Keresés

Részletes keresés

II. Ábris Creative Commons License 2021.12.01 0 0 21300

Ábris ma 16 éves.

 

II. Ábris Creative Commons License 2017.12.28 0 0 21298

Miért éppen romániai?

 

Előzmény: Buci 23 (21297)
Buci 23 Creative Commons License 2017.12.25 0 0 21297

sziasztok! Ismertek Romaniai temyesztot, akinek most születtek kis kutyái?

auctor Creative Commons License 2017.02.13 0 0 21296

Sziasztok!

Van valakinek információja március-áprilisi születésű só-bors közép schnauzer alomról?

Előre is köszönöm!

norci74 Creative Commons License 2016.12.20 0 0 21295

Üdv !

Januárban egy éves törpe snacim semmilyen jelét nem mutatja területőrző ösztönének .Családi házban lakunk,szerettünk volna olyan kutyust mikor ilyen fajtára esett a választás ami jó jelzőkutya.  Nem értem ezt mert a szülei nagyon jó házőrzők,tapasztaltam tavasszal mikor érte mentünk-szó szerint lerágták a a nadrágomat.

Valamit elrontottunk  a nevelése során?  Szuka Rettenetesen játékos,és ami külön dühít mindenkivel aki a kerítés előtt elmegy lepaktál,várja hogy simogassák.   Meg kellet volna zárni??   A fajta ismerőitől várok tanácsot ---KÖSZ!

 

Csak  macskákat  és kutyákat fogja de azt rendesen.

osihomoktövis Creative Commons License 2016.11.15 0 0 21294

A Caniprem adagolásánál a kutya kifejlett kori súlyát vesszük alapul és a korát. Tehát ha például van egy 5 hónapos óriás schnauzered,ami 45 kg-os kifejlettkori testtömeggel fog rendelkezni. Akkor az adagolás szerint veszed a 45 kg-os kifejlettkori testtömeget és ehhez veszed az 5-8 hónapos kort. Tehát porból kell neki 30g/nap. Az olajból meg 8g/nap. Az olajjal együtt kell adagolni, mivel így fejti ki az együttes hatását. Az olajban van amúgy a telítetlen zsírsavak.

Előzmény: bogszika (20222)
Moni00i Creative Commons License 2014.11.30 0 0 21293

Fekete schnauzer plüss kutyus eladó, ajándéknak is kiváló!

http://olx.hu/hirdetes/fekete-snauzer-pluss-kutyus-ID1zXt7.html

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.10.24 0 0 21292

Nem lepcsozhet.

Csengetesre, kopogasra az enyem is ugat.

Idegen gyerekeket kikeruli, mondjuk ez gyerek fuggo is. Aki obegatva es futva jon azt 100%, hogy elkeruli. Akit ismer avval elvan, de csak a csaladdal es nehany kivalasztottal haverkodik.

 

Előzmény: Gingerr (21289)
I. Ábris Creative Commons License 2014.10.10 0 0 21291

Nekem is törpém van. Lakásban soha nem ugat. A telken átmegy "őrbe", ha valaki jön, azt jelzi, de nem rázza magát a kerítés mellett.

Az enyém kicsi gyerekek hangjától, sikongatásaiktól kifejezetten ideges lesz.

Ha együtt nőtt volna gyerekekkel, akkor biztos , hogy nem zavarná.

akinom_ Creative Commons License 2014.10.10 0 0 21290

Szia,

nekem törpém van, ő kimondottan ugatós de egyébként is, ahány törpét ismerek mind közlékeny. Enyém gyerek mellett nőtt fel, így kimondottan szereti őket.  Középről nem tudok nyilatkozni sajnos.

Előzmény: Gingerr (21289)
Gingerr Creative Commons License 2014.10.09 0 0 21289

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Bár világ életemben volt kutyám, Schnauzerem még nem. Pár hónapja beleszerettem a fajtába (leginkább a fekete-ezüst törpébe), de van pár kérdésem, amire nem találtam választ. Mennyire ugatós fajta? Hogy viszonyul a gyerekekhez? Melyiket ajánljátok inkább, törpe vagy közép? Ez a fajta lépcsőzhet? 

Köszönöm! 

