Keresés

Részletes keresés

Csíkos Zokni Creative Commons License 2010.10.12 0 0 2620
Hello

ELADO egy infraszuro
720nm
72mm es szuromenettel.

5ezer forint.Keveset hasznalt,0hiba 0 serules


Ha valaki megszeretne venni

sigmaelado@gmail.com
panabubus Creative Commons License 2010.10.02 0 0 2619
Szia Scarabaeus! (Most vettem észre, ahogy lejjebb pörgettem, kicsit elhanyagolva atopikot, hiszen a mi időnkben nem szoaréztunk ennyire ygmás postjára..:)) )
Ez ugyanaz vagy hasonló szűrő, mint "az" a régi? :)

Érdekes hogy kifogod a telókat képminőségben..:S
Előzmény: scarabaeus (2591)
kehin Creative Commons License 2010.09.27 0 0 2618
Köszi az infókat ,bőven sok:-) . Sajnos a szerkesztés nem túl erős oldalam,mert kevés az ismeretem róla ,és ráadásul nehezen is tanulom .
Előzmény: Törölt nick (2613)
DimensionSeven Creative Commons License 2010.09.27 0 0 2617

Továbbra is keresek B+W 093-as (830nm-es infravörös) szűrőt 67mm-es méretben. Slim kivitel előnyben, de ha nem vignettál DX 16mm-en, akkor jöhet a sima is.

 

Ajánlatokat ide: d-7 kukac freemail.hu

DimensionSeven Creative Commons License 2010.09.27 0 0 2616

A PS channel mixer használata elég elavult módszer, rengeteg zajt visz a képre feleslegesen. Ha már ott a RAW, akkor a tónusokat is érdemes eleve ott beállítani. Capture NX-nek nem probléma, úgyhogy felteszem Adobe Camera RAW is boldogul a feladattal.

 

KJanesz: A Nikon obik semmivel nem jobbak, csak több van belőlük belépő szinten. Az egyik legelterjedtebb, a 18-70 pl. szintén hotspotozik.

A 18-55IS-el kapcsolatban nézz körbe itt:

http://www.irphotocom.proboards.com/index.cgi

vagy itt:

http://www.clubsnap.com/forums/forumdisplay.php?f=77

vagy csak simán google. :)

foveon Creative Commons License 2010.09.26 0 0 2615
pl psp-ben szetvalasztod csatornakra, majd osszerakod csak felcsereled a kettot.
Előzmény: posthero (2614)
posthero Creative Commons License 2010.09.26 0 0 2614
"a vörös és a kék csatornát meg kell cserélni"
na már itt elakadtam. ezt hogy kell?
Előzmény: Törölt nick (2613)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 2613
Hello.
Bizonyosan lehet! Viszont az IS kitobi az kétséges...
Na most: a "sima" kitobi az hot-spotos(olvastam is róla, és próbáltam is)! Viszont az IS verzióról nem tudok semmit e-téren.
Aki jobban ért hozzá az kérem segítsen nekem is. Javítsatok ki ha tévednék, de a hot-spot az egy valamiféle tükröződés amely a képérzékelőről verődik vissza. Na most azt olvastam az eladott(17-85mm) obi leírásában, hogy idézem :

"A kifejezetten a digitális fényképezéshez tervezett speciális alakú lencsetagok, illetve azok Super Spectra bevonata jelentősen mérsékli a szellemkép-képződést és a becsillanást, amelyet a digitális fényképezőgép képérzékelőjéről való fényvisszaverődés okoz."

Na most ez alapján a kulcs a Super Spectra bevonat. A Canon oldalán ez olvasható :

"A valódi színegyensúly és éles, kontrasztos képek garantálása mellett a Super Spectra bevonatok a fényképezőgép érzékelőjéről vagy a belső lencsetagokról visszaverődő fény elnyelésével csökkentik a becsillanást és a szellemképet."

Ez alapján alkalmas rá, de amíg nem mutat nekem egy képet addig marad a "talán"!
Amúgy a Nikon obik közül miért alkalmas szinte mindegyik? Azok miért nem produkálják ezt?

