Keresés

Részletes keresés

shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -1 1 108622

köszönöm :)

Előzmény: Irenee (108621)
Irenee Creative Commons License 2019.03.16 -1 3 108621

Köszi, nagyon jó volt. (olvasni is)

Előzmény: shanyi68 (108618)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -1 2 108620

szia ! ennyi időm volt ! ennyi fért bele ! áprilisban montenegro-ba megyek 4 napra ,de egy városban ott sem leszek többet 1 napnál ! május oslo ! igen ! 1 nap  !  :)

Előzmény: Vivike18 (108619)
Vivike18 Creative Commons License 2019.03.16 -3 1 108619
Nem semmi!Te kèpes voltál egy napra Tenerifère elutazni?
Kedden megyek negyedik alkalommal,de mèg mindig van mit megnèzni.
Előzmény: shanyi68 (108618)
shanyi68 Creative Commons License 2019.03.16 -6 15 108618

Egy nap a paradicsomban Tenerife

(Ultra Low Cost )

 

Télen és tavasszal Spanyolországon keresztül(nekik ez belföldi járat) fillérekért megközelíthető az örök nyár szigete
Tenerife.


2019.03.11.

Debrecenből indultam Barcelonába W6 7887 DEB-BCN (2990 wizz pont )
06 óra 10-től 08 óra 55-ig.( Debrecenben tömegközlekedéssel a reptérre való kijutás lehetetlen, mível a reptéri busz
akkor indul a vasútállomásról, amikor még sem villamos sem buszjáratok nem járnak. engem emiatt kocsival vittek ki )
Barcelonában a reptéren vettem egy T-Dia (1 zóna) közlekedési kártyát (8,5 euro ) amivel a transzfert és a napi
közlekedést is megoldottam. 2016-ban már jártam itt, ezért most csak egy lötyögős napot tartottam.Casa Battlo
beállványozva,Güell park fizetős kilátó részleges felújítás allatt,a Sagrada egyre gicssesebb. A kellemes napsütésben
több órát sziesztáztam Platja de la Barceloneta-n.Az alvást El Prat airside-on oldottam meg, mivel másnap a gépem
korán indult.


2019.03.12.

