Keresés

Részletes keresés

Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.21 -4 10 108759

Jovoheten egynapos Jeruzsalemre es egynapos Madridra is megyek, a zasszony nagy oromere. Amugya mai vilagban mar nincs ertelme irni, mert mindent megtalalsz a neten, mert itt mindenki csak minuszolni tud es mert nincs ra idom. Most mar iras helyett ilyen rovid videokat szoktam csinalni az utakrol, max az elmeroggyant otleteimet osztom meg, amire senki nem gondol :)

Előzmény: rolegy (108758)
rolegy Creative Commons License 2019.05.20 -2 4 108758

Jó látni (olvasni) hogy repülés szempontjából még mindig ilyen aktív vagy, de az írói vénád sajnos már erősen megkopott... Kár érte! :(

 

Előzmény: Matuska1985 (108756)
Matuska1985 Creative Commons License 2019.05.20 -3 6 108756

Nah örülök, hogy az elmeroggyantságom nem egyedi. Amúgy holnap megyek félnapos Thessalonikire, de nagyon várom az igazai görög gyrost!

Előzmény: baluzoli (108754)
cassano71 Creative Commons License 2019.05.20 -2 2 108755

Köszi:-)

Előzmény: shanyi68 (108748)
baluzoli Creative Commons License 2019.05.19 -5 17 108754

Low-cost repülés Albániába, avagy nettó 3 óra Tiranában

Első olvasatra hülyeségnek tűnt az ötlet, de megvalósítva nagy élmény volt.

3 óra kevésnek tűnik, de arra alkalmas volt, hogy felcsigázza érdeklődésünket és később hosszabb időre is visszamenjünk Albániába.

Időterv:

-          08: 31 Indulás otthonról

-          10:07 Érkezés a Budapest Nemzetközi Repülőtérre, ebéd a  MasterCard Airport Loung-be

-          12:47 Felszállás a gépre

-          13:14 – 15:30 Repülés Tiranába ( 1/2 óra késés)

-          16:05 Érkezés taxival a központba

-          16:05-18:05 Városnézés ( Nemzeti Történeti Múzeum, Operaház, Skanderbeg tér, Ethem Bej mecset, Bunkart2, A Felhő, Rinia Park, Piramis, Ortodox Katedrális)

-          18:05-18:55 Vacsora egy étteremben ( saláták, grillezett húsok)

-          19:19 Taxival érkezés a tiranai Teréz anya repülőtérre

-          21:48 Repülés Budapestre

-          23:30 Indulás haza autóval a Liszt Ferenc Repülőtérről

-          00:58 Újra itthon

Költségvetés 4 főnél egy főre kivetítve:

-          repülőjegy 0 FT ( Wizzair Erste hitelkártya bónusz pontokból)

-          autó Budapestre + parkolás: 2500 Ft

-          Ebéd a MasterCard Loung-be 0 FT ( Wizzair Erste hitelkártya )

-          taxi Tiranában 11,5 €

-          vacsora 7,50 €

Összesen: kb: 8500 Ft/fő  ( 2500 FT+19 € )

 

Extrák:

-          olajbogyó + albán sörök+ csokik 1600 Ft

-          Szkander bég konyak 9,50 €, 1 csík cigi 18 €

 

Köszi Matuska1985 az ötletért!

shanyi68 Creative Commons License 2019.05.16 -3 0 108753

Köszi szépen :)

Előzmény: BorsónéVica (108752)
BorsónéVica Creative Commons License 2019.05.15 -5 2 108752

Szuper volt olvasni, mint mindig.

Hatalmas Gratula a jól megszervezett napodért:-)))

Előzmény: shanyi68 (108748)
shanyi68 Creative Commons License 2019.05.15 -3 1 108751

Köszi ! 300 NOK -ot váltottam itthon 33,5-es árfolyamon ! Utána használtam kártyát, az erste 34 ft -on számolta át. (Az 1 és az 5 koronások középen lyukasak ,mint régen nálunk a 2 filléres :)  )  

Előzmény: rolegy (108750)
rolegy Creative Commons License 2019.05.15 -3 1 108750

Kártyával fizettél mindenhol?

