Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2730

:) épp írni akartam, hogy akkor rendes záridő lehetett.

Ez a járókelős tetszik.

Megspóroltad a "turist removal" progi-t  :)

Előzmény: garfieldka* (2725)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2729

Ma végre süt nálunk is a Nap!

 

 

Vagy mégse???

 

 

IR 720-as szűrővel.

pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2728

Műszerész úr csinálta, idehaza. Én nem mernék hozzányúlni... :)

Előzmény: garfieldka* (2727)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2727

Köszi, ezekkel a válaszokkal be tudom "tájolni", hogy hogyan tovább?

 

A géped hol zsigerelték ki? Itthon, külföldön? Vagy sk. csináltad?

Előzmény: pater68 (2726)
pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2726

Toshiba laptopon erőteljes színekkel jelenik meg...

Előzmény: garfieldka* (2721)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2725

Szia! Köszi a választ.

 

A gép nem lett megbontva, gyári állapotú. Szűrőmenetbe tekert IR 720-as volt a "Bűnös".

 

Ahogy az alábbi képnél is. Csak az még a Canon EOS 300D-vel és egy 950-es IR szűrővel készült. Megvilágítási idő az volt bőven. A szombati, járókelőktől zsúfolt székesfehérvári belvárost látjátok. :)))

 

Előzmény: panabubus (2724)
panabubus Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2724

Hasonló kérdés, mint a másik témában, csak kicsit másképp: benne van a hotmirror ugye a gépben?

Egyébként nálam erőteljes, a siemens nixdorfon is, de a Dell Inspiron LCD-jén is.  (Habár utóbbi az a csicsás Win7  hülyítés, az alapból túlszaturált)

Előzmény: garfieldka* (2721)
pater68 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2723

Igen, direkt infravörös tartományra van beállítva a gép. Érzékelőről le van szedve a szűrő, az autófókusz át lett állítva.

Előzmény: gy53 (2722)
gy53 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2722

Szia!

Ez hogy készült , ki van véve a szűrő a gépből?

Előzmény: pater68 (2717)
garfieldka* Creative Commons License 2011.11.04 0 0 2721

Ez egy próbakép. Ma dél körül, ködös időben csináltam. A monitoromon erőteljesek, de nem túlszaturáltak a kép színei. A fiam lapos képernyőjén viszont elveszik a kép hangulata, mert halványak a színek.  Egyikünk monitora sincs pontosan kalibrálva.

 

Arra vagyok kíváncsi, kinél hogyan jelenik meg a kép? Fakó vagy erőteljes? Köszi.

 

Egyébként egy 720 nm-es szűrővel készült a felvétel.

 

Andrew77 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 2720

A 77mm-es infra szűrők árát levittem 8000Ft/db-ra.

Személyes átvétel az Örs vezér terén vagy +500Ft póstaköltség. 

 

Előzmény: Andrew77 (2719)
Andrew77 Creative Commons License 2011.10.11 0 0 2719

Eladó egy 850 és egy 950 nm-es, 77mm-es infra szűrő.

 

Darabja 9999Ft.

 

Hírdetésem megtalálhatod a vaterán is a következő linkekre kattintva:

 

http://www.vatera.hu/77mm_infra_szuro_ir_77_infraszuro_950nm_ir950_950_1490045456.html

 

http://www.vatera.hu/77mm_infra_szuro_ir_77_infraszuro_850nm_ir850_850_1490048681.html

 

Ha nem a vaterán veszed meg, hanem e-mailben jelentkezve, akkor átvállalom a szállítási költséget.

 

 

panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2718

Akkor valszeg ez is olyan, mint  a fekete ruhaanyagok. Némelyiket "kifakítja", mások maradnak IR-ben is sötétek :) Én arra gondoltam, ami most a hsz.-od felett van, a fák "cukorhab"-effektje kapcsán. Azért kérdeztem a szűrót, mert elsőre olyan ugrott be, amikor anno floppy-ból készült "szűrőkkel" próbálkoztunk. Raw konverter helyett érdemes a Lightroom-al próbálkozni. Azon belül még lehet  "mókolni" is ezt-azt :)

Előzmény: fotoblog (2716)
pater68 Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2717

Próbakép...

Nikon D50, Sigma 2.8/24, f10, ISO200

fotoblog Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2716

Egy fórum azért van, hogy belepofázzon az ember, nem? :-)

Hoya R72-vel készült, nem tudom miért ilyen. A fenyőfák alapból sötétebbek szoktak lenni. Ami nem fenyő, azért az elég világos.

Biztos, hogy szoktam fehéregyensúlyt állítani, a mindenkori hangulatomnak megfelelően... :-)

De egyenlőre még csak barátkozom a technikával, RAW konverter is csak az van, amit a géphez adtak, azt is tanulni kell. Sajnos a Rawshooter már nem ismeri az 550D-t.

Előzmény: panabubus (2712)
panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2715

Ilyesmire gondoltam, hogy a fák... :S

 

(érdekes, hogy némelyik fekete szövet meg ilyen hülye színű lesz.)

