Keresés

Részletes keresés

Állás keresési tanácsa Creative Commons License 2016.03.24 0 0 265

Megbízónk számára kiemelt fizetéssel keresünk:

 

MS SQL adatbázis üzemeltető 2008/2014

 

Feladatok:

 

•          Microsoft platformon futó üzleti alkalmazások, illetve MS SQL 2008/2014 adatbázis környezet üzemeltetése, támogatása

•          SQL 2012/2014 szerver üzemeltetése

•          SQL adatbázis mentés / visszaállítás

•          SQL profiler használata

•          SQL reporting konfigurálása, alkalmazása

•          SQL data collection konfigurálása, alkalmazása

•          Transact-SQL ismerete

•          Sharepoint üzemeltetés

•          SQL problémák hibakeresése

•          Powershell script nyelv ismerete

 

Elvárások:

 

•          Szakirányú végzettség

•          Legalább 3-4 év tapasztalat alkalmazás- és adatbázis-üzemeltetés területén (Microsoft platformon futó alkalmazások MS SQL adatbázis környezetben)

•          Windows 2008R2/2012 Server és MS SQL 2008/2014 Server ismerete és üzemeltetési gyakorlata

•          MS Windows kliens magas fokú ismerete

•          Hálózati ismeretek

 

Előny:

 

•          MS CRM üzemeltetési vagy ERP üzemeltetési tapasztalat

•          Dynamics AX 2012 R2 alkalmazás ismerete (telepítés, konfiguráció)

•          TFS – Team Foundation Server ismerete

•          Sharepoint üzemeletetés

 

 

Amennyiben Önt, rokonát, ismerősét, kollégáját érdekelheti a lehetőség, küldje el önéletrajzát.

 

oneletrajz@infocheck.hu

Eredő Vektor Creative Commons License 2015.12.17 0 0 264

SET TRANSACTION ISOLATION LEVEL READ UNCOMMITTED

használatával lakat kerül a nézetek és tárolt eljárrások ikonjára.

Ezt hogy lehet eltüntetni?

Azzal a felhasználóval amellyel a parancsot lefuttattam, meg tudom nyitni módosításra sp-t, viewt-t.

Más felhasználóval ezt megpróbálva azt írja ki hogy nincs jog és titkosítva van.

Előzmény: Strasszer (138)
Mercutio_ Creative Commons License 2009.11.07 0 0 263

Sziasztok!

 

Nem kimondottam MSSQL, de szerintem ti is tudtok erre a kérdésre választ:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94869078&t=9074598

 

Csak a szöveges file áll rendelkezésre amiben a def-ek (és persze synonim, index definíciók) vannak.

crockl Creative Commons License 2009.11.06 0 0 262
replikalj 1 masik szerverre es onnan dolgozzon a view
Előzmény: Csaplar_Zoli (261)
Csaplar_Zoli Creative Commons License 2009.11.06 0 0 261
Sziasztok!

Van egy nagy rendszer, amely SQL SERVER 2005-re épül és most készítenem kellett hozzá egy nagyon összetett lekérdezést. A felület egy nagy kijelzőn non-stop meg van jelenítve és a VIEW meghatározott időközönként lefut.
A probléma az, hogy közben folyamatosan dolgoznak a rendszeren, számláznak, bevételeznek, stb. és nagyon zavaró, hogy ha épp egy időben futnak a dolgok és azért nem tudnak rendesen dolgozni, mert éppen frissít a tájékoztató felület.

Valami olyan megoldást szeretnék találni, ahol nem kell az összes VIEW-ba és tárolt eljárásba belemódosítani, hanem csak az enyémbe.
A kérdésem az lenne, hogy lehetne-e pl. prioritást rendelni a VIEW-hoz, hogy csak akkor futtassa az SQL SERVER ha van szabad kapacitása, vagy egy bizonyos terheltség alatt van, stb. ?
Vagy esetleg be lehet-e állítani, hogy mindig csak bizonyos százalékban terhelheti meg a rendszert?

Erre már rátaláltam:

USE master
EXEC sp_monitor

De első körben ezzel az a bajom, hogy csak egy pillanatnyi értéket mutat és hiába tudom meg a VIEW futtatása előtt, hogy mondjuk 80% a szabad kapacitás, ha a rákövetkező másodpercben 10-en elkezdenek számlázni...

Van valakinek ötlete?

Köszi
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.11.16 0 0 260
Jaja. Igazad van. Közben meg is oldódott.

Előszőr azért kezdtem pánikolni, mert asztem, hogy valami hasonló a szitu, mint Access-nél. Ottan van Név, meg Személyi kód és, ha valami nem stimt akkor nincsen joga az adott MDB-hez.

ZB
Előzmény: Strasszer (259)
Strasszer Creative Commons License 2007.11.15 0 0 259
Azt mondja, hogy operating system error. tehát nem az sa-val van a baja szerintem. inkább ntfs jogosultság nincs az mdf file-on.
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (258)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.11.15 0 0 258
Sziasztok!