Előzmény: shanyi68 (108748)
rolegy Creative Commons License 2019.05.15 -3 1 108749

Köszi! Jó volt olvasni, mint a régi szép időkben oly sok beszámolót!

Előzmény: shanyi68 (108748)
shanyi68 Creative Commons License 2019.05.15 -6 17 108748

Ígéretemhez híven :

 

 

Egy remek nap Oslo-ban

 

 ( Ultra Low Cost )

 

 

Európa északi országai eddig kevés kivétellel(Dánia,Svédország ) kimaradtak az utazásaimból.

Ezen a mulasztásomon javítottam most egy kicsit a Norvég főváros Oslo meglátogatásával, melyet a  Wizzair 2019 áprilisban indított új járata tett lehetővé. 

 

 

2019.05.12.

 

Szombat este vonatoztam fel Debrecenből és egy barátomnál szálltam meg, aki vasárnap reggel Ferihegyre is kivitt.A gépem W6 2417 BUD-OSL (2990 wizzair pont) időben indult (06 óra 10 perc) és idő előtt 20 perccel korábban érkezett Oslo Gardermoen repterére(08 óra 25 perc).Az A321-es gép majdnem teltházzal repült a székem 18F ablak helyett a falra nézett.Molnár László kapitány az út során némasági fogadalmat tett.  Norvégia a Schengeni övezethez tartozik ezért  útlevél ellenőrzés nincs a két ország között.A csomagfelvevő helyen kitett ivókútból vizet vételeztem ( boltban egy

fél literes 25 korona kb.840 ft )A zöld folyosót elhagyva jobbra található a reptérbe épített vasút állomás.A kihelyezett jegy automatában nem találtam a napijegy opciót,ezért átballagtam a mellette található 7 eleven boltba, ahol 246 koronáért (8241 ft) vásároltam egy Ruter 24 órás minden zónára érvényes napijegyet.A reptér miatt kell a minden zóna.A napijegy érvényes a VY korábbi nevén NSB vonataira,amely a legolcsóbb transzfer a városba.A 09 óra 03 perces R10-est el is értem.(Jó még az R11 és az L12-es vonat is a város központhoz )A vonat 23 perc alatt ér Oslo S-re a központi pályaudvarra.Remek napos idő fogadott és egésznap az is maradt,ez megadta az egésznaphoz a jó hangulatot.(pár nappal korábban még esőt jósoltak,és jövetelem előtt napokig esett.)Az állomásról kilépve a Tourist Visitor Center-be mentem ingyen térképekért, melyeket évek óta hordok ismerőseimnek képeslap helyett.Oslo a világ legdrágább városa,nekem az  első olyan város ahonnan más szuvenirt nem vittem haza.A város jelképe a Tigris szobor a Visitor Center mellett helyezkedik el 4,5 méter hosszú,bronz  Elena Engelsen szobrásznő munkája.(Egy korabeli vers miatt Oslo

