Keresés

Részletes keresés

vidima Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44304

Gyönyörű kiskutyátok lett, ritka színkombináció, gratulálok. Meg lehet zabálni a kis fejét, olyan édi a képen! Jó lenne, ha időnként fel tudnál tenni róla képet, hogy hogy alakulgat.

Köszi!

Előzmény: Roligyilok01 (44301)
vidima Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44303

Szerintem szuper lesz, bár nekünk is volt az elején, aztán egy idő után inkább csak takaróra feküdt Chili, az ágyat elajándékoztuk. A kinézett kutyus tényleg csodaszép volt, kár, hogy másé lett, de biztos te is megtalálod a Te kutyád, akit meglátni és megszeretni egy pillanat műve lesz, és szerintem a színezet sem fog befolyásolni...:-)

Az a lényeg, hogy tényleg alaposan fel kell készülni az érkezésére, ahogy te is csinálod, de ha ott van, nem szabad túl nagy hajcihőt csapni körülöttük. Az alap dolgokat be kell tartani, itt jó tanácsokat kapsz, hogy hogy legyél falkavezér (http://cerberoskutyaiskola.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=31), és egy szuper új családtagot kapsz.

Előzmény: Semado (44292)
Roligyilok01 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44302

Egyébként a Domoszló-Vadász Kennel a legjobb  a Havanese tenyésztők közül! Ők tényleg imádják a kutyáikat és kb 30 éves tapasztalattal rendelkeznek:) A díjaik magukért beszélnek...

Előzmény: Semado (44283)
Roligyilok01 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 44301

Szia,

Nagyon nagy örömmel láttam a képeket amiket felraktál,ugyanis a kiskutyus amit szerettél volna megvenni most nálunk van ( bő egy hónapja) és az új eve Szimó:)Nagyon nagy öröm volt látni a kölyökkori képeit:)

Remélem azóta sikerült kiskutyát találni:)

Üdv:)

Előzmény: Semado (44283)
Ency85 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44300

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a gyors választ, akkor még várok:) és ha betört az egyik szemfoga? van annak gyökere?

VBeata Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44299

Ha csak néha, akkor szerintem semmi. :) Időnként mindegyik csócsálja kicsit a lábát. Azért nézesd meg, ha aggódsz.

Előzmény: Ludmilla. (44297)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44298

Bogyókának is dupla sor foga volt, már elég nagy volt az új foga, mikor még a régi bent volt, de idővel kidobódott :) Sokat segített nekünk a kutyaropi, amit rágcsált :) 

Előzmény: Ency85 (44293)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44297

Csak a szőrét rágja, csinálta már párszor, de nem durván.  Lehet csak viszket neki és nem tudja normálisan megvakarni, ezert rágja a szőrt? 

Előzmény: VBeata (44291)
VBeata Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44296

Szia, üdv az oldalon! Nagyon aranyos kutyus. :)

A haváknál, és hasonló kistestű kutyáknál sajnos gyakori a dupla szemfog. Mivel Kókusz még csak 5 hónapos, minden remény megvan rá, hogy még kiesik. Ha mégsem, akkor ki kell húzni. Mikor Jami-nek cserélődtek a fogai, neki is mellénőtt, az új, az állatorvosunk azt mondta, várjuk meg a kilenc hónapos kort, mert azután már biztos nem esik ki. Szerencsére még előbb kijött, úgyhogy nekünk nem kellett húzni. Biztos Kókuszé is kiesik. :)

Előzmény: Ency85 (44293)
Ency85 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44295

Ency85 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44294

Ő a kis fogváltós ördögfióka :D

Ency85 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 44293

Sziasztok!

 

Eddig csak olvasgattalak benneteket, de tegnap regisztráltam is, mert szeretnék segítséget kérni! Lehet túlreagálom a dolgot, úgyhogy ha hülyeséget kérdezek, előre bocsánat érte!

Van egy 5 hónapos kis havababám, Kókusz, és hát most tartunk ott, hogy nagyban cserélődnek a fogai! eddig nem volt vele semmi gond, de most nem tudom, hogy normális-e, hogy a babaszemfogai még megvannak, az újak meg már bújnak ki! Igaz, a régiek kicsit meg vannak dőlve, de nem tudom így kell-e cserélődni a szemfogaknak! a többi babafoga már rég kipotyogott, mire jött az új!

az egyik szemfoga tegnap kiesett( ezeknek van gyökerük? mert olyan hangon esett ki, mintha tört volna, de a fogat nem találtam sehol, csak a helyét láttam, hogy vérzik neki) játék közben, de kérném, akinek van tapasztalata, írjon! sokat olvastam, hogy a kistestű fajtáknál lehet gond a fogváltásnál, de sehol nem láttam leírva, hogy a normális! ( első kutyusom, szerelem első látásra:))

 

Előre is kköszönöm a segítséget!!