Barbi

I. Ábris Creative Commons License 2014.08.13 0 0 21288

Eddig mindenhol olyasmit olvastam, hogy előbb trimmelni kell majd nyírni, de a Te leírásod szerint -ha jól értelmezem- csak ott kell trimmelni ahol nincs nyírva?

 

Valóban, ott is trimmelik, ahol majd nyírva lesz. Kiszedik az aljszőrt először és csak azután nyírnak, különben fekete kutya esetében vörösses színe lesz nyírás után. Tulajdonképpen kiszedik az egész kutyán az aljszőrt és csak azután nyírnak rá géppel a nyírható helyeken.

 

Aranyos a kutyád.

Még csak 3 hónapos, kiszedheted az aljszőrt és megnyírhatod a nyírható helyeken.  A fedőszőrhöz ne nyúlj, csak az átmeneteket alakítsd ki.

Neked is könnyebb, ha kozmetikust keresel (aki ért a schnauzerekhez) és látod, hogy kell trimmelni.

Nem volt még snacid, nem tudod, mit kell vele csinálni. Ha volt trimmelős kutyád, akkor talán magad is meg tudod csinálni leírás alapján.

Előzmény: Na? Ugye! (21287)
Na? Ugye! Creative Commons License 2014.08.13 0 0 21287

Köszönöm, hogy válaszoltál! Bár még mindig nem világos teljesen a dolog.  

Eddig mindenhol olyasmit olvastam, hogy előbb trimmelni kell majd nyírni, de a Te leírásod szerint -ha jól értelmezem- csak ott kell trimmelni ahol nincs nyírva?

 

Teszek fel akkor már én is egy képet, itt 2 hónapos:

 

 

Előzmény: I. Ábris (21286)
I. Ábris Creative Commons License 2014.08.12 0 0 21286

"ez az első snacink így a szőre ápolásában nincs ismeretünk."

Naponta fésülni, ne álljon össze sehol sem a szőr. Se a pofán, belső combokon, hónalj stb.

 

"Mindenhol az olvasom, hogy meg kell várni míg trimmelhető, és csak aztán szabad nyírni!"

A schnauzert nyírják is és trimmelik is egyidőben.

Nyírják a koponyát (lehet trimmelni is), pofa oldalát, nyak alsó részét, nemi szervek környékén, kannál a hasat is (így nem pisilja le a combját), hátsó comb ívét, feneket.

A kutyád 3 hónapos, így még nem trimmelhető, hiszen a szőre csak 3 cm-es lehet.

A nyírható részt most is lenyírhatod, mert a tenyésztők is ezt teszik, hogy hasonlítson a kölyök a schnauzerre, ne egy szőrgombóc legyen.

Trimmelést akkor kezdheted, ha 10 szőrszálat egybefogsz és azt könnyedén ki tudod szabni a kutyából (kijön magától, ha már érett trimmelésre).

A nyíráshoz, a trimmeléshez is megfelelő eszközökkel kell rendelkezned. Természetesen a fésüléshez is.

Azért magadtól ne ugorj neki a trimmlésnek, kell egy kozmetikus is, aki ért hozzá.

Minden kozmetikus azt fogja Neked mondani, hogy meg tudja trimmelni a kutyát, de hidd el, nagyon kevesen értenek hozzá. Minden további nélkül megnyírják a kutyát. Szóval keress egy schnauzerest, aki rendszeresen trimmelni szokta a kutyáját, mondjuk kiállításra.

Teszek fel egy képet a hátsó rész nyírásáról.

Előzmény: Na? Ugye! (21285)
Na? Ugye! Creative Commons License 2014.08.11 0 0 21285

Rég nem írt ide senki, mindenesetre felteszem a kérdésem hátha valaki erre jár...

 

 

Szóval, van egy három hónapos óriásunk, ez az első snacink így a szőre ápolásában nincs ismeretünk. Próbáltam a internetről fellelhető infókból összeszedni, hogy mit is igényel egy snaci. Mindenhol az olvasom, hogy meg kell várni míg trimmelhető, és csak aztán szabad nyírni! Viszont az internet tele van olyan videókkal ahol már pár hónapos snacik nyírt szőrrel láthatók!

 

Azt hiszem érthető ha számomra ez némi képzavart okoz, akkor most lehet nyírni vagy sem?

