Keresés

Részletes keresés

miakiutma Creative Commons License 2007.12.30 0 0 123
Sürgös lenne....
Előzmény: miakiutma (122)
miakiutma Creative Commons License 2007.12.30 0 0 122
Sziasztok!
Segítséget kérek tőletek!
Thomacska lánya ma írt nekem, meghalt az édesanyja is, ezért a két cicának ami ott maradt árván gazdát kellene találni.
Ha valaki segíteni tud, a Törzsasztal -játékoknál az Üzenj topikban megtalál
Miakiutma
NAR Creative Commons License 2007.10.23 0 0 121
Hello!

Az állatorvos felírt a kutyámnak Rimadyl tablettát, de a helyi gyógyszertárban nem volt. Hol érdemes keresni Budapesten?
Missteria Creative Commons License 2007.06.30 0 0 120
Sziasztok!

Kérek mindenkit aki szereti a kutyákat a Soproni által meghirdetett pályázaton szavazzon a Lelenc Kutyamentő egyesületre.
Mert most csak a második helyen áll és ma éjfélkor vége a szavazásnak.
nagyon fontos lenne, hogy megkapják a támogatást, mert nagyon pénz hiányban vannak.

Ezen az oldalon kell regisztrálni:
http://www.asopronibudapestert.hu/index.php
Minden regisztrációval 3 szavazatot adhatsz le.
ágika1 Creative Commons License 2006.07.24 0 0 119
Ő annak örülne ha  nem lennél szomorú. Szeretné ha vígasztalódnál.
Előzmény: Yesterday (118)
Yesterday Creative Commons License 2006.06.26 0 0 118

Ördögpirula

Tegnap megpróbáltam megírni azt a napot, amikor eljött a vég. 23 évesen, vakon és  csontra soványodva ment el. A kezemben tartottam. Nem bírok túllépni rajta.

Előzmény: Ördögpirula (117)
Ördögpirula Creative Commons License 2006.06.26 0 0 117
Yesterday,Őszinte részvétem!
Ismerős érzések....üres a lakás,hiába a másik 2 eb,3 makka.....5hete úgy kelünk fel,hogy átlépnénk,nehogy felébresszük....
Minden este ég a mécses a polcon,mellette,mert velünk van mostmár örökké....
Ördögpirula Creative Commons License 2006.06.26 0 0 116

köszönöm!
Előzmény: Manócska01 (112)
Yesterday Creative Commons License 2006.06.24 0 0 115

Ágika

 Nagyon megható, de nagyon hiányzik,üres a lakás, üres az élet... 

Előzmény: ágika1 (114)
ágika1 Creative Commons License 2006.06.24 0 0 114

Yesterday, Bajszinak nagyon jó volt veled, ezért üzen neked.

 

:

Üzenet egy barátodtól a Mennyből

Úgy szeretnék ott lenni veled, de most itt vagyok és tudom, hogy újra látni foglak. Míg veled éltem, nagyon boldog voltam.
Biztos voltam benne, jó oka volt annak, hogy megismertelek. Tudom, amikor elhagytalak, összetört a szíved, de esküszöm, ha tudnék, most is veled lennék. Én nem értem, de te talán igen, miért, miért nem lehetek most is veled?
Lenézek rád és látom, a dolgok megváltoztak. A szomorúságod fáj nekem, kérlek, ne tedd ezt velem. Én boldog vagyok itt, a barátaimmal, de még boldogabb lennék, ha veled lennék. De nem lehetek veled, ezért a szívedben maradok örökké.
Ne légy szomorú, a dolgok jók. Ahol most vagyok, az egy csodálatos hely, sok barátommal, akiknek olyan gazdájuk volt, mint Te. Amikor szomorú vagy, gondolj a szép időkre, amiket együtt töltöttünk. Mikor én szomorú vagyok, mindig Rád gondolok.
Kérdezed magadtól, miért, ment el... Mert eljött az én időm, hogy elhagyjalak, hogy átadhasd szereteted valaki másnak. Egy másik cicának szüksége van rád, szóval tedd meg az első lépést. Én nem agódom, mert tudom, a szereteted boldoggá fogja tenni, ahogy engem is azzá tett.
Remélem, szavaim segítettek megérteni, hogy a világnak szüksége van több olyan gazdira, mint Te! Viszlát, amíg újra találkozunk. Már alig várom, hogy együtt sétáljunk be a fénybe, ahol mindig együtt lehetünk és soha többé nem válunk

