Keresés

Részletes keresés

dzsászti Creative Commons License 2002.11.04 0 0 25
"van egy hátránya is. Nevezetesen, hogy "elválik" egymástól az adakozó, és az, aki segített"
Nem feltetlenul hatrany: anonim maradtal, nem fognak csak azert betorni hozzad, mert adakozokent sok penzt sejtenek nalad.
Előzmény: BaSand (23)
kisemmizett Creative Commons License 2002.11.04 0 0 24
Na és hova menjen dolgozni a rászoruló amikor közel felére csökkentették a munkahelyek számát az 1980-as évekhez viszonyítva?Áruld már el,hogy ezt hogyan gondolod?
Előzmény: Demim úr (15)
BaSand Creative Commons License 2002.11.04 0 0 23
Nagyon helyes. Várható, hogy oda fog kerülni az ajándékod, ahová te is szánnád. Én az egyházi szervezeteket részesítem előnyben, de ennek nincs jelentősége.
Ennek a megoldásnak a sok előny mellett, van egy hátránya is. Nevezetesen, hogy "elválik" egymástól az adakozó, és az, aki segített.
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (20)
kisemmizett Creative Commons License 2002.11.04 0 0 22
Kedves Demim úr!
Csak a mikroszintű okokat próbáltad számításba venni.A rászorultak száma makrogazdasági makropolitikai okok,az önzés terjedése miatt is növekszik amelyekről az egyén nem tehet.Az ország gazdaságát hozzánemértő vezetők tönkretették,szétlopták és ennek egyenes következménye a rászorultság terjedése.Ilyen kevés munkahely még sohasem volt az országban mint jelenleg és ennek egyenes következménye ,hogy több a rászoruló.Szerintem elösször makroszinten kellene a folyamatokat a helyes irányban megváltoztatni.
Előzmény: Demim úr (15)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 21
amúgy én a gyereket sajnálom. Mit tehet szegény poronty pármiről is. Na ezt az államnak azonnal meg kellene oldania.

De nem állami gondozással elszakítva az anyától.

ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 20
én a vöröskeresztnek szoktam. Most is van egy tele csomagtartónyi gyerekruha amit már három napja furikázok.
Előzmény: BaSand (19)
BaSand Creative Commons License 2002.11.04 0 0 19
Azt hiszem, ez egy ördögi kör. Vannak erre szakosodott intézmények. Állami, egyházi, magánkezdeményezés, önkormányzati. Ezek (elvileg) profi módon foglalkoznak a hajléktalanokkal (is). Válaszd ki, azt, amelyik a szívednek legszimpatikusabb és támogasd őket. Korábban és is adtam a koldusoknak, amíg nem vertek át. Ma már nem adok. Csak a karitatív szervezeteknek.
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 18
szóval van-e kíút vagy ez egy ördögi kör - én az utóbbit látom.
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (17)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 17
senkinek. De ha egy hajléktalan elmenne dolgozni nem sok esélye lenne mert kapásból nem vennék fel.

Ez ugye még a személyiben is benne van. Kérdés jogos-e?

Előzmény: Kandirozott Meduza (16)
Kandirozott Meduza Creative Commons License 2002.11.04 0 0 16
Szerintem nem olyan egyszerű a dolog.Nem tudom megállapitani, hogy az utcán rászorultnak látszók közül ki a ténylegesen rászorult és ki az aki a koldusmaffiaának dolgozik. A számlanyitást az APEH ellenezné, mert nem tudná kitől kell az adót beszedni.
Szerintem az államnak és a nagyvállalatoknak kellenne ezt a gondot megoldani és nem a társadalom egyes tagjainak. Dehát a kapitalizmus nincsen erre felkészülve, és nem is célja nekie.
Ha én mint jó állampolgár és együttérző lakos minden koldulónak adnék pénzt, egy hét alatt eljótékonykodnám a nyugdijamat. A következő 3 hétben pedig én is a hajléktalanok között találnám magam. Kinek lenne ez jó?
Demim úr Creative Commons License 2002.11.04 0 0 15
körülbelül.

1. krízis éri (pl. elveszti a munkahelyét)
2. elkezd inni
3. tönkremennek emberi kapcsolatai, leggyakrabban elválik
4. külön költözve be akarja bizonyítani, hogy egyedül is boldogul
5. mivel iszik, nem tud, ha fel is veszik valahová, hamarosan kirúgják
6. a végén már az albérletet sem tudja fizetni, utcára kerül.

a fő lépések a legtöbb esetben passzolnak ehhez, bár nyilván van kivétel. ha valaki nem hagyja el magát, sokkal több esélye van.

van egy ismerősöm, ő alkalomadtán kiszól az autójából a fedeleseknek:
- uram, maga egészséges?
- igen - jön legtöbbször a válasz.
- akkor menjen dolgozni!

az esetek többségében egyetértek vele...

Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (10)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 14
tudom én, hogy nem lehet egyes emberekként segíteni, illetve ez éppen tüneti kezelés (se) lenne.

Mi lehetne a megoldás? Szerencsére népességben akkora ország vagyunk, hogy majdnem minden emberrel külön lehetne foglalkozni.

Caidhan Creative Commons License 2002.11.04 0 0 13
vagy esetleg a gyárral együtt a munkásszállás is bezár...
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (10)
originalqszi Creative Commons License 2002.11.04 0 0 12
Esküszöm engem nem kellene lesegíteni, ha rászorulhatnék:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Ellenagyag Creative Commons License 2002.11.04 0 0 11
Pénzzel nem lehet/szabad segiteni... :-(
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 10
például elvált és elveszti a munkahelyét.

Ez pl egy egész jó konstelláció hozzá.

Előzmény: Demim úr (8)
Caidhan Creative Commons License 2002.11.04 0 0 9
tudom és látom... de a rendszer, amit felvázoltál,
(mindenki bead egy kis pénzt, és abból támogatjuk a rászorulókat) lényegében nem más, mind az adóból fenntartott szociális háló... felesleges lenne kettőt egyszerre fenntartani, és mivel az állami szociális hálóba mindenképpen fizetjük a részünket, ezért szerintem azt kellene életre pofozni...
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (3)
Demim úr Creative Commons License 2002.11.04 0 0 8
tudod, mi a leggyakoribb útja annak, hogy valaki hajléktalan lesz?
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (7)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 7
ez így elég erős megfogalmazás Demim Úr!

Előzmény: Demim úr (6)
Demim úr Creative Commons License 2002.11.04 0 0 6
mindenki felelős a saját sorsáért. mielőtt egyértelműen az államot okolnátok!!!
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (3)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 5
nem feltétlenül erre gondoltam, hogy koldusmaffiákat támogassál de rengeteg jó helye lenne a pénznek.
Előzmény: Demim úr (2)
Demim úr Creative Commons License 2002.11.04 0 0 4
miközben megígérik, hogy a pénzt nem piára költik? ;-)
Előzmény: Caidhan (1)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 3
de nem biztosítja. Nézz körül az utcán.
Előzmény: Caidhan (1)
Demim úr Creative Commons License 2002.11.04 0 0 2
én meg naponta látok egy koldust, aki csaknem O betűre görbülve kéreget, majd a nap végeztével kiegyenesedve elballag.
ja, és az indiái intézményesített koldulásról is vannak tapasztalataim.
szóval nem adakozom látatlanban.
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
Caidhan Creative Commons License 2002.11.04 0 0 1
egyébként lehet, hogy nagyon naívan meg idealistán hangzik, de nem lehetne a csomó hajléktalant egyszer elvinni egy tüntetésre a parlament elé... mert szép dolog a civil önszerveződés, de szvsz a szociális hálót az államnak kéne biztosítania (főleg egy szocdem kormánnyal)...

Caidhan Creative Commons License 2002.11.04 0 0 0
vagy gyűjtsünk nullásokat...
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.11.04 0 0 topiknyitó
Ma láttam egy koldust aki pici 2 éves gyermekével a csupasz földön ült és kéregetett 5 fokban.

Támadt egy ötletem.

Nyissunk egy számlát mondjuk az otp-nél a számlaforgalom lekérdezése teljesen nyilvános lenne. Csk a lekérdezés. Az átláthatóság és tisztesség miatt.

Ide mindenki aki akar és jószándék van befizet havonta mondjuk 1000 magyar forintot.

Itt a topikban havonta eldöntjük mi/ki az a legrászorultabb ember, intézmény, öregek otthona, kisnyugdíjas, éjszakai melegedő, hajléktalanszálló,májátültetésre váró kisgyerek bármi, akinek szüksége van pénzre és az összegyűlt pénzt havonta átutaljuk az illető jogi vagy természetes személynek.

Ez 1-2 százezer forint lenne, de azt hiszem sokkal hatékonyabb lenne mint a bürokrácia útvesztői.

Ez csak egy ötlet.
Vélemények?

Magyarpolgár

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!