Keresés

Részletes keresés

Grizenstein Creative Commons License 2019.01.28 -2 2 108439

1. Nincs súlyhatár

2. nem tudom

3. próbáltam én is változtatni, de nem találom én sem.

Előzmény: tgabor433 (108438)
tgabor433 Creative Commons License 2019.01.28 -3 3 108438

Na most, hogy sokan itt vagytok, kérdezek. :)

1. Aki utazott mostanában: a Ryanair kis kézipoggyászának mi a súlyhatára? (Jól sejtem, hogy azt nem teszik mérlegre - már ahol mérnek súlyt)?

2. Van valakinek friss reptéri tapasztalata Ammanból? Mobilos beszállókártya működik?

3. Ryanair appom németre váltott, tudja valaki hogy tehetem vissza angolra? Nincs beállítások menü. :( (Android, v3.58 (581))
Előre is köszi / üdv a régi (és új) olvtársaknak. :)

Sandorson Creative Commons License 2019.01.28 -2 1 108437

Köszi a részletes beszámolót! :) Frankó kis út volt; jó, hogy még Toledo is benne volt ennyi időkeretben is. :) Azért az AVE-val könnyen mennek a dolgok. Tetszik, hogy most már Segovia is csak 30 perc. Mi oda még busszal mentünk anno a Príncipe Pío-ról, közel 2 óra menetidővel.

Előzmény: shanyi68 (108412)
Grizenstein Creative Commons License 2019.01.28 -4 5 108436

Én sokszor nem tudok azonosulni a hozzászólásaid stílusával de én is sok hasznos infót kaptam tőled. ( Jövő héten megyek Barcelonán keresztül Portóba. Egy ebéd miatt kell kimennem, és nagyon hálás vagyok, hogy nem kell ott aludnom.) Magamtól nem vállaltam volna be BCN-en az egyórás átszállási időt.

Kár lenne itthagynod ezt a fórumot. Azok meg akik csak a te csesztetésed miatt regeltek nyomd fel a moderátoroknál, aztán ők eldöntik, kinek van igaza és kitiltják akit kell.

Előzmény: Törölt nick (108433)
METYA Creative Commons License 2019.01.28 -5 7 108435

A hangos kisebbség legyőzi a néma többséget. Ismerős? Nos én pl régóta olvastam szívesen a hozzászólásaidat. Ritkán szólok hozzá, de sok ötletet kaptam itt, és sokat utánoztam is. Nem kell minden hülyével foglalkozni, ne változz meg kérlek miattuk, maradj önmagad. Tisztelettel, metya

Előzmény: Törölt nick (108433)
gyzozo Creative Commons License 2019.01.28 -4 6 108434

Én eggyetértek veled. Sok régi tag akikért volt értelme itt lenni, az ilyenekért hagyták itt a fórumot. Kár, hogy nincs egy zárt csoport itt mint a facén. 

Előzmény: Törölt nick (108433)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.28 -6 5 108433

Néha bele fogok olvasni a fórumokba, nagy ritkán, de sokak örömére ez lesz az utolsó hozzászólásom, befejeztem. Amíg ilyen vélemény, spingvaser és társaik a hangadók , akiket én nulla embereknek tartok, és jó magyar szokás szerint egyetlen tevékenységük mások kritizálása és kioktatása, addig én nem vagyok kíváncsi erre. A fórumokban is győzött a másik kioktatása, lenézése, gyűlölködés, ez a mai Magyarország, és én meggyűlöltem ennek az országnak a lakóinak a 70 % át, de sajnos ők a hangosak a hangadók. Sajnos kedves 70% hiába utaztok, olyan mesze vagytok a nyugati gondolkodástól, életfelfogástól, hogy az elmondhatatlan. Itt hagyom a fórumot, mint oly sokan az évek alatt ,nektek buta óvódásoknak, marjátok csak egymást, ez a ti szintetek, én pedig járom a világot, magamért, hogy soha se váljak olyan emberé mint ti. Kár, mert jó dolog  volt ez a fórum, de olyan szintű emberek lepték el, hogy erre a színvonalra már nem vagyok kíváncsi. 

