Keresés

Részletes keresés

emp Creative Commons License 2004.07.10 0 0 66

neked meg egy helyesírási tanácsadót kell vinned, hogy ne legyél egyedűl!

 

nem is rossz ez az előzmény-monitorozás

Előzmény: Kulik (9)
emp Creative Commons License 2004.07.10 0 0 65
mittaláltam! Irak nem számít?
Előzmény: BaSand (2)
Turulkoma Creative Commons License 2002.12.09 0 0 63
???????
Előzmény: Törölt nick (62)
kalucsni Creative Commons License 2002.12.08 0 0 61
Hajrá Fiatal Kormány Fenekét Nyaló Ifjak!
Turulkoma Creative Commons License 2002.11.20 0 0 60
Ki mint él ugy itél
Előzmény: BaSand (59)
BaSand Creative Commons License 2002.11.20 0 0 59
Engem igen, de te csak a más szerszámával vered a csalánt.
Előzmény: Turulkoma (58)
Turulkoma Creative Commons License 2002.11.20 0 0 58
Nézd meg az adatlapom. Katona orvos látott már?
Előzmény: BaSand (57)
BaSand Creative Commons License 2002.11.20 0 0 57
Elkéstél. Ezt már korábban bemásoltam a párhuzamos topikba.
Változatlanul él a kérdés: vpltál katona?
Előzmény: Turulkoma (56)
Turulkoma Creative Commons License 2002.11.20 0 0 56
Ime:
Nem harcolhatnak magyar katonák Afganisztánban
2002. november 5., kedd, 13:16
Tagadta a honvédelmi tárca szóvivője azt a lapértesülést, miszerint akár harcoló alakulatokkal is támogatna NATO-akciókat Magyarország. Csak őrző-védő vagy békefenntartó feladatokra állítanának fel 25-30 fős magyar alakulatot.

Tagadta a honvédelmi tárca szóvivője azt a lapértesülést, miszerint akár harci feladatokat ellátó alakulatot is küldene a magyar honvédség Afganisztánba a NATO kérésére. Matyuc Péter szerint jelenleg is elemzik, hogy pontosan milyen szerepet tudna vállalni a magyar honvédség a jövőben NATO-akciókban. A jelenlegi elképzelések szerint egy szakasznyi, 25-30 katonából álló alakulatot küldenének Afganisztánba, német logisztikai támogatással. A magyar katonai felajánlásról a kormánynak, majd a parlamentnek kell döntenie.

Matyuc szerint a honvédség képességei alapján katonai rendészeti, őrző-védő vagy békefenntartó feladatok ellátását tartják elképzelhetőnek. A logisztikai feladatok ellátására és utazásra azonban már nem maradna pénz, de a német hadsereg már felajánlotta, hogy ezeket a költségeket magára vállalja.

Előzmény: BaSand (55)
BaSand Creative Commons License 2002.11.20 0 0 55
Látom, lelkesen támogatod az ötletet. Nem akarsz jelentkezni is?
Jó fizetés, buli, haverok, esetleg egy kicsi golyó...
Előzmény: Turulkoma (54)
Turulkoma Creative Commons License 2002.11.20 0 0 54
Csak a baloldali lehet tagja a hivatásos seregnek.? Pedig jól fizetnek
Előzmény: BaSand (53)
BaSand Creative Commons License 2002.11.20 0 0 53
Igen.
Előzmény: Kulik (46)
kalucsni Creative Commons License 2002.11.19 0 0 52

Ez tűzze ki a magyar zászlót Kandahárban!
emp Creative Commons License 2002.11.06 0 0 51
nem is rád gondoltam.
Előzmény: celeborn (50)
celeborn Creative Commons License 2002.11.06 0 0 50
Én ilyet nem mondtam. Csak azt, hogy tudtak róla, hogy mi készül. Legalábbis ez néhány hadtörténész véleménye.
Előzmény: emp (49)
emp Creative Commons License 2002.11.06 0 0 49
és még engem hülyéztek le, mikor a WTC elleni támadás után fél órával azt mertem írni, hogy MIÉP részről már ott tartanak, az USA maga csinálta az egészet.
ehhez képest Pearl Harbour óta eltelt egy kis idő, foglalkozott vele néhány történész, mégis akadnak IQnullák, akiknek tevékenysége megszemlélhető itt, egy picivel lejjebb.
Kulik Creative Commons License 2002.11.06 0 0 48
No, az én pénzemből ne büszkélkedjenek.
Ez a jelenlegi büszkélkedés előreláthatólag több milliárdba fog kerülni nekünk.
Mert ugye előszö 40 fő + 80 fő a váltásra + technika + logisztika.
Mellesleg Medgyessy Péter harcoló alakulatot ígért lásd: Népszabadság vagy már az is hazudik?
Most osztják ki a feladatokat Amerikába.
Előzmény: lerr (34)
Ballymote Creative Commons License 2002.11.06 0 0 47
Érdekes módon a mai kormánypártok támogatói számára ugyanannyira nem gond az USA lakájaként viselkedni, mint egyrészről annakidején a pártelőd számára a csehszlovákiai bevonulásban való részvétel, másrészről pedig Horthynak a németekkel való együttműködéséről való fröcsögés.
Kulik Creative Commons License 2002.11.06 0 0 46
Tisztelt BaSand!

