Keresés

Részletes keresés

cassano71 Creative Commons License 2019.05.27 -3 2 108781

geodo szaktársról nem tud valaki? Nagyon jó leírásai voltak saját utazós blogjában tele hasznos infókkal. Ezeket általában belinkelte ide is, de jó pár hónapja ha ugyan már nem egy éve lassan teljesen eltűnt.

rolegy Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 108780

Hamarabb ki tudsz jönni, de a visszamenetelhez sajnos új jegy kell, hiába vagy az eredeti időn belül.

Előzmény: Matuska1985 (108777)
Irenee Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 108779

4.3          A parkolóhelynek az ügyfél által történő használata a gépjármű parkolóba történő behajtásának tényleges időpontjától az onnan történő kihajtásáig tart.
A foglalás a foglalási időtartamtól függetlenül egyszeri behajtásra és kihajtásra jogosít, azaz a kihajtással a parkoló használatának jogosultsága automatikusan megszűnik.

https://www.bud.hu/utazas/parkolas/online_foglalas/online_parkolo_aszf

Előzmény: Matuska1985 (108777)
trabzonspor Creative Commons License 2019.05.27 -1 0 108778

Ha kijössz,már nem mész vissza...

Előzmény: Matuska1985 (108777)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.27 -2 0 108777

Tud esetleg vki telefonszámot a reptéri parkoláshoz (mármint a konkrét repülőtéri parkoláshoz), mert egész nap hiába hívom őket. Amúgy olyan kérdésem lenne, ha veszek parkolást két napra, de közben kijövök és visszamegyek akkor mi van?

bazse.ht Creative Commons License 2019.05.23 -1 1 108776

Szia,

Mi ezt szoktuk használni:

http://www.autouschovna.sk/

Korrekt, kivisz, érted jön, (bár ezért úgy látom már plusz pénzt kér, tőlünk még nem kért tavaly, benne volt az árban), tud magyarul is.

 

Előzmény: rebkaaa (108764)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.23 -1 1 108775

Megnéztem többet is, jók. London egynapos komoly, nagyon sok minden belefért neked egy napba. Láttam rajta olyat is amiről gőzöm nincs hol van 10+ London után sem:-)

Előzmény: Matuska1985 (108773)
rolegy Creative Commons License 2019.05.23 -1 0 108774

Köszi, megtaláltam és már indulnék is megint.  Gratulálok!!!
És persze várom a következőket!

Előzmény: Matuska1985 (108773)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.23 -3 10 108773

:) Így kéne, hogy működjön ez a fórum, mintha visszarepültem volna az időben és ezt szerintem tök jó!

Rolegy, ha rákattintasz a feltöltőre ott láthatod a többi videót. Mindet én csináltam.

rolegy Creative Commons License 2019.05.22 -3 0 108772

A video is szuper!
A többi is fellelhető valahol?

Előzmény: Matuska1985 (108762)
rolegy Creative Commons License 2019.05.22 -3 0 108771

Köszi a régi emlékeket idéző beszámolót!!!
Ismét van egy jó ötlet, csak a nejem meg ne tudja (elég  az az indulás előtti napokban...).

Előzmény: Matuska1985 (108762)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.22 -5 4 108770

Ezt nagyon méltányolom, hogy rávetted magad egy rövid beszámolóra:-) A video meg a bónusz. Eszembe juttattad Szalonikit, nagyon régen, valami 22 éve jártam ott, akkor egy teljes napot eltöltöttünk a városban, eléggé megmaradt. A Fehér torony, a tengerparti sétány, a remek péksütik. A piacra emlékszem elég jól, az is tetszett. Azóta biztosan sokat változott a város.

Egyébkánt nálunk is "imádja" az asszony mikor elmegyek londoni milánói, barcelonai stb. 2-3 naposakra nélküle:-)

Előzmény: Matuska1985 (108762)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2019.05.22 -3 3 108767

Matuska videói azért is különösen szuperek, mert tudja, hogy egy videó nem lehet hosszabb másfél - max három percnél. 

Előzmény: Hajra magyarok1 (108765)
rebkaaa Creative Commons License 2019.05.22 -1 0 108764

Kedves régi "kollégák" hátha tud valaki segíteni.

Pozsony-Dalaman úthoz kellene parkolási lehetőség  a gyerekeimnek a legnagyobb főszeonban augusztusban.

Ismertek esetleg bevált lehetőséget?

