Keresés

Részletes keresés

zoli1437 Creative Commons License 2017.07.11 0 0 5886

Pontosítok. Amiről írtam az a nagy átlagos többség. Amelyik röpképes,energiát minimalizál. Eszik,iszik meg vigyáz, hogy meg ne fogják. Egyébként meg egész nap csak gubbaszt.

A két szélére nem igaz. Amelyik már röpülni sem tud a fáradtságtól, csak gyalog közlekedik, az hónapok alatt jön rendbe. Amelyik napi rendszerességgel röpül, de mindig visszajön mert nem tudja az utat. Náluk igazad van. Őket csak a gyűrű alapján lehet hazajuttatni.

Előzmény: zoli1437 (5885)
zoli1437 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 5885

Csak az idén három ment tőlem tovább. Egy posta és egy keringő egy hétre, egy másik keringő kettőre. Végkimerülésig repülnek, utána regenerálódniuk kell a folytatáshoz.

Előzmény: b50 (5884)
b50 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 5884

Ez a galamb soha nem fog haza menni.Gyürü alapján visszaadhatod a gazdájának.

Előzmény: Seres Roland (5882)
zoli1437 Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5883

Szia.

Ha eteted, itatod egy két hét alatt összeszedheti magát annyira, hogy tovább megy.

Előzmény: Seres Roland (5882)
Seres Roland Creative Commons License 2017.07.04 0 0 5882

Sziasztok!

3 napja a kertünkben tanyàzik egy galamb, sèrülès nem làtható rajta, mindkèt làbàn gyűrű van!

Mit tegyek a tovàbbiakban?

Vàrom vàlaszaitokat! 

zhk Creative Commons License 2017.06.17 0 0 5881

Ősszel zombori hosszúcsőrű keringőkkel szeretnék foglalkozni. Ismertek tenyésztőket, akik ezt a fajtát tartják ? Köszönöm !

László Er Creative Commons License 2017.05.28 0 0 5880

Üdv mindenkinek!

 

A képen látható galambot pár napja találtam az utcán, sajnos 1-1 méter távolságnál messzebre nem tudott repülni.

 

Meg tudja valaki mondani, hogy milyen fajta? (Abszolút nem értek a galabokhoz)

 

Semmilyen látható sérülése nincs, szárnyai épek, szimmetrikusak, stb.

 

Lehet, hogy túl fiatal, azért nem repül? Méretre teljesen kifejlettnek látszik.

Van rajta gyűrű, és szeretném is visszajuttatni a gazdájának, de semmilyen szám nem szerepel rajta.

Ilyen állapotban nem merem elengedni, mert pillanatok alatt elütik, vagy megfogja egy macska.

 

kiss markó Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5879

A torkán volt vastagon ilyen sárgás valami,himlőt még nem tapasztaltam,vagyis ezt a göbös formáját nem,ha volt is akkor az más galambján,de el múlt idővel,a másik betegség az meg az a szárnybénulás,egyik napról a másikra nem bírt repülni,húzta az egyiket,aztán már járni se bírt,fel-fel bukott,nem is evett,de olyan makk egészségesnek tűnt amúgy,csak nem evett annyira.

Előzmény: guilden stern (5878)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5878

A sárga torok egy csalóka megnevezés, ugyanis két különböző megbetegedés okozhat hasonló tünetet. A trichomoniasis egy véglény túlszaporodása, a himlő vírustól van. A tricho gyógyszerrel könnyen kezelhető, a himlő, mint mondtam, nem reagál gyógyszerre.

Általában úgy dönthető el, miről van szó, hogy a tricho nagy többségben a csőrön belül, a torok körül van, a himlő pedig általában a bőrön, külső felületen is mutat göböket.

Előzmény: kiss markó (5876)
Roland Görömbölyi Creative Commons License 2017.01.19 0 0 5877

Sziasztok, kiskunfelegyházi magasröptű galamabot szeretnék vásárolni, egyszínű fehéret, vagy fekete-fehéret . Lehetőleg Pest megyében válaszokat ellőre is kősszönöm.

kiss markó Creative Commons License 2017.01.09 0 0 5876

Köszönöm!