A gépem FR 3063 BCN-TFN (16,98 euro) Ablak mellett (14A) 06 óra 20-kor indult Tenerife északi Los Rodeos repülőterére
és 08 óra 55-kor pontosan érkezett.,A leszállás előtt érdekes látvány volt az Atlasz hegység vonulata, ami a
szomszédos Marokkóban terül el.A gép amikor a sziget felé fordult lenyűgöző volt a sziget közepén magasló Teide
vulkanikus hegy, mely Spanyolország legmagasabb pontja a 3718 méteres magasságával.Remek napos idő fogadott 23 celsius
fokos meleggel. A picurka reptérről nem volt sok idő kijutni.A helyi busztársaság a Titsa a reptéren nem árusít
kedvezményes utazásra jogosító mágneskártyát.A sziget fővárosába Santa Cruz de Tenerifébe a sofőrtől kell jegyet
vásárolni.20-as aeroexpress (2,65 euro )A központi buszpályaudvaron (Intercambiador ) első dolgom volt megvenni a Ten+
mágneskártyát (2 euro) ami 5 euro-val osztható összeggel tölthető fel,én 10 euro-t tetettem rá.A buszpályaudvar
mellett, az Atlanti-óceán partján helyezkedik el a sziget jelképe az Auditorio de Tenerife Adán Martin operaház és
művészeti központ,melyet 2003-ban fejeztek be.A kávézó rész volt csak nyitva az oldalában. Itt látható az óceán felőli
parti kövekre festett portrék híres zenészekről.Az épület mellett áll a Castillo de San Juan Bautista (Castillo Negro)
erőd amit 1641-ben kezdtek el építeni és a sziget második legfontosabb védereje volt.(Az épületet csak ritkán nyitják
ki de a neten vannak fellelhető képek a belsejéről )Bekukkantottam a Parque Marítimo César Manriquea sós vízű fizetős
strandra,majd csináltam néhány képet a 102 méter magas Torres de Santa Cruz ikertornyokkal.(amik a sziget legmagassabb
épületei és lakóházként funkcionálnak)Északi irányban elindulva néhány perc sétával volt ellérhető a Mercado Nuestra
Senora de Africa mexikói stilusban épített udvaros, fedett piac óratoronnyal.Itt helyi banánt és narancsot vettem
fillérekért.Majd a közelben lévő Teatro Guimera színházat néztem meg az óriás álarc szoborral.A part felé indulva
rácsodálkozva a gyönyörű erkélyes házakra,értem el az Iglesia de la Conception templomhoz amit renováltak de az
óratornya érintetlen volt . Szemben vele a Museo de la Naturaleza y el Hombre ahol a sziget őslakóinak a Guancsoknak
emlékeit lehet megnézni.A leghíresebb emlék a Guatimac ami egy mézeskalács figurára hasonlit a legjobban.(A muzeumba
nem mentem be) Tovább mentem észak felé, ahol pár száz méterre elértem a főtérre a Plaza de Espana-ra, ahol a kis
tóban nem volt víz, a parti sétány meg újjáépítés alatt áll.A földallatti Castillo de San Cristobal muzeum ingyenes,
bent a régi erőd falának megmaradt részleteit és néhány ágyú melett, a szigetet támadó Nelson admirális kezét ellövő
ágyú is megtekinthető. A bejáratánál 12 euro-ért meg lehet venni a fent említett Guatimac másolatát.Csináltam néhány
képet a tó melletti Santa Cruz felirattal, majd a tengeri kikötő melől induló 945-ös (ritkán közlekedő) busszal(0,75
euro) elmentem a Playa de Tersitas felé emelkedő hegy Mirador (kilátó) megállójáig.A Teresitas a San Andres falu
melletti szaharai homokkal és hullámtörőkkel feljavított minőségi,ingyenes strandja.A hegyi kilátóból nem csak a
strand nem csak a falú ,de a Teide is remekül látszott.A telefonom szépítő üzemmódja elcseszte a pazar képeket.A
mellettem fotózkodó lengyel turistákkal jöttem le a hegyről a strandig ,így nem kellett a buszra várnom, aminek sehol
sem volt a megállója feltüntetve.Az óceán vize kellemesen hideg volt, még napoztam egy kicsit majd a strand melől
induló 910-es (gyakori közlekedésű) busszal(0,75 euro) visszatértem a Santa Cruz-i busz pályaudvarra.A mellette lévő
El Corte Ingles-ben történő folyadék és étel vásárlás után felültem a 103-as buszra (3,45 euro) ami közvetlen elvitt
Santa Cruz-ból Puerto de la Cruz-ba.Az út kb.50 perc hosszú, ami egy kis pihenésnek is jó volt.Puerto de Cruz a sziget
második sokak szerint az első számú városa rengeteg turistával,sétálóutcával,szuvenir árusokkal.15 óra volt, amikor
megérkeztem a Guaguas buszpályaudvarra ,kelet felé indultam és több falra festett kép (street art ) után értem el a
Plaza del Charco központi térre.Egy perc séta a Playa de Muelle ahol már a parton vulkanikus fekete homok
fogadott.400 méterre áll innen a Iglesia Nuestra de la Pena de Francia templom ahol a misébe is belehalgattam.A Playa
San Telmo sziklás partja lélegzetelállítóan szép, a Remete lakot elhagyva elsétáltam a Lago Martianez sósvízű fizetős
strandig a sétálóútcákon hömpölygő német nyugdíjasokon keresztül.Visszafelé haladva a Reyes Catolicos téren a
McDonalds-ban haraptam pár falatot,majd az épület elől induló ingyenes kisvasúttal (autóalapú nem sínes ) elmentem a
város nyugati oldalában fekvő Loro parkig az út kb. 15 perc elhaladva a város fontosabb részei előtt.A Loro park a
világlegjobbjának kikiáltott állatkertje(fóka,delfin,orca,papagáj show-val) ahova szivesen bementem volna ,de az egy
egésznapos program.(a youtube-n megtekinthetők a benti produkciók )A bejáratnál fotózkodtam a Sziámi herceg szobrával
a bronz papagájszobrokkal,majd a 300 méterre lévő Playa Jardin-ra sétáltam át.Teljesen lenyűgözött az a park, az a
botanikus kert ami ott megtekínthető az óceán partján.A tucatnyi fajta kaktusz a rengeteg sárkányfa és pálma nagyon
impozánsak voltak.A Castillo San Fillipe-ig sétáltam a parton ,ahol elámultam a több száz egymásra rakott kavicson
"Cairns".600 méter sétára volt a Gaugaus buszmegálló útközben még beugrottam egy HiperDino szupermarkettbe az
otthoniaknak egy kis csokiért.A 103-as busszal (3,45 euro) indultam vissza,de nem Santa Cruz-ban hanem hamarabb San
Cristobal de La Laguna-ban szálltam le.Régen ez volt a sziget fővárosa.Itt a Trinidad sugárútból nyíló sétáló útcában
megtekintettem mise közben a La Laguna Katedrálist és a közelében lévő Iglesia La Conception templomot (napközben
fizetősek).A szállásom a La Laguna egyetem melletti diáknegyedben volt, életemben először Couchsurfinget használva.Két
nagyon kedves diák volt a házigazdám, akik vacsorát csináltak nekem, és külön szobát adtak éjszakára.Én még ilyen
tiszta lelkű emberekkel sehol sem találkoztam.Jalil és Maha innen is köszönöm !

