Keresés

Részletes keresés

Suny2018 Creative Commons License 2021.01.21 0 0 144

Üdvözlettel

Sajnos a Moratórium adta hitel futamidő kitolással kell élnem. Egyértelműen tájékozódtam a kormányzati oldalakon hogy semmilyen Plusz költséget nem számolhat fel a Bank ezen időszakra. Sajnos a Provident folyamatosan hívogat telefonón fenyegetnek.. és leveleket küld ¼ éves lebontásban hogy a késedelmi kamat összegét tudassa velem. Negyed évente 51.000 FT a többlet költségem a 490.000 Ft felvett hitelemre.. Elképesztő !

Tudomásom szerint a futamidő tolódhatna ki csak ! Igy 490000 Ft hitelemre a moratórium lejártakor közel 200.000 Ft többletkamatot kell kifizetnem !

 

Másik számomra érthetetlen pont hogy kértem a fennmaradó otthon szolgáltatás felfüggesztését a jelenlegi járvány helyzet miatt. Erre nincs lehetőség ! Ezt a választ kaptam ! Felmerült bennem hogy a felvett tökét kifizetném és a fennálló kamatot de az otthonszolgáltatás díjat engedjék el mert csak utalni tudnám a pénzt. Azt a választ kaptam hogy a pénz felvételekor elfogadtam igy nem engedik el ha nincs otthon szolgáltatás akkor sem. Kérdem én egy jelenlegi kialakult helyzet miatt nem lehet az otthon szolgáltatást megvalósítani akkor hogy kérheti el a diját???

 

Vállalom a nevem és adataim szeretném ha elbírálnak hogy jogos-e a véleményem és ha igen feljelentéssel is szeretnék élni. Törvénytelennek és igazságtalannak érzem.. 

 

Vélemények esetleg valaki aki érdemben tud segiteni stb...

Köszönöm

 

 

 

hiper fizikus Creative Commons License 2020.10.18 0 0 143

Velem  kb. 30 éve azt csinálták az egyik Budapesti bankban, hogy bementem szlovák koronát forintra átváltani; a pénztáros átvette a koronámat és WC-re ment; jött egy másik pénztáros és közölte, hogy nem létezik a koronás befizetésem, és ha nem takarodok, akkor hívja az őrséget; én hisztizni kezdtem, végüis visszakaptam a pénzemet, da ezért még ordibáltak is velem .

 

A vonat csomagmegőrzőjében eloták az egyik jófajta szakkönyvemet is .

 

Úgy, hogy már nem rajongok anyira a távoli városi kirándulásért .

Passzív befektető Creative Commons License 2020.10.18 0 0 142

Az otthoni szolgáltatást sose vegyétek igénybe, méregdrága és heti törlesztésre akarnak rávenni hiszen az az érdekük, ez valódi uzsorakamat, aki 100e-t felvesz az 85e otthoni szolgáltatást fizet érte, összesen kb 220-t vissza ami több mint a duplája!

Najovanakkor Creative Commons License 2020.01.21 0 0 141

Szia Rlbull,

tudnék priviben kerdezni toled az állásról? Koszonom elore is! 

Előzmény: rlbull (124)
Tweety88 Creative Commons License 2019.07.06 0 0 140

Sziasztok! Remélem valaki tud segíteni. Május 17.én egy másik bank adósságrendező hitelesével kifizettem Providentes hitelem,mivel nem tudtam rendesen fizetni már a havi közel 60ezer forintot, ez 3 hitel. Nem is volt semmi gond , aztán a héten egyik nap keresett a hölgy h beszélnünk kell, el is jött és mutatta h még tartozom 114000 Ft-tal. Mondtam neki h oké telefonálok a banknak és szólok h mit intéztem. Felhívtam a bankot ahonnan a hitelt kiváltottam, mondta az ügyintéző h valószínű az otthon szolgálatás és hogy a Providenttel sokan így járnak hogy nem a valós tartozás jelenik meg a khr rendszerben... Providentet is hívtam és igen azt mondták h ez az. Mondtam nekik h dehát ide nem jár senki miért fizessek akkor de elég értelmetlen ügyintézőt fogtam ki . Szóval azt tanácsolták a másik bankban h kérjek írásban tájékoztatást h mire tartozom és forduljak (nem emlékszem hova) h vizsgálják ki és akkor a Provident elfog állni a követeléstől. Járt valaki így? Érdemes lehet? 

