Keresés

Részletes keresés

vidima Creative Commons License 2012.08.29 0 0 44329

Én szuka pári vagyok, nekem is az van, tudatosan azt is kerestünk. Általában ragaszkodóbbak, de ivartalanítani kell őket egészségügyi és egyéb okokból, ez egy nagyobb költség,  után viszont sok gondtól megszabadul az ember (tüzelés 3 hétig, nem tervezett vemhesség, gennyes méhgyulladás, stb.).

 

Tehát szerintem szuka legyen, mert amit eddig írtál, hozzád egy nagyon ragaszkodó, babusgatást hagyó, nem domináns, nyugodt, kiegyensúlyozott kutya illene.

Előzmény: Semado (44328)
Semado Creative Commons License 2012.08.28 0 0 44328

Sziasztok!

Újabb kérdés merült fel bennem. Eddig csak kan kutyában gondolkodtam de miután egy hétig vigyáztam a szomszéd kutyájára aki kan és nem volt egy nyugodt pillanatunk se a sétákon mert valahol tűzelt egy szuka elbizonytalanodtam... Most a szukákat favorizálom... Szerintetek melyik a szerencsésebb? A fontos, hogy nyugodt és kiegyensulyozott legyen a kutya. Nem szeretném ha minden séta arról szólna, hogy hol jobbra hol balra ránt ahol épp a lányok jártak.

 

Ency85 Creative Commons License 2012.08.28 0 0 44327

Sziasztok! Kötött már valaki közületek állatbiztosítást? mik a vélemények? más:nem tudnátok nekem ajánlani valami helyet, ahol lehet venni igazán szép köves nyakörvet?

vidima Creative Commons License 2012.08.28 0 0 44326

Szia!

 

Köszönjük az infót, ez jó hír.

Reméljük tényleg jobban vigyáznak rá, bár ha ez nem először fordult elő, akkor nem  vagyok túl optimista.......

Egyszer még bárhonnan kiszökhet egy kutyus, mert megtalál egy kerítéshibát, lyukat, de utána már felelőtlenség azt nem megcsinálni, vagy a kutyát felügyelet nélkül a kertben hagyni (arról nem is szólva, ha esetleg kint tartják, ami ugye egy havánál számunkra elképzelhetetlen...)

Előzmény: Buschiné (44325)
Buschiné Creative Commons License 2012.08.28 0 0 44325

Sziasztok!

Mindenkinek köszönjük aki valamilyen módon segített a Bp. Erzsébeten talált fekete havanese szukácskának. (44314.44320.44321.44323.44324.-re válaszul) 

A kutyának tegnap jelentkezett a gazdija, és miután kétséget kizáróan igazolni tudta, hogy az  övék, így érte is jöttek és hazavitték!

Ott laknak a kerületben kertes házban. Pénteken szökött ki a kertjükből.

Fehívtuk rá a gazdi  figyelmét, hogy mivel a kutyus már többször kiszökött a kertből minél előbb javítsa meg a kerítést és tetessen chipet a kutyába.

(Bischon Rescue Hungary)

Előzmény: Tibbe (44320)
vidima Creative Commons License 2012.08.27 0 0 44324

Bocsi, most látom, hogy írtad, hogy kislány, csak nem kötöttem össze az előző képpel annyira megváltozott azzal, hogy rendbetettétek. SZép munka volt!!!

Előzmény: Tibbe (44320)
vidima Creative Commons License 2012.08.27 0 0 44323

Nem is értem, hogy lehet egy ilyen cuki kutyust elhagyni, vagy kirakni!!!

Biztos hamar lesz gazdija, vagy ha megkerül az eredeti (ezek szerint chip nem volt benne, ami azért felelőtlenség is, bár lehet, hogy nem véletlen...), jobban vigyáz rá a jövőben!!

Egyébként fiú vagy lány kutyus?

Előzmény: Tibbe (44320)
vidima Creative Commons License 2012.08.27 0 0 44322

Helyes kutyus a te Benjid is, cuki a nézése. Jó sötét volt kiskorában, már amennyire a fotón látszi, szerintem fog még világosodni... A kölyökszőr általában több törődést igényel, legalább is nekünk ez a tapasztalatunk, felnőtt korban, bár a milyénk hosszúszőrű,  mégsem kell naponta fésülni, a beleragadt dolgokat kézzel kiszedjük.

Előzmény: Törölt nick (44316)
VBeata Creative Commons License 2012.08.27 0 0 44321

Szegénykém, milyen szép kiskutya, remélem, meglesz a gazdi.

Előzmény: Tibbe (44320)
Tibbe Creative Commons License 2012.08.26 0 0 44320

A Pesterzsébeten talált kis Bichon Havanese már rendbetéve, tisztán várja befogadójánál eredeti, vagy új gazdáját!

Előzmény: Tibbe (44314)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 44319

Amikor a képet készítettem, 6 hónapos volt. Most már a 8. hónapját töltötte be, karácsonyi születésű :) Kölyökkorában kicsit sötétebb volt a szőrzete, mostanra enyhén kivilágosodott.