2019.03.13.

A szállástól 300 méterre volt a buszpályaudvar,itt ültem fel a 20-as aeroexpress buszra (2,65 euro kézpénz a kártyán
már csak fillérek maradtak 5 euro-t meg nem érte volna meg rátölteni) ami a repülőtérre vitt ki.
A gépem FR 3064 (16,98 euro)TFN-BCN 09 óra 30-kor indult,13 óra 55-kor érkezett meg.Ablak mellett ültem (19F)
így újra megcsodáltam az Atlaszt és a Teide-t búcsúzóul.Barcelonában nem jöttem ki az légioldalról a másik gépem FR
8394 (19,98 euro) BCN-BUD 16 óra 55-kor indult 19 óra 35-kor érkezett meg.20 óra 48-kor indult egy sebes vonat
Debrecenbe ami az utat Püspökladánytól vonatpótló busszal tette meg. Éjfél után értem Debrecenbe.Nagyon jól éreztem
magam,már a folytatást tervezgettem.



Korábbi beszámolóim itt : http://shancytravel.blogspot.com

tibi2626 Creative Commons License 2019.03.13 -1 1 108617
Ha flexes volt, akkor is. Ha módosítás miatt töröld, és nem a flex-szél. Sőt, a flex ára is visszajar.
Előzmény: halilali1 (108616)
halilali1 Creative Commons License 2019.03.13 -1 0 108616

igen, ha egy foglalásban van vele és nem flex-es jegy volt

Előzmény: kemalo (108615)
kemalo Creative Commons License 2019.03.13 -2 0 108615

Sziasztok!

 

Wizz Air-nél, ha járatmódosítás miatt törölni lehet a foglalást, és a számlára való jóváírást választom, akkor az összeg korlátlan ideig felhasználható lesz, (És ugye a retúr jegy árát is visszatérítik?)

 

Előre is köszi a segítséget!

Matuska1985 Creative Commons License 2019.03.12 -4 2 108614

A budapesti reptér prémium várója mellett 2019. április 1-től új, díjmentes szolgáltatásokat is igénybe vehetnek a prémium Mastercard kártyák birtokosai. 

• Budapest Airport Gyorsító sáv 
(Fast Track Security Lane) a budapesti reptéren

Gyorsabb bejutás a biztonsági ellenőrzéshez. 

 

Forrás: Mastercard hírlevél.

gerard Creative Commons License 2019.03.12 -2 0 108613

Na most tényleg akkora szellemi deficit van, vagy csak én nem értek egy nem jelzett poént?

 

Előzmény: irreverzibilis (108602)
mestska Creative Commons License 2019.03.11 -1 1 108612

Nem, illetve csak barátoknak. Ha van konkrét kérdésed, szívesen válaszolok.

Előzmény: Mercutio_ (108604)
gyzozo Creative Commons License 2019.03.10 -3 0 108611

Decemberre és Januárra vannak nagyon olcsó jegyek OPO-ba. 

Előzmény: PSB fan (108607)
henteskeee Creative Commons License 2019.03.10 -1 1 108610

irónia volt ez

vélemény Creative Commons License 2019.03.10 -1 1 108609

Wizz foglaláshoz nem a Wizz oldala a hivatalos oldal??

 Ha nem, akkor melyik oldal a hivatalos?

Előzmény: PSB fan (108607)
Jahno Creative Commons License 2019.03.10 -1 1 108608

Ha a Wizz oldalán ennyi, akkor mi a kérdés? Be kell nyomni és kész.

Előzmény: PSB fan (108607)
PSB fan Creative Commons License 2019.03.10 -2 6 108607

Tudsz esetleg Portoba jóárasított jegyet? Mindenhol írják, hogy 7ezer a retúr Bp-ről, de a hivatalos oldalon nem találom.

A wizzair oldalán ennyi, de amíg nem jön ki a hír nem merek foglalni.