GianniVersace66 Creative Commons License 2018.07.29 0 0 139

Kerüljétek nagy ívben. Sajnos párom is felvette. Körülményeket ne részletezzük, de mint utóbb kiderült, semmi nem stimmel.

-Albérletben vette fel (jogilag a tulajdonos hozzájárulása szükséges ez nem történt meg.

-260 ezret vett fel (rendben nem figyelt oda, hogy a hölgy 290ről írta meg a szerződést)

-hitel elbirálatot nem csinált, 15 perc alatt kitöltötte odaadta és elment.

-Mivel párom dolgozik, ezért több alkalommal az édesapjához, ment a hölgy a heti törlesztőt átvenni, amiből jó párat nem könyvelt el (70 éves idős emberről beszélünk)

-Mivel nekem az egész gyanús lett amikor közölte a hölgy, hogy hozzánk jön a pénzért, mert nem hajlandó apukához menni rákérdeztem mi ez, mert egy olyan összeget kért ami sehogy nem jött ki, mert odáig rendesen fizetve volt és 1 heti törlesztő járt és ő 4et akart...

-Akkor vált világossá számomra, hogy semmi nem stimmel (ez egy csütörtöki nap volt)

-Pénteken meghatalmazással Provident központ és jeleztem a problémát

-Hétfőre (2017 március 13) kiderült, hogy a szerződésen szereplő aláirások a szerződő részéről és a tanu részéről egy kézírás, tehát a hölgy aláirta, mint a provident képviselője és szerződöje és letanuzta magát, mindezt egy olyan lakásban ahol ő szerződést se köthetett volna.

Innentől a szerződés semmis.

-én még akkor hétfőn is kifizettem a törlesztőt és előre, tehát a fizetéssel nem volt gond, hanem az ügyintéző hölgy magatartásával.

-a Provident központban a hölgytől azonnal elvették az ügyet és továbbitották a jogi osztályra, hogy mi legyen. Akkor tartozás nem volt. Függőbe került az ügy a jogi osztály válaszáig.

-2017. március 13 és 201. július 16 között se egy levél,felszólitó levél se semmi.

-2017. július 16-án véletlenül, derült ki, hogy Megbizást (nem eladták ez fontos) adtak az Intrum Justia Zrt-nek, hogy 338 ezret hajtsanak be.

-2018. július 18-án kértük személyesen a Providentet mutassák meg a teljes anyagot amitől teljes mértékben elzárkoztak.

 

Jelen tényállásban rendőrségi feljelentés van a hölgyel szemben magán és közokirat hamisítás miatt, a sikkasztást nehéz lesz bizonyitani, a szerződés kellék hiányos és érvénytelen,a PSZÁF jogutódja az MNB vizsgálatot folytat, az Intrum Justitia visszadobta a megbizatast. És ebből évekig tartó jogi procedúra lesz.

 

Utólag utána olvasva ez bevett gyakorlat a Providentnél. Hangsúlyozom, nem a tartozás és a fizetés a probléma, hanem a körülötte levő jogi problémák, a hölgy sikkasztása, aláirások hamisitása és az egész eljárás menete.

 

https://www.facebook.com/groups/303949297012150

No Home Creative Commons License 2018.01.16 0 0 138

Sziasztok,szeretnék 150.000-et felvenni de átutalással és nem akarok otthoni szolgáltatást de nagyon akaratosak de nem engedek nekik.Mennyi havi szinten az átutalási költségem kb heti 5 alkalommal?

lexa0224 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 137

Mikor kaptad meg vègül?

Előzmény: Brig1981 (136)
Brig1981 Creative Commons License 2016.02.04 0 1 136

Sziaszok :D Érdeklödni szeretnék hogy mikor utal a provident tudja valaki ma a 7. nap és még semmi köszi a válaszokat szép napot

Vevita Creative Commons License 2016.01.08 0 0 135

szia!

Előzmény: rlbull (124)
Vevita Creative Commons License 2016.01.08 0 0 134

Szia!

 

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőled!

 

Én 3 hete írtam alá a munkaszerződésemet a providentnél. Eddig nem volt időm olvasni róla a fórumokon, de nagyon érdekel mások véleménye. Így találtam rá a Te hozzászólásodra is, ami felkeltette az érdeklődésemet.