Semado Creative Commons License 2012.08.17 0 0 44292

Megérkezett az ágyikó:) Végül kicseréltettem a nagyobbra, remélem ez majd jó lesz neki:)

Bár még mindig nem taáltam meg az igazit:(

Előzmény: Eraa* (44285)
VBeata Creative Commons License 2012.08.17 0 0 44291

Durván rágja? Sokat? Mert időnként Jamie is csinálja, csak úgy. De ha eddig soha, most pedig nagyon, akkor vidd el dokihoz, nézze meg a bűzmirigyét. És ha az rendben van, tanácsot biztos tud adni.

Előzmény: Ludmilla. (44290)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.08.17 0 0 44290

Nincs benne semmi, szóval vagy ételallergia vagy bűzmirigy. :(  Ma és tegnap is rágta már. De mindig csak az egyik mancsát. :( 

Előzmény: VBeata (44289)
VBeata Creative Commons License 2012.08.16 0 0 44289

Ezt elég sokminden okozhatja. Először nézd át alaposan, nincs-e benne bogáncs, toklász, ilyesmi, nem vágta meg semmi a lábát. Ha nem, akkor lehet ételallergia, fűatka, bűzmirigyprobléma. 

Előzmény: Ludmilla. (44288)
Ludmilla. Creative Commons License 2012.08.16 0 0 44288

Ma arra lettem figyelmes, hogy Bogyóka rágja a mancsiján a szőrt. Egész nap darabokat lerág róla. Mitől lehet ez? :(

VBeata Creative Commons License 2012.08.12 0 0 44287

Szerintem a normális kutyások sehonnan nem néznek ki. A parkokról nem tudok mit mondani, ha van, akkor az tuti, hogy BP-en van.

 

Szobatisztaság: a kölyköt  nem viheted le, amíg nincs védettsége: 3. vagy 4. oltás után egy héttel, állatorvosod instrukciója szerint. Illetve, kézben, hordozóban viheted, és vidd is, hogy szokja a zajokat, szagokat, de nem érhet a földhöz, és nem érintkezhet más kutyával. Tehát addig kutyapelus (betegalátét), amit, ha a tenyésztő megtanította rá, tudni fog használni. Ha nem, akkor te fogod megtanítani, úgy, hogy evés, alvás, játék után nagyon figyeled (ilyenkor tuti kell pisilni), és gyorsan a pelusra rakod, mikor nekiáll. Ha sikerül rá akármennyi, akkor óriási dicséret. Takarítószer meg legyen kéznél, mert jópárszor fog máshova sikerülni. :))) De ezen nehogy felhúzd magad, a kölyökkor velejárója.

 

Az, hogy sokat vagytok otthon, jó dolog, de azért tanítsátok meg egyedül lenni, úgy, hogy rövid időszakokra magára hagyjátok, majd egyre növelitek ezt az időt. Különben eladja a házat, amíg nem vagytok otthon. És kérd meg a férjed, hogy amennyi ideje engedi, foglalkozzon ő is a kutyával, mert a csapatmunka hatékonyabb, és érje el, hogy a kutya őt is megfelelő helyen lássa a rangsorban. :)

 

Tápot a tenyésztő kb. egy hétre valót fog adni, de azért jó, ha tudod, mit eszik pontosan a kutyád. Természetesen, ha elégedett vagy vele, maradhatsz annál a márkánál. :)

Előzmény: Semado (44286)
Semado Creative Commons License 2012.08.12 0 0 44286

huhhhu  nagyon szépen köszönöm a sok információt:)

Igen azt már tudtam hogy ők idővel világosodhatnak:) Azt viszont nem hogy egy ritka szín kombinációba zudtam beleszeretni:( Ez is nehezíti a megfelelő kutyus megtalálását:(

Nagyon szuper az a 2 oldal amit mutattál. Rengeteg plusz információt találtam ott, nem is gondoltam hogy ennyire sok a színváltozatuk...

Persze félek, hogy majd hogy illeszkedik a család életébe, de jelenleg azért elég sokat vagyok itthon.

Én 4 órában dolgozom így 3 raszinte mindig itthon vagyok, de a férjem itthon dolgozik így szinte mindig lenne vele valaki.

Bár a játék és a tanításfoglalkozást én végezném, mert a férjemnek nem igazán lenne rá ideje, de remélem hagyja majd dolgozni....

