Keresés

Részletes keresés

dercon Creative Commons License 2003.04.10 0 0 44
Ugy legyen! :)

Tegnap megvettem a konyvet; amikor meglattam eloben, mar akkor tudtam, hogy megerte. :) Idokozben az is kiderult, hogy itt Szegeden a Hyperion-t 4080-ert tudnak lehozni. Szinten paperback. Huzos...

Előzmény: Dohi (43)
Dohi Creative Commons License 2003.04.09 0 0 43
amen :)
Előzmény: Gyalogbéka (42)
Gyalogbéka Creative Commons License 2003.04.09 0 0 42
Információim szerint a kiadó teljes mellszélességgel támogatja a kötetek időben történő megjelenésének ötletét. Ez persze szokatlan gyakorlatot vezetne be a magyar könyvkiadásba, de a Ch-tól sohasem állt távol a merész és kísérletező szellem, ezért megkockáztatja a dolgot. Ha összeborul miatta a könyvpiac, hát összeborul.

Bye,
Béka
:o)

Előzmény: Dohi (41)
Dohi Creative Commons License 2003.04.09 0 0 41
ennek en orulok a legjobban, de vajh a kiado hogy all a kerdeshez? :)
Előzmény: Gyalogbéka (40)
Gyalogbéka Creative Commons License 2003.04.09 0 0 40
Csúszás? Miféle csúszás? Számomra ez elképzelhetetlen.

;o)
Béka

Előzmény: Dohi (39)
Dohi Creative Commons License 2003.04.09 0 0 39
hatha most nem csuszik annyit, igy lesz mit olvasni nyaron is :)
Előzmény: Gyalogbéka (37)
dercon Creative Commons License 2003.04.08 0 0 38
Sajnos nem keményfedeles, hanem 'ragasztott papírkötés', a 98-as Bantam Books-os kiadás. De ha kijön nyár közepén az Endymion, akkor valóban jól járok vele. :) Persze attól még a magyar kiadást is beszerzem, ha majd kijön.
Gyalogbéka Creative Commons License 2003.04.08 0 0 37
Ha a Rise a keménykötésű, védőborítós, nincs szétolvasva és 2200, akkor szerintem is megéri.

Az Endymion elméletileg júliusban és augusztusban jelenik meg.

Bye,
Béka

Előzmény: Dohi (36)
Dohi Creative Commons License 2003.04.08 0 0 36
szerintem jo ar, bar az allapotatol is fugg. endymion meg elvileg jon ev vegen, es te mar kozvetlen utana tudnad olvasni a rise-ot is :)
Előzmény: dercon (35)
dercon Creative Commons License 2003.04.08 0 0 35
2200-ért használt Rise of Endymion szerintetek mennyire éri meg? ( Főleg így, hogy nincs meg az Endymion :( )
Gofry Creative Commons License 2003.01.08 0 0 34
Na, kicsit felélesztem a topicot, mert én még csak most fejeztem be a Bukást-t.

Az Eredeti Hyperion jobban tetszett, feszes és jó szerkezete volt, a folytatás kicsit szétfolyt, túl sokat akart valahogy markolni Simmons. De azért persze nagyon jó.

Az MI-Emberiség viszonyról nekem nagyon a Mátrix ugrott be, biztos nem vagyok ezzel egyedül. Kiváncsi vagyok, hogy mennyiben hatott a könyv a filmre. (mondjuk elég régi ötlet ez is).
A CORE cselekedetei kapcsán van a legtöbb logikai bakugrás a könyvben.

A zarándokok történeteiről: talán nem annyira különböző sci-fi szerzők stílusáról, hanem általában véve különféle stílusokról van szó. Kassad története űroperaszerű, Laima-é cyberpunk, Duré atyáé kicsit horror, stb.

Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.29 0 0 33
>>>Hát, nem tudom, akkor már legyen inkább Lovecraftos...