Amennyiben még foglalkozol azzal a dologgal, ami miatt feladtad a providentet, kérlek tájékoztass engem is a lehetőségekről!

 

Segítségedet előre is köszönöm!

 

 

Üdvözlettel: Vera

 

70/376-5605

 

 

 

Előzmény: rlbull (124)
sanchez555 Creative Commons License 2013.01.08 0 0 133

valaki nem tudna keríteni egy providentes képviselői állást? másodállásban érdekelne.

kada07 Creative Commons License 2012.07.18 0 0 132

üdv!

 

nekem pont aktuális lenne a tapasztalata. megköszönném ha a joska0088@gmail.com e-mail cimen tudnánk folytatni a beszélgetést!

 

előre is hálás vagyok és köszönöm!

 

T.József

Előzmény: rlbull (124)
dedetib Creative Commons License 2012.04.01 0 0 131

Szia kedves csated !

 

 Erre a bejegyzésedre szeretnék mutatni neked valamit nagyon érdekes lessz !

 

kérlek keress meg köszönöm

 

 

elérhetőség :

 

dede_tundi@citromail.hu

06207749198

 

dedetib30@gmail.com

 

06307513923

Előzmény: csated (130)
csated Creative Commons License 2010.10.06 0 0 130
Helló rlbull!

Én még most gondolkodom azon, hogy menjek-e a Providenthez dolgozni, de amit itt a fórumon olvasok róla, eléggé eltántorít tőle. Írtad, hogy Te is nehezen szálltál ki belőle, de végre megtaláltad álmaid melóját. Megköszönném, ha írnál részleteket a munkádról, hátha én is látnék benne fantáziát.
Előre is köszi!

Üdv!
Előzmény: rlbull (124)
egoizzy Creative Commons License 2010.08.27 0 0 129
Nos tekintsünk el pár különleges esettől, amit itt is olvashattunk(pl:betegség), de általánosságban kijelenthetjük, hogy a kölcsönigénylők 90%-a vagy nem tudja rendesen kezelni a pénzét, vagy fingja sincs az anyagi korlátaival. Hogy miért...

Ha havonta x a fizetésem( a vállalkozóknál is van azért várható jövedelem)és a várható illetve az esetleges kiadásokat egész évre összeadva leosztom hónapokra, akkor vagy többlet vagy hiány alakul ki. Ha többlet, akkor ezeknél az embereknél van az, hogy nem tud rendesen gazdálkodni. Ha hiány, ezek azok az emberek akik nincsenek tisztában, mire is költhetnek. Az első eshetőséghez nem kell különösebb magyarázat, talán annyi, hogy előfordulhat ilyen lehetőség, mondjuk egyszer, és akkor jó ha van, de nem azt mondom, hogy zsír akkor még egy pár kölcsön, mert belefér. A második esetnél pedig, ha hosszútávon nézem, akkor alapból nem tud a család megélni, hisz folyamatos a deficit. Ha kölcsönt vesz fel, akkor ideig-óráig tudja húzni, de hirtelen minden megy, hisz a kamat kölcsöne pluszban nem kicsi kiadás,tehát csak késleltetés. Ez talán 1-2 év, míg előre láthatóan be lehet tervezni, hogy valószínűleg ebből a pénzből nem fogok tudni megélni, nem 1 nap alatt alakul ki pár tízezres hiány. Tehát mit is próbálok mondani? Van eshetőség mikor elkelhet, hisz nem mindenki bankár, vannak akik feketén dolgoznak,és vannak extra életszituációk, de az esetek szinte egészében nem erről van szó.

Hanem miről is? Alkoholistának már nincs pénze, elcsapta, kell valahonnan(ez tapasztalat pár embertől), Nem éppen dolgos úriember(segélyes) nincs mit veszíteni alapon jöhet a kölcsön. Meggondolatlan családok sokasága, akik napról napra élnek, nem fogják fel, hogy ez napról napra élés, és a providentel hosszútávon egyántalán nem lesz jobb élete(Ez szörnyű dolog, de ha nem változik a bevétel, akkor nincs mivel hosszútávon javulni, hisz nem olyanba fekteti, ami pluszbevételt hoz majd)

A másik. Ezek az emberek tudják mit vesznek fel. Tiszta lap. Akkor legyen legális a crack, meg a heroin, mert ha veszem, feltételezzük, hogy tudom mi lesz a vége(Halál)? Mert azt mondom úgyse szokom rá? Valahogy mégis úgy látom a teljes droglegalizációt pár embertől eltekintve senki se szeretné,pedig itt is egy döntésről van szó. De lássuk a párhuzamot. Mikor az ember felveszi ezt a kölcsönt, akkor TUDJA, de NEM LÁTJA át mi lesz a vége.

