Keresés

Részletes keresés

Fortissimo Creative Commons License 2005.07.03 0 0 25

"Mindez persze tökéletesen érdektelen, ahhoz képest, hogy sajnos újraéledt a budapesti olimpia fedőnevet viselő egészen röhejes blöff és – megint a kedvenc szavam jön, sajnos – kommunikációs bravúr, amelyre akár népszavazást is kiírathat a büszke sportnemzet aláírásgyűjtő népe. És már Orbánék is százmilliókat toltak ugyan egy multinacionális (pfuj!) tanácsadó cég zsebébe (tanácsadó cégnek azt hívjuk, amelyik húszezer dollár körüli óradíjért megmondja azt, amit te is tudtál már az első pillanatban, csak akkora ökörségnek tűnt, hogy nem mertél belevágni, de a tanácsadó cégnek ugyebár nincsen kockázata, ha mégis… , hogy elkészítse egy megvalósíthatósági tanulmányt előkészítő tervezet koncepcióját, de legalábbis a koncepció vázlatának előzetesét, illetve ehhez az előszót, preambulumot, persze csak skiccekben; egy jól megnépszavazott olimpiai lelkesedés esetén ömölhetnek újabb százmilliók, tökéletesen hiábavalóan, ezt tudjuk mindannyian, de olyan jó államszintű dzsentrinek lenni, jól kidobni a pénzt az ablakon, hogy éreztessük magunkkal: mi is vagyunk ám itt olyanok, mint akárki, sőt! Aztán Unicumot rendelünk barackpálinkával és cubertinezünk hajnalig."
http://www.nepszabadsag.hu/Default.asp?DocCollID=108157&DocID=98440#98440

 

Most már nagy aza ország, álmodhatunk.(??) .

Fleto szerint csak az ellenzékkel van baj..:(

 

Itt valakik tönkre akarják tenni a nemzet önbizalmát, lerombolni a hitét, elvenni az örömét közös sikereinknek", azonban a hatalom nem ér annyit, hogy tönkretegye milliók kedvét és apátiába süllyesszen egy országot - idézte Gyurcsány Ferenc beszédét az MTI. " http://index.hu/gazdasag/magyar/gyfgazd

Előzmény: Fortissimo (24)
Fortissimo Creative Commons License 2005.07.03 0 0 24

Élénk, pártszínekkel színezett vita alakult ki, többen meg is jegyezték, hogy politikai fórummá alakult a közgyűlés. Ám hiába volt minden figyelmeztetés, a szakma helyett a politikai vitte a prímet. Végül három ellenszavazattal és öt tartózkodással elfogadták az állásfoglalást, amely szerint "a MOB közgyűlése örömmel látja a megvalósíthatósági tanulmány végkövetkeztetését, hogy bizonyos kritikus súlyponti feltételek teljesülése esetén egy 2012-ben, Budapesten megrendezésre kerülő olimpia mind műszaki, mind gazdasági szempontból megvalósítható.

http://kataca.hu/sport/olimpia/athen2004/ns20030309.html

 

"A Prite Waterhouse Coopers szerint 4600 milliárd forintba kerülne a 2012-es olimpia budapesti megrendezése, amihez Budapesten és környékén 300 kilométer új autópályára, 400 kilométer gyorsforgalmi útra, illetve további 25 kilométernyi metróra volna szükség. Ráadásul a gazdasági növekedésnek 2020-ig évente négy százaléknak kellene lennie. "

 

az államadósság a 2002 májusi 8100 mrd Ftról 12 340 mrd Ftra rúg 2005 májusában..GyF ül a mine bársonyszékben:

 

Itt valakik tönkre akarják tenni a nemzet önbizalmát, lerombolni a hitét, elvenni az örömét közös sikereinknek", azonban a hatalom nem ér annyit, hogy tönkretegye milliók kedvét és apátiába süllyesszen egy országot - idézte Gyurcsány Ferenc beszédét az MTI. " http://index.hu/gazdasag/magyar/gyfgazd