Előzmény: Obnoxiousman (108590)
Holvoltholde Creative Commons License 2019.03.10 -5 1 108606

Nyuszika, ezért kár volt nicket gyártani és kiírni olyasmit, amit itt mindenki tud.:))

Előzmény: Törölt nick (108605)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.10 -3 9 108605
Pont o beszel etikettrol. Lassan elkelne mar egy szoftverfrissites azokon a robotokon, mert fel nap kesesekkel rak ki olyat amit mas kitett (mar datumot se keres mast.)/itt nem a sima azair kereses+legalja hotel komborol van szó/ Persze forrast sose ir. Etikett!
Előzmény: PSB fan (108595)
Mercutio_ Creative Commons License 2019.03.10 -4 1 108604

A kinti élményekről is lesz valahol bejegyzés?

Előzmény: mestska (108594)
rolegy Creative Commons License 2019.03.09 -1 1 108603

Évekig használtam és tényleg megérte, így viszont - mivel jellemzően a Wizz járatok érdekelnek - már nagyon nem. Kétszer írtam nekik, az elsőre még válaszoltak, szerintük a látszat ellenére müködik:)
Vicces válasz volt, másodjára küldtem pár képernyőképet tőlük társítva a Wizz oldalán lévő adatokkal, nos arra már nem  is válaszoltak. Mivel csak 1-2 hónapos volt az előfizetésem és PayPal rendszerrel fizettem, refund-ot kértem a PayPal-tól. KB. 1 hónapba került, megvizsgálták a panaszomat és nekem adtak igazat, vagyis visszatérítették a teljes vásárlási összeget. Már másnap a számlámon volt.

Előzmény: halilali1 (108597)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.03.09 -1 6 108602

én mosolyogva se tennék el semmit és a svédasztalról se a szállodában

Előzmény: gerard (108601)
gerard Creative Commons License 2019.03.09 -3 1 108601

A mosoly jel nem véletlen...

Előzmény: irreverzibilis (108600)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.03.09 -2 9 108600

akkor nem a csóringer Wizzair-esek miatt romlott le a színvonal

Előzmény: gerard (108599)
gerard Creative Commons License 2019.03.09 -18 0 108599

Sziasztok..

 

Én úgy tudom, hogy a Mastercard Lounge-ba jartak a Wizzairesek is? Igaz?

És ez a Mastercardos keménykedés tényleg jobb színvonalat fog jelenteni? Én úgy láttam a Wizzair hitelkártyások belépésekor kezdett nagyon csökkenni a színvonal. Bár ott is van keménykedés (nem hiszem, hogy évi 30 e Ft-ért érdemes azt a hitelkártyát megtartani, ha nem vagy wizzair fan....) de nem tudom ez jelenthet-e minőségi javulást.

 

Régen 3-4 dobozos sört is el tudtam tenni a hátizsákomba, mostanra meg mar nincs is dobozos sör... :-) 

 

boris73 Creative Commons License 2019.03.09 -2 0 108598
Mindenre feliratkoztam én is, és soha semmit nem kapok, pedig évi 6-7 alkalommal is ott parkolunk... A párom nincs feliratkozva, az ő mail címére bezzeg jönnek 😂 így tudom én is.
Előzmény: irreverzibilis (108593)
halilali1 Creative Commons License 2019.03.09 -1 1 108597

akinek van Azuon előfizetése tud valamit, hogy mikorra lesz végre újra normálisan kereskehető

rajta esetleg a Wizzair is? baromi idegesítő, hogy nem hozza, ma is kerestem Londont, de egyetlen wizz járatot nem hozott 

Irenee Creative Commons License 2019.03.09 -1 1 108596

Én is fel vagyok iratkozva, de soha semmit nem kapok...

Előzmény: irreverzibilis (108593)
PSB fan Creative Commons License 2019.03.08 -4 8 108595

Bármennyire is azt gondolod, nem te szarod a spanyol viaszt.

Előzmény: Obnoxiousman (108590)
mestska Creative Commons License 2019.03.08 -4 13 108594

Eilat: 

 

FR 2620, szombat hajnalban kifelé. A gép korán indul, korán kell kelni hozzá, gyerek még nem kelt ilyen korán, előző este az izgatottságtól viszont nem is tud aludni. Simán kipattan a szeme, nincs probléma. A reptéren rutinosan átsuhanunk, nem sorára eljön majd az idő, amikor már nem fog tudni a gyerek mindenhol automatikus fast tracket biztosítani. Ezzel viszont biztonsági ellenőrzésnél nincs probléma, először az útlevél ellenőrzésnél toppanunk meg, komoly sorok minden ablaknál. A gép a C folyosó egyik kapujából indul, az útlevélsor hosszát többen elmérték, folyamatosak a futó emberek mellettünk, főleg London felé. Ha jól láttam, volt lemaradó is. 