Látod, milyen szűkagyú vagyok -- sf-ben gondolkodva eszembe sem jutott más műfajú szerző, pedig Lovecraft tényleg ül, pláne ha figyelembe vesszük, hogy Simmons erősen kötődik a horror műfajához (is). Tied a pont, Dercon!

És akkor kinek szavazzuk meg Kassadot? (Menjünk sorba a történeteken.)

Bye,
Béka

Előzmény: dercon (26)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.29 0 0 32
>>>elobb irtam, aztan olvastam, igy keson derult ki, hogy huntrol nem tud senki semmit.

Félrefordítástól rettegve megnéztem az eredetit... és ugyanaz van benne. Úgyhogy esetleg még az Endymionból kiderülhet valami...

*** Endymion spoiler !!! ***

Raul Endymion valóban a két Endymion kötet főhőse, de nem Lamia leszármazottja, hanem egy amolyan világcsavargó a Hyperionról, aki azt a feladatot kapja Martin Silenustól, hogy vigyázzon Lamia gyermekére. A Hyperionokban nem szerepel.

Bye,
Béka

Előzmény: Dohi (31)
Dohi Creative Commons License 2002.11.26 0 0 31
elobb irtam, aztan olvastam, igy keson derult ki, hogy huntrol nem tud senki semmit.

> De akkor honnan tudja a palca, hogy ki lesz a celpont? :)
na igen :)

> Nekem is. Ügyesen terjesztjük a művet. :)
gondolom, meg ugyesebbek lennenk, ha nem kolcsibe adnank, hanem megvennenk ajandekba az illetonek :)

raul endymionra azert kerdeztem ra, mert anno olvastam a dansimmons.com-on, hogy talan lesz hyperion movie, es hogy leo dicaprio akarja raul szerepet alakitani. akkortajt olvastam a hyperiont, remlik is, hogy megemlitik, de ugy emlekszem, nagyobb szerepe nem volt.

Előzmény: dercon (30)
dercon Creative Commons License 2002.11.26 0 0 30
Egyáltalán nem rossz kérdés, Raul Endymion majd az Endymion kötetek főhőse lesz, és ha jól sejtem, Lamia leszármazottja. (Ez utóbbi lehet, hogy hülyeség, őszintén szólva nem tudom, hogy a neten olvastam, vagy csak magam találtam ki.)

> a hyperion meg kolcsibe van adva
Nekem is. Ügyesen terjesztjük a művet. :)

Előzmény: Dohi (28)
dercon Creative Commons License 2002.11.25 0 0 29
Dohi: Hunt reakciojat mi sem ertjuk; szobakerult a topik elejen, de nem talaltunk valaszt.

> nem ugy mukodik, hogy se sugar, se semmi nincs, egyszeruen meghal a celpont?
De akkor honnan tudja a palca, hogy ki lesz a celpont? :) Az MI-k altal javasolt tomegpusztito valtozatnal erheto a dolog, ott hatosugarrol beszeltek; vagyis mindenki celpont, aki azon belul van.
Egyebkent csendben bevallom, hogy tervezem a nem tul tavoli jovoben a H. bukasa ujraolvasasat, ha jutok valamire a palcaval kapcsolatban, majd szolok. Nem tul gyakori nalam az ujraolvasas ilyen rovid idon belul, de helyre akarom tenni a dolgokat, meghat azert eleg nagy elmeny volt a konyv.

Előzmény: Dohi (27)
Dohi Creative Commons License 2002.11.24 0 0 28
>> a kézi halálpálcák hogyan is működnek?
> Nekem úgy jött át, hogy sugarat lőnek ki magukból, tehát lehet velük célozni.

nem ugy mukodik, hogy se sugar, se semmi nincs, egyszeruen meghal a celpont?

ez most egy nagyon gaz kerdes lesz: ki az a raul endymion?! nem hiszem, hogy feltunik a bukasban (vagy ha igen, nagyon hulye vagyok, hogy nem emlekszem), a hyperion meg kolcsibe van adva, igy nem tudom megnezni.