Végezetül a kamatról. Nem nagy? Egy banki személyi kölcsönné azért JÓVAL kevesebb, és különösebben semmi nem indokolja, hogy ekkora legyen a Providenté, hisz bírósági úton behajtják rajtad. Lehet, hogy vannak olyanok, akiken nem lehet, de ezek aránya nem 50-50, hisz valamilyen értéke szinte mindenkinek van 100.000 forint értékben, tehát szinte mindenkitől be tudják hajtani, mégis arra hivatkoznak, hogy nagy a kockázat. Na igen 10 milliónál nagy, de 100.000 forintot simán behajtanak.
Cheer Creative Commons License 2010.07.03 0 0 128
Ha csak egy kicsi hiányzik...
Cheer Creative Commons License 2010.07.03 0 0 127
.
dugódanika Creative Commons License 2010.01.08 0 0 126
jó lenne ha nekem is tudnál segíteni
Előzmény: rlbull (124)
dugódanika Creative Commons License 2010.01.08 0 0 125
Sziasztok
Én is dolgoztam képviselőként a providentnél.
Elég hülye kifogással elküldtek de lehet az volt a probléma hogy nem azt csináltam amit az előttem lévő képviselő.
Az előttem írónak teljesen igaza van ez olyan mint a mókuskerék.
Két kisgyermek édesanyjaként mész mint a hülye a gyerekeid nem látnak még hétvégén sem mert akkor is már reggel hív a csop.vezető hogy mennyit gyüjtöttél.
Szóval nincs megállás és ez a hála.
A fizetésed inkább nem is mondom főleg ha jól elszámolják, persze utánna futhatsz a pénzedért.
Nekem sajnos ilyen tapasztalataim vannak. Mostmár jó lenne valami normálisabb meló ha valaki tud szóljon.
rlbull Creative Commons License 2009.11.17 0 0 124
Hello mindenkinek!

Én a Providentnél dolgoztam vezetőként!
Nem csak a hitelekkel terhelt ügyfelek csapdája a Provi, hanem a dolgozók vezetők is fogságba kerülnek. Miért is......?
Akik itt vezető beosztásban dolgoznak azok kapnak cégautót, telefont és egy átlagos jövedelmet. Jellemzően olyan személyeket vesznek fel akiknek egy ilyen állás álmaik netovábbja. Tehát alulképzett (szakács, autószerelő stb.), de azért jó megjelenésű talpraesett személyeket. Amikor elkezd dolgozni akkor pedig nagyon leterhelik és folyamatosan tudatják velük, hogy vagy itt dolgoznak keményen, elmehetnek munkanélkülire. A dolgozók eladják autóikat, mert itt van cégautó magánhasználatra a céges telefon is magánhasználatú elég jó kerettel. Elkezdenek lakást vásárolni és egyéb hiteleket felvenni, mivel bejelentett szép jövedelmük van és ezzel eladósítják magukat. A cég pedig nagyon magas célkitűzéseket ad, keményen leterheli a dolgozókat napi 10-12óra munkával (sokszor hétvégén is) folyamatos telefonos stresszeléssel(szintén hétvégén is) ami nem is ad lehetőséget arra, hogy valami mással is foglalkozzanak. Következmények: -családok mennek rá
-a dolgozót bebetonozzák, mivel nincs már saját autó sem, fullon vannak egyéb hitelekkel stb.

Aki ezt át látja érti miről beszélek.

Tehát beforgatja őket abba a bizonyos mókuskerékbe!!!!!!!!!
Következménye képpen hiába utálnak már itt dolgozni, a muszály nagy úr!!!!!!!

