Keresés

Részletes keresés

apca Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2688

egyre jobban lehet látni a hotspotot

Árulja már el végre valaki, hogy mi a fene az a hotspot?

 

Mert amit Gugli, a barátom mondott az bizonyosan nincs kapcsolatban az infrafotózással.

Előzmény: ZolaTeso (2687)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.05.11 0 0 2687

Helo.

 

Én olyannal találkoztam, hogy a 17-40/4L 720nm szűrővel hasonlókat produkált, de 850nm illetve 950nm szűrőkkel meg nem vagy kevésbé... Gyakran számít még a rekesz is, van olyan objektív, amin pl 8as rekesztől egyre jobban lehet látni a hotspotot, de mondjuk teljesen nyitott rekeszen meg alig észrevehető.

Előzmény: NINhun (2670)
t|3r Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2686

Ki is cserélték.

Azt mondták ilyet még nem láttak : )

 

És nem ma kezdték a HOYA szűrők forgalmazását.

 

Előzmény: DimensionSeven (2680)
garfieldka* Creative Commons License 2011.05.09 0 0 2685

Semmi gond. Majd kell másnak. Egyébként csak ritkán nézek be a fórumra mostanság. Láttam, mit kértél, de mailekben egyáltalán nem szoktam már ajánlatokat írni. Számomra elmúltak már azok az idők. :) Az a fontos, hogy kaptál.

Előzmény: DimensionSeven (2684)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2684

Elkerült a válaszod - ahogy írtam, e-mailben kértem az ajánlatokat. Már beszereztem egyébként.

Előzmény: garfieldka* (2683)
garfieldka* Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2683

77/67-es szűrőmenet adaptert már nem keresel? A múltkor írtam, hogy van nekem elfekvőben a régi beszerzéseimből.

Előzmény: DimensionSeven (2682)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2682

KERESEK:
-Hoya R72 77mm-es infravörös szűrőt

Ajánlatokat a d-7 kukac freemail.hu címre kérem!

t|3r Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2681

Kb 2 hete vettem, de csak most próbáltam ki. Optiformban vásároltam, nem hiszem, hogy ne cserélnék ki. Egyébként a peremére rá van nyomtatva az infrared r72 meg minden. Szóval csak az üveg részt cserélhették el, de ha ez igaz, akkor elméletileg az egész sarzsnak ilyennek kellene lennie. Az azért gáz, mert akkor a boltban a többi is ilyen lesz. Ájjáj.

Előzmény: DimensionSeven (2680)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.08 0 0 2680

Nincs külön analóghoz és digitálishoz gyártott szűrő, és egy 720nm-nek úgy kell viselkednie, ahogy a 'régi' szűrődet jellemezted. A mostanid vagy hamis, vagy elcserélődött valamire. De mindenesetre a hiba a mostani szűrődben van. Visszavinném a boltba sürgősen, főleg ha még 3 munkanapon belüli a vétel.

Előzmény: t|3r (2678)
scarabaeus Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2679

Az analóghoz és a digitálishoz is ki kell szűrnie a vállalt 720 nm-nél rövidebb hullámhosszt, amit javarészt nem látunk, és az új technológiának sem szabad láttatnia velünk.

Előzmény: t|3r (2678)
t|3r Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2678

Tisztán emlékszem, hogy a régi infraszűrőn nem lehetett átlátni, ha lámpába néztem vele, akkor sötétvörös volt.

Az elkészült fotó pedig erősen piros volt.

 

Ezzel szemben most simán átlátok rajta, az elkészült kép színes, természetesen emiatt fekete fehérben sem infra kép lesz belőle.

 

Vagy selejt, vagy más szűrőt gyárt a HOYA analóghoz és digitálishoz vagy ez valami új technológia.

De sajnos szerintem is az első opció a legvalószínűbb.

Előzmény: scarabaeus (2677)
scarabaeus Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2677

"Viszont kibontottam és simán átlátok rajta, nem piros, és kb olyan mint egy ND2 szűrő."

 

Selejt? Amúgy itt egy kép.