A képek a csatornakeverő(kép>korrekciók>csatornakeverő) alkalmazásával lesznek ilyen színesek. Az alap technika az, hogy a vörös és a kék csatornát meg kell cserélni. Szerintem RAW-ban érdemes dolgozni, több a mozgástered. A Camera RAW ablakban a Fehéregyensúly( I ) eszközre kattintva, majd utána képre kattintva is különféle színezeteket lehet elérni, majd tovább módosíthatjuk a csatornakeverőben is többek közt.... próbálkozni kell, én így csinálom :)
Előzmény: kehin (2612)
kehin Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2612
Helló Janesz ! Érdeklődnék ,hogy a 450-el lehet-e infrafotót készíteni . Az IS -es kitobival például ? Amint látom 350 D -vel szépeket csináltál . Üdv: Kecső Jani
Előzmény: Törölt nick (2610)
posthero Creative Commons License 2010.09.25 0 0 2611
ki gondolta volna, hagy pár sorral lejjebb hetekkel ezelőtti hsz van:)
na mindegy, akkor ez megoldódott.
egyet árulj el nekem, hogy lesz ilyen kék a kép, ami eredetileg vörösben úszik?
Előzmény: Törölt nick (2610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 2610
Értem, hogy segíteni akartál, de 2,5 hónapot késtél, és valószínű nem olvastad az előbbi hozzászólásomat. Miszerint megvettem a 450D-t és már javában használom is:)

Azért köszönöm:)

Bár 350D-t használtam előtte, ISO 100 / F5 / 5sec és lehet vele értékekkel dolgozni...
Azért hozzátartozik, hogy ez verőfényes délben van, este 7-kor már tényleg kellhet a 30sec is!
Előzmény: posthero (2609)
posthero Creative Commons License 2010.09.24 0 0 2609
1000D és Hoya R72-vel verőfényben iso 400-on f5,6-nál 15 mp expóval lehet használható képet kapni. állványos móka mindenképp.
Előzmény: Törölt nick (2600)
posthero Creative Commons License 2010.09.24 0 0 2608
Hoya R72 infraszűrő eladó. Karcmentes, szép állapotban. 52 mm-es.
9000 Ft
srcli kukac citromail pont hu
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2607
Amúgy megvettem a gépet, 450D-lett a végén, ezzel nincs is gond. Egy észrevétel : a gép mellé vettem egy Canon EF-S 17-85mm f/4-5.6 IS USM obit is.

Megbántam!

Bár nem Hot-Spotos, de torzít mint a fene nagylátószögnél(panoráma fotók kizárva), és életlenek a képszélek, komolyan egy vicc ennyi pénzért! Egy darabig szenvedtem vele a számítógépen(utómunka), de berágatott és eladtam. Lehet, csak az enyém volt hibás?! Amúgy IR szűrő nélkül egész elfogadható képeket csinál, kecskeméten a repülőnapon kifejezetten jól jött a 85mm és az IS. De hát a nagylátó miatt vettem, és az vacak. Hátha más is tanul az esetből.....
Előzmény: Törölt nick (2600)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.13 0 0 2606
Eladó egy Hoya R72 infraszűrő használt, de hibátlan állapotban, 67mm-es szűrőmérettel, dobozában. Ár: 15.000Ft (+posta)

Köszönöm szépen!
DimensionSeven Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2605

Keresek 800-850nm körüli (Wratten 87, 87C) becsavarós IR filtert 67mm-es menetátmérővel. Lehetőleg valami márkásat, slim kivitel előnyben! (DX 16mm-ig ne vignettáljon).

 

Ajánlatokat ide:

d-7 kukac freemail.hu

DimensionSeven Creative Commons License 2010.08.14 0 0 2604

Ha adhatnék egy tippet: olyan vázat érdemes infrásítani, amiben van live view. (450D minimum).

Egyébként meg: http://tisbone.deviantart.com - főleg Nikonokkal foglalkozik, de gondolom van tapasztalata Canonokkal is. Lengyel srác, én még nem rendeltem tőle, de évek óta követem a munkáit, megbízhatónak tűnik. És a legolcsóbb akit ismerek. Két fajta szűrőt használ rendszeresen: 695nm-t (az én D90-emben is ilyen muzsikál valószínűleg), és egy olyat, ami vegyesen enged át infrát és látható kéket, szelektív hullámhossztartományokban. Ez gőzöm sincs hogy mehet, de ő esküszik rá, mert alapból kék eget csinál fehér növényzettel, és az esküvős képei is ezzel vannak, mert kevés az utómunkaigényük. Ugyanakkor gyanítom hogy obi függvényében az élességgel lehetnek gondok, fénytörési okokból.