Akkor a sárga torok az meggyógyul ,a bénulást meg kezelni kell!Meg kell mondanom z én galambjaim nem az értékes fajtából vannak,sima parlagik,elszórtan bennük,posta és egyéb,helyük tiszta.....,a bénulással nem tudok mit kezdeni,gyógyszerezésre és egyébre nincs pénzem,csupán érdekelt mi a baj.Legalább tudom melyiket lehet megmenteni még.

Előzmény: guilden stern (5873)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.08 0 0 5875

Kicsit csalsz az érvelésben, a zárt tartás független eljárás a gyógyszerezéstől. Sőt, ha igazán szeretnéd tudni az igazságot, a galambjaid immunitása így folyamatosan csökken, egyre sebezhetőbbek lesznek. A szervezetek a kórokozók ellen kialakítják a saját védőrendszerüket, ez az immunitás. Az immunitás akkor él és marad magas szinten, amikor működésre késztetik, időről időre támadják, és ez által a maximum közelében tartják. Nem is csodálom, ha rossz tapasztalataid vannak a behozott galambokkal.

Én postázom, a versenygalambok hétről hétre érintkeznek számtalan idegen egyeddel és a bennük cipelt idegen kórokozótörzsekkel, kénytelenek vagyunk a nyitott tartás szabályait megtanulni.

Előzmény: dorka90 (5874)
dorka90 Creative Commons License 2017.01.02 0 0 5874

Bizonyosan igazad van, mindent lehet gyógyítani, sok- sok és jó gyógyszerekkel, kérdés csak az ,hogy érdemes-e ?

Húsgalambokat tenyésztek,nem kiállításra,hanem húsra.

Én már több mint 20 éve nem gyógyítgatok, sőt már a fészekben szelektálok, ha úgy ítélem meg rossz az indulás és abból a 

fiókából már nem lesz jó sült galamb vagy tenyész, szigorúan selejtezem és én ezt is tanácsolom mindenkinek.

Ha a tenyészeknél előfordult látható trichó , paratyphusz, ornitozis stb azonnal selejteztem és mára kialakult egy egészséges,

stabil állomány, igaz idegen galambot már nagyon régen hoztam közéjük és nem is hozok.

 

Előzmény: guilden stern (5873)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.02 0 0 5873

A paratífusz bizony gyógyítható, szinte az összes antibiotikum hat rá.

Azt kell tudni, hogy legalább 5 napos folyamatos gyógyszerezés kell hozzá, és az első két napban trichomonász elleni szert is kell itatni, vagy még jobb, ha takarmányra kevered a gyógyszert.

Nem tukmálok rád gyógyszermárkákat, rengeteg van, állatáruházban az eladók jobbat ajánlanak, olyant, ami ott van forgalmazva, így egyszerűbb.

Előzmény: kiss markó (5871)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.02 0 0 5872

Nem figyeltél, írtam, hogy konkrétan vírusos betegség nem gyógyítható, vagy magától elmúlik, vagy a galamb belepusztul. A himlős sárga felrakódások lehullanak, általában nyom nélkül. Azt is írtam, hogy makacs és hosszadalmas lefolyású, 3-4 hétig szinte semmi javulás, ettől elkeseredhet az ember. De légy türelmes.

Habár már késő bánat, a galamb nincs már, de a jövőre nézve fogadd meg, himlőbe még nem láttam elpusztulni galambot, kár kapkodni.

Vannak kemény vírusos betegségek, pl. paramyxo, adeno-coli, ezek rendesen pusztítanak, ezek ellen okvetlen javallott a vakcinázás.

A himlő elleni vakcinázás nem igazán hasznos, ugyanis a megtámadott egyedek többsége fiatal, már 10 napos koruktól szúrják őket a szúnyogok, mire kinő a tolluk, már tele vannak nagy göbökkel. Himlő ellen én a leghatásosabbnak a legelő állatokra használt rovarriasztós fürdetést találtam. A szülők hordják a tollukon a szert, azt rákenik a fiataljaikra, és azok békén felnőnek.