Előzmény: Flower2000 (108431)
raulista Creative Commons License 2019.01.28 -3 11 108432

Már leírtad, Andalúziában.

Előzmény: Flower2000 (108431)
Flower2000 Creative Commons License 2019.01.28 -17 2 108431

Ja, az a másik valaki írta, ő meg Még ráadott egy lapáttal. Nos ezért nem írom le hol vagyok most, hogy az ilyen emberek ide ne jöjjenek rontani a levegőt. De úgy látszik jobb, ha nem is olvasok magyar fórumot ezentúl.

Előzmény: henteskeee (108430)
henteskeee Creative Commons License 2019.01.28 -3 6 108430

Melyik mondatában írt olyat,hogy kit érdekel ?

Előzmény: Flower2000 (108429)
Flower2000 Creative Commons License 2019.01.28 -14 3 108429

Nem keverem az indexet a facebookkal. És az kit érdekel, hogy te mikor voltal Toledóban? Visszakaptad a sajat kérdésedet. Csak hogy lásd milyen modortalan mondatot írtál.

Előzmény: vélemény (108428)
vélemény Creative Commons License 2019.01.28 -3 0 108428

Én 2010-ben és 2012-ben voltam Toledoban, mindkétszer délelőtt voltunk ott.

Előzmény: auray1 (108427)
auray1 Creative Commons License 2019.01.28 -2 3 108427

Én tizenpár éve jártam Toledoban, és akkor is csak 2-től volt nyitva a katedrális. Egész nap esett az eső, már bejártam az egész várost, minden templomot láttam. Mivel mindenképpen látni akartam belül a katedrálist, ki kellett várnom az időt. Ennek az lett a vége, hogy nem hogy a vissza vonatomat késtem le, de majdnem az utolsót is. Sajnos akkor nem cserélték be ingyen a jegyemet, fizetnem kellett újra. De megérte, nagy élmény volt.

 

Előzmény: vélemény (108424)
vélemény Creative Commons License 2019.01.28 -3 9 108426

Szerintem keveri az indexet az FB-vel. Ott szokás megosztani a nagyvilággal, hogy ettek, mit ittak, fáznak, melegük van stb.

 

Előzmény: Jahno (108425)
Jahno Creative Commons License 2019.01.28 -5 4 108425

Én meg nem.

Előzmény: Flower2000 (108422)
vélemény Creative Commons License 2019.01.28 -2 3 108424

Köszi, jó volt olvasni.

Egy normál szerdai napon Toledoban délelőtt zárva volt a katedrális? Biztos valami spéci esemény volt. Mindig le kell ellenőrizni a nyitvatartási időt.  Kár érte, mert tényleg gyönyörű.  Ezen kívül is van néhány szép templom. Adj a városnak még egy esélyt.

Madridot sokan nem kedvelik, szerintem jó hely.Igaz, hogy télen nagyon hideg tud lenni. Egyszer így januárban mentünk végig a Gran Vian, és életemben nem fáztam még úgy.

 

Előzmény: shanyi68 (108412)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.28 -4 13 108423
Oszinten szerinted ez kit erdekel? Hagyd mar meg magadnak ezeket, es ne spammelj..
Előzmény: Flower2000 (108422)
Flower2000 Creative Commons License 2019.01.28 -16 2 108422

Az előbb ettem jo kis churrost csokoládéval.

Előzmény: shanyi68 (108420)
Flower2000 Creative Commons License 2019.01.28 -10 0 108421

Rég volt már. Talán olyan kozlekedesi jegyet veztem Madridban pár napra amiben ez is ingyen volt. Nem nagyon emlexek rá de ilyesmi volt.

Előzmény: mestska (108419)
shanyi68 Creative Commons License 2019.01.28 -2 0 108420

Köszönöm ! (A Newton 2060 hotel egy két éve volt teljesen felújítva ,felárért (5euro) volt szaunája és medencéje.Reggel ingyen adták a churrost teával kávéval( de én azt nem vártam meg.)