Dohi Creative Commons License 2002.11.24 0 0 27
nna, befejeztem a bukast. valoban egeszen mas volt, mint a hyperion, nem is tetszett annyira (a vege valahogy nem volt eltalalva), de azert klassz volt.

az kiderul, hogy hunttal mi tortenik? az utolso 'bejelentkezesekor' epp probal atmenni egy kapun, de nem sikerul neki, aztan kijon valaki, mire hunt felsikolt.

dercon Creative Commons License 2002.11.19 0 0 26
>Pl nekem Duré történeténe a zöme "Asimovos",
Hát, nem tudom, akkor már legyen inkább Lovecraftos. Nyilván nem tökéletes az egyezés, de a gondolatban végigpörgetett írók közül még ő passzol ide a legjobban. (Ha nagyon erőltetni akarom: a pap történetében vannak motívumok az Eryx falai köztből és a Lopakodó félelemből is; de a hasonlít szót már egyáltalán nem merném leírni :)

amazon.com:
A kötetek mindegyike 7.5 dollár, ami jó ár, de a szállítás irtóra megdobja, ráadásul nem tudom mennyire lehet biztonságos...
Esetleg valami magyar bolt?

>Pontosabban beszélgetünk, nem? :)
De. :) Megfejtés alatt a te véleményedet értettem, csak lemaradt a ''.

Előzmény: Gyalogbéka (25)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.17 0 0 25
dercon:

>>>Tényleg, egyszer már kérdeztem, de megpróbálom még egyszer: hol tudnám beszerezni a sorozatot angolul, és mennyiért? <<<

Hát én az Amazontól próbálnám megrendelni, más tippem nincs. Az ára emiatt nyilván változhat: az Endymion eredetileg $6, de a Rise of Endymion (keményfedél, védőborító) pl $24.

>>> (A 'hje' rövidítés mit jelent?) <<<

Ha jól emlékszem.

>>>Klasszikusok alatt amúgy SF klasszikusokat értessz, vagy úgy általában? <<<

Igen, SF klasszikusokat. Pl nekem Duré történeténe a zöme "Asimovos", a Kassadé egy kicsit talán "Dickes", stb.

>>> Ha a többiek is tippeltek már, elárulod a megfejtést? :) <<<

Nincs megfejtés a tarsolyomban -- csak "hangosan" gondolkodom. Pontosabban beszélgetünk, nem? :)

Bye,
Béka

Előzmény: dercon (24)
dercon Creative Commons License 2002.11.17 0 0 24
>Józanabb pillanataimban nekem is elég elszállt gondolatnak tűnik, de épp ezért izgalmas lenne értelmes hipotézést alkotni a dologról. :)
Nem hangzik rosszul egyébként, de jelenlegi ismereteimmel nem tudok mit hozzátenni. Na majd ha befejeztem a kölcsönzött Keats életrajzot! ;) A verseskötetet nem találtam bent, de körülnézek még pár helyen.

>Magyarul megjelent a "Metastasis" című írása "Áttét" címen a Szukits "Holnap történt" c. antológiájában, hje 2000-ben, Hoppán Eszter fordításában.
Bizony, az a novella nagyon jó, az antológia meg egyértelműen a legjobb gyűjtemények között van. Én is csak ajánlani tudom mindenkinek.

>de tényleg nem emlékszem, kitér-e Simmons erre a részletre. Bocs.
Ó semmi gond, majd kiderül.

Tényleg, egyszer már kérdeztem, de megpróbálom még egyszer: hol tudnám beszerezni a sorozatot angolul, és mennyiért?
Még korábban eltökéltem, hogy a kedvenc regényeimet megszerzem eredetiben is, és úgy néz ki, hogy a Hyperion köztük van.
Ettől még meg fogom venni magyarul is a folytatásokat, nyugodtan válaszolhatsz. ;)

A verscímeket köszi! (A 'hje' rövidítés mit jelent?)

