Keresés

Részletes keresés

totyimo Creative Commons License 2023.08.21 0 0 5904

Szeretném megtudni mivel lehet egy fehér galambot megtisztogatni a rettenetes rászáradt ürülékől,egyéb kosztól?Sima vízzel semmit sem tudtam elérni:((.

japipapi Creative Commons License 2023.03.26 0 0 5903

Sziasztok!

 Vén fejemre (75 év) neki kezdtem galamb tartáshoz. Mindig izgatott a tartásuk, szaporításuk. Tavaly  kaptam néhány galambot konyhára,  azonban 2 db megmenekült a sütőtől. Néhány figyelmetlenség okán, jó pár meglógott. A kettő véletlen folytán különböző  ivaruk, párba álltak, lett 2 db tojás. Mától a galamb tartósan ül a tojásokon.  Csipasz koruk óta mindenféle maggal etetek, de az alap a fekete napraforgó,  búza, kukorica. 

Neki kezdtem e csoport bejegyzéseket olvasni, leszedtem netről szakirodalmat, de érdekel a nem tudományoskodó írás, a hétköznapi tartás is. Most nem lesz kérdésem, hisz van okulni, majd ha átrágom a témát, lehet, hogy lesz gyakorlati kérdésem. 

Majd, ha lesz tudásom, szeretnék húsgalambogat nevelni, tartani, konyhára, és piszkos drága a hús, ráadásul az tele van kemikáliával. Szárnyasaim vannak, ma már csak japán szárnyas. Egy ideig voltak fürjeim, néha 7 - 800 db is. Terveim szerint szeretném őket szabadtartásban, ez a pár még sohasem voltak szabadok, godolom ők majd el is fognak lógni, de bizom, hogy az  itt keltek már otthonuknak tartják, ha kirepülve, vissza is jönnek, beindúlhat a szaporodás.Számitásom szerin aprilis 12-én kitőrnek, azt követően 2-3 hétre kirepülnek. Na az lesz az izgalom, hogy egyáltalán vissza jönnek.  Kertemben él jó pár gerle pár, tavaly 3 db örvős is betelepült 2 hatalmas tujafa lombjaba, kérdezem, ezek nem fognak esetleg házi galambal összeálni?

karika3405 Creative Commons License 2019.05.23 0 0 5902

Tisztelt galambtenyésztők!

A haszongalamb tenyésztés hasonlít a csirke tartáshoz,vagy komolyabb felkészülést ,szakismeretet igényel?

Mennyiből lehet úgy beindítani a termelést ,hogy hamarosan hasznot is termeljen.Egy olyan állományra gondolok amennyiért már eljön a felvásárló is.Egyenlőre csak a terület adott.Van egy kb.10  négyzetméteres helységem erre a célra,de vásárolnék hozzá mobil kerti garázst vagy  épület építése is szóba jöhet.

Előre is köszönöm  a segítséget!

valejosefsson Creative Commons License 2019.04.16 0 0 5901

Tisztelt Fórumozók! Nemrég leszállt nálam a kertben egy ránézésre, internetes segítséggel monori keringő fajtának tippelt galamb. Megfogtam, fáradt volt, de amúgy is elég szelíd. Azóta eszik-iszik, látszólag jól van. Beszéltem környékbeli galambászokkal, gazdája nincs meg, de lenne, aki befogadná, Persze elkezdem azon is gondolkozni, hogy megtartanám. El kéne döntenem hamar, mert kis helyen van bezárva, nem akarom így tartani.

Ha maradna, hoznék mellé egyet, hogy párban legyen. Egy kinti, udvaron álló ketrecben történő tartás jöhetne csak szóba, esetleg télre betenném féltető alá, több oldalról védett, szélmentes helyre.

Kérdéseim:

Mekkora ketrecet javasoltok egy párnak? Sok különböző tartási módot láttam, nem egyértelmű, fajtánként is változnak az igények, stb.

Budapesten és környékén van esetleg eladó ketrece valakinek?

Lenne olyan, hogy néhány napra elutazunk, önetető/önitató megoldás mennyire működik ilyenkor (vagy ezt felejtsem el)?