Előzmény: Yesterday (113)
Yesterday Creative Commons License 2006.06.11 0 0 113
Huszonhárom éves volt Bajszi a cirmosok círmosa, amikor húsvét első napján a kezeim között halt meg. Ha valaki tanácsot akarigen öreg macskákkal kapcsolatban szívesen adok, huszonhárom év több, mint egy házasság. Mindennap egy kis mécses ég a fényképénél ! 
Manócska01 Creative Commons License 2006.05.21 0 0 112
Nagyon sajnálom- Te jó anyja voltál - mindent megtettél érte - 8-(
Előzmény: Ördögpirula (111)
Ördögpirula Creative Commons License 2006.05.21 0 0 111
Csodabogár Morzsa "Ördög"
1993.07.30-2006.05.19
Kislányom
"Ha megöregszem, erőm elfogy,
Fájdalom ébreszt álmomból,
Tedd meg, amit meg kell tenni.
E csatában már nem győzhetünk,
Te bánkódni fogsz, én megértelek, de
Ne hagyd, hogy a fájdalom megtörjön,
Mert ez a nap más mint a többi napok.
Szereteted, barátságod kiállja a próbát.
Oly sok boldog évünk volt.
A jövőben félelemnek nincs helye, tudom.
Nem akarod, hogy szenvedjek, hát
Ha eljő az idő, engedj utamra!
Idővel belátod: jót teszel velem!
Bár többé nem ugrálhatlak körül,
Fájdalomtól, szenvedéstől megkímélsz.
Na fájlaldd, hogy épp neked
Kellett erről döntened!
Társad voltam, s te társam voltál.
Töröldd le hát a könnyeket!"

nozomi99 Creative Commons License 2005.11.02 0 0 110
Sajnálom, remélem jól van.
Előzmény: Ördögpirula (109)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.11.02 0 0 109

Tegnapi mérce.13,8kg.

Ehhez túlestünk 1 műtéten,15kg-val altatták,több,mint 0,5kg-s daganatot szedtek ki belőle.

Nem ilyen áron akartam fogyasztani.

Lekopogom(KOPPKOPPKOPP),nagyon jól van a Nyanya!

Előzmény: Ördögpirula (107)
nozomi99 Creative Commons License 2005.10.08 0 0 108
Mi sem, most lett nagyon karcsú, szépen lefogyott. 3 napig nem evett, mert tele ette magát dióval. Azt nem bírta emészteni.
Előzmény: Ördögpirula (107)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.10.07 0 0 107

THX!

Én állatorvosi gyógytáppal fogyasztom,meg nyáron Ő fogyasztotta saját magát,nem ette meg a reggelijét,az lett a vacsija.

Most hízott 1 picit,mert a hypoallergén tápnak sajna magas a kalóriatartalma.....

14,6kg.

De nem adjuk fel....:)

ÖP

Előzmény: nozomi99 (106)
nozomi99 Creative Commons License 2005.09.28 0 0 106
Sok sikert Ördi fogyasztásához, immár 9 éve küzdök, de nem sikerül az akitát lefogyasztani. 2 éve volt gyomorcsavarodása, gondoltam a negyed gyomorral nem fog hízni. Tévedtem, ugyanúgy visszaszedte, most is kövér és éhes állandóan.
Előzmény: Ördögpirula (105)
Ördögpirula Creative Commons License 2005.09.03 0 0 105

Tavaly ősszel,a szokásos évi vizsgálat után(új doki volt,magán,saját laborral)teljesen összeomlottam:súlyos májbetegséget állapított meg vérkép alapján,szerinte nem működött a máj.Elküldött ultrahangra,biopsziára.

Ultrahangot ismerős doki csinálta,ahol kiderült,hogy a 16,3kg-s (anno 9kg) kutyának annyi a baja,hogy a túlsúly miatt kissé a mája is el van zsírosodva.Mutatta is,hogy fénylik az Uh-n.Szerinte ez normális volt ekkora túlsúllyal.Az Ő javaslata alapján nem mentünk biopsziára(szerinte a kislaborok nem mindíg mutatnak pontos eredményt),hanem kapott a Gyerek májkímélő tápot,majd miután megette a 14kg-s zsákkal keverve kapta az állatorvosi fogyasztótáppal.Ja,és kapott mellé napi 2*1/2 Silegon (70mg) drazsét.