>Nekem a Hyperion első olvasásakor az volt a benyomásom, hogy az egyes zarándokok történetei szándékosan ismert klasszikusok stílusaiban íródtak meg.
Huh... Hát nem tudom, hogy a többiek hogy vannak vele, de engem megfogtál. Klasszikusok alatt amúgy SF klasszikusokat értessz, vagy úgy általában?

Ami tényleg beugrott az első olvasás alkalmával az egy Fritz Leiber novella volt a negyedik történet kapcsán, de nem hiszem, hogy erre gondoltál.
Az a címe, hogy "Az ember, aki sosem fiatalodott meg", és mint ebből valamennyire sejthető is, pont fordított a felállás: itt az egész világ mozog visszafele az időben; a főszereplőt leszámítva. Nagyon eltalált írás.
Esetleg még a hatodikról tudom elképzelni, hogy olvastam már hozzá hasonlót, de hiába töröm a kobakom. :/

Ha a többiek is tippeltek már, elárulod a megfejtést? :)

Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.13 0 0 23
És akkor én is kérdeznék:

Nekem a Hyperion első olvasásakor az volt a benyomásom, hogy az egyes zarándokok történetei szándékosan ismert klasszikusok stílusaiban íródtak meg. A fordítás nyilván sokat elvett a nyelvi élményből, de a témákat, azok felépítését tekintve nektek ugrott be esetleg valami ilyesmi? (Vagy megint csak én képzelődöm...? :o) )

Bye,
Béka

Előzmény: Gyalogbéka (22)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.13 0 0 22
Továbbá néhány cím a Keats-kötetből, amiket Simmons idéz a könyvekben:

Endümión
Hol a költő? (A Hyp-ban nem az Orbán Ottó féle fordítás szerepel!)
Hyperion
Óda egy görög vázához
Lamia
Hyperion bukása
Elmúlt a nap
Sorok Fannyhoz
Föltehetőleg Fanny Brawne-hez írt sorok
Utolsó szonett

(hje)

Továbbá:
Yeats: Imádság leányomért
A második eljövetel

Chaucer talán nem annyira fontos, mint arról már szó esett.

Most ennyi ugrik be hirtelen.

Bye,
Béka

Előzmény: Gyalogbéka (21)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.13 0 0 21
dercon:

>>>hogy ez tulajdonképpen egy irodalmi allegória sci-fiben megfogalmazva, de még nagyon homályos a kép
Ha lehet, akkor nálam még homályosabb. Bevallom, nem igazán értem, mire gondolsz. :/ <<<

Valami olyasmire, hogy Simmons valójában tkp Keatsről írt valamit, és az egész Hyperion csak körítés ekörül a valami körül. Józanabb pillanataimban nekem is elég elszállt gondolatnak tűnik, de épp ezért izgalmas lenne értelmes hipotézést alkotni a dologról. :)

>>> Újabb kérdés merült fel bennem: Monetának a második történet végén lezajló 'átváltozására' lesz magyarázat később?

Konkrétan nem emlékszem rá, hogy lenne. A Shrike eredetéről, kilétéről még viszonylag sok szó esik majd, de tényleg nem emlékszem, kitér-e Simmons erre a részletre. Bocs.

Ja, a Simmons-novellákhoz:

Magyarul megjelent a "Metastasis" című írása "Áttét" címen a Szukits "Holnap történt" c. antológiájában, hje 2000-ben, Hoppán Eszter fordításában. Erősen horror jellegű írás, de szerintem nagyon jó. A Hyperion novellák közlése felmerült, elméletileg lesz belőle valami, de pillanatnyilag nem tudom, hogy áll az ügy. Speciel engem is érdekelnének.

Bye,
Béka

Előzmény: dercon (15)
Gyalogbéka Creative Commons License 2002.11.13 0 0 20
Hi,

És csak hogy teljes legyen a kép:

"Remembering Siri" 1983 Isaac Asimov's SF Magazine

Ez a Konzul története -- mint látható, korábból, mint maga a Hyperion.