a tigris város)Innen sok látványosság érhető el kis sétával, én először az Operaházhoz mentem, mely 2008-ban lett átadva.A modern épület olyan mintha a vízbe csúszna,a lejtős falain fel lehet sétálni a tetejére ahonnan jó kilátás van az öbölre és az Akerbrygge kikötőre.Benéztem az épületbe is.(ingyenes a bemenetel) Visszasétáltam a tigrishez és az onnan induló sétálóutca a Karl Johans gate felé vettem az irányt,nemcsak menő boltok hanem a város nevezetes épületei is itt találhatóak.Először a Domkirke a katedrálist érjük el, mely 1697-ben épült,királyi esküvők helyszíne is.Érkezésemkor a 11 órás vasárnapi misére készülődtek a gyerek kórus próbált.A parlament a Stortinget, nincs ide messze kb 200 méter.A parlament mellett található a Grand Hotel ahol többek között a Nobel békedíj nyerteseit szállásolják el.A következő utcában betértem a McDonald-ba, ahol a mobilalkalmazást átállítva Norvég nyelvre elérhetővé váltak az itteni kuponok amiknek segítségével 10 koronáért (330 ft) megkávéztam,és a heti akcióból kipróbáltam a vegán nuggets-et (zöldség fasírt 4db ) 10 korona (330 ft) áron.A klasszicista Oslo-i egyetem következett vele szemben a Nemzeti színház (normál jegy 520 korona kb 17400 ft)A szinház előtt balra Ibsen szobra,innentől a királyi palotáig(kb.500méter) a járdán Ibsen idézeteket lehet olvasni norvégul.A királyi palota Det Kongelige Slott szintén klasszicista épület.Előtte XIV Károly János király lovas szobra.Mindennap fél 2-kor ünnepélyes őrségváltás,de én túl korán érkeztem, később nem jöttem vissza.A palota őrök szeretik ha fotózzák őket,néha mosolyognak is.Visszasétáltam a színházig aminek a másik oldala melett található a Városháza.A vöröstéglás épület 1950-ben épült minden évben itt osztják ki a béke Nobel díjat és hozzá 9 millió svéd korona kézpénzt.(Norvégia és Svédország unióban voltak, azért a közös díj ),érdekesége még a sziderikus időt mutató óra és még a Munch festőről elnevezett terme.Az épületet ingyen lehet látogatni, amikor nincs semmilyen rendezvény, amikor én mentem sajnos volt.Igy az épületbe nem jutottam be.A város háza meletti Nobel Peace Center-ben  interaktiv kiállítás mutatja be a béke Nobeldíj történetét 120 korona felnőtt jegy (kb.4000 ft)nem tartottam fontosnak kihagytam.Az épület melett már a fent említett Akerbrygge kikötőbe érkeztünk.Egy rövid kikötői séta után a hajókázás következett.A napijegyem érvényes volt az Oslo fjord szigetei közötti utazásra,a legrövidebb utat választottam B1X komp Hovedoya szigetére ami kb 10 perces hajó út oda, ott kb. 5 perc várakozás és utána 10 perc vissza.A komp tetejére is ki lehetett ülni ahonan remek panoráma nyilt A Városházára,az Akershus erődre a másik oldalon a muzeum szigetre Bygdoy-ra,s a hajómuzeum épületeire.A hajókázás után a 12-es villamosra szálltam a kikötő mellett és elmentem a Birkelundeni külvárosi bolhapiacra ami vasárnaponként 12 órától 19-ig van nyitva.Kicsi,gyorsan bejárható.Nem vettem semmit.Itt tapasztaltam meg , hogy a Rema1000, a Kiwi és egyébb Tesco szerű szupermarket láncok vasárnap zárva tartanak.(kis boltban azért vásároltam zsemle 3 korona kb 100 ft )Visszaszálltam a 12-es-re és a másik irányban elmentem a Vigeland parkba.Gustav Vigeland több mint 200 szobra található itt,amik a családi kapcsolatokat mutatják be.A leghíresebbek a hisztis gyerek,az életkerék,a monolith.Nagyon hangulatossá tették a parkot az utcazenészek.A helyiek sokan sétálgattak, piknikeltek a jó időben.Villamossal 2 megálló volt ide Majorstuen ahol átszálltam az 1-es Tbane-ra (metro) és elmentem  a Holmenkollen sísánchoz, ami a metro-tól pár perc séta.Majorstuentől a metro a felszínen közlekedik hegyre fel.A Homenkollen étteremnél remek kilátás nyílik az Oslo fjord-ra.A sísáncra jó pénzért fel lehet menni ,de én megelégedtem az ingyenes körbe járásával.A metróval visszatértem a Nemzeti színházig.A Karl Johans street-en már sokkal többen voltak, mint délelőtt.A parlament előtt demonstráció zajlott.A McDonaldsban megvacsoráztam, majd átsétáltam és felmentem a fent említett Akershus erődbe.A fizetős muzeum részek már zárva voltak, a területet palota őrök védték.Láttam fent az ágyúkat és remek kilátás nyílt az öbölre.Visszasétáltam a Jerbanetorget-re (központi pályaudvar) és az innen induló 54-es busszal Mollerveien megállóig mentem a hippi negyedbe.Innen 200 méter a Bla nevű kocsma ahol 1998 óta (21 éve ) minden vasárnap ingyen koncertet ad a Frank Znort Quartet.Az együttes quartet sose volt, kb 12 fő állt a színpadon profi rock and rollt játszottak.A 3 setből az első 50 perceset néztem meg.Nemcsak a zenekar a közönség is szuper volt, sokan táncoltak.(0,5 cent pálesz 92 korona kb 3000 ft,fél liter ásványvíz 46 korona kb.1500 ft,deci bor 92 korona kb 3000 ft )Busszal visszamentem a Jerbanetorget-re (központi pályaudvar) és az érkező R11-es vonattal a reptérre mentem.Szállást nem foglaltam,a sleepinginairports-on nagyon pozitiv értékeléseket kapott Gardermoen.Elválasztó nélküli műbör széksoron aludtam reggelig az első emeleten.A reptér csendes volt, a légkondi normál hőmérsékletű, hozott hálózsákomra nem volt szükség.