 

Ilyen ketrecet találtam, nem tudom jó lehet-e, illetve jó lenne valami olcsóbb megoldás:

https://www.vatera.hu/madarkalitka-65-x-63-x-165-cm-2737096751.html

 

essba Creative Commons License 2019.02.18 0 0 5900

Szia,

 

Sajnos a topicban talált mailcímed nem működő, így a korábbi előzmények alapján itt megkérhetnélek, hogy a korábban egymás között megosztott galambász szakkönyv gyűjteményt eltölthetővé tennéd részemre?

mail:szepesiess@gmail.com

 

Segítséged Nagyon köszönöm!

Előzmény: tomkay (5896)
essba Creative Commons License 2019.02.18 0 0 5899

Szia,

 

Ha még elérhető metennéd, hogy a korábban említett galambász szakkönyveket letölthetővé teszed részemre?

ha nem publikus a mail címem pls. jelezd.

 

Nagyon köszönöm!

 

Előzmény: rhava (3451)
essba Creative Commons License 2019.02.18 0 0 5898

Szia,

 

Elérhetőek még az említett szakkönyvek?

Megtennnéd, hogy feltöltöd részemre?

kérlek jelezd, ha a mail címem nem publikus.

 

Nagyon Köszönöm előre is!

Előzmény: rhava (3457)
Sthil man Creative Commons License 2019.02.12 0 0 5897

Helló most kezdem a galambászást és tetszenek a dudoros postagalambokat csak az érdekel hogy reptetésre mennyire alkalmasak?

tomkay Creative Commons License 2018.06.14 0 0 5896

Hátha valakit érdekel .
Most vasárnap jún 17 -én Salgótarjánban börze

guilden stern Creative Commons License 2018.04.13 0 0 5895

Nincs ilyen szabály, semmi kárt nem okoz az éjszakai világítás, csak van egy megfontolásra ajánlott dolog. Ha éjszaka világítasz, leszállhatnak a tojók a fészekről, és esetleg nem találnak vissza, ha közben lekapcsolod a villanyt. Hideg időben végzetes lehet.

Előzmény: Atyafi Gyarmati (5893)
tomkay Creative Commons License 2018.04.13 0 0 5894

Üdv.
Megfelelő fényáteresztő és szellőző kialakítással kell építeni a galambházat, és emellett még plusz ablakot elhelyezni igény esetén.De külön lámpa nem szükséges.
Sok sikert a Magyar Óriás galambokhoz.
Nekem is ilyen fajták vannak.
Esetleg képet dobhatnál fel róluk.

Előzmény: Atyafi Gyarmati (5893)
Atyafi Gyarmati Creative Commons License 2018.03.07 0 0 5893

Tiszteletem kedves galamb szeretők!

Most kezdtem egy pár magyar óriással. Azt hallottam, hogy éjszaka nem szabad villanyt felkapcsolni a galamboknál. Bővebb felvilágosítást kérhetnék erről?

SKfürj Creative Commons License 2018.02.02 0 0 5892

Sziasztok !

 

Ki ismer közületek zombori hosszúcsőrű keringő / somborski dugokljuni letac/ tenyésztőket Zombor város és környékén. Érdekelne ? Előre is köszi !

verdel Creative Commons License 2017.10.06 0 0 5891

A széklete zöldes, de inkább barna, normál állagú. kevés széklete van. Mintha a begye kicsit kisebb lenne, de kemény. Azért gondoltam a cukorra, mert gyenge, de éhes. a szegycsontja nagyon kiáll. remeg is szegényke 28 fok van nála. Délutántól adok neki valami gyógyszert. csak szörcsögött, nem csipogott már, de most már ezzel nincs gond. Újra csipog, de gyengén. Gondoltam esetleg joghurt majd reggel (ha megéri)? most este adok még neki cukoroldatot, hogy reggelig kibírja. Kővágóörsi vagyok. Sajnos most nem tudok telefonálni technikai okokból.

Előzmény: guilden stern (5890)
guilden stern Creative Commons License 2017.10.05 0 0 5890

Az elhullás legalább három okra vezethető vissza, és ezekből az egyik a tápcsatornában lévő emésztetlen eleség által okozott toxikus mérgezés. Vagyis szilárdat semmit. A cukoroldat nem árt, gondolom én.