Amikor idén bejött a nagymeleg,akkor (konzultálva a tenyésztővel) megkopasztottam a Gyereket,hiszen az Ő egészsége a legfontosabb.Kissé murisan néz ki(azóta mégegyszer megnyírtam),Öcsi első látás után közölte,hogy kizárólag sötétben sétáltatja!:))))

Mindenki kérdezgeti,hogy milyen fajtájú az "új" kutyám!:)))))

Annyira jót tett a kopasztás Ördinek!Mintha 5-6 évvel fiatalabb lenne!Sokkal jobb a közérzete!És fogyott is!A nagy meleg miatt rendszeresen nem ette meg a reggelijét(a napi adagját kapja felezve:reggel-este),mivel az volt a vacsi is,így saját magát fogyókúráztatta.1hónap után 15,1kg lett(ennyi szőrt biztosan nem szedtem le Róla),és a ma reggeli mérésnél 14,2kg az eredmény.Csak lassan,de biztosan.Ez a mottónk.

Viszont amennyire elkiabáltam,hogy idén nem allergiás sem Ő,sem én,annyira kijött most mindkettőnkön.Június helyett csak augusztusban kellett elkezdenem a gyógyszert,addig Ördinek sem voltak tünetei.Ő július óta ette a Hypoallergén tápot,de Neki is annyira bedurvult,hogy sajnos a dokitól kellett gyógyszert kérni,három napi szájkosarazás után(már véresre rágta volna magát).Ma vette be a 3. gyócit,de már jelentősen csökkent a vakargatás.

Ja,rájöttem a lenyírt rövid szőr hátrányára:rettenetesen koszolódik.A 12 év alatt eddig sohasem mostam úgy Őt,hogy barna lé folyt volna le Róla,most másodszorra is ilyen volt.Utolsó fürcsink:3 napja Betadine samponnal,száradás után Seborin szesszel(így írjuk?) bedörzsölve.

Nah,szép kisregény kerekedett!:)))

1 a lényeg:ÖRDI 12 ÉVES MÚLT!(Lásd a kutyatenyésztők és a mudis topicba beírt 07.30-i beírásomat)

És IMÁDOM!

 

Ördögpirula Creative Commons License 2005.09.03 0 0 104

Nekem anno azt mondta a dokink,hogy kutya testtömeg kg/víz dl a napi normál.Tehát teljesen normálisnak tartotta Ördi naponta, 1 1/2 naponta kiitta a 1,5literes tálját.És akkor még nem számoltuk hozzá,hogy panelban lakunk,és száraz a levegő.Tehát a kutyatálból is párolog a víz.:)

De én azért megvizsgáltattam,kértünk  1 labort is,szerencsére teljesen rendben volt a cukorszint.

 

Előzmény: Antisystem (91)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.26 0 0 103
Sziasztok!

Betegség miatt, meg kell válnunk, egy 6 éves cirmos házi cicustól.
Nem tudom öregnek számíte itt nálatok, a célom csak az, hogy jó helyet találjak a számára.

Nagyon szép, kedves nöstény, de októberben ivartalanítani fogjuk.
Lakásban van tartva, félénk a gyerekekhez nem szokott hozzá, ha lehet együdlálló idősebb hölgyet keresnék neki új gazdinak, aki leinformálható, és tartaná velünk a kapcsolatot. (Ha fiatal az a szererő gazdi az sem baj, csak nagy szíve legyen) Természetesen az élmezésébe is besegítünk.