Előzmény: mestska (108418)
mestska Creative Commons License 2019.01.28 -2 3 108419

Lehet, csak nem érdemes. A vonat kinn van félóra alatt, a busznak esélye sincs ezt az utazási időt megközelíteni.

Előzmény: Flower2000 (108417)
mestska Creative Commons License 2019.01.28 -1 1 108418

jó összefoglaló, köszi. Nekem Madridban volt az egyik leggagyibb "olcsó" szállásom, a Sol közelében. A legjobb az volt, amikor az elején kinyitottam a spalettákat, hogy jöjjön be fény, és kiderült, hogy egy belső zárt folyosóra néz az ablak, amit akkor is elérek, ha kimegyek a szobaajtón, és megkerülöm a szobát :D

 

régi "szép" idők :D

 

Előzmény: shanyi68 (108412)
Flower2000 Creative Commons License 2019.01.28 -10 1 108417

Érdekeseket irsz. Busszal voltam Toledoban, azzal is el lehet menni.

Előzmény: shanyi68 (108412)
Flower2000 Creative Commons License 2019.01.28 -6 2 108416

Tenyleg nagyon gyatra kaja van ott most mar. Szinte semmit nem ettem csak ittam kávet meg fantát

 Ennyi.

Előzmény: shanyi68 (108412)
tgabor433 Creative Commons License 2019.01.28 -3 0 108415

Sziasztok! 2 gyors kérdésem van.

1. Nem találom leírva, hogy a Ryanair kis kézipoggyászának mi a súlyhatára. Jól sejtem, hogy azt nem teszik mérlegre (már ahol mérnek súlyt)?

2. Van valakinek friss reptéri tapasztalata Ammanból?
Előre is köszi / üdv a régi (és új) olvtársaknak. :)

shanyi68 Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 108414

köszönöm !  maszekutazos blogjában olvastam először a különben dűhbe jövünk helyszíneiről, (ahol még nem szerepelt a bauer palota ) a négyből három útba esett  :)

Előzmény: cassano71 (108413)
cassano71 Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 108413

Kösz, igazi low-cost mint mindig:-) Ez a Bud Spencer vonal tetszett, nem megszokott hogy valaki egy régi film forgatási helyszíneit járja végig szisztematikusan.

Előzmény: shanyi68 (108412)
shanyi68 Creative Commons License 2019.01.27 -3 15 108412

Madrid és egy kevés Toledo

 

 

2019 január 22:

A 06 óra 03-as Civis IC-vel 08 óra 16-ra értem Ferihegyre (e-ticket -20 % ) A gépem indulásáig még volt másfél órám   a burzsúj váróra (mastercards lounge )A tortilla száraz volt ! (egy hét után milyen legyen ? )A pezsgős üvegek megnőttek,de lehet én mentem össze :) FR 8367 BUD-MAD (5067 ft  ) 10 perc késsésel 10 óra 40-kor szállt fel, de pontosan érkezett, eseménytelen út.A metro állomás a T2-n található,a gép T1-en száll le.A kettő közötti utat gyalog és mozgójárdákon kell megtenni.A metrojegyet csak automatából árulják,pénzt nem fogad el csak kártyát! Én egy kétnapos

Tourist ticket-et vettem(14,2 euro ) ami korlátlan utazásra jogosított és mentesített a reptéri ki/belépés után fizetendő 3 euro/alkalom megfizetése alól. Az Opera megállóig 3x kellett átszállni (8-9-2)ami kb.1 óráig tartott.Az Operaház (Teatro Real 1850) mögött terűl el az Oriente park IV.Fülöp lovasszobával és a királyi palota építéséből kimaradt szobrokkal díszítve.A park mögött áll a