Köszönöm.

jazzcool1,2 Creative Commons License 2019.05.22 -1 4 108763

Izraelben vegyél Anonym Rav Cardot (5 shekel) a Ben Gurion vasútállomáson, és arra vegyél vonatjegyet, akkor 17 helyett csak 8,5 irányonként. 

Előzmény: Matuska1985 (108759)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.22 -5 18 108762

Félnapos Thesszaloniki

Indulás odafele a Wizzair járatával egy két hely maradt csak üresen. Az ára 10.000 Ft volt két főre, pontokkal rendezve. Ez volt az első olyan utam, amikor nem vittem magammal táskát, ami hihetetlenül felszabadító érzés volt, sose éreztem még ilyen függetlenséget :). A repülő picit hamarabb érkezett 12:45, egyből ki a buszhoz. X1-es megy a belvárosba 2€ az ára. A kifüggesztett menetrend, amolyan tájékoztató jellegű +- 20 perc eltolódás belefér, hisz görögben vagyunk. Viszont legalább csak pár megállóban áll meg a régi 78-ashoz képest. Központban leszállva első dolgunk egy gyros elfogyasztása volt (ezt volt a cél az utazással) 3,3 euróért, majd lesétáltunk a partra és ittunk egy frappét 3,5€, majd sétáltunk egy picit a városban a kikötő felé, majd újra egy frappé és végül még egy gyros :D A reptéri busz kifele megint hozta a görög mentalisást. A reptéren ismét egy frappé. Visszafele Ryanair, ára két főre 37€ volt, még félház se volt. Érkezés menetrend előtt 20 perccel, majd a lezárt futópálya miatt, hogy ne kelljen sokat gurulni, szinte satufékkel állt meg a kapitány. 23:40-re már otthon is voltunk. Számomra egy igazi tökéletes görög nap volt, gyrossal, frappéval, napsütéssel, 26 fokkal és az elmaradhatatlan tenger illatával. Tizenkettedik alkalommal voltam Szalonikibe, ami számomra különleges helyett foglal el, hisz az első fapados jegyem is ide szólt 12 évvel ezelőtt a megboldogult SkyEurope-pal. Sose gondoltam volna, hogy egynapos keretében is fogok erre járni. Még egy plusz információ, hogy Szaloniki eszméletlen sokat fejlődött az elmúlt 5-7 évben. Régen, ahogy mentél be a városba, minden zárva volt, graffitikkel telefirkálva, kosz  mocsok mindenütt. Most?! Minden nyitva, pezseg az élet, minden négyzetméteren étterem, kávézó stb, amik ráadásul tele is vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=zW7P77e23wc 

 

rolegy Creative Commons License 2019.05.22 -2 1 108761

Valóban minden ott van az interneten, de számomtra mindig a valódi uatazók valódi beszámolói az érdekesek illetve relevánsak. És Tőletek - akik ma már sajnos csak nagyon ritkán vagy egyáltalán nem vagytok itt (gondolom nem kell a nickneveket felsorolnom) - rengeteg érdekes és valóban felhasználható! ötletet, tanácsot, beszámolót olvastam.
A rengeteg értelmezhetetlen mínuszolás a gyengék egyetlen erőssége, hiszen valamiben mindenkinek erősnek kell lennie. Nekik ez jutott, sose legyen nagyobb örömük, mi pedig lépjünk túl rajta!
Szóval én szívesen olvasok minden "elmeroggyant" ötletet, néhányat aztán meg is valósítok a család nagy örömére némi finomítással, aztán kiderül hogy nem is olyan "elmeroggyant" dolog ez, csak más mint a megszokott átlag.
Videót merre találok Tőled?

Előzmény: Matuska1985 (108759)
gyzozo Creative Commons License 2019.05.21 -3 2 108760

Én imádom az ötleteidet, büszke vagyok rád! :)

Előzmény: Matuska1985 (108759)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.21 -4 10 108759

Jovoheten egynapos Jeruzsalemre es egynapos Madridra is megyek, a zasszony nagy oromere. Amugya mai vilagban mar nincs ertelme irni, mert mindent megtalalsz a neten, mert itt mindenki csak minuszolni tud es mert nincs ra idom. Most mar iras helyett ilyen rovid videokat szoktam csinalni az utakrol, max az elmeroggyant otleteimet osztom meg, amire senki nem gondol :)

Előzmény: rolegy (108758)
rolegy Creative Commons License 2019.05.20 -2 4 108758

Jó látni (olvasni) hogy repülés szempontjából még mindig ilyen aktív vagy, de az írói vénád sajnos már erősen megkopott... Kár érte! :(

 

Előzmény: Matuska1985 (108756)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.20 -3 6 108756

Nah örülök, hogy az elmeroggyantságom nem egyedi. Amúgy holnap megyek félnapos Thessalonikire, de nagyon várom az igazai görög gyrost!