 

2019.05.13.

 

05 óra 30-kor keltem.A gépem indulásáig megreggeliztem,és körbe néztem a reptéren.A gépem W6 2418 OSL-BUD (2990 wizzair pont ) 09 óra 20 perckor indult,11 óra 50-kor érkezett Budapestre.Az A321-es gépen összesen 80fő utazott,mindenki oda ült ahova akart,nekem az 5F-re esett a választásom.Dávid Csaba kapitány nem volt beszédes kedvében.A gépből én szálltam ki elsőnek,így sikerült elérnem a 12 óra 18-perces személy vonatot Debrecenbe.Nagyon jól éreztem magam,bár a béke Nobel díjat nem sikerült megkapnom.Remélem következő északi utamon sarki fényt is sikerül látnom.(májusban már nagyon ritka.)Ajánlom mindenkinek Oslo-t,az árszínvonalát leszámítva, remek város.

mestska Creative Commons License 2019.05.03 -1 1 108747

Köszi, pedig nyáron izgalmasabb úticél, mint télen. Most volt egy péntek-vasárnap jegyünk Nantes+óceánpart tervezett programmal, de így hogy péntek délutánra átdobták a járatot, töröljük az utat valószínűleg.

Előzmény: PSB fan (108746)
PSB fan Creative Commons License 2019.05.03 -1 1 108746

Csak nyárra szűnik meg, ami elég hülyeség, de kevés a gépük, kellenek a nyaralójáratokra. Rotterdam is (allítólag) géphiány miatt ment a kukába, pedig elég népszerű járat volt.

Előzmény: mestska (108745)
mestska Creative Commons License 2019.05.03 -2 0 108745

A Transavia Nantes-i járata megszűnik júliustól? Mert a menetrendben egy járat sincs. (ráadásul a péntek reggeli kifelé járatot átrakták péntek estére, ezzel kilőve egy remek péntek reggel - vasárnap este hétvégét...)

shanyi68 Creative Commons License 2019.05.03 -1 0 108744

Köszi ! Az utjaim legnagyobb ellensége a kevés idő próbálom felkészüléssel, időbeosztással csökkenteni a holtidőket.( a cetinjei busz lerobbanás szerencsére nem sok időt rabolt el )Amikor a  családdal  utazom, igyekszem nem túl feszíteni a menetrendet.( Montenegronál a harmadik napon délelőttre  Ostrog volt a terv,de nem mindenki bírta volna ezért lett Sutomore )Az időjárással óriási szerencsénk volt,előtte és utána esős napok voltak. Végül mindenki jól érezte magát.

Előzmény: gerard (108743)
gerard Creative Commons License 2019.05.01 -2 4 108743

Épp azon gondolkodtam, hogy családdal 2 nap + egy kicsire elindulni bárhova minek is.