 

A táppal, azért nem foglalkoztam még, mert gondolom az a jó ha eleinte azt kapja amit a tenyésztő is etet vel és csak később váltani ha kell.

De azért azt jó tudni hogy a csirke felejtős....:)

Persze megint felmerült bennem pár kérdés:) Mi lesz ha már itt lesz a kutyus???? :)

- Szobatisztaságra szoktatás, hányszor kell majd levinni? Apelust csak leterítem és tudja mit kell csinálni vele?

 

Még egy téma érdekelne ez a kutya agility.

Van budapesten valahol olyan pálya ahová ki lehet vele járbni vagy valami színvonalasabb kutyafutató?

Hová lehet velük kijárni ahol nem nézik ki az embert?

 

Előzmény: Eraa* (44285)
Eraa* Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44285

Nagyon tündéri, de készülj fel, hogy elég ritka ez a színkombináció! Erről jut eszembe, hogy azt ugye tudod, hogy gyakorlatilag folyamatosan változik a színük? Többnyire kivilágosodnak. Nekem Molly teljesen fekete volt, nagyon pici fehér "nyakkendője" volt meg a tappancsok alja volt fehér - szóval ezeket első ránézésre nem is lehetett látni. Most 2 év után a pofija kicsit barnás, a farka már szürkés, és a hátán is sok az "ősz" szál, de persze alapvetően ettől még fekete, mint ahogy fotón is látni.

 

Egy fórumtársunk osztott meg korábban egy linket: (nem tudom már pontosan ki volt, úgyhogy bocsi, hogy nevet nem írok)

http://www.havanesecolors.com/colours12.html Ezek ilyen előtte-utána fotók.

http://www.havanesecolors.com/rainbow.html Itt pedig a színvariációk, ugyan angol, de a lényeg kép alapján is érthető.

 

A költségeket tekintve pedig sajnos tényleg jól át kell gondolni, mert a kezdetekben különösen sokba vannak. Az oltásokkal mindenképp számolj, 5 oltás köteleő ahhoz, hogy utcára mehessen a kutyus. Oltásonként 4-6000 Ft, a tenyésztők ált 2 oltással adják, tehát további 3-at még te fizetsz.

 

Havi szinten pedig:

1. táp (Trainer Fitness3 tápok a legnépszerűbbek itt a fórumon, a többség azzal etet; de lényeg, hogy lehetőleg ne csirkés tápot vegyél, amire gyakran allergiásak lesznek, hanem inkább bárány-nyúl-kacsa-hal; rengeteg márka van már, van bőven miből válogatni, de soha ne a hipermarketek, diszkontok stb kínálatából válassz!!

2. kullancs, szúnyog, bolha stb elleni szer - Advantix a legjobb, ez 1700-2000 Ft (bár hozzáteszem, hogy mi nem minden hónapban vesszük meg, mert ritkán mászkálunk velük, az udvaron szaladgálnak csak többnyire; de ha tudjuk h valahova visszük őket, akkor persze mindig van rajtuk, nem kockáztatunk)

3. Pelus: kezdetekben mindenképp hasznos, de mi pl mai napig alkalmazzuk, nem a rendes kutyapelust, hanem gyógyszertári betegalátétet (Tena márka - 3 méretben kapható), olcsóbb is és jobban szívja a nedvességet is, no meg a pisiszagot is.

4. Kozmetika: bár ez nem szükséges havi szinten, főleg, ha nem akarod mindig lenyiratni rövidre a gyönyörű szőrét, de olyan 2 - 3 havonta körömvágás, fülszőrtépés, esetleg szem körüli szőr kivágása miatt felmerül a kozmetikai költség vagy ha nem veszel sampont, balzsamot, akkor fürdetés miatt, de szerintem inkább vegyél sampont-balzsamot és akkor mindenképp tudod mi kerül a kutyára, nem is olyan trauma neki, ha te csinálod, mert szerintem a kozmetika nem a kutyák kedvence

 

További költségek:

- préselt marhabőr dolgok: fogváltásnál mindenképp szükségesek, később pedig azért is jók, mert segít a fogtisztításban (nem lesz büdi a szája, nem fog fogkövesedni vagy legalábbis kevésbé) - ezek pár száz forintos tételek

- játékok: a labda mindig nyerő náluk de kb minden, mert nagyon játékosak, viszont szét is rágnak sok mindent, így mindig lehet gondoskodni az utánpótlásról

- ruha: esőkabát - esős időre; polárpulcsi vagy kötött pulcsi - szeles időre; télikabát - hidegben, hóban :) nem divatból, hanem azért mert nincsenek hozzászokva a nagy hidegbez!