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.17 0 0 21284

A rangsorral van osszefuggesben, foglalkozhatsz vele egesz allo nap ha alattvalonak tekint es otthagyod uvolteni fog mert nem tud megvedeni. Nem hinnem, hogy a schanuzer barmiben nehezebb dio lenne mint a tobbi fajta, sot a kutyaiskolaban sokkal jobban es gyorsabban megertette dolgokat mint a tobbiek. Viszont ha durvultak vele akkor satu es bemakacsolta magat. Sajnos volt olyan, hogy rossz oktatot fogtunk ki. Ha ilyet tapasztalsz az iskolaban ne hagyd, csak pozitiv megerositessel es gyakorlassal tanito helyen maradj ott.

Ha egy dominans kutyat fogsz ki akkor kosd fel a gatyat mert maximalisan kovetkezetesnek kell lenni az egesz csaladnak. Ha egy kovetot akkor konnyeb dolgod lesz. Ebben viszont a tenyeszto segit, hogy megmondja melyik kolyok milyen.

Előzmény: Janácsek (21283)
Janácsek Creative Commons License 2014.02.17 0 0 21283

Bármelyik kutyánál lehet fajtától függetlenül, nagyon kevés kivétel van. A snacinál viszont fokozottabb és nem a rangsorral hanem a foglalkozás hiányával van összefüggésben. 

Előzmény: Törölt nick (21282)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.16 0 0 21282

Szeparacios stresszt helyre lehet tenni, ha a helyen van a rangsorban a kutya. Ez nem schanuzer jellemzo, barmelyik kutya csinalja akinek teves elkepzelesei vannak a falkaban betoltott szerperol.

Előzmény: Janácsek (21281)
Janácsek Creative Commons License 2014.02.16 0 0 21281

Jól gondolod az szeparációs stresz. Nem hiszem hogy attól boldog a kutya meg a szomszédság. Ezért baj ha a snacit reggeltől estig egyedül hagyják. 

 

Előzmény: Törölt nick (21279)
meclarenm Creative Commons License 2014.02.15 0 0 21280

Sziasztok!

 

Egy 3 éves só-bors törpe schnauzer lány kutyának keresek fedező kant! Budapest környékén!

Segítségeteket előre is köszönöm!!Só bors , vagy fekete ezüst kanok érdekelnének elsősorban!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 21279

Ez a ragas, pakolas, vonyitas lehet szeparacios stressz is.

Az enyem (torpe) kb 1.5 orat megy reggel, 0,5-1 orat delben, 1,5-2 orat esete minden nap. Amikor otthon van 80%-ban alszik az agyan, vagy ha van otthon valaki akkor oda megy hozza es az o kornyeken.

A kert is csak egy nagy kennel, attol nem fog elfaradni, hogy a kertben van nem a hazban. Sem fizikailag, sem mentalisan plane nem mentalisan.

 

Előzmény: Janácsek (21278)
Janácsek Creative Commons License 2014.02.14 0 0 21278

Annyiban igazad van hogy van pörgős és még pörgősebb. Nem pörgős snaci nem nagyon van.  Ha elolvasod a tartás várható körülményeit, abból az következik nekem hogy sokat lenne egyedül, a napi kb 1 óra a gazdival mozgás kevés neki.

Egy éve éppen egy sorházból vittünk el egyet mert addig unatkozott a zárt kis kertben ahonnan szintén nem lehetett kilátni se, amig elkezdte átrendezni az udvart. A fiam szomszédja volt, félnapokat vonyított, majd rágott, pakolt.

Senkit nem akarok ijesztgetni, csak olyan helyre való    -elsősorban a közép-  ahol naponta min. 2 óra foglalkozás jut neki. Persze jó ez részletekben, nem egyben 2 óra.

 

Előzmény: Törölt nick (21277)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 21277

Torpebol, kozepbol (oriashoz nincs nagyon szerencsem, gondolom ott is igaz) is van porgos, kevesbe porgos.

Ha le van farasztva a porgos sem porog csak alszik. Foglalkozni pedig mindegyikkel kell. Nekem az orias mar meretre tul nagy, ha lenne hozza lehetosegem es fuves kertem kozepet valasztanek vagy kozep+torpe, torpe+torpe kombot.

Előzmény: Janácsek (21275)
malvin27 Creative Commons License 2014.02.07 0 0 21276
Köszönöm a választ! Időnként benézek, várom a további véleményeket.
Előzmény: Janácsek (21275)
Janácsek Creative Commons License 2014.02.03 0 0 21275

Kedves Malvin27

Látom, senki nem járt erre, nem tudom hogy benézel-e még az esetleges válaszért.