A gép tele van, többségében magyar a személyzet, az utasok között fele-fele lehet a magyar és az izraeli. Az út eseménytelen, a pilóta valahol Rodosz felett angolul szól az utasokhoz röviden. Leszállás Ovdára. Ovda az elmúlt időszakban látott legkisebb reptér, érkezéskor pár rissz-rosszul összetoldott konténernek tűnik, a belső teret zászlókkal próbálták feldobni.

Az útlevél ellenőrzésnél belépéskor rossz sort fogunk ki, lassan halad, az ablaknál állók semmilyen szinten nem tudnak angolul, vissza kell hívni társaságból valakit, nem egyértelmű, ki melyik ablaknál áll. 

 

A reptérről Eilatba az Eilat shuttle-t választottuk, nagyjából pont az egyik megállójánál lakunk, úgy gondoltuk, hogy jobb azzal menni, mint beérkezni a buszállomásra, onnan meg taxizni. A shuttle elvileg minden repülőhöz külön jön, foglalni is így kell, gyakorlatban még két gépet megvárunk, vagy 50 perc késéssel indul el a busz. Állítólag gyakori, hogy így közlekedik. Várakozás közben az egyik utastársunk kissé felpaprikázva megkeresi a sofőrt, jelezve neki, hogy a városba menni 282-es buszból már három elment közben, és több, mint félórát késünk, a válasz annyi, hogy menjen azzal, pénzt nem kap vissza soha. 

 

Indulás után a busz teljesen ok, halad szépen befelé. 

 

Eilat ma szerintem az a város, ahol egy főre a legtöbb repülőtér jut, a katonai reptérként funkcionáló, sivatagban elhelyezkedő Ovda mellett, a városközpontban is megvan az egykori Eilat reptér, sok-sok belföldi járattal, de január végén megnyitott a várostól északkeletre az új Ramón nevű nemzetközi reptér is. Az új reptér a nevét két Ramónról kapta, apa-fia, az apa Izrael első és egyetlen űrhajósa volt, aki a Columbián halt meg, fia pár évvel később vadászrepülővel zuhant le. 

 

Az új reptér megnyitása azt eredményezi, hogy a másik kettőn megszűnik a személyforgalom, Ovda március 31-én, Eilat március 18-án zár be. Az új reptér komolyabbnak tűnik elődeinél, a Ryanair poznani járata már oda jár most is. 

 

Az új reptér némi fennakadást is okozott az utazásunkban, autót béreltünk, amit Eilat reptéren akartunk felvenni, de kissé meglepődtünk, hogy nem találtuk ott a kölcsönzőt. Kiderült, hogy az Europcarnak a város szélén van az irodája, és ott esett le, hogy valószínűleg foglaláskor sikerült az eilati régi reptér helyett az újra foglalni. Mindegy, megoldottuk, a városszéli irodában kaptunk egy upgradelt autót.

 

Hazafelé kifelé Ovdára ismét a shuttle vitt ki minket, a buszon ugyanazok az utastársak, mint befelé, a busz ezúttal csak félórát késik. A sofőr elnézést kér a késésért, bár az indok, hogy túl elfoglalt volt, kissé meglepő volt :D

 

A reptéren tel avivi tapasztalat alapján hosszas kérdezősködésre számítok, a muszlim országbeli pecséteim az útlevélben némi fennakadást okozott. Ehelyett, mint kés a vajon suhanunk át, odabenn a napi négy géphez képest meglepő szolgáltatási szinttel. 
A gép nincs tele 70%-os kihasználtság van, fél órás késéssel indulunk. Az ok, hogy az egyik utas - pont mögöttünk ül -  annyira rettegett a repüléstől, hogy a sztyuvikkal történt többszörös konzultáció után végül leszállt. Hazafelé ellenszél, négyórás út, az útlevél ellenőrzés uniós részénél egy ablak nyitva, hosszú sor. A határőr előreint minket a gyerekkel, élünk vele, majd irány haza.

 

 

irreverzibilis Creative Commons License 2019.03.08 -1 0 108593

már csak azt nem értem,hogy miért nem kaptam meg ezt az ajánlatot, ha feliratkoztam a hírlevelükre, bár a wicc se küldi sohase,mert gondolom Te így kaptad

Előzmény: boris73 (108588)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!