Keresés

Részletes keresés

Postman Creative Commons License 2002.11.06 0 0 1
No igen! :))) Szerintem önmagában a lap szerkesztése, tipográfia, forrásrendezés stb... egészen európaias, ÉS ez az egyetlen nagyobb példányszámú színes napilapunk (kivéve Metro, de az gyakorlatilag reklámújság)...

Mindenesetre drukkolok nekik! :)

Előzmény: meret99 (0)
meret99 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 0
A Magyar Hírlap egy nagy 0!
Postman Creative Commons License 2002.11.06 0 0 topiknyitó
Amikor néhány hónappal ezel?t felkerült az Indexre a bigbrother díj honlapjának linkje, nem gondoltam, hogy szavaznék. Végül meggy?ztem magam, de mivel a "céges" kategóriában nem volt meggy?z? "induló", beneveztem a Magyar Hírlapot Mécs 'ügynöklistájának' közzétéléért.

Úgy vélem, hogy mai napság nem az válósítja meg igazán Orwell Nagy Testvérének valóságát, aki adatokat megszerez másokról, hanem els?sorban az, aki az adatokat manipulálja és a manipulált adatokat közzéteszi.

Azt hiszem, hogy noha nem veszélytelen az sem, hogy ha a túlhatalommal rendelkez? állami szervek széleskör?, vagy akár korlátlan adatgy?jtési jogosultságot szereznek, de ez éppenúgy lehet a hasznára is a társadalomnak, mint ahogy a kárára. (Lásd pl. veszélyes b?nöz?k kommunikációjának "fülön csípése"). Azonban biztosan nincs senkinek sem a hasznára, ha valaki ellen?rizetlen vagy tudottan hamis adatot szolgáltat, úgy, hogy eközben nem csak a médiában meglév? kapcsolataival él vissza, hanem a parlament által rá delegált hatalommal is.

Az Index cikkét örömmel láttam annyiban, hogy kiderült: nem véletlenül dobtam a papírhajót a vízre, nem moderáltak ki, nem küldtek el a sunyiba - amiért is minden tiszteletem a bigbrotherawards-é és a felállt szakmai zs?rié. Ezúton pedig kérek mindenkit, aki egyetért azzal, hogy a sajtószabadság nem egyenl? mások ellen?rizetlen adatainak felel?tlen közlésével, hogy figyelje az eredményt:

http://www.hu.bigbrotherawards.org/vege2002.htm

Köszi:
Váczy Zoltán

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!