Aztán bevillant, hogy a fiammal El Clasicon voltunk Madridban február 27-én. Reggel érkeztünk Madridba. Este meccs, alvás Mekiben lett volna, végül panzió lett. Reggel 6:00-s vonattal Barcelonába. Ott a 28-át töltöttük el. Este külvárosi (La Floresta) szállás egy barátomnál, másnap reggel repcsi Debrecenbe. Vonat Budapestre (megjegyzem Madrid - Barcelona 550 km 2 óra 30 perc!!!! ICE 300 km/h-val! percre pontosan indul és érkezik. Debreceni állomás pont olyan, mint 30 éve amikor ott tanultam, csak kicsit lerobbantabb, vonat 20 perc késéssel indul és 55 perc késéssel érkezik 200 km és 2,5 óra zötyögés után!!) Március 1. péntek délután 18.00-ra a fiam elérte azt a programját, ami miatt az egész tervünket két nap + egy picire módosítani kellett. Mondjuk mi 5 napot terveztünk eredetileg.....

:-) bírom az utjaidat....

Előzmény: shanyi68 (108729)
Pötyi71 Creative Commons License 2019.05.01 -2 0 108740

Sziasztok. Az alábbi történt velem, tanácsotokat szeretném kérni: Ryanair honlapján lett a profilomon keresztül foglalva egy MLA-VIE jegy, melynek üzemeltetője  az AirMalta. A foglalás után 3 órával kiderült, hogy nem akkor tudok utazni, így szerettem volna a járat időpontját módosítani. És itt jött  a nagy meglepetés: A Ryanair visszapasszolt azzla, hogy ezt a járatot nem ők üzemeltetetik, forduljak az AirMaltahoz. Ott azt mondták 50 euróért akármikor módosítanak az indulási időponton. Mivel a Ryanairhonlapján foglaltam, nem tudják 24 órán belül díjmentesen módosítani. Valóban elveszítettem ezt a jogomat, mert nem az AirMalta honlapján foglaltam a jegyet?

 

jazzcool1,2 Creative Commons License 2019.04.28 -2 0 108739

Lehet, lesznek reggel 5-kor induló járatok. 

Előzmény: Hajra magyarok1 (108733)
Holvoltholde Creative Commons License 2019.04.28 -1 0 108737

Ja, tényleg, az rájen szlogen!

Előzmény: Hajra magyarok1 (108736)
Holvoltholde Creative Commons License 2019.04.28 -4 3 108735

Kivonulnak BUD-ról.

Előzmény: Hajra magyarok1 (108733)
vélemény Creative Commons License 2019.04.28 -3 1 108734

Csökkentik a járatszámot, emelkednek az árak.

Előzmény: Hajra magyarok1 (108733)
shanyi68 Creative Commons License 2019.04.26 -3 1 108731

Köszönöm !

Előzmény: Grizenstein (108730)
Grizenstein Creative Commons License 2019.04.26 -4 4 108730

Köszi, jó volt olvasni.

Visszaolvastam eddigi utazásaid leírásait, nagyon klasszak azok is.

Előzmény: shanyi68 (108729)
shanyi68 Creative Commons License 2019.04.25 -6 14 108729

Montenegro 

 

 3 nap Low Cost

 

 

 

Bosznia és Macedonia után sikerült olcsón elutaznunk a családommal a tavaszi szünetben Montenegro-ba.

 

 

2019.04.20. ( Budva - Sveti Stefan )

 

Korán kiérkeztünk Ferihegyre , a gép indulása előtt  egy kávéra a mastercard lounge-ba is sikerült (utoljára ingyen ) bemennem. A gép W6 2231 BUD-TGD (6090 wizz pont ) korán 06 óra 35-kor indult.Ablak mellett csak a fiamnak sorsolt a rendszer széket.Eseménytelen út 07 óra 50-kor szálltunk le Podgorica picurka repterére.Remek napos idő fogadott és az érkezési oldalon egy nagy fekete mercedessel a wizzair transzfer embere  (1104 wizz pont/fő)A fő busz állomásra vitettük magunkat,ahol sikerült elérnünk a 08 óra 30-as Budva-i buszt (6 euro/fő 90perces útidő).A busz Cetinje buszállomására hajtott be, amikor nagy hangerővel eltört benne valami.Új jegy váltás nélkül a fél órával később érkező buszra feltettek mindenkit.Gyönyörű látvány ahogy a hegyi úton megközelíti a busz a várost. A budvai buszállomástól kb.800 méterre van a tengerpart,útközben bevásároltunk kaját és folyadékot volt benne Niksicko (nemzeti sör) is, az Aroma és az Idea nevű szupermarketekben melyek az egész országban elég sűrűn vannak lerakva.A parton pár fotó után az