2000 szobás Palacio Real de Madrid királyi palota (XVIII.sz.).A király már nem lakik itt, Muzeumként és rendezvényközpontként funkcionál,Eu állampolgárok ingyen látogathatják zárás előtt 2 órával,pechemre január 21-től 25-ig zárva tartott, így ez kimaradt.A palota mellett  áll a Catedral de la Almudena a templom nem régi 1993-ban lett befejezve ,2004-ben II János Pál szentelte fel.(nagyon szépek lettek a kapui) A katedrálistól 200 méterre egy szomorú hely áll a Viaducto de Segovia az öngyilkosok hídja.Magas plexi üveggel van körbe rakva ,hogy ne tudjanak róla leugrani.Rövid séta ide a Plaza de Villa mely egy hangulatos középkori terecske,ami megőrizte 700 éven át épületeit.1977-ben mutatták be a mozik a Különben dűhbe jövünk című olasz spanyol filmet melynek külső helyszíneit Madridban vették fel.(több helyszínt is sikerült megnéznem)A Plaza de Villa melletti kis lejtős utca a  Calle de Rollo ahol Bud Spencer és Terence Hill az égő autóval közlekednek.Egy perc séta ide a Mercado de San Miquel fedett gourmand piac (jó drága ezért főleg turistákkal van tele )Innen se kell sokat menni tovább ,hogy elérjük a Plaza Mayor-t Madrid

legnagyobb középkori főterét.Az inkvizició idején itt égették el az eretnekeket,de voltak itt bikaviadalok,párbajok  is.A tér nevezetesége a Kenyér ház és III.Fülöp lovasszobra.A tér mellett található a Petit Palace Posada del Peine nevű szálloda mely A különben dűhbe jövünkben a gonoszok főhadiszállása volt.300 méter séta után érjük el a Puerta de Sol-t ami már a mai kor főtere itt áll Madrid jelképe az eperfát legelő maci szoborral.itt van Spanyolország mértani közepe a 0 km táblával és a  Real casa de Correos ami régen Főposta volt most önkormányzati épület.A tér mellett van egy El Corte Inglés ahol az alagsorban lévő Aliada-ban vettem enni,innivalót.Egy metro megállóra (Banco de Espana) áll a Palacio de Cibeles ami városházaként is funkcionál.Előtte a palotához tartozó Fuente de Cibeles (szökőkút)Jobbra a Gran Via sétáló utca emblematikus épülete a Metropolis (mely irodaházként működik )felső része 24 karátos arannyal díszítve.Balra a Puerta de Alcalá diadalív, korabeli városkapú a függetlenség terén  a XVIII.-ik századból.Metróval egy megálló ide a 125 hektáros Retiro park a bejárata előtt közvetlen a Puerta de Alcalá (a Cibeles palota felől a másik oldalát láthattuk ) A parkban kényelmes sétával megnéztem a XII Alfons szobrát a nagy tó mellett és a Crystal palace-t.A Jacinda Benavente szobornál hagytam el a parkot innen pár percre áll a Museo del Prado mely 18-tól 20-ig ingyen látogatható.Belépés csak (ingyen) jeggyel melyet csak a Goya kapunál osztanak de hogy a zsúfoltságot elkerüljék áttereltek a  Jeronimos kapuhoz.Táska átvillágítás után én leadtam mindent a ruhatárba, addig se kellett cipelni.Bosch -Dürer-Bruegel-ElGreco-Velasques-Goya páratlan munkái.Amíg bent voltam kint esett az eső, vizes volt az utcakő Kicsit elfáradtam a muzeum után a szállásomra mentem ( Atocha metrótól két megálló Tirso de Molina ) itt áll a Newton 2060 Hostel Bookingon foglalva 8 ágyas dorm 8,82 euro/éj (18 euro-ról volt leárazva nem flexiként) Fürdés, telefonálgatás után gyorsan elaludtam.

 

 

2019.január 23.

 

Reggel az első gondolatom az volt ,hogy túl gyorsan haladtam így rengeteg szabadidőm fog maradni.