Előzmény: baluzoli (108754)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.20 -2 2 108755

Köszi:-)

Előzmény: shanyi68 (108748)
baluzoli Creative Commons License 2019.05.19 -5 17 108754

Low-cost repülés Albániába, avagy nettó 3 óra Tiranában

Első olvasatra hülyeségnek tűnt az ötlet, de megvalósítva nagy élmény volt.

3 óra kevésnek tűnik, de arra alkalmas volt, hogy felcsigázza érdeklődésünket és később hosszabb időre is visszamenjünk Albániába.

Időterv:

-          08: 31 Indulás otthonról

-          10:07 Érkezés a Budapest Nemzetközi Repülőtérre, ebéd a  MasterCard Airport Loung-be

-          12:47 Felszállás a gépre

-          13:14 – 15:30 Repülés Tiranába ( 1/2 óra késés)

-          16:05 Érkezés taxival a központba

-          16:05-18:05 Városnézés ( Nemzeti Történeti Múzeum, Operaház, Skanderbeg tér, Ethem Bej mecset, Bunkart2, A Felhő, Rinia Park, Piramis, Ortodox Katedrális)

-          18:05-18:55 Vacsora egy étteremben ( saláták, grillezett húsok)

-          19:19 Taxival érkezés a tiranai Teréz anya repülőtérre

-          21:48 Repülés Budapestre

-          23:30 Indulás haza autóval a Liszt Ferenc Repülőtérről

-          00:58 Újra itthon

Költségvetés 4 főnél egy főre kivetítve:

-          repülőjegy 0 FT ( Wizzair Erste hitelkártya bónusz pontokból)

-          autó Budapestre + parkolás: 2500 Ft

-          Ebéd a MasterCard Loung-be 0 FT ( Wizzair Erste hitelkártya )

-          taxi Tiranában 11,5 €

-          vacsora 7,50 €

Összesen: kb: 8500 Ft/fő  ( 2500 FT+19 € )

 

Extrák:

-          olajbogyó + albán sörök+ csokik 1600 Ft

-          Szkander bég konyak 9,50 €, 1 csík cigi 18 €

 

Köszi Matuska1985 az ötletért!

shanyi68 Creative Commons License 2019.05.16 -3 0 108753

Köszi szépen :)

Előzmény: BorsónéVica (108752)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.05.15 -5 2 108752

Szuper volt olvasni, mint mindig.

Hatalmas Gratula a jól megszervezett napodért:-)))

Előzmény: shanyi68 (108748)
shanyi68 Creative Commons License 2019.05.15 -3 1 108751

Köszi ! 300 NOK -ot váltottam itthon 33,5-es árfolyamon ! Utána használtam kártyát, az erste 34 ft -on számolta át. (Az 1 és az 5 koronások középen lyukasak ,mint régen nálunk a 2 filléres :)  )  

Előzmény: rolegy (108750)
rolegy Creative Commons License 2019.05.15 -3 1 108750

Kártyával fizettél mindenhol?

Előzmény: shanyi68 (108748)
rolegy Creative Commons License 2019.05.15 -3 1 108749

Köszi! Jó volt olvasni, mint a régi szép időkben oly sok beszámolót!

Előzmény: shanyi68 (108748)
shanyi68 Creative Commons License 2019.05.15 -6 17 108748

Ígéretemhez híven :

 

 

Egy remek nap Oslo-ban

 

 ( Ultra Low Cost )

 

 

Európa északi országai eddig kevés kivétellel(Dánia,Svédország ) kimaradtak az utazásaimból.

Ezen a mulasztásomon javítottam most egy kicsit a Norvég főváros Oslo meglátogatásával, melyet a  Wizzair 2019 áprilisban indított új járata tett lehetővé. 

 

 

2019.05.12.

