm. Időm viszont alig, ezért a szerszám és a sapka itt pihen hetek óta az asztalomon. :)))

 

Ha sikerül, akkor beindul majd a bolt. :DDD

Előzmény: gy53 (2735)
gy53 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2736

A hegesztőüveget Cokin szűrőtartóba kell bevágatni, akkor elég ha az egyik oldalát vágatod méretre, ha normális az üveges megcsinálja köszönöm szépenért, eltart neki vagy két másodpercig, utána otthon egykis csiszolóvászonnal elveszed az éleit és kész,csak az a baj nagyon zöld, nekem nem sikerült teljesen kiszűrni.

Előzmény: panabubus (2734)
gy53 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2735

Szia!

Tudod hol lehet olyan pici lyukat furatni? / 0,22 mm/

Előzmény: garfieldka* (2733)
panabubus Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2734

A lyukblendés majd lehet hogy érdekel engem is..:S  ND-szűrős kísérletekre tanácsoltak más fórumban ún. hegesztőüveget is, annak beszerzése+bevágatása szűrőkeretbe egész barátságos áron elérhető..:)

Előzmény: garfieldka* (2733)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.06 0 0 2733

ISO értéktől és a világítástól függően az utóbbi napokban ide berakott képeim 10-20 sec expóval készültek és 5,6-8-as blendével.

 

A mozgó alakok, autók. stb. eltüntetése ennél az infánál adottság. Ha nem kell az infra hatás, akkor csak ND szűrőt használok. Engem mindkét terület a. Az infra fekete-fehérben és színesben is. De a hosszú megvilágítási idővel való fotózás is. Az interneten mindkettőből rengeteg szép felvétel található. De ezt is meg kell tanulni, s egyelőre nagyon az elején járok.

 

Most pedig belevágok a lyukblendés fotózásba is. Pár éve csináltam néhány képet, de ideje felfrissíteni azt a technikát is.

Előzmény: panabubus (2730)
Beiderman Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2732

Ugyanott.

Előzmény: DimensionSeven (2668)
panabubus Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2731

1/125s  idővel azért kényelmesebb szerintem..:)

 

Előzmény: garfieldka* (2725)
panabubus Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2730

:) épp írni akartam, hogy akkor rendes záridő lehetett.

Ez a járókelős tetszik.

Megspóroltad a "turist removal" progi-t  :)

Előzmény: garfieldka* (2725)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2729

Ma végre süt nálunk is a Nap!

 

 

Vagy mégse???

 

 

IR 720-as szűrővel.

pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2728

Műszerész úr csinálta, idehaza. Én nem mernék hozzányúlni... :)

Előzmény: garfieldka* (2727)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2727

Köszi, ezekkel a válaszokkal be tudom "tájolni", hogy hogyan tovább?

 

A géped hol zsigerelték ki? Itthon, külföldön? Vagy sk. csináltad?

Előzmény: pater68 (2726)
pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2726

Toshiba laptopon erőteljes színekkel jelenik meg...

Előzmény: garfieldka* (2721)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2725

Szia! Köszi a választ.

 

A gép nem lett megbontva, gyári állapotú. Szűrőmenetbe tekert IR 720-as volt a "Bűnös".

 

Ahogy az alábbi képnél is. Csak az még a Canon EOS 300D-vel és egy 950-es IR szűrővel készült. Megvilágítási idő az volt bőven. A szombati, járókelőktől zsúfolt székesfehérvári belvárost látjátok. :)))

 

Előzmény: panabubus (2724)
panabubus Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2724

Hasonló kérdés, mint a másik témában, csak kicsit másképp: benne van a hotmirror ugye a gépben?

Egyébként nálam erőteljes, a siemens nixdorfon is, de a Dell Inspiron LCD-jén is.  (Habár utóbbi az a csicsás Win7  hülyítés, az alapból túlszaturált)

Előzmény: garfieldka* (2721)
pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2723

Igen, direkt infravörös tartományra van beállítva a gép. Érzékelőről le van szedve a szűrő, az autófókusz át lett állítva.

Előzmény: gy53 (2722)
gy53 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2722

Szia!

Ez hogy készült , ki van véve a szűrő a gépből?

Előzmény: pater68 (2717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!