Előzmény: t|3r (2676)
t|3r Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2676

Sziasztok,

 

 

Kb 5 éve infráztam D70 + kitobi + Hoya R72 kombóval és most újra szerettem volna, de adódtak problémák.

Arra emlékeztem, hogy a D70-ben gyenge a hotmirror, ezért alkalmas infrafotózásra.

 

A kitobit és így a 67mm-s Hoya R72-t már eladtam, így gondoltam a Nikkor 35/2-vel vágok neki a feladatnak.

Jó hangulatban meg is vásároltam az Optiformban az 52mm-s Hoya R72-t, még a csomagolás is ugyanaz, mint anno volt.

 

Viszont kibontottam és simán átlátok rajta, nem piros, és kb olyan mint egy ND2 szűrő.

Én úgy emlékszem, hogy a régi R72-m tök fekete vagyis sötét vörös színű volt és csak statívról dolgoztam vele, úgy hogy szűrő nélkül komponáltam, szűrő fel, élesség kicsit visszább az infra spothoz és a tök sötétben letakart keresőnél katt.

Az eredmény vörös színű kép, ami a fák már világítanak is.

 

Ezzel szemben most simán látok a keresőben, és megmaradnak a színek is, és a levelekből nem kapok fehéret.

Ez valami új technika ? Vagy ez a szűrő csak analóghoz működik ?

 

NINhun Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2675

Akkor az is lehet hogy itt nem csak az objektivvel van probléma. Mivel az  EF 50mm 1.8 II a hotspot mentes obik listáján szerepel. A kitobi EF-S 18-55mm IS pedig nincs a listákon. Viszont a Prohardver oldalán az infra topicban t72killer kipróbálta az 550D + kitobi párost és ott nem jelentkezett a hatás! Az 50 mm obival pedig kjanesz22-nek is sikerült hotspot mentes képeket alkotnia. Kezdek arra gyanakodni hogy csak álló képek lesznek hotspot mentesek!

 

 

Előzmény: telescoper (2674)
telescoper Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2674

Pedig ez nagyon hotspotnak tűnik. A két obi (is és nem is kitobi) viselkedhet bőven másként infrázás közben. A hotspot megjelenése meg attól is függ, hogy merről milyen fények érkeznek az obiba. Az is-es kitobival visonylag gyakran előáll a hotspot jelensége.

Előzmény: NINhun (2672)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2673

Én soha 1x sem takartam le semmihez a keresőt mert nem volt problémám fényszivárgással (csak elölről, a Cokin tartónál, de az más téma).

Előzmény: NINhun (2672)
NINhun Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2672

Az a furcsa hogy van olyan kép amin alig jelentkezik. Nem értem pedig a gép illetve az obejektiv is infrára alkalmas. Láttam képet egy sima kitobival is 18-55mm IS  és ott sem jelentkezett. 

Még arra gondoltam hogy nem megfelelően van letakarva a kereső a fotó készültekor. Nem lehet hogy ez a probléma?

 

Előzmény: DimensionSeven (2671)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2671

Üdv! Nem vagyok otthon a Canon obikban, de nekem úgy tűnik, ez hotspot probléma: a kép közepén más tónusokat renderel az obi, mint a széleken, a vignettálás pedig rá is erősít erre.

Előzmény: NINhun (2670)
NINhun Creative Commons License 2011.05.07 0 0 2670

Sziasztok!

 

Még kezdő vagyok az infrafotózás terén. Olyan problémám van hogy az elkészült képek szélein vöröses marad a kép. Tudna erre valaki megoldást, vagy hogy miért jelentkezik?

 

Felszerelés:  Canon 550D +  EF 50/ 1.8 II  +  Hoya R72

 

Az utómunkát PS CS5 -ben csinálom és a kívánt hatást el is érem csak a széleken vöröses marad a kép.