De kezdj gyógyítani, nagyon gyors a lefolyás, 3 napnál tovább nem fogja húzni.

Milyen a széklet, fekete vagy sötétzöld, folyós, ragadós?

Ha pesti vagy, adhatok pár adag Betamox injekciót, ez amoxicillin egy márkaneve. Ekkor hívj reggel 1-205-4803.

Előzmény: verdel (5889)
verdel Creative Commons License 2017.10.05 0 0 5889

Mivel tudom etetni (kb. 15 napos lehet) Mivel a begye egy napja tele van emésztetlen csirke indító táppal. Glükóz oldat? Begyből felszívódik (a víz és a glükóz)?

Előzmény: guilden stern (5888)
guilden stern Creative Commons License 2017.10.05 0 0 5888

Valószínűleg beteg, éspedig adeno-coli betegségben. Ennek elég jellegzetes tünete a begybekeményedés és az emésztés leállása. Ne masszírozd és ne zaklasd a testét, éppen a begyfal fájdalmas  gyulladása miatt áll le a táplálkozás, és csak további fájdalmat és súlyosbodást okozol neki.

Ha szerencséd van, antibiotikummal talán megmentheted. Kicsi az esély, de próbáld meg. Jól hatnak a szulfonátok a betegségre, nézz körül, nincs-e valami maradék otthon. Pl. Trimethoprim tartalmú nagyon gyakori.

Előzmény: verdel (5887)
verdel Creative Commons License 2017.10.05 0 0 5887

Sürgős segítség kellene. van egy kisgalamb, amit padlástéri kilakoltatás miatt nevelünk, és most kritikus állapotban van.

Nem először nevelünk ilyen galamfiókát. agy napra el kellett mennem. Még reggel hat előtt megetettem, de a ki etette volna utánam, már csak este hatkor etette. akkorra lehült a teste, és bágyadt volt már, de még (csirke indítotáppal) rendesen belakott. Mire este hazaértem, csak gubbasztott, és a begye ugyanannyira tele volt, és a tartalma összeállt. Melegítőlámpa alá helyeztem (28-30C) és mézzel higított langyos vizet itattam vele és óvatosan fellazítottam a begytartalmat. Reggelre felélénkült, de a begye ugyanúgy nagy volt. Az éllatorvos azt mondta, hogy adjak neki ecetes vizet szőlőcukorral. Kb. 100ml-t adtam neki. A begye még mindig ugyanolyan nagy volt hamarosan vizenyő jött fel a csőréből, és levert lett, már nem is csipogott. Egy szívószállal óvatosan leszívtam kb. 3ml vizenyőt a begy felső részéből. Emészteten begytartalom volt benne átlátszó vizenyővel. Mit tudnék tenni vele? Lehet, hogy kár volt az ecetes víz? Levert, piheg, nagy a begye. Adjak esetleg szódabikarbónát?

zoli1437 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5886

Pontosítok. Amiről írtam az a nagy átlagos többség. Amelyik röpképes,energiát minimalizál. Eszik,iszik meg vigyáz, hogy meg ne fogják. Egyébként meg egész nap csak gubbaszt.

A két szélére nem igaz. Amelyik már röpülni sem tud a fáradtságtól, csak gyalog közlekedik, az hónapok alatt jön rendbe. Amelyik napi rendszerességgel röpül, de mindig visszajön mert nem tudja az utat. Náluk igazad van. Őket csak a gyűrű alapján lehet hazajuttatni.

Előzmény: zoli1437 (5885)
zoli1437 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 5885

Csak az idén három ment tőlem tovább. Egy posta és egy keringő egy hétre, egy másik keringő kettőre. Végkimerülésig repülnek, utána regenerálódniuk kell a folytatáshoz.

Előzmény: b50 (5884)
b50 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 5884

Ez a galamb soha nem fog haza menni.Gyürü alapján visszaadhatod a gazdájának.

Előzmény: Seres Roland (5882)
zoli1437 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5883

Szia.

Ha eteted, itatod egy két hét alatt összeszedheti magát annyira, hogy tovább megy.