Úgy látom szervezhetjük a találkozót a Parlament elé :-((

Üdv,
Kulik

Előzmény: BaSand (10)
c45 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 45
Leszünk egy páran, pártszimpátiótól függetlenül. Mennyit fut Juhász úr 100-on?
Előzmény: BaSand (2)
meret99 Creative Commons License 2002.11.06 0 0 44
No, csak kimoderálták a dehonesztáló jelzővel ellátott topicot, ill. összevonták ezzel! Mindenesetre alpáriságot nem véltek felfedezni a címben és ezért nem törölték! Érdekes! lehet, hogy a nyílt jobboldaliság az egyben alpári is?
Asganisztánba velük!
suto Creative Commons License 2002.11.06 0 0 43
Hát nem dagad a melletek a büszkeségtöl, hogy Afganisztánban védhetjük a magyar határokat?

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.05 0 0 42
Off
Hadd ajánljak egy Pearl Harbor topicot itt.
on
Előzmény: lanigiroisz (39)
celeborn Creative Commons License 2002.11.05 0 0 41
Japánok voltak, de egyébként nem fikció amit mondasz. Igaz máskor, és máshogy de az USA bizony igénybe vette főleg olasz bűnszövetkezetek segítségét a háború alatt.
Előzmény: lanigiroisz (39)
Magon Creative Commons License 2002.11.05 0 0 40
Ugyan már! Nem gondolod, hogy a japánok nem tagadták volna le?..
Előzmény: lanigiroisz (39)
lanigiroisz Creative Commons License 2002.11.05 0 0 39
Egyáltlán ott japánok bombáztak????? Nem volt inkább provokáció?? Mondjuk a maffia?? rengeteg fegyver halmozódott fel az USA-ban, nem beszélve az atombombáról:(((( Ki kellett próbálni, máshogy nem lehetett volna!
Előzmény: celeborn (38)
celeborn Creative Commons License 2002.11.05 0 0 38
Persze, ez igaz.
De ha összehasonlítjuk Japán és a nyugati országok gyarmatosítási kedvét, és gyakoriságát azt látjuk, hogy Japán a XX. századot megelőzően először és utoljára az 1500-as évek második felében küldött hadsereget a szigetein kívülre. Koreáig jutottak, majd hazatértek.

Ezzel szemben az európai birodalmak a 16.-ik századtól a huszadikig folytatták gyarmatosító gyakorlatukat. Japán tehát ebből a szempontból is sokkal kevésbé agresszív és terjeszkedő.

Mindez persze nem teszi kevésbé megérthetővé Pearl Harbourt...

Előzmény: Törölt nick (36)
lanigiroisz Creative Commons License 2002.11.05 0 0 37
Ezzel én is egyetértek:) Elhatároztam, hogy az első hozzászólásomat az elsőnek megjelenő topicba teszem és természetesen az Index beállítottsága ellen:-o)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.05 0 0 36
hmmm... arról mintha megfeledkeznél, hogy Japán már évszázadok óta - saját maga választotta - elszigeteltségben élt, hogy velejéig militarista társadalom volt és mintha Kína területén is folytatott volna némi területszerzö háborút akkoriban....
Előzmény: celeborn (35)
celeborn Creative Commons License 2002.11.05 0 0 35
Japán annak ellenére, hogy most gazdasági világhatalom, ásványkincsek, és energiahordozók tekintetében nagyon rossz helyzetben van, és volt is mindig. Az országban gyakorlatilag semmilyen energiahordozó nem található, ezeket, és enrgiaszükségletének tetemes részét most is importálja, illetve akkor is azt szerette volna.

Japán a 30-as években azért militarizálódott, mert, mert az USA-beli, és az angolszász kereskedelmi vétó döntések hatására a holland befolyás alá tartozó Indonéz szigetvilág, ahol a legnagyobb Dél-Kelet ázsiai ásványolajkincs található most is nem volt hajlandó ELADNI Japánnak az ország működőképessége szempontjából LÉTFONTOSSÁGÚ olajat. Hogy miért? Mert riválist láttak benne, ezért megfojtani akarták.

A japán tábornok az első pillanattól kezdve tudták, hogy az USÁ-t le nem győzhetik, ezt nem is akarták, csupán néhány hónapnyi haladékot amíg ellenőrzésük alá vonják a dél kelet ázsiai olajmezőket birtokló területeket.
Hogy közben kegyetlenkedtek, és gyilkoltak? Hát persze. Melyik hadsereg nem tesz ilyet?...

Előzmény: Big-B (33)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!