 

Szombat este vonatoztam fel Debrecenből és egy barátomnál szálltam meg, aki vasárnap reggel Ferihegyre is kivitt.A gépem W6 2417 BUD-OSL (2990 wizzair pont) időben indult (06 óra 10 perc) és idő előtt 20 perccel korábban érkezett Oslo Gardermoen repterére(08 óra 25 perc).Az A321-es gép majdnem teltházzal repült a székem 18F ablak helyett a falra nézett.Molnár László kapitány az út során némasági fogadalmat tett.  Norvégia a Schengeni övezethez tartozik ezért  útlevél ellenőrzés nincs a két ország között.A csomagfelvevő helyen kitett ivókútból vizet vételeztem ( boltban egy

fél literes 25 korona kb.840 ft )A zöld folyosót elhagyva jobbra található a reptérbe épített vasút állomás.A kihelyezett jegy automatában nem találtam a napijegy opciót,ezért átballagtam a mellette található 7 eleven boltba, ahol 246 koronáért (8241 ft) vásároltam egy Ruter 24 órás minden zónára érvényes napijegyet.A reptér miatt kell a minden zóna.A napijegy érvényes a VY korábbi nevén NSB vonataira,amely a legolcsóbb transzfer a városba.A 09 óra 03 perces R10-est el is értem.(Jó még az R11 és az L12-es vonat is a város központhoz )A vonat 23 perc alatt ér Oslo S-re a központi pályaudvarra.Remek napos idő fogadott és egésznap az is maradt,ez megadta az egésznaphoz a jó hangulatot.(pár nappal korábban még esőt jósoltak,és jövetelem előtt napokig esett.)Az állomásról kilépve a Tourist Visitor Center-be mentem ingyen térképekért, melyeket évek óta hordok ismerőseimnek képeslap helyett.Oslo a világ legdrágább városa,nekem az  első olyan város ahonnan más szuvenirt nem vittem haza.A város jelképe a Tigris szobor a Visitor Center mellett helyezkedik el 4,5 méter hosszú,bronz  Elena Engelsen szobrásznő munkája.(Egy korabeli vers miatt Oslo