 

 

DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2669

hmm, nem hozza be a leírást hozzá...

na mindegy, ehhez készült demónak:

http://dimensionseven.deviantart.com/art/Infrascapes-in-Somogy-XLI-207773156

Előzmény: DimensionSeven (2668)
DimensionSeven Creative Commons License 2011.05.06 0 0 2668

telescoper Creative Commons License 2011.05.04 0 0 2667

Érdekel esetleg valakit egy eladó canon 300d infrára átalakítva? A vázban van kicserélve a szenzor előtti szűrő T-réteggel bevont optikai üveglapra. Amit adok: váz, akku, töltő és vázsapka. A részleteket mélen tudjuk megbeszélni. Szeretném, ha budapesten személyesen tudnám átadni. Kérésre küldhetek ezzel a géppel készült fotót.

garfieldka* Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2666

Hogyne tudnék pár napot várni. Az ilyesmit nem kapkodja el az ember. Csak arra gondoltam, hogy a technika megtréfált és elvitte máshová a levelem.

Nagyon köszönöm.

Előzmény: denito (2665)
denito Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2665

Szia!:) De-de, megerkezett, csak nem szeretnem par sorban osszedobni, viszont most porges van, ezert nincs sok idom. Ha tudsz meg varni par napot, akkor azt megkoszonom, es reszletes valaszt adok mindenre! -D-

Előzmény: garfieldka* (2664)
garfieldka* Creative Commons License 2011.04.27 0 0 2664

Pár napja minden bátorságom összeszedve egy privát mailban elküldtem a címedre a kérdéseim. Lehet, hogy a nyusziposta még nem kézbesítette? :DD

Ha megtalálod és válaszolsz, azt előre is köszönöm.

Előzmény: denito (2662)
denito Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2663

Mellesleg eladoak lettek a kovetkezo dolgok:

infrasitott Canon 350D, 10ezer koruli expoval, nehol kopottas felulettel es hianyzo (illetve valahol meg van) eyecuppal, 80ezer forintert,

Canon 350D-be valo, a hot mirror helyere illesztheto, Lifepixeles infraszuro 35 ezer forintert, es

egy 72mm-es Hoya R72 infra filter 20 ezer forintert.

Erdeklodni itt, emailben, vagy a 06-70-299-3790-en lehet. Koszi elore is!

denito Creative Commons License 2011.04.21 0 0 2662

Szia! Nekem van egy ilyenem, kerdezz batran!:)

Előzmény: garfieldka* (2651)
ZERG Creative Commons License 2011.04.14 0 0 2661

Megkérdezhetem, hogy hol vágattad?

Nikon szűrőjén van a két hosszanti oldalán egy kis perem kb 1,5mm széles és 1mm magas, amit egy fém keret fog körbe ezzel megakadályozva,

hogy kiessen. Tudomásom szerint a Canon ragasztja a szűrőt, de ezt magam nem láttam csak olvastam.

Az átlátszó üveg nekem is megfordult a fejemben, de a nagylátómra nem tudnám rátenni az IR szűrőt, így ez a megoldás látszik kézenfekvőnek.

Előzmény: ZolaTeso (2660)
ZolaTeso Creative Commons License 2011.04.14 0 0 2660

Én 10e forintért vágattam valami csúcs optikai üveget a 10D-hez. Elég patent lett, működik minden rendesen és akkora méretű, amekkorát én akartam. Mondjuk 3mm vastag, az eredeti kb 2.7mm helyett, de azt a kb harmad mm-t lehet kompenzálni 0.1mm alátéttel. Legalábbis a Canon gépekben ez nem bonyolult. Én nem biztos, hogy fixen IR szűrőt vágatnék bele, de nem vagyunk egyformák :)

garfieldka* Creative Commons License 2011.04.14 0 0 2659

Ha jól tudom, a Cokin lemezek 2 mm vastagok. De sok kínai gyártó is akad, s lehet szórás. Ugyanakkor én csa eredeti P007-ről tudok, idegen gyártótól Cokin típusú infráról még nem hallottam. Az eredeti pedig csak egyfajta, 720-as.

 

Tehát a megoldás egy ilyen szűrőlap vastagságának lemérése lenne. Ráadásul ez téglalap alakú, egyszerűbb lenne méretre vágás is. Kérdés, kinek van ilyenje, aki megmérné?

Előzmény: ZERG (2658)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!