- ágy, fésű - amikről már beszéltünk

- évente veszettség elleni + kombinált oltás

- plusz bármi baj van az állatorvos min 4-5 ezer forint.. és ez még csak az, hogy megvizsgálja és ad 1-2 szurit, gyógyszert - semmi beavatkozás

- át kell gondolni az ivartalanítás kérdését is: sok érv szól (tévesen) ellene, és még több (helyesen) mellette; az ideális időszakról is eltérőek a vélemények - ki kell kérni több orvos véleményét is, ha bizonytalan vagy (egyébként 20-25 ezer forint, 1-2 hét lábadozás főleg szukáknál, kanokat kevésbé viseli meg, majd varratszedés után semmi bajuk: itt a fórumon is a legtöbb kutya ivartalanítva lett)

 

Ami még érdekes kérdés lehet, hogy sokat vagytok-e távol, mennyit lenne egyedül, gyakran jártok-e nyaralni - ilyenkor van-e kire hagyni a kutyust vagy tudjátok magatokkal vinni. Nagyon-nagyon-nagyon ragaszkodóak, és nekem Molly konkrétan sír, ha hiányol, de a yorki is!! Hamar kialakul a kis naprendjük, amin "nehezen változtatnak", vagyis idő amíg alkalmazkodik egy új szituációhoz (pl. nekem párom más városban lakik, és amikor elvittem magammal hozzá a kutyát, akkor napokig csak szomorkodott, mert hozzászokott, hogy délutén apukám jön haza a munkából és játszik vele, a páromnál meg nem jött senki délután, és ott leste az ajtót egész délután)

 

Na nekem így hirtelen ennyi jutott eszembe a kutyavállalásról :)

Előzmény: Semado (44283)
VBeata Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44284

Az igazi rendes tenyésztőknél nem opció a törzskönyv. :) De tényleg lehet máshonnan is, csak legyetek nagyon észnél! Vagy spóroljatok még egy kicsit rá.

Era, és is azt a tescós készletet használom. :) Véletlenül bukkantam rá, mert macskafésűnek volt írva. Ebben van olyan egysoros, lekerekített fogú fésű, az mindenképp kell, én azt használom legtöbbet.

Sampon most Double K van a Zannitól, de K9-et is használtunk már, az is remek.

Semado, tápot választottál?

Előzmény: Semado (44283)
Semado Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44283

Hát ez kicsit bonyolult ügy. Mivel a kutyust születésnapomra kértem a férjemtől... Így neki kell majd megvennie de a felszerelést én veszem meg:)

Eddig 2 tenyésztőnél voltunk elég nehéz volt kutya nélkül eljönni. Én abban bíztam, hogy olyan 50e körül tudunk venni Tk- nélkül de sajna nem sikerült megalkudni...

A Domoszlói-Vadász kennelben teljesen beleszerettem egy szín kombinációba így most ezt keresük. De ott minden kutya TK-val van és persze chippel és minden oltással. Ami nem baj csak így már azt az árat nem tudjuk rászánni:( Így egyrészt még spórol a család másrészt keressük a megfelelő kutyát. Nagyon félek, hogy esetleg valami bizonytalan eredetű kutyát veszünk, ezért nagyon próbálok figyelni mindenre. De remélem találok megfelelő eladó kutyust. Addig meg beszerzem ami kell:) És persze tanulok:)

Képek a favoritról:)

Előzmény: Eraa* (44282)
Eraa* Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44282

Ne aggódj, még legalább 1 évig remek ágy lesz neki, és én már meg se tudnám számolni hány ágyat vettünk idáig a 2 kutyának :D jelenleg is kb 5-6 van "forgalomba", mert van minden emeleten, helyiségben.. alszanak is mindenhol napközben, de prsze éjszaka mindkettő a gazdi mellett köt ki :))