Előzmény: Törölt nick (2603)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.10 0 0 2603
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
Van egy 350D-m, amit második váznak használok, árulom, de nem nagyon csapnak le rá. Gondoltam "infrásíttatom", és egy peleng 8-assal fotóznék.
Olyan mágust keresek, aki ilyen "infrásítással" foglalkozik.
DimensionSeven Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2602

Üdv!

Keresek 800-850nm körüli (Wratten 87, 87C) becsavarós IR filtert 67mm-es menetátmérővel. Lehetőleg valami márkásat.

 

Ajánlatokat ide:

d-7 kukac freemail.hu

 

(bocs ha soká válaszolok, jövő héten nyaralni megyek szűk 2 hétre.)

panabubus Creative Commons License 2010.07.22 0 0 2601
sziasztok.
Régen jártam erre. Egy szösszenet, mondhatni életkép:

Törölt nick Creative Commons License 2010.07.10 0 0 2600
Tiszteletem.

Eladtam a 350D-met, és szeretnék előbbre lépni egy kicsit. Gondolkodom az 1000D és a 450D gépeken. Újabbra jelenleg nincs keret.... A neten nemigazán találtam IR-el kapcsolatos tapasztalatokat e két géppel, így segítséget kérnék. Bárminemű ajánlat, tapasztalat, sejtés megkönnyítené választásom.

Köszönöm.
denito Creative Commons License 2010.07.01 0 0 2599
Sziasztok! Kulfoldre valo koltozes miatt surgosen elado egy Hoya R-72 infraszuro 72mm-es atmerovel, valamint egy Canon 350D infrasitott fenykepezogep. 2 napom van az eladasukra, szoval johetnek batran az ajanlatok!:)

Off: van egy elado Canon 100-as makroobim is, de nem az USM, hanem a regebbi.

-Denes-
DimensionSeven Creative Commons License 2010.06.29 0 0 2598

Keresek Hoya R72 infravörös szűrőt 67mm-es méretben!

 

Ajánlatokat ide: d-7 @ freemail.hu 

eo.sz Creative Commons License 2010.06.20 0 0 2597
Van pl. itt a fiókban egy elég drága B+W 77mm 093 IR. Most nézem az Amazonon éppen 50%-os leértékeléssel 156.50$ Ennyiért én is odaadom.
Előzmény: taminol (2595)
taminol Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2595
mennyi neked a nem olyan drága? :)
Előzmény: [CSD] (2593)
foveon Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2594
minden szuro rohamosan dragul az atmero novekedesevel. sztem a 800-as bw infra is van olyan draga mint a hoya (az osszes rendes infra rohadt draga).
Előzmény: [CSD] (2593)
[CSD] Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2593
Azt tudja valaki hogy a Hoya R72 miért annyira drága dolog, főleg ahogy növekszik az átmérője?
ikarepma Creative Commons License 2010.05.05 0 0 2592
Valaki használja a Lightroom-ot infravörös képek feldolgozására?

Ha igen kérhetek egy kis útbaigazítást?


(Akár emilben is.)


köszönöm
scarabaeus Creative Commons License 2010.05.01 0 0 2591

Na, leteszteltem, az SE K750i után az Omnia II-t is, annál sem sok akadály van az infra előtt, 1/8 mp, ISO 200.

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 2590
Na akkor beállok én is a sorba..... :)

Punnyadásról szó sincs, gondolom mindenkit kint esz a fene :)! Én mindenesetre idén belemélyedek az alföld kastélyaiba! Ahogy a Professzor úr mondta: addig is itt a tavalyi termés > Katt1

Amúgy gépváltás előtt vagyok én is , mondjuk kisebb költségvetéssel :) .Eos 350D-met készülök leváltani 450D-re. Remélem nem bánom meg..... Most hétvégén Kondorosra megyek a Geist - Kastélyhoz. Katt2 Majd meglátjuk mit tudok kihozni belőle.

Addig is szép bárányfelhős képeket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!