Én azon személyek közé tartozom aki ezt átlátta és hurokkal ugyan a nyakamon, de keresgéltem más lehetőséget. Tavaly aztán találkoztam az egyik volt beosztottammal aki képviselő volt, de felmondott nálunk(szerencsés). Megkérdeztem tőle mi a franccal foglalkozik, hogy ilyen szép autója van. Neki elmondtam, hogy keresgélek és erre Ő elkezdett nekem beszélni egy dologról ami miatt otthagyta a Provit és ma nagyon komoly pénzt keres vele. A nagyon komolyat úgy kell érteni, hogy az én vezetői beosztásom jövedelmének többszörösét és szabad ember.
Elmondta, én pedig azoonal igent mondtam neki. kb.5 hónapot foglalkoztam a dologgal heti 4-5 órában és felmondtam én magam is. Így tudtam megszabadulni a mókuskeréktől! Ma már küldetésemnek érzem, hogy segítsek az íly módon járt Provis és egyéb adósság vmint munkahely fogságba került embereknek.

Azóta már néhány volt munkatársamnak 1 főnökömnek és számtalan ügyfelemnek sikerült ezt megtennie általam.

Hát ennyi az én rövid történetem a Proviról!

Üdv mindenkinek!
Thandie Creative Commons License 2009.10.21 0 0 123
Hát nem a legösszeszedettebb cég, az biztos... finoman fogalmazva.
Előzmény: P.1Kata (121)
Bamberg Creative Commons License 2009.08.28 0 0 122
Érdekes adat a hvg-ben:
" A provident például tavaly 29,5 milliárd forint összegű év végi hitelállomány mellett 35 milliárd kamat- és kamatjellegű bevételt kaszírozott."
P.1Kata Creative Commons License 2009.07.25 0 0 121
2008 márciusban megbetegedtem 5 hónapig beteg voltam 7 hetet kórházban ebből az időből.Teljes összeget nem sikerült fizetni hetente csak kevesebbet. Telefonálgattam a Provident munkatársaiknak,hogy halasztást kérjek és a heti pénzbeszedőhöz irányítottak aki tudott a betegségemről és tőle is segítséget kértem.Azt mondta,hogy ő nem segíthet ha BÁR ra tesznek előtte értesítenek.2008 Junius végére már javult az állapotom és elindítottam egy hitelt ,hogy kifizessem a Provident kölcsönömet.A hitelt 9 nap mulva megkaptam de kifizetésre nem került mert a Provident értesítés nélkül 3 nappal korábban BÁR ra tett.A Bankon keresztül kikértem a Bár értesítőt és rajta voltam. És amitől az ember megzavarodik! 2009 Májusában a Provident levelet küldött,amiban felszólít amennyiben nem rendezi elmaradását BÁR ra tesszük!!! Úristen!
baláta Creative Commons License 2009.05.14 0 0 120
Hogy miért éri meg neki???Szerinted???Igy szerzi talán az ügyfeleit!!!
Előzmény: Törölt nick (119)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.13 0 0 119

De Baláta kedves, ez miért érné meg Neki?

 

Egyrészt ha tényeg ilyen h*lye, akkor ha kiderül, repül a cégtől, másrészt meg a sajtű pénzéből fizeti be a cégnek az ügyfél törlesztőrészletét? Nem hinném, hogy megéri neki.......

Előzmény: baláta (116)
baláta Creative Commons License 2009.05.12 0 0 118
A fiatal Mari nénikre bukik!!!
Előzmény: tangerine (117)
tangerine Creative Commons License 2009.05.12 0 0 117
A 70 éves 120 kg-os Mari néni is élhet a lehetőséggel? :)
Előzmény: baláta (116)
baláta Creative Commons License 2009.05.12 0 0 116
Kedves Gina78!

Sajnos ez nem kamu!!!Ma már mindent lehet!!És ő él is ezzel a lehetőséggel!
Előzmény: Törölt nick (115)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.11 0 0 115

Kedves Baláta,

 

Gondolom, poénnak szántad hozzászólásod, hiszen nem a képviselő/ügynök adja a saját pénzét az ügyfélnek, hanem a cég pénzét adja oda.......miért érne meg Neki egy menet, hogy:

 

- kockáztassa az állását (ha kiderülne, hogy mégis van ilyen)

- ügyfelenként Xezer Ft-ot hetente (hiszen ezeket Neki be kell fizetni a cég felé)

- (ismerve az ügyfeleket) bármilyen nemi bajt elkapjon, meg egyáltalán gusztusa legyen hozzá.......

 

Na, mindegy, a lényeg, hogy ez kamu.....

Előzmény: baláta (114)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!