 

Bekedvenceltem a topikot, többet fogok segíteni, ha kérdés van, írjátok meg!

Előzmény: kiss markó (5871)
kiss markó Creative Commons License 2017.01.02 0 0 5871

Sajnos nálam egyik betegség sem gyógyítható,de a sárga torok se (mos tmár akkor szerintem paratífusz)a bénulásos,.

 

Előzmény: guilden stern (5870)
guilden stern Creative Commons License 2017.01.01 0 0 5870

A betegség himlő, ősszel meglehetősen gyakori, ám valójában nem veszélyes betegség. Alaposan gyaníthatóan szúnyogok terjesztik.

Mivel vírus okozza, nincs ellene gyógyszer, de kb. egy hónap alatt magától tünetmentesre gyógyul.

Megelőzésként létezik vakcina rá, ha gondolod, a jövőben alkalmazd.

Pár megjegyzés:

A fertőzőképesség erős, nem igen tudjuk ezt a hatást kivédeni, de nem is biztos, hogy kell, a fertőzésen átesett galambok életre szóló védettséget kapnak.

Továbbá a torokban kifejlődő forma lehet halálos, a galamb nem tud enni, és éhen hal.

Sose próbáld sebészeti úton eltávolítani a göböket, semmi értelme, csak kárt okozol vele.

Társult fertőzések a legyengült szervezetet megtámadhatják, pl. paratífusz, amely idegrendszeri tünetekkel is járhat, lásd bénulás. Ezek kezelése és elbírálása más lapra tartozik.

Ne hallgass tudatlanokra, a betegségek többsége gyógyítható.

Előzmény: kiss markó (5869)
kiss markó Creative Commons License 2016.12.08 0 0 5869

Köszönöm!

Nem gyógyítottam,tudtam valami súlyos így azonnal fejét vettem nagy sajnált közepedte.Ez akkor volt mikor uj galambok jöttek.Azóta semmi!

Előzmény: dorka90 (5868)
dorka90 Creative Commons License 2016.12.08 0 1 5868

Szerintem az 1. trichomonas  

                    2.  salmonella fertőzés

ne gyógyítgass azonnal búcsúzz el tőlük !

 

Megelőzésre figyelj, vannak jó készítmények nézz utána !

Előzmény: kiss markó (5867)
kiss markó Creative Commons License 2016.12.08 0 0 5867

Sziasztok!

2 betegséggel találkoztam,segítenétek?

1.:sárga torok

2.:Az egyik szárnyával nem tud csapni így repülni se tud,a végére húzni kezdi és mindig felbukik,enni nem eszik.A szárnya alatt mintha az egyik ér meg lenne nagyobbodva.

Válaszokat előre köszi!

dorka90 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 5866

Előzmény: Borso72 (5865)
Borso72 Creative Commons License 2016.12.05 0 0 5865

köszi.

Előzmény: dorka90 (5864)
dorka90 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 5864

 

Itt is nézelődhetsz :

 

www.hubbel-tauben.de

Előzmény: Borso72 (5863)
Borso72 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 5863

megvan  bocsi.

Előzmény: dorka90 (5861)
Borso72 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 5862

telefonszámot kaphatnák,nagyon szépek.

Előzmény: dorka90 (5861)
dorka90 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 5861

Szia !

 

Nekem vannak . német és francia vérvonal .

Előzmény: Borso72 (5859)
dorka90 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 5860
Előzmény: Borso72 (5859)
Borso72 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 5859

sziasztok érdeklődnék,hogy hubbel galambal foglalkozik e valaki?

Zol0i07 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 5857

Helló

 

Tisztított vörös köles Eladó 100,-/kg
Fürtös köles 30-33 db/csom 750ft
Fekete napraforgó 115 ft/kg
Búza 50 ft/kg
Pest Megye Érd
06203293020.

kosorrú Creative Commons License 2016.10.06 0 0 5856

Meghalt a fórum.....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!