óváros felé vettük az irányt, előtte megnézve a yacht kikötőt és az óváros melletti óriás harangot.Az óvárosba a főbejáraton léptünk be,a szűk kis kanyargó utcákon keresztül értük el a Szent Iván templomot, mely belül elég modern oltár mozaikkal volt díszítve.Innen a mellette lévő Szent Háromság orthodox templomba mentünk ami nem egy túl szép templom, de örültünk hogy nyitva találtuk.A szent Sava templom zárva volt,de mellette Alex Grem orosz gitáros hangulatos utcazenét játszott.A citadellába nem mentünk fel (3 euro/fő  lett volna és sok idő ) Innen az óváros

mögötti Mogren I strandra léptünk át, ahol a város jelképét a balerina szobrot néztük meg.A sziklák oldalába épitett álványzaton átkelve értük el a Mogren II strandot ahol sokan napoztak és a tengerben is sokan fürödtek mi is csatlakoztunk(nekem nagyon hideg volt csak térdig mentem bele.)Az óváros mögött a Mediteranska út 5 szám alól indul a Mediteran Express helyi busz Sveti Stefan-ba  1,5 euro / fő (17 óráig 20 percenként utána 30 percenként )A busz egy dombtetőn áll meg ahonnan  egy  lépcsősoron kell leereszkedni a kis mini szigethez, melyet egy kis bekötő út köt össze a szárazfölddel.A szigetre csak aranyáron lehet bemenni, de kivülről is nagyon impozáns.A sziget jobboldali strandjáért szezonban 100 eurot kérnek ,de most előszezonban ingyenes volt.Sétálgatunk egy kicsit,fotózgatunk,(strandolni már senki nem akart.)Visszabuszoztunk Budvára és mivel már mindenki fáradt volt taxival ( 3 euro ) elmentünk a Fő busz állomásra.Itt csevapoztunk egy kajáldában (2,5 euro / adag ),majd a 18 óra 55-ös busszal elindultunk Kotorba (4 euro/fő  35 perces út)A kotori buszállomás 400 méterre van az óvárostól ahová a Gurdich kapun keresztül léptünk be.A kotori óváros az UNESCO világörökség védelme alatt áll a 4500 méteres városfalával.A Szent Tryphon katedrálisban a közelgő mise miatt ingyen lehetett bemenni ( napközben 3 euro ) A katedrális  melett foglaltam szállást Montenegro Hostel B&B Kotor 10 ágyas dorm ( 9,1 euro/éj/fő )aminek csak egy "apró" hibája volt az ablak alatt egy szinpadon egy csávó egész este szaxofonozott, csak akkor hagyta abba amikor a katedrális harangjai megszólaltak.Szerencsére volt nálunk füldugó,mindannyian remekül aludtunk reggelig.

 

 

2019. 04. 21. (Kotor - Perast - Gospa od Skrpjela  )

 

 

05 óra 30-kor keltünk,a holminkat a zárható szekrényeinkben hagytuk.Sok folyadékot vettünk magunkhoz és 06 órakor elindultunk az Északi kapu melletti San Giovanni erőd feljárójához. (a szállástól 3 perc séta) A feljáró 08 órától 20 óráig   8 euro /fő díjért vehető igénybe,de sokan mentek rajtunk kívül nyitás előtt. Az erődbe 1350 lépcső vezet fel,több helyen hiányos korláttal csúszos kövekkel,sok szeméttel,viszont fokozatosan nyíló csodálatos panorámával az