Van egy SQL Server 2005 Express alatt üzemelt adatbázis amiből adatokat kellene kinyernem. Mikor csatolnám az Attach-al akkor hibával elszáll:
"Unable to open the physical file d:AdatValami.mdf. Operating system error 5: '5(A hozzáférés megtagadva)'. (Microsoft SQL Server, Error: 5120)"

Ezzel nincs is gondom, érthető a hiba, hisz valóban nem azzal a felhasználói névvel jelentkeztem be, mint ami kell neki. Az sa-nak nálam már van egy jelszava ennek a db-nek az sa felhasználójához másik jelszó van rendelve.

Hogyan tudnám az sa jelszavát megváltoztatni úgy, hogy ezt az adatbázist használni tudjam és a régi sa Login is megmaradjon (gondolom sehogy....???).

Esetleg egy másik Server Instance (Vagy hogy is hívják amikor több névvel registrálok egy sql servert, mintha lenne ilyen lehetőség... Sajna nem szakértek a témában...) és ott felvenni azt az sa-t azzal a jelszóval, majd Attach?

Vagy hogyisvanez????

Az előrelendítő ötleteket köszönöm előre is.

ZB.
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.07.24 0 0 257
Egy sima SQL hívás. Nem szórakoztam vele, hanem rábíztam a Managerre. Azzal kreáltattam meg az sql szintaxist (Script Table as=>CREATE To).

De közben okosabb lettem és utána olvasva kiderült hogy ODBC, OLE DB, ADO, ADO.NET-el való kapcsolódás esetén hiba lép fel. Ezek a GO-t nem támogatják.

Szóval lassan, de biztosan haladok előre azon a bizonyos lenini úton....:DDDDDD

ZB
Előzmény: crockl (256)
crockl Creative Commons License 2007.07.23 0 0 256
ez egy proceduraban van, vagy siman sql hivas?
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (255)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.07.23 0 0 255
Ha a GO-kat és minden egyebet kihagyok kivéve a USE és a CREATE részt akkor lefut és elkészíti a táblát.

Most már tsak az a kérdés, hogy a GO-val mi a baja...

ZB
Előzmény: crockl (253)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.07.23 0 0 254
Chr$(13)-at. De próbáltam chr$(13) & chr$(10)-el is.

ZB

Előzmény: crockl (253)
crockl Creative Commons License 2007.07.23 0 0 253
CHAR(13) -t vagy CHAR(13)+CHAR(10) -t hasznalsz az sqlstr-be ?
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (252)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.07.23 0 0 252
Sziasztok!

Access+ODBC+MS SQL Server 2005

Van nekem egy ilyen eljárásoam ami a szerveren futtatna lekérdezésket:

Sub RunServerSQL (SQLstr As String)

Dim sqlWS As WorkSpace
Dim sqlDB As Database
Dim MyQuery As QueryDef

On Error GoTo RSS_H

Set sqlWS = DBEngine.Workspaces(0)
Set sqlDB = sqlWS.databases(0)

Set MyQuery = sqlDB.CreateQueryDef("")
MyQuery.connect = SQLConnectStrUzlet
MyQuery.returnsrecords = False

MyQuery.SQL = SQLstr

MyQuery.Execute

Set MyQuery = Nothing
'sqlDB.Close

'Set sqlDB = Nothing
'Set sqlWS = Nothing

Exit Sub
RSS_H:
MsgBox Err & ": " & Error$, 16, cv$
Exit Sub
End Sub


Az SQLStr a következő lenne:

USE [Uzlet]
GO
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
SET ANSI_PADDING ON
GO
CREATE TABLE [dbo].[ProbaTabla1](
[ID] [int] IDENTITY(1,1) NOT NULL,
[Megnevezes] [varchar](50) COLLATE Hungarian_CI_AS NULL
) ON [PRIMARY]
GO
SET ANSI_PADDING OFF

Amikor futtatom akkor ezt írja ki nekem:

3146: ODBC--a hívás nem sikerült. [Microsoft][SQL Native Client][SQL Server]Incorrect syntax near 'GO'. (#102) [Microsoft][SQL Native Client][SQL Server]Incorrect syntax near 'GO'. (#102) [Microsoft][SQL Native Client][SQL Server]Incorrect syntax near 'G
O'. (#102) [Microsoft][SQL Native Client][SQL Server]Incorrect syntax near 'GO'. (#102) [Microsoft][SQL Native Client][SQL Server]Incorrect syntax near the keyword 'SET'. (#156)

Mi lehet a gondja?

ZB
crockl Creative Commons License 2007.06.19 0 0 251
hajra :)
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (250)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.06.19 0 0 250
A problémák nagyrészét az okozta, hogy az SQL Server oldalon lévő paramétereket kevertem a delphi oldalon lévő paraméterekkel. De már képbe kerültem:D Éljen a megvilágosodás!

ZB
Előzmény: crockl (248)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.06.19 0 0 249
Thx választ!