pumpucke@torzsasztal.hu címen tud jelentkzeni aki szeretni egy kedves, de félnénk kis jószágot társnak.
nozomi99 Creative Commons License 2005.08.16 0 0 102
Remélem mindenki jól van. Nekem van egy 9 éves fiú akita kutyám, kicsit vak, még jól hall, és irgalmatlan kövér. Szerencsétlen egy életen át fogyózik, még sem értünk el sikert a fogyásban.
kismacskáim Creative Commons License 2005.08.15 0 0 101
Nálatok hogy van a 16 éves cica? remélem nincsen senkinek szomorú híre.
Előzmény: Ilusta (96)
kismacskáim Creative Commons License 2005.08.15 0 0 100
bullinak is szép kor a 13 év. most is jól van a kutyád?
Előzmény: jingo (98)
kismacskáim Creative Commons License 2005.08.15 0 0 99
Mi újság az öreg uszival?
Előzmény: Rebelx (97)
jingo Creative Commons License 2005.05.15 0 0 98
Bullterrierem 13 éves,korához és fajtájához viszonyítva hála Istennek,jól van.Tavaly meghalt Buksi kutyánk 15 éves volt,elődje,Picúr orvosi műhiba miatt csak 13 évet élt.Nálunk szerencsére hosszúéletű kutyák vannak.
Rebelx Creative Commons License 2005.02.23 0 0 97
Menyasszonnyom uszija mar 15 eves. Gyengen lat, gyengen hall, ugatni mar nemigen, kicsit elhizott, foga ketto, bizonytalanul jar, neha kisdolog-nagydolog a lakasban, de azert meg megkergeti a 15 honapos masik uszinkat... Kicsit rigolyas. Estenkent mogyorot es csokit nassol tvnezes kozben, meg ilyenek...
Ilusta Creative Commons License 2005.02.23 0 0 96

Igaz, hogy nem kutya, hanem macska, de a fekete cicám most 16 éves. Úgy rohangászik, mint egy serdülőmacsek. Az első tüzelés után ivartalanítva lett, elhízva sosem volt, lakásmacska. Még most is, annak ellenére, hogy kertesházba költöztünk. Amúgy sem engedném ki messzire (de ez okos macska, nem megy el), nem szeretném, ha egy autó kerekei alatt végezné.

Világéletében száraztápot kapott (megspékelve néha más egyébbel), amióta idősebb lett, nagyon bevált a Royal Canin 10 éven felüli macsekoknak való kaja, imádja, a másik 8 éves macskával együtt. Érdekes módon a 15 év feletti macskáknak való kaja nem kell neki.

Szóval jó kondiban van, remélem megéri a 20 évet.:))

AliceCsodaországban Creative Commons License 2005.02.23 0 0 95
Ha jól emléxem szegény öreg Csíró cica apropóján nyitottam ezt a topicot, aki már az égben kergeti az egereket.. de most jön a következő állatom, az öreg Füles kutya, aki most nagyjából 11 éves. Igazándiból nem is annyira öreg, olyan német juhész nagyságú  kutya, de már volt idő, hogy azt hittem, itt avég. Mert mindenét fájlalta, stb.. szenvedett.. kiderült, hogy egy azaz egy izületében van csontkopás ama régi másfél éves korában elkövetett autóelütési balesete következményekén, amúgy semmi baja. Azóta is jelentkezett ez a fájdaom, de immáron a röntgenkép és a diagnózis birtokában már secperc alatt tudjuk orvosolni megfelő injekcióval meg gyógyszerrel. No meg azzal, hogy egyszerűen hagyjuk élni az ő ritmusa és mozgásigénye szerint, nem visszük el kirándulni meg ilyesmi, mozog amennyit akar és kész.---
bazsiteri Creative Commons License 2005.02.23 0 0 94

Szia!

Nekem a vizslám 10 éves és olyan mozgékony, játékos mint fiatalon. Annyira talán nem olyan fürge, de csak azért mert hízott picikét. Mi sokat futunk, bicikli mellett is kell sokat rohannia. Igyekszem nem folyamatosan tekerni, megállunk közben sokat. Rajta még nem látok változást. A mamája viszont hirtelen lett beteg. Mozgékony volt ő is, bár kicsit kötött mozgású. Annyit lehetett rajta látni, hogy nagyon koncentrál amig fut a bicikli mellett, utólag jöttem rá, hogy igazából nem volt jól és csak az én kedvemért csinálta. Néha csak feküdt összráncolt homlokkal, mint akinek fájdalmai vannak. Később derült ki, mikor epilepsziás rohamai lettek, hogy a fejében volt a baj. Igy sajnos hiába küzdöttünk érte, elment. Annyit tudok mondani, ha fürge is a kutyád, azért óvatosan kell kezelni őt a kora miatt. Hamarabb megránthatja magát, becsípődhet valamilye. Amikor láttam az öreg kutyán hogy nehezére esik a bicikli mellett való futás, akkor csak a kölykével mentem. Sétálni viszont ő is jött, azt bírta. Ha viszont otthon hagytam, akkor megsértődött látványosan. Szóval nehéz dolgok ezek. Már én is félek a kölyök miatt, aki most 10 éves.

Előzmény: Fklari (93)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!