 

Csak ezt a rosszabb minőségű képet találtam róla. Itt még csak 2-3 hónapos.

Előzmény: Ency85 (44317)
Eraa* Creative Commons License 2012.08.26 0 0 44318

Ezt a kennelt én is tudom ajánlani, nekünk a yorki van innen. A yorkink gyönyörű szép, egészséges, biztos így van ez a havaneseeknél is! A honlapja a hölgynek viszont nem túl friss ill. alapos/részletes, mert ő sajnos nem igazán ért az internethez, a fia szokott csak segíteni neki időnként.

Előzmény: zs58 (44315)
Ency85 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 44317

Jane, nagyon szép a kutyusod! mennyi idős? milyen színe volt kölyökkorában? szerintem Kókuszom is ilyen színű lesz kb:) én naponta 3x fésülöm,- igaz ebből csak egy a nagyszépítkezés-, minden kinti játszás után kell, mert olyan száraz a növényzet, hogy minden beleragad a szőrébe! de szerencsére imádja, már forog-pörög úgy, amerre szerinte fésülni kell :D

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.26 0 0 44316

Sziasztok!
Rég nem írtam, de azért nagyjából követlek titeket. Itt egy júniusi kép Benjiről.

Kis kócos :) Lehetőleg naponta fésülöm, mert nagyon könnyen összeborzolja magát.

(remélem jól raktam be a képet)

 

zs58 Creative Commons License 2012.08.26 0 0 44315

Gold And White Angels & Aranyhaj Kennel Gedra Gabriella. Tudom ajánlani, nézzél szét ott is.És a chip az meg kötelező már sok helyen. Én négy éve tk-el, és chippel kértem.És ha veszel, ne hozd el nyolc hét előtt.  Ezt meg orvosok mondják.

Előzmény: Semado (44312)
Tibbe Creative Commons License 2012.08.24 0 0 44314

Bichon Havanese, vagy annak keveréke lehet ez a kutya, akit a mai napon találtak Pesterzsébeten.  Nagyon kedves lány kutyus. Kissé sovány, de a kínált ételt nem eszi...Fogai alapján 4-5 éves lehet?

Eredeti gazdáját keressük, de addig is egy befogadót!

 

e-mailem publikus.

Semado Creative Commons License 2012.08.23 0 0 44313

:) Ohh igen azt már ki is nyomtattam:)

Az eljárás alatt a tanfolyamot értettem;) de ez még sajna nagyon messze van:)

Előzmény: vidima (44310)
Semado Creative Commons License 2012.08.23 0 0 44312

Köszi. Ezt a kenelt még nem találtam meg eddig:) De majd figyelem az ő oldalukat is.

A dilemám még mindig ugyan az... Hivatalos tenyésztő vagy az esszpresz hirdetések. A gond az, hogy 60.000 többet nem igazán szánnék a kutyusra:( Viszont tenyésztőtől ennyiért nem tudok venni kutyust. Az esszpresz hirdetésektől meg alapból kiver a víz:( Igaz ott 20-30.000 már lehetne venni, de mi van akkor ha nem lesz egészséges én meg már teljesen bele szerettem.... Nem bírnám ki ha valami baja lenne....

Nagyon kínlódok:( :(

Előzmény: VBeata (44309)
vidima Creative Commons License 2012.08.23 0 0 44311

Hát ezek is nagyon kis cuki fejűek, bár a zsemle nem az én színem, de tényleg nagyon szép, formás kiskutyák. Látszik itt is, hogy a színesebb, sötétebb  kiskutyák már hamarabb el is keltek....

Előzmény: VBeata (44309)
vidima Creative Commons License 2012.08.23 0 0 44310

Hát igen, részben ezért is van kutyánk...:-)) Ahogy mondani szoktam, Chili a legjobban nevelt és a leghálásabb gyerekem. Ö mindig örül és köszönt, ha hazaérek, jön, ha hívom, kedves, jókedvű, ragaszkodó, mindig örömet akar okozni és okoz is, ezért imádja is mindenki kedves lényét.

 

Amit küldtem link az ugye egy kutyaiskola honlapja, ahova mi Chilivel jártunk a kiskutyás alapra és a sima kutyás középfokra. Oda nem lehet, meg nem is érdemes csak úgy elmenni párszor, be kell iratkozni tanfolyamra... A linket egyébként nem ezért küldtem, hanem hogy töltsd le a "Hogyan legyek falkavezér" dokumentumot, ebből rengeteget lehet tanulni, és ha az ember betartja az abban leírtakat, már nem is fél siker, hanem sokkal több. Olyan vislekedéseket alakít ki, amik ha nincsenek, probléma lehet kutya és ember között, de ha ezeket betartjuk, a kiegyensúlyozott, jó kapcsolat előre programozható. 