öbölre és körbe a hegyekre.Útközben egy kis templom is utba esett Crkva Gospe od Zdravlja or Crkva Marije Koleđate ami zárva volt. Egyikünk láb problémája miatt lassan haladtunk ,de így is felértünk 90 perc alatt.A csúcson 1200 méter magasasságában van kitűzve a nemzeti zászló. A szemben lévő hegyormon  kecskék legeltek . A várfalon kinézve látható a Kotor létrája cikk cakk út és a Sveti Jovan rom templom is. A lefele útat gyorsabban teljesítettük.A szállásra mentünk

kis pihi után kijelentkeztünk.A recepciósnak email-ben átküldtem a wizzair-es beszállókártyáinkat amiket ingyen kinyomtatott.(ingyen 48 órával korábban tölthető le) A várfalon kivül végigsétáltunk a Kamelija shopping centerig utközben megnézve a várfal oldalában a piacot a másik oldalon a yachtokat és a közben kikötött óceánjárókat.A Kamelija előtti buszmegállóból indul a helyibusz Perast-ba A helyi buszról menetrendet  nem sikerült szereznem, ami biztos volt vasárnap 2 óránként közlekedik Blue Line a társaság neve és hogy onnan jön vissza ahol letesz.A várakozási időben(35 perc)  bevásároltunk és meg reggeliztünk a Kamelijában lévő Idea-ból (nagy burek 1 euro/db ).11 óra 25-kor befutott a busz ami végig az öböl mellett haladt kb 25 perces út (jegy 1 euro/fő,) A buszmegálló Perastban a Szent Nikola templommal szemben helyezkedik el.(a templom zárva volt.)Apró műemlék városka, de nagyon hangulatos, amihez remek időjárás párosult.A parton sétálva a motorcsónakosok kínálgatják szolgáltatásukat, hogy 5 euro/fő-ért átvisznek az öböl közepén található piciny szigetre Gospa od Skrpjela (Szirti Madonna szigete) Ez egy mesterséges sziget amit 1452-ben építettek,és főleg a hajósok ímádkoznak itt szerencséért.A harmadik kínálkozó hajóssal megegyeztem,hogy hármonkat 10 euroért bevisz a szigetre és 20 perc múlva jön értünk.Az út kevesebb volt, mint 10 perc.A szigetről remekül látszott a mellette lévő Szent György sziget és Perast is.A szigeten két épület van a templom ami helytörténeti muzeum is ( belépő 1,5 euro ) és egy ajándék bolt.A boltban 5-6 euroért megvásárolható a hajósok által adományozott ezüst táblácskáknak a másolata.(az eredetiek a templomban )Perast-ba visszaérve sétálgatunk a városban. 14 óra 30-kor jött a vissza busz, Kotorba visszaérve a Tengeri Kapun léptünk a városba.Itt látható a Fegyver tér az Óratorony 1602-ből,innen a Szent Lukács templomhoz mentünk (1195) ami nyitva volt és nem kértek belépőt.Bementünk még a mellette lévő Szent Miklós temlomba (ami egy nagyon fiatal orthodox templom 1902-ből)Átsétáltunk a Fő busz állomásra és a 17 óra 55-ös busszal elindultunk Podgoricába.(7 euro/fő 140 perc )A busz állomástól 350 méterre volt a szállásunk Hostel Old

Town Podgorica (6,9 euro/éj/fő) Hálótermi ágyat foglaltam ,de a szállásadó adott nekünk egy külön szobát erkéllyel.