 

 

 

"Powershot - brutalshot" :)

Előzmény: panabubus (2712)
panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2714

Szia!

Egy mail  ment.

Üdv:

O.

Előzmény: kalcichris (2713)
kalcichris Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2713

Sziasztok!

Érdekelne egy átalakított fényképezőgép. 

Ha van valakinek eladó, kérem szépen írjon egy üzenetet. 

Köszönöm.

Üdv.

panabubus Creative Commons License 2011.09.07 0 0 2712

Figyu, ez milyen szűrővel van? Vagy a Wb-n állítottál valamit? :S  Mert a fák... valahogy túl mások, fehérebbnek kéne lenniük elméletileg. 

Sorry, hogy belepofa.. de tényleg érdekelne.

Előzmény: fotoblog (2711)
fotoblog Creative Commons License 2011.09.06 0 0 2711

Akkor kipróbáltam... :-)

Szerintem használható infrára, bár néhány képen erősen ráhúzott kontraszttal látszódik a hotspot. De nem mindegyiken... :-)

Külön áldás az 550D live view módja, sokkal egyszerűbb az élet így az infraszűrővel. Ráadásul nyugodtan lehet akár iso3200-on is infrázni, a zaj még teljesen kezelhető mértékű marad.

Jujjdeörülök!!! :-)

 

denito Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2710

Igazsag szerint a hotspotnak semmi koze nincs az igenyes epiteshez. Maskulonben tapasztalatom szerint a spot mentesnek titulalt 10-22 es 28-135 is produkalja ezt a "hibat", csak nyilvan nem olyan mertekben es gyakorisaggal, mint pl egy 50 1.4-es.

Előzmény: fotoblog (2709)
fotoblog Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2709

Köszi szépen! Ezt ismertem régen, csak nem gondoltam volna, hogy frissítik... :-)

Pár tesztképet láttam. Némelyiken semmi hiba nem volt, pár képen meg mintha...

Bíztam pedig benne, hogy jó lesz, mert állítólag igényesebben van megcsinálva, mint a régi.

Na mindegy, ha meglesz az új gép, akkor tesztelem és megírom a tapasztalatokat.

Előzmény: denito (2708)
denito Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2708

En is csak ennyit talaltam:

 

http://dpanswers.com/content/irphoto_lenses.php

 

Szoval rosszul teljesit infran a fentiek szerint.

Előzmény: fotoblog (2707)
fotoblog Creative Commons License 2011.08.30 0 0 2707

Üdv az uraknak!

Régen jártam már én is erre.

Lenne egy kérdésem. A Canon 18-55 IS kitobival van valakinek tapasztalata, hogy viselkedik infrán? Leginkább a hotspot érdekelne. Túrom egy órája a netet, de nem sok használhatót találtam eddig róla.

panabubus Creative Commons License 2011.08.19 0 0 2706

Visszagondolva ennek a topiknak  a  hőskorára, amikor valóban jókat is beszélgettünk  Timber-el, Mazsi-val (Madgie) és a többiekkel, némi nosztalgiával is egy példa, az IR "veszélyes" területeire is... :) Nem csak hó-cukros tájak, és sci-fi világ néha a végeredmény...

 

denito Creative Commons License 2011.08.14 0 0 2705

Na, osszedobtam egy ujabb gepet Lifepixeles szurovel, szoval ha esetleg erdekel valakit, akkor...

 

...elado egy infrasitott Canon 350D, 2-3 ezer koruli expoval, nagyon szep esztetikai allapotban 80ezer forintert, valamint tovabbra is vevore var egy 72mm-es Hoya R72 infra filter 18 ezer forintert.

Erdeklodni itt, emailben, vagy a 06-70-299-3790-en lehet. Koszi elore is!

 

 

ZolaTeso Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2704
Előzmény: ZolaTeso (2703)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.08.03 0 0 2703

Helohelo.

 

Átalakított 10D érdekel valakit? Optikai üveg van a hotmirror helyén, 720nm-en még az AF is megy :) Portrémarkolat, 2db jó BP-511A-s akksi, új töltő, meg van benne egy 2G-s kártya.

 

 

Ha valakit érdekel, akkor írjon a zolateso@mailbox.hu-ra

 

panabubus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2702

Csak humornak szántam a kérdést.:) 

Érdekes egyébként (elég régen jártam erre, még a Mazsi időkben..:))  hogy mostanában nem esik szó a diafilm vagy a színes negatív "szűrőkről".  Pedig egyszer még CCD elé is tettem és akadtak vele éles képek :)

 

(A Picasa még mindig lelkesen küldi az értesítéseket, most néztem épp a bulgár albumodat. Ott van egy-két fotó, amit el tudnék képzelni infrában is..:)  )

Előzmény: scarabaeus (2701)
scarabaeus Creative Commons License 2011.07.14 0 0 2701

Szia! Á, az a kép ott az illetőé, aki odarakta, illusztrációként mutattam, hogyan kellene kinéznie egy R72 szűrőnek, tehát hogy semmiképpen sem ND szűrőszerűnek.

Előzmény: panabubus (2699)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!