a tigris város)Innen sok látványosság érhető el kis sétával, én először az Operaházhoz mentem, mely 2008-ban lett átadva.A modern épület olyan mintha a vízbe csúszna,a lejtős falain fel lehet sétálni a tetejére ahonnan jó kilátás van az öbölre és az Akerbrygge kikötőre.Benéztem az épületbe is.(ingyenes a bemenetel) Visszasétáltam a tigrishez és az onnan induló sétálóutca a Karl Johans gate felé vettem az irányt,nemcsak menő boltok hanem a város nevezetes épületei is itt találhatóak.Először a Domkirke a katedrálist érjük el, mely 1697-ben épült,királyi esküvők helyszíne is.Érkezésemkor a 11 órás vasárnapi misére készülődtek a gyerek kórus próbált.A parlament a Stortinget, nincs ide messze kb 200 méter.A parlament mellett található a Grand Hotel ahol többek között a Nobel békedíj nyerteseit szállásolják el.A következő utcában betértem a McDonald-ba, ahol a mobilalkalmazást átállítva Norvég nyelvre elérhetővé váltak az itteni kuponok amiknek segítségével 10 koronáért (330 ft) megkávéztam,és a heti akcióból kipróbáltam a vegán nuggets-et (zöldség fasírt 4db ) 10 korona (330 ft) áron.A klasszicista Oslo-i egyetem következett vele szemben a Nemzeti színház (normál jegy 520 korona kb 17400 ft)A szinház előtt balra Ibsen szobra,innentől a királyi palotáig(kb.500méter) a járdán Ibsen idézeteket lehet olvasni norvégul.A királyi palota Det Kongelige Slott szintén klasszicista épület.Előtte XIV Károly János király lovas szobra.Mindennap fél 2-kor ünnepélyes őrségváltás,de én túl korán érkeztem, később nem jöttem vissza.A palota őrök szeretik ha fotózzák őket,néha mosolyognak is.Visszasétáltam a színházig aminek a másik oldala melett található a Városháza.A vöröstéglás épület 1950-ben épült minden évben itt osztják ki a béke Nobel díjat és hozzá 9 millió svéd korona kézpénzt.(Norvégia és Svédország unióban voltak, azért a közös díj ),érdekesége még a sziderikus időt mutató óra és még a Munch festőről elnevezett terme.Az épületet ingyen lehet látogatni, amikor nincs semmilyen rendezvény, amikor én mentem sajnos volt.Igy az épületbe nem jutottam be.A város háza meletti Nobel Peace Center-ben  interaktiv kiállítás mutatja be a béke Nobeldíj történetét 120 korona felnőtt jegy (kb.4000 ft)nem tartottam fontosnak kihagytam.Az épület melett már a fent említett Akerbrygge kikötőbe érkeztünk.Egy rövid kikötői séta után a hajókázás következett.A napijegyem érvényes volt az Oslo fjord szigetei közötti utazásra,a legrövidebb utat választottam B1X komp Hovedoya szigetére ami kb 10 perces hajó út oda, ott kb. 5 perc várakozás és utána 10 perc vissza.A komp tetejére is ki lehetett ülni ahonan remek panoráma nyilt A Városházára,az Akershus erődre a másik oldalon a muzeum szigetre Bygdoy-ra,s a hajómuzeum épületeire.A hajókázás után a 12-es villamosra szálltam a kikötő mellett és elmentem a Birkelundeni külvárosi bolhapiacra ami vasárnaponként 12 órától 19-ig van nyitva.Kicsi,gyorsan bejárható.Nem vettem semmit.Itt tapasztaltam meg , hogy a Rema1000, a Kiwi és egyébb Tesco szerű szupermarket láncok vasárnap zárva tartanak.(kis boltban azért vásároltam zsemle 3 korona kb 100 ft )Visszaszálltam a 12-es-re és a másik irányban elmentem a Vigeland parkba.Gustav Vigeland több mint 200 szobra található itt,amik a családi kapcsolatokat mutatják be.A leghíresebbek a hisztis gyerek,az életkerék,a monolith.Nagyon hangulatossá tették a parkot az utcazenészek.A helyiek sokan sétálgattak, piknikeltek a jó időben.Villamossal 2 megálló volt ide Majorstuen ahol átszálltam az 1-es Tbane-ra (metro) és elmentem  a Holmenkollen sísánchoz, ami a metro-tól pár perc séta.Majorstuentől a metro a felszínen közlekedik hegyre fel.A Homenkollen étteremnél remek kilátás nyílik az Oslo fjord-ra.A sísáncra jó pénzért fel lehet menni ,de én megelégedtem az ingyenes körbe járásával.A metróval visszatértem a Nemzeti színházig.A Karl Johans street-en már sokkal többen voltak, mint délelőtt.A parlament előtt demonstráció zajlott.A McDonaldsban megvacsoráztam, majd átsétáltam és felmentem a fent említett Akershus erődbe.A fizetős muzeum részek már zárva voltak, a területet palota őrök védték.Láttam fent az ágyúkat és remek kilátás nyílt az öbölre.Visszasétáltam a Jerbanetorget-re (központi pályaudvar) és az innen induló 54-es busszal Mollerveien megállóig mentem a hippi negyedbe.Innen 200 méter a Bla nevű kocsma ahol 1998 óta (21 éve ) minden vasárnap ingyen koncertet ad a Frank Znort Quartet.Az együttes quartet sose volt, kb 12 fő állt a színpadon profi rock and rollt játszottak.A 3 setből az első 50 perceset néztem meg.Nemcsak a zenekar a közönség is szuper volt, sokan táncoltak.(0,5 cent pálesz 92 korona kb 3000 ft,fél liter ásványvíz 46 korona kb.1500 ft,deci bor 92 korona kb 3000 ft )Busszal visszamentem a Jerbanetorget-re (központi pályaudvar) és az érkező R11-es vonattal a reptérre mentem.Szállást nem foglaltam,a sleepinginairports-on nagyon pozitiv értékeléseket kapott Gardermoen.Elválasztó nélküli műbör széksoron aludtam reggelig az első emeleten.A reptér csendes volt, a légkondi normál hőmérsékletű, hozott hálózsákomra nem volt szükség.

 

2019.05.13.

 

05 óra 30-kor keltem.A gépem indulásáig megreggeliztem,és körbe néztem a reptéren.A gépem W6 2418 OSL-BUD (2990 wizzair pont ) 09 óra 20 perckor indult,11 óra 50-kor érkezett Budapestre.Az A321-es gépen összesen 80fő utazott,mindenki oda ült ahova akart,nekem az 5F-re esett a választásom.Dávid Csaba kapitány nem volt beszédes kedvében.A gépből én szálltam ki elsőnek,így sikerült elérnem a 12 óra 18-perces személy vonatot Debrecenbe.Nagyon jól éreztem magam,bár a béke Nobel díjat nem sikerült megkapnom.Remélem következő északi utamon sarki fényt is sikerül látnom.(májusban már nagyon ritka.)Ajánlom mindenkinek Oslo-t,az árszínvonalát leszámítva, remek város.

mestska Creative Commons License 2019.05.03 -1 1 108747

Köszi, pedig nyáron izgalmasabb úticél, mint télen. Most volt egy péntek-vasárnap jegyünk Nantes+óceánpart tervezett programmal, de így hogy péntek délutánra átdobták a járatot, töröljük az utat valószínűleg.

Előzmény: PSB fan (108746)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!