 

2019.04.22. ( Sutomore - Podgorica )

 

Podgorica kevés látnivalóval rendelkezik ezért csak egy délutánt szántunk rá, délelőtt lementünk újra a tengerhez.Reggel 06 óra után ébredtünk csak fürdőholmit pakoltunk és a vasutállomásra mentünk ami a busz állomás mellett található.07 óra 12-kor indult a vonatunk a várakozási időben a vasúti pékség burek készletet eszegettük.Sutomore-ig a vonatjegy 2 euro/fő/irány 40 perc(gyorsvonat).Érdekes látvány útközben a vonat a Skadari tavon megy keresztül . Sutomore-ban a tenger 200 méterre van a vasúttól egy gyaloghídon kell lesétálni.Remek napos idő volt,de rajtunk kívül nem sokan voltak a parton.A kávéházak közül több ki volt nyitva.Ez a terület már nagyon szemetes volt.Pancsolás után lesétáltunk a boltokig ahol egy olcsó étteremben meg is ebédeltünk. 11 óra 52-es vonattal visszamentünk Podgoricába.A szálláson egy kis szundi következett, majd 15 órakor elindultunk megnézni Podgorica nevezetességeit.Egy nagy kört csaptunk kezdtük Kraljev park Nikola király szobrával (ez volt a szállásunkhoz legközelebb) majd a Ribnica folyót követve elértük a Stari Most-ot (Régi híd a török időkből)A Ribnica itt torkolik a Moraca folyóba az árnyékos folyó parton elmentünk a Moszkva hídig ami után már a város jelképe a Millenium hid magaslik.A moszkva híd mellett áll Viszockij szobra (nálunk Hobó magyarosította a dalait,de én még emlékszem a Fekete macska bandája című szovjet krimi sorozatra amiben főfelügyelőt játszott. )Innen már nem volt messze a Saborni Hram Hristovog Vaskrsenja szerb orthodox katedrális,amit 2013-ban adtak át.Az épület kivül belül nagyon szép lett.A külső domborműveket még ott jártunkor is vésték.Innen még elsétáltunk a Cetinjei Szent Péter szoborig ami a katedrálistól nem volt messze található.Visszafelé még megnéztük Josip Broz Tito 2018 decemberében felavatott szobrát.A Sahat Kula az óratorony maradt a végére ami szintén az ottoman korból maradt,jó állapota a török felújitásnak is köszönhető.Innen a szállásunkra mentünk készültünk a másnapi hazautra.

 

2019.04.23.

 

A szállásadónktól kértem reptéri transzfert reggel 06 órára,aki egy idős bácsit rendelt oda egy szintén idős volkswagen polo-val.(10 euro)A reptéri ellenőrzés nagyon laza ,a vizet felengedik (eu-n kivüli ország),csomagjainkat nem számolták.A reptéri Tobacco shop nem drágább mint a városban.A gépünk W6 2232 ( 3190 wizz pont/fő ) 08 óra 25-kor szállt fel eseménytelen út,átaludtam, ablak meletti helyemet a fiamnak adtam át. 09-óra 40-re értünk Ferihegyre.A 10 óra 48-kor induló sebes vonattal indultunk Debrecenbe,ami Püspökladánynál 1 órát várakozott felsővezeték szakadás miatt.Tiszta Balkán     

 

           

 

 

Beszámolóim : http://shancytravel.blogspot.com 

 

shanyi68 Creative Commons License 2019.04.25 -2 3 108728

az oslo-i egynapos útat május közepén csinálom :)  beszámolót természetesen írni fogok :) nem haragszom senkire  :)  a húsvéti nyuszi tojt egy 3 napos montenegro-t  :) 

Meiji13 Creative Commons License 2019.04.24 -1 0 108727

Nem akartam megbántani senkit.

Mea culpa!

rolegy Creative Commons License 2019.04.20 -1 0 108726

Csatlakozom! :)

 

Előzmény: cassano71 (108725)
cassano71 Creative Commons License 2019.04.20 -2 8 108725

Shanyinak természetesen megbocsátunk bármit, feltéve ha jön az oslói beszámolóval a már jól megszokott stílusban :D

Előzmény: Irenee (108724)
Irenee Creative Commons License 2019.04.20 -2 4 108724

(akinek annyira jó és hasznos írásai vannak ,mint neki, három l-betűvel is írhatja nyugodtan)

Előzmény: Meiji13 (108723)
Meiji13 Creative Commons License 2019.04.20 -6 2 108723

Off.

"...hogy üllőhely választás nélkül..."

Szegény üllők.

On

Előzmény: shanyi68 (108717)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!