Bármilyen meglepő, én az óriást javasolnám. Valóban nagy a termete, de mégis megfontoltabb mint a közép.

Azért a közép a legritkább mert ő az eredeti "igazi rattler" a mai napig. Nagyon tud pörögni és falevelet ugatni. Nagyszerű családi kutya és nagyszerű házörző de nagyon sokat kell vele foglalkozni és ezt kevesen tudják vagy akarják megvalósítani. Nagyon sokszor tapasztaltam már hogy sokan ezt az előbbi mondatot nem is jól értik. A két kicsi gyerek mellé nem biztos hogy ő kell. Az óriás hozzá képest "lassúbb" több ideje marad a gyerekre tekintettel lenni és a legritkább esetben löki föl. De egy snaci mellett növekvő gyerek azért ne legyen kényeske.

Előzmény: malvin27 (21274)
malvin27 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 21274

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket!

Jelen helyzet:  Két kislányommal (2 és 5 évesek), és férjemmel együtt élünk egy nagyváros külvárosi részén,  sorházban. A kert kb. 300 nm, az utcára nem lehet kilátni. A kertszomszédoktól kőkerítés, vagy drótkerítés+tujasor választ el minket.

Régi álmom, hogy legyen egy schnauzerem.  

A kutya alapvetően a kertben lenne, a garázsba kutya- ajtón, ha szükséges bemehetne. A lakásba max.  vihar/szilveszter stb. esetén jöhetne be.

Vinném kutyasuliba, mert nem vagyok tapasztalt kutyás. Reggel egy rövid egészségügyi sétára vinném el, délután-este lenne hosszabb,  kb.  1  órás séta, vagy biciklizés, labdázás stb.  Hétvégén nyílván többet lennénk vele.

Szerintem jövő nyáron már érkezhetne a kutyus, akkor a kisebbik lányom már 3,5 éves lesz, szerintem akkorra már el lehet magyarázni, hogy hogyan bánjon a kutyával. (Persze csak felügyelet mellett lehetne a kutyával. )

Az óriások tetszenek legjobban, de lehet, hogy ilyen kicsi gyerek mellé nem lenne való, mert pl. könnyen feldöntheti őket játék közben?

Ilyen körülmények közé milyen kutyát ajánlanátok, ami a kutyának is és a családnak is jó?

Kezdetben mennyi pénzre lenne szükség? Kiskutya ára, oltások, normális kutyaház, esetleg kennel (?) , alap felszerelések. És a későbbiekben milyen havi költségekkel számolhatunk?

A neten nézegettem a tenyésztőket. Miért a közép schnauzer a legritkább?

 

Ne haragudjatok a sok kérdésért, de szeretném jól körüljárni a témát, mielőtt belevágunk a kutyatartásba.

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.10 0 0 21273

Vissza mentunk az orvoshoz is, oda lyukadtunk ki, hogy megis csak valaki hianya van. Leallitottuk a Lavet algas vitamint, kalciumot. Csak Pet product Biotin kiegeszitot kap most proba keppen, sokkal durvabb ahogy neztem a leirasat mint a Lavet (es sokkal budosebb is, plusz amit ajanlottal es meg kapja melle a cseppjeit is).

Előzmény: Törölt nick (21272)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 21272

VetriDMG volt itthon azt mar kapja kuraban, adunk neki melle Selen petet is .

Azon toprengtem, hogy miutan elhagytuk a Lavet kalcium tabletta adasat jottek a korom gondjai, fiatalabb koraban amig kapta a kalciumot is nem volt ilyen gondja. Lehetseges, hogy evvel is osszefuggesben van a kormei serulekenysege?

Előzmény: Silsen (21271)
Silsen Creative Commons License 2013.12.09 0 0 21271

első körben Selen pet-re, egy teljes kúrára (3 hónap) aztán minden ami ásványi anyag, mert ugye az forgalomban lévő összes eledel szűkölködik benne......

Előzmény: Törölt nick (21269)
BúvárKund Creative Commons License 2013.11.30 0 0 21270

ha műtét után lábadozik a kutyus itt egy csodás alternatíva a lámpabúra gellér helyett:

 

www.drpet.hu

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!