Előzmény: Semado (44307)
VBeata Creative Commons License 2012.08.22 0 0 44309

Semado, ha gondolod, még egy kennelt tudok ajánlani. A Királyerdei Bársony Kennel, jó és megbízható tenyésztők hírében állnak, és van egy olyan színű fedezőkanjuk, amilyet kinéztél:

http://www.barsonykennel.hu/chino.html

Azt nem tudom, mikor szándékoznak vele almot lehozni, és persze akkor sincs garancia, hogy átörökíti a színt, de esetleg érdeklődj náluk.

Illetve, ha minden igaz, még van 2 elhozható zsemleszín kölykük. De ez már nem biztos.

Előzmény: Semado (44308)
Semado Creative Commons License 2012.08.22 0 0 44308

ohh igen :) ezeket a képeket már becsukott szemmel is látom:)

Archibald is nagyon tetszik csak ő egy kicsit markánsabb színezetű. De amit írtak róla az alapján a természete nagyon tetszik.

Előzmény: vidima (44305)
Semado Creative Commons License 2012.08.22 0 0 44307

Köszi az oldal ajánlatot. Nagyon jó, ha meg lesz a kutyus és már elég idős lesz biztos elmegyek párszor. Kíváncsi vagyok milyen lehet:)

Jelenleg a szomszéd kutyáját kényeztetem:) Ő egy keverék kutyus és nagyon jól nevelt. Ezzel ő is magasra tette a mércét hiszen már már tökéletes:)

De bár mennyit foglalkozom vele és bármennyi szeretetet kap tőlünk nem mi vagyunk a GAZDIJA.

Talán ez a feltétlem szeretet az, ami miatt nagyon szeretnék kutyus. Hogy valakinek Én legyek a Minden. Tudom ez nagyon önző dolog:( De cserében én is megadnék neki mindent....

Előzmény: vidima (44303)
Semado Creative Commons License 2012.08.22 0 0 44306

:) Kicsi a világ.

Hát nem mondom, hogy nem vagyok írigy:) De biztos vagyok benne, hogy nagyon jó helyre került. Igazából a személyisége tetszett. kis kópé, de csupa szeretet. Kíváncsi leszek, hogy mennyit világosodik majd a bundája. Így ha időd enegedi én is örömmel venném a képeket.

Egyébként eddig még nincs meg a kutyus.:( Sokat megnéztem már, de azt hiszen nekem már csak a Domoszlói kutyám lesz:)

Előzmény: Roligyilok01 (44301)
vidima Creative Commons License 2012.08.22 0 0 44305

Tegnap este megnézegettük a Domoszlói-Vadász kölyköket a gyerekeimmel, és hát gyönyörűek mind. Ami feltűnt, hogy bár nem szakmai szempont, ahhoz nem értek, de mindegyik kölyöknek nagyon kedves, helyes, kifejező arcocskája van, ami nálam a döntő faktor. A most még gazdira váró két kölyökbe is rögtön beleszerettünk, de főleg Picassoba... Amit írtak róla, ahogy kinéz, rögtön vinném (kerül amibe kerül)!

 

      

   Ő is cuki!!

 

 

De mivel már van kutyi, persze maradunk szívünk egyetlen királynőjénél, a család büszkeségénél, Chilikénél!! :-)))

vidima Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44304

Gyönyörű kiskutyátok lett, ritka színkombináció, gratulálok. Meg lehet zabálni a kis fejét, olyan édi a képen! Jó lenne, ha időnként fel tudnál tenni róla képet, hogy hogy alakulgat.

Köszi!

Előzmény: Roligyilok01 (44301)
vidima Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44303

Szerintem szuper lesz, bár nekünk is volt az elején, aztán egy idő után inkább csak takaróra feküdt Chili, az ágyat elajándékoztuk. A kinézett kutyus tényleg csodaszép volt, kár, hogy másé lett, de biztos te is megtalálod a Te kutyád, akit meglátni és megszeretni egy pillanat műve lesz, és szerintem a színezet sem fog befolyásolni...:-)

Az a lényeg, hogy tényleg alaposan fel kell készülni az érkezésére, ahogy te is csinálod, de ha ott van, nem szabad túl nagy hajcihőt csapni körülöttük. Az alap dolgokat be kell tartani, itt jó tanácsokat kapsz, hogy hogy legyél falkavezér (http://cerberoskutyaiskola.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=31), és egy szuper új családtagot kapsz.

Előzmény: Semado (44292)
Roligyilok01 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44302

Egyébként a Domoszló-Vadász Kennel a legjobb  a Havanese tenyésztők közül! Ők tényleg imádják a kutyáikat és kb 30 éves tapasztalattal rendelkeznek:) A díjaik magukért beszélnek...

Előzmény: Semado (44283)
Roligyilok01 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44301

Szia,

Nagyon nagy örömmel láttam a képeket amiket felraktál,ugyanis a kiskutyus amit szerettél volna megvenni most nálunk van ( bő egy hónapja) és az új eve Szimó:)Nagyon nagy öröm volt látni a kölyökkori képeit:)

Remélem azóta sikerült kiskutyát találni:)

Üdv:)

Előzmény: Semado (44283)
Ency85 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44300

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a gyors választ, akkor még várok:) és ha betört az egyik szemfoga? van annak gyökere?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!