Elmentem az Atocha-ra és vettem automatából egy retur jegyet Toledo-ba 11,1 euro/irány 07 óra 50 -es indulással.A várakozási időben megnéztem a pályaudvar botanikus kertjét és mobilon próbáltam felkészülni Toledo-ból. A nagysebbeségű vonat pontosan indult  fél óra alatt Toledóban voltam.Nagyon szép mór stillusú óratornyos épülete van  a pályaudvarnak.A pályaudvar melletti dombot megkerülve elénk tárul a Tajo folyó és a dombra épült város az Alcazár-ral ami egy középkori erőd.A Puente de Alcantara hídon keresztűl lépünk a városba.A meredek hegyre lépcsősor vezet fel:A Museo de Santa Cruz mellett megyünk el ami úgy néz ki mintha templomból alakították volna át muzeummá de kórház  volt a 16.-ik században.La Mancha földjén járunk a Zodocover főtér előtt életnagyságú Cervantes szobor áll.Az Alcazár-ban lévő Army Muzeum még zárva volt . Pár utcával lentebb  a Santa Iglesia Catedral Primada de Toledo-ból kiküldtek azzal hogy majd délután 2-kor nyitnak.Előző nap láttam egy tucat El Greco-t a Prado-ban ,így nem zavart hogy pont a festő városában egyet sem.Sétálgattam a dimbes dombos utcák között megnéztem pár tucat kés boltot majd vissza sétáltam a vasútállomásra. A 12 óra 25 -ős jegyemet ingyen kicserélték 10 óra 25-re ami 3 perc múlva indult.Madridba kerülő úton mentünk vissza ami miatt egy órás lett az út idő( félúton irányt váltottak ,a masiniszta csak spanyolul beszélt, de mindenki nyugodt maradt, így én is)Az Atocha-ról a Plazade Espana-ra metróztam,ahol megnéztem a Cervantes emlékművet (a madridi monumentálisabb mint a toledo) itt Don Quijote-nak és hű szolgájának is életnagyságú szobra áll.Az emlékműhöz néhány perc sétára van egy domb tetőn az Egyiptomtól kapott II.sz-ból való Temple of Debod.A szentélybe nem lehetett bemenni mert meghatározatlan ideig zárva van.A domb széle kilátó ahonnan a királyi palotához és az Almudena katedrálishoz remekül el lehet látni.Vissza sétáltam a Plaza de Espana metróhoz ahonnan a Gran Via sétáló utca kezdődött.A remek napsütésben kényelmesen végig sétáltam vásárolgattam hütőmágnest meg apró szuveníreket.Metróra ültem és elmentem a Ventas megállóig ahol egy ma is működő bikaviadal aréna működik,fotózkodtam az arénán kivűl található szobrokkal.Igen a felkapaszkodóssal is :) Ugyanezzel a zöld metróval elmentem a 10 megállóra lévő (jó volt ülni kicsit) Marqués de Vadillo állomásra itt található az Atletico Madrid stadionja ami mellett állt a Különben dűhbe jövünk című filmben Ben bácsi javító műhelye,most egy felűljáró van ott.Maradva a filmnél elmentem a Noviciado állomásra ami mellett áll a Palacio de Bauer ahol Bud Spencer énekelte a tűzoltó korussal a  Lalala dalt.A portásnő azt hazudta hogy nincs is színház termük, és nem forgattak itt soha semmit,de jött egy kollégája aki megmutatta a termet,de villanyt nem tudott kapcsolni mobillal zseblámpával világítottunk.Jó volt ott lenni.Az 1-es kék metróval

tovább mentem a Plaza de Castilla álomásra ahol megnéztem a Gate of Europe felhőkarcolókat,majd a Begona állomásnál lévőket is.Mivel volt időm metróval elmentem a Santiago Barnabeu stadionhoz ahol Puskás is focizott.Ennyi fért bele,nem maradt hiány érzetem ( azért a Guernica-t megnézhetted volna ! )Kimentem a reptérre kényelmesen megvacsiztam pihengettem vártam a gépem. W6 2372 MAD-BUD (13,59 euro pontból) 21 óra 30 kor indult a gépem az első két órát átaludtam 00 óra 50 kor 10 perc késéssel érkeztem meg.Egy ismerősöm várt Ferihegyen aki ingyen hazahozott Debrecenbe.

 

 

Márciusban visszatérek Spanyolországba akkor Tenerife lesz az úticél   

  

gambl-R Creative Commons License 2019.01.27 -4 0 108411

Easy van.

Előzmény: gambl-R (108410)
gambl-R Creative Commons License 2019.01.27 -2 0 108410

Jogos!

Előzmény: Törölt nick (108409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!