Előzmény: Seres Roland (5882)
Seres Roland Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5882

Sziasztok!

3 napja a kertünkben tanyàzik egy galamb, sèrülès nem làtható rajta, mindkèt làbàn gyűrű van!

Mit tegyek a tovàbbiakban?

Vàrom vàlaszaitokat! 

zhk Creative Commons License 2017.06.17 0 0 5881

Ősszel zombori hosszúcsőrű keringőkkel szeretnék foglalkozni. Ismertek tenyésztőket, akik ezt a fajtát tartják ? Köszönöm !

László Er Creative Commons License 2017.05.28 0 0 5880

Üdv mindenkinek!

 

A képen látható galambot pár napja találtam az utcán, sajnos 1-1 méter távolságnál messzebre nem tudott repülni.

 

Meg tudja valaki mondani, hogy milyen fajta? (Abszolút nem értek a galabokhoz)

 

Semmilyen látható sérülése nincs, szárnyai épek, szimmetrikusak, stb.

 

Lehet, hogy túl fiatal, azért nem repül? Méretre teljesen kifejlettnek látszik.

Van rajta gyűrű, és szeretném is visszajuttatni a gazdájának, de semmilyen szám nem szerepel rajta.

Ilyen állapotban nem merem elengedni, mert pillanatok alatt elütik, vagy megfogja egy macska.

 

kiss markó Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5879

A torkán volt vastagon ilyen sárgás valami,himlőt még nem tapasztaltam,vagyis ezt a göbös formáját nem,ha volt is akkor az más galambján,de el múlt idővel,a másik betegség az meg az a szárnybénulás,egyik napról a másikra nem bírt repülni,húzta az egyiket,aztán már járni se bírt,fel-fel bukott,nem is evett,de olyan makk egészségesnek tűnt amúgy,csak nem evett annyira.

Előzmény: guilden stern (5878)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5878

A sárga torok egy csalóka megnevezés, ugyanis két különböző megbetegedés okozhat hasonló tünetet. A trichomoniasis egy véglény túlszaporodása, a himlő vírustól van. A tricho gyógyszerrel könnyen kezelhető, a himlő, mint mondtam, nem reagál gyógyszerre.

Általában úgy dönthető el, miről van szó, hogy a tricho nagy többségben a csőrön belül, a torok körül van, a himlő pedig általában a bőrön, külső felületen is mutat göböket.

Előzmény: kiss markó (5876)
Roland Görömbölyi Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5877

Sziasztok, kiskunfelegyházi magasröptű galamabot szeretnék vásárolni, egyszínű fehéret, vagy fekete-fehéret . Lehetőleg Pest megyében válaszokat ellőre is kősszönöm.

kiss markó Creative Commons License 2017.01.09 0 0 5876

Köszönöm!

Akkor a sárga torok az meggyógyul ,a bénulást meg kezelni kell!Meg kell mondanom z én galambjaim nem az értékes fajtából vannak,sima parlagik,elszórtan bennük,posta és egyéb,helyük tiszta.....,a bénulással nem tudok mit kezdeni,gyógyszerezésre és egyébre nincs pénzem,csupán érdekelt mi a baj.Legalább tudom melyiket lehet megmenteni még.

Előzmény: guilden stern (5873)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5875

Kicsit csalsz az érvelésben, a zárt tartás független eljárás a gyógyszerezéstől. Sőt, ha igazán szeretnéd tudni az igazságot, a galambjaid immunitása így folyamatosan csökken, egyre sebezhetőbbek lesznek. A szervezetek a kórokozók ellen kialakítják a saját védőrendszerüket, ez az immunitás. Az immunitás akkor él és marad magas szinten, amikor működésre késztetik, időről időre támadják, és ez által a maximum közelében tartják. Nem is csodálom, ha rossz tapasztalataid vannak a behozott galambokkal.

Én postázom, a versenygalambok hétről hétre érintkeznek számtalan idegen egyeddel és a bennük cipelt idegen kórokozótörzsekkel, kénytelenek vagyunk a nyitott tartás szabályait megtanulni.

Előzmény: dorka90 (5874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!