Szőrápolással kapcsolatban szerintem a legfontosabb a jó sampon és a balzsam, később esetleg a kifésülő spray-k. Ezen nem szabad spórolni. Nekünk a K9 termékek jöttek be, de legutóbb vettem PCL sampont is, és az is ugyanolyan jó. Itt lehet megrendelni: http://groomstuff.hu/?page_id=929&lang=hu A 300 ml-es sampon + balzsam a 2 kutyára több mint 1 évig jó. Ezen az oldalon van egy leírás a szőrápolással kapcsolatban: http://groomstuff.hu/?p=1311&lang=hu Ezek a fésűk tuti nagyon jók, de az árak is "gyönyörűek" :) Ha az anyagiak nem probléma, akkor biztos jók, de általánosabb megoldás a "tükrös kefe" használata, és bár ez a leírás szerint mindennapos fésüléshez nem ajánlott, nekünk ez bevált, gyakorlatilag ezzel bárhol-bármit ki tudok fésülni. Ennél a tükrös kefénél egy dologra érdemes figyelni, hogy a bogyós végű bár azt gondolná az ember, hogy kevésbé szúrja a kutyát, még se olyan jó, mert sokkal nehezebben lehet vele fésülni (akadozik, húz). Én egyszer vettem a Tescoban 3db-os fésűszettet, ebben volt egy tükrös kefe, egy fém fogazatú fésű és egy nagyon sűrű, pici bolhafésű. Ezt valami 1200 Ft-ért vettem és ugyanolyan jó, mint a drágább. Előtte vmi 2.000 Ft körül vettem a sima tükrös kefét.

Sikerült már kiválasztani a kutyust? Nekem nem ilyen híres tenyésztőtől van a kutyám, de jó vérvonalú. Az apukája: http://www.havanesegallery.hu/show_dog.php?id=22057 A nagyapja: http://www.havanesegallery.hu/show_dog.php?id=17476 Én Mollyba már fotó alapján beleszerettem, amikor megérkeztünk hozzá (200 km-t utaztunk), hogy megnézzük élőben is, az ölembe ugrott és nyalt-falt 10-15 percig, igaz ő már 15 hetes volt akkor, ő volt az utolsó kutyus az alomból, mivel fekete volt senkinek nem kellett, én meg csak és kizárólag feketét akartam, úgyhogy nem volt kérdés, hogy jön velem haza :)) de sajna nem egyszerűt kutyát választani és jól választani.

Egyébként korábban összefoglaltam egy csomó hasznos dolgot a kezdéssel kapcsolatban, ha gondolod, olvasd vissza a korábbi hozzászólásaimat, főleg a hosszúakat, de ha konkrét kérdéseid vannak, írj, ahogy eddig is tetted, szívesen válaszolok én is, és minden bizonnyal a többiek is.

Előzmény: Semado (44281)
Semado Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44281

:( hát szomorú vagyok... Hétfőn érkezik az ágyikó... na de sebaj legalább amíg kicsi nem veszik el benne:)

Majd veszünk egy nagyobbat ha tényleg kicsi lesz....

A szörzet ápóláshoz miket kell beszerzni és milyen típust javasoltok...

Fésű méretek? formák? Sampon? stb...

Előre is köszönöm ismét a hasznos infókat....

Előzmény: Eraa* (44279)
Eraa* Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44280

Azért feltöltök néhány normálisabb képet is róluk :-)

 

Eraa* Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44279

Ez a típusú ágy nagyon szuper, nekünk is van egy ebben a méretben, de a havanese-nek ez már kicsi, a yorkinknak jó aki fele akkora mint a havanese (1. fotó). Arra jó, ha csak picit szunyókál benne, mert akkor sokszor összekuporodik, de éjszaka össze-vissza kitekeredve alszik. Én a helyedben egy nagyobbat néznék, hogy ne kelljen 1 év múlva újat venni csak azért, mert kinövi. Nekem felnőttként (2 éves) ha elnyúlik teljesen akkor kb 70 cm a kutyus (2. fotó), a 61 cm pedig sajnos még csak nem is a "kosár" aljának az átmérője, hanem felülről nézve az átmérője, ami azt jelenti, hogy kiesik minimum 5-5 cm a két oldaláról a párna kialakítása miatt, tehát a kosár átmérője kb 50 cm. Csalóka.

 

.

 

Előzmény: Semado (44276)
Semado Creative Commons License 2012.08.10 0 0 44278

:) Hát az ágy nálunk tabú lenne. Persze nem miattam hanem a férjem miatt:)

Meghát azért neki is kell egy nyugodt hely gondolom:)

Előzmény: VBeata (44277)
VBeata Creative Commons License 2012.08.09 0 0 44277

Persze, bőven elfér benne. :) Mondjuk az én rosszcsont kutyám nem is használja az ágyát (ágyait). A földön alszik, vagy az ágyamon. :)

Előzmény: Semado (44276)
Semado Creative Commons License 2012.08.09 0 0 44276

Én ezt néztem ki. Ez 61X55cm.

Ez jó lenne neki?

Előzmény: VBeata (44275)
VBeata Creative Commons License 2012.08.08 0 0 44275

Ha valami különlegeset akarsz, ezek szuperek:

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.454590811240199.113081.309678675731414&type=3

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!