Bye,
Béka

Előzmény: dercon (19)
dercon Creative Commons License 2002.11.12 0 0 19
Ugy latszik, mindketten igazat szoltunk. :)

-- In "Orphans of the Helix," a brilliantly realized coda to the Hyperion saga, a band of interstellar pilgrims make an unexpected detour, and find themselves enmeshed in an ongoing - and unwitting -- conflict between two alien cultures.

The Death of the Centaur
--------------------------------------------------------------------------------

A summer-school teacher uses tales of fantasy to evoke interest in his
students. The tales take place on Hyperion, concerning a centaur from
the Sea of Grass named Raul (which is, interestingly enough, Endymion's
first name) and his battles with The Shrike. Although set in the Hyperion
universe, this story is not found in any of the novels.

Dohi Creative Commons License 2002.11.10 0 0 18
az egyik ilyen novella cime orphans of the helix, es simmons worlds enough & time cimu konyveben talalhato.

Előzmény: dercon (17)
dercon Creative Commons License 2002.11.10 0 0 17
Főleg a kiadót érintő kérdések/tanácsok:

1) A www.dansimmons.com-on van egy kis képgyűjtemény az igényesebb külföldi kiadások borítóiról. Nem gondolkoztatok rajta, hogy el lehetne küldeni a tieteket is? Szerintem jó lenne, és simán megállja a helyét a mezőnyben mindkét festmény.

2) Legközelebb módosítani kellene az ajánlásokon. Nem csak az én véleményem, hogy nagyon sablonosak, és inkább negatív hatást váltanak ki, mintsem, hogy vásárlásra buzdítsák az embert. Egy darab "Dan Simmons [pozitív jelző]!" még belefért volna, de ekkora adagban már inkább nevetséges az összhatás.

3) Olyasmit olvastam, hogy Simmons írt egy-két különálló novellát is, amik a Hyperion világán játszódnak, de nem részei a Hyperion Cantosnak. (Az egyiknek talán Death of the Centaur a címe, de nem mernék megesküdni, hogy jóra gondolok.) Nem lehetne valamelyik Cherubion antológiába (esetleg az egyik Átjáróba??) beválogatni őket?

dercon Creative Commons License 2002.11.09 0 0 16
> a második történet végén
Úgy értem még a Hyperionban, Kassad történetének a végén, miután hárman leöldösték a Kitaszítottakat.
Előzmény: dercon (15)
dercon Creative Commons License 2002.11.09 0 0 15
Teljesen le vagyok döbbenve, hogy a Tehanu elvitte a 91-es Nebula díjat a Hyperion bukása elől!! Ugyanarról a könyvről beszélünk?? Arról a Tehanuról, ami annyira semmitmondóvá válik a közepére, hogy olvasás helyett inkább tanultam a vonaton?? (Ez ugyanis ritkaság.;)
Na jó, bocs a kifakadásért, de ezt meg kellett említenem...

> A nagyobbik az, hogy -- azt hiszem nem titok -- eddig a Hyperion és a Hyperion bukása totál anyagi bukta a kiadónak.
Hallottam, és szomorúnak tartom. :( Főleg, ha arra gondolunk, hogy sokan lehetnek, akiknek bejönne a könyv, csak nem tudnak erről, vagy egyáltalán arról, hogy létezik. Tervbe van véve, hogy kölcsönadom egy barátomnak, akinek egyébként semmi köze a sci-fihez - kíváncsi vagyok, mit szól hozzá.

> Ha bent van a könyvtárban az Európa kiadó Lyra Mundi sorozatában (1975ben) megjelent "John Keats versei", akkor azt ajánlom.
Köszi a tippet. Rákerestem a netes katalógusban, van belőle három kölcsönözhető példány! 8)

> hogy ez tulajdonképpen egy irodalmi allegória sci-fiben megfogalmazva, de még nagyon homályos a kép
Ha lehet, akkor nálam még homályosabb. Bevallom, nem igazán értem, mire gondolsz. :/

Újabb kérdés merült fel bennem: Monetának a második történet végén lezajló 'átváltozására' lesz magyarázat később?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!