 

Előzmény: Fortissimo (22)
Fortissimo Creative Commons License 2005.07.03 0 0 23

PÁL BÉLA (MSZP):

 

 Köszönöm a szót. Elnök Úr! Tisztelt Képviselõtársaim! "Magyarország elõtt nyitva áll annak a lehetõsége, hogy Kelet-Közép-Európa idegenforgalmi központjává váljék." - szólt egypár brosúrában a Fidesz idegenforgalmi jelszava. Majd: "Merjünk nagyot álmodni!" - jött a következõ. Erre aztán ezt komolyan vették, és mind elaludtak. Hiszen csak álmukban gondolhatják azt, hogy az adófizetõk forintjaiból, ki tudja, milyen szempontok és titokzatos bírálóbizottságok által odaítélt súlyos milliárdok helyettesíthetik az idegenforgalom tervszerû és tudatos fejlesztését. Hiszen csak álmukban gondolhatják azt is, hogy a turisztikai hozzájárulás jövõbeni eltörlésének ígérete helyettesítheti a beígért, de elmaradt nagyarányú adó- és járulékreformot.

 

Kedves Képviselõtársaim! Még mielõtt elaludtak, az álmok világába menekültek, persze önök is tudták, hogy az idegenforgalom fejlõdésének alapfeltétele a vendégforgalmon belül a meghatározó belföldi vendégforgalom. A Tárki legutóbbi felmérése alapján a felnõtt lakosság 70 százaléka az idén nem üdült sehol, nem tudta igénybe venni a turisztikai szakma ez irányú szolgáltatását.a http://www.mkogy.hu/naplo98/233/n233_212.htm

 

Most ?? % nem üdült v nem foog üdülni sehol??????

Előzmény: Fortissimo (22)
Fortissimo Creative Commons License 2005.07.03 0 0 22

Itt valakik tönkre akarják tenni a nemzet önbizalmát, lerombolni a hitét, elvenni az örömét közös sikereinknek", azonban a hatalom nem ér annyit, hogy tönkretegye milliók kedvét és apátiába süllyesszen egy országot - idézte Gyurcsány Ferenc beszédét az MTI. " http://index.hu/gazdasag/magyar/gyfgazd

 

na ezt sem hittük volna 2002 május 2án...

- h az MSZP vezetését kivásárló, *

- a bársonyszékbe puccsal kerülő

- korábban senki és semmi ** ezt mondja majd..a szemünkbe..

 

- hiszen, akit leváltott: "Magyarország kicsi, Orvbán Viktor kicsi"*** harsogta a Die Weltnek a a magyar média 99%nak egyetértésével..Jaja, most már nem kicsi.. Most GyF óriássátette.. ha nem vettetétek von észre :(((((

 

*1996ban mondta 10 év múlva azok kezében lesz a hatalom, akik millirdokat keresnek...

** igaz, közvagyonból, piros segítséggel milliárdossá váló..

***

Mélységi mámorban
2002. május 2. (7. oldal)
A minap a Die Welt című német újságnak adott interjújában is visszatért: Orbán Viktor miniszterelnöknek európai politikuspartnereivel kialakított kapcsolatait igyekezett ezzel jellemezni: „Magyarország kicsi, ő maga is kicsi, ilyenkor az ember néha szívesen nagyzol egy kicsit.” Szerinte Orbán emiatt „soha nem találta meg a megfelelő hangnemet, az udvariasság és a határozottság korrekt keverékét”.
A témáról a mai MNO-ban: http://www.mn.mno.hu/index.mno?cikk=74521&rvt=4

Qqberci Creative Commons License 2002.11.07 0 0 21
Neeeeemm! Ez Gyurika!
Előzmény: öcsipöcsi (18)
malaclopo Creative Commons License 2002.11.07 0 0 20
ez nagyon jó!!!
Előzmény: Wágner úr (19)
Wágner úr Creative Commons License 2002.11.07 0 0 19

Stimm... hukk, bocsánat..., de főleg sok legyen... Egészség!

öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 18
Gyurika ilyenekkel álmodik :)
Szegény :)
prefixum Creative Commons License 2002.11.06 0 0 17
Es ilyenkor nagyot almodsz vagy kiccsit ??? :)
Előzmény: Gyurika vagyok (14)
prefixum Creative Commons License 2002.11.06 0 0 16
Mi ez itt ???
Egy NAAAGY politikai SZIMBOOLEUM ????? :)
Előzmény: Gyurika vagyok (14)
Kártékony Creative Commons License 2002.11.06 0 0 15
Csinos :))
Ügyes vagy, Gyurika! :)

Előzmény: Gyurika vagyok (14)
Gyurika vagyok Creative Commons License 2002.11.06 0 0 14

Döntsétek el, nagy vagy kicsi.

grund-harcos Creative Commons License 2002.11.06 0 0 13
"Hátha kicsit még álmodhatunk"
álmodozol??:))
Előzmény: öcsipöcsi (-)
Kártékony Creative Commons License 2002.11.06 0 0 12
Én azt álmodom, hogy kicsit elhúzok innen. :)
Olyan nagyon gyorsan, ahogy lehet...
Előzmény: öcsipöcsi (-)
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 11
Az lehet, de még mindig jobb mint Orbán, aki a hideg zuhany alatt ébredés világcsúcstartója!
Előzmény: Xlen (8)
JajjdeJo Creative Commons License 2002.11.06 0 0 10
Gyerekkorukban biztos tarogaton tanultak jatszani.
Előzmény: öcsipöcsi (3)
Tgyta Creative Commons License 2002.11.06 0 0 9

:O))

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Ugye mondtam kicsi Kuka, ha kicsit álmodsz, nagyot alkotsz!


:O))
Előzmény: öcsipöcsi (7)
Xlen Creative Commons License 2002.11.06 0 0 8
Aludj együtt Kováccsal.
Ő a kicsitálmodás nem hivatalos világcsúcstartója.
Előzmény: öcsipöcsi (7)
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 7
A topik azért nyílt, mert szerintem álmodni kell, az álmokat meg kell valósítani, de szerintem csak akkorát álmodjunk, amekkora után még ezen a világon ébredünk fel.

Miért van az, hogy a magyarok mindent egy csapásra akarnak megváltoztatni? Hirtelen álmodjunk egy kurva nagyot, utána végre el van intézve minden? Hát ez így nem működik. Én kicsit akarok álmodni!

Qqberci Creative Commons License 2002.11.06 0 0 6
Hát ha valaki kicsit álmodik, az még megnőhet...
Előzmény: öcsipöcsi (-)
polgár_győző Creative Commons License 2002.11.06 0 0 5
a "merjünk nagyot álmodni" időkben járta az a vitz:

a házaspár (mondjuk, kinek ffitagjához a slogan köthető) bevégzi házastársi intenzív együttlétét, s a férj már fordulva a fal felé, amikor az asszony csalódottan felsóhajt: és én még mertem nagyot álmodni...

Előzmény: öcsipöcsi (-)
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 4
Ezt 4 évig kellett volna egy kicsit erőteljesebben hangoztatni, akkor most jobban állnánk.
Előzmény: jozef (1)
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 3
Nem? Pedig sokan nyitnak!
Előzmény: A002 (2)
A002 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 2
Álmodni sem mertem, hogy a polfórumon valaki ilyen ovodás topicot nyit.
Előzmény: öcsipöcsi (0)
jozef Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1
nem álmodozni kell hanem következetesen dógozni.
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 0
Na mi van? Már kicsit sem mertek álmodni? Mi lesz így az országgal? Gyáva népség!
Előzmény: öcsipöcsi (-)
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.06 0 0 topiknyitó
Szerintem merjünk! Nagyot már álmodtunk, az nem jött be. Hátha kicsit még álmodhatunk! Az is jó nem?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!