Megnéztem az example-kba. És valóban : van bennük. Kicsit fáradt v'ok manapság. Bocsesz ámokfutásért:) Visszaolvasva tényleg SZÁNALOM!:D

De nem v'ok ennyire elveszett. Csak ez a hőség....:DDDDDDDD

ZB
Előzmény: crockl (248)
crockl Creative Commons License 2007.06.19 0 0 248
hihetettlen vagy komolyan mondom. ennyire faj megnezned a doksijaba, vagy az example-kbe???? Jesszusom...

query := TSQLQUERY.Create(NIL);
sql :='SELECT X FROM Y WHERE Z = :Var';
query.SQL.Text := sQl;
query.ParamByName('Var').AsString := 'SZANALOM';
query.Open;
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (247)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.06.19 0 0 247
Én is erre jutottam, hogy @ a nyerő. Viszont delphi alól is...??? Ott mintha meg a : működne... Vagy a : a delphi paraméter értelmezése (vagyis inkább az adott query komponensnek az értelmezése) és a server felé már másképpen nyomja tovább a lekérdezést?

pl. a TCustomSQLDataSet.ParamByName (vagy bármely osztály ParamByName-je...) a :-at műkszik együtt vagy a @-al?

ZB
Előzmény: Strasszer (246)
Strasszer Creative Commons License 2007.06.18 0 0 246
Akkor csalódni fogsz, mert nagy hibaüzeneteket fogzz látni. MSSQL-ben a paramétereket és a stored procedure-k változóit @-al kell kötelezően kezdeni.
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (244)
crockl Creative Commons License 2007.06.14 0 0 245
nem tudom, legegyszerubb ha az adott eszkozod dokumentacioja alapjan csinalod, nem?
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (244)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.06.13 0 0 244
Akkor amondó vagyol, hogy a paramétert SQLServer esetében is :-al írom és nem amit látni véltem Transact SQL-ben ami @-al volt és ami a példa lekérdezésemben is szerepelt?

ZB
Előzmény: crockl (243)
crockl Creative Commons License 2007.06.13 0 0 243
ADOQuery1.sql.add('select .... where x = :x');
ADOQuery1.paramByName('x').Value = 'valami';

persze elotte close, clear meg mittomen.

Ha azt akarod, hogy a db oldalon is kepzodjon ehhez egy prepared query, akkor valahogy ugy hozol letre 1 prepared query-t (megnezed doksit). Mert ezzel csak lokalisan keszitesz elo egy lekerdezest, de jobb adatbazisok tamogatnak prepared query-ket is, aminek elonye, hogy eltaroljak memoba a es nem kell mindig ujra es ujra feldolgozniuk a string-et, csak a parametereket cserelgetik le benne. Ez tobbnyire akkor erdekes, ha sokszor egymas utan ugyan az a query fut le csak mas mas parameterekkel, es meg szeretnenk sporolni a adatbazis sql parser idejet, ami nyilvan egy egyszeru query-nel teljesen felesleges, az a micro secundum nem igazan merheto, de egy komlyabb sok 100 karakteres, es osszetett lekerdezes-nel mar lehet ertelme.
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (242)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.06.13 0 0 242
Delphi+ADO.

Asztem, hogy, ha a server oldalon csinálok egy lekérdezést akkor nekem már tsak a params (vagy valami hasonló tömbön keresztül) hozzáférek progiból és tsak beállítom az értéket.

pl.

sql kód: (Asszem ez már válasz is a paraméteres lek. kérdésemre:))

SELECT *
FROM dbo.Employees
WHERE EmployeeID = @EmployeeID

query.params('@EmployeeID').asInteger := 16;
query.open;

Szintaxis tuti, hogy nem kóser. Csak elvben valahogy így kellene. Nem?

Akkor így vagy nem így?
Előzmény: crockl (241)
crockl Creative Commons License 2007.06.13 0 0 241
ezt tobbnyire a programodbol csinalod:) prepared query-re gondolsz? Nezd meg, hogy kell csinalni abban a nyelvben amiben a programodat irod.
Előzmény: ZaphodBeeblebrox (240)
ZaphodBeeblebrox Creative Commons License 2007.06.13 0 0 240
Sziasztok. Hogyan tudok paraméteres lekérdezést létrehozni SQLServer 2005 alatt (amit majd programból paraméterezgetek, hogy mire kell szűrni)? Egy minta példának örülnék... THX előre is. ZB
crockl Creative Commons License 2007.05.23 0 0 239
mire is gondolsz pontosan? Mit akarnal elvallasztani mivel? valtozoba IS irhatsz enter-el formazva
set @sql = 'valami
ujsorba masik valami
esvegul = ''+@ertek+''

esetleg egy minimalis mssql doksit atnezhetsz, az sokat segit altalaban
Előzmény: RisiC (238)
RisiC Creative Commons License 2007.05.23 0 0 238

Superül műxik egysorossal!

De telhetetlen lettem, több soros esetén hogyan kell a sorokat elválasztani ?

 

 

Előzmény: Strasszer (237)
Strasszer Creative Commons License 2007.05.21 0 0 237
2. összerakod stringbe az sql-t, aztán:
exec sp_executesql @sql
Előzmény: RisiC (235)
crockl Creative Commons License 2007.05.21 0 0 236
2) exec
Előzmény: RisiC (235)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!