Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2020.07.02 0 0 2760

A racionalizmus is egy ideológia, egy izmus.

Ideológia mentes vagyok. Az sem érdekel.

Előzmény: pk1 (2759)
pk1 Creative Commons License 2020.07.02 0 2 2759

"A Szkeptikus Társaság haldoklik"

 

Ha esetleg bekövetkezne a megengedhetetlen, akkor te maradnál az utolsó bástya, az végső reménysugár, a racionalizmus becsületgólja.

Előzmény: ErkölcsTan (2731)
jogértelmező Creative Commons License 2020.07.02 0 1 2758

Egykoron népszerű tudományos fórumok is haldokolnak. Talán mert megcsappantak az anyagi támogatók, és megdrágultak a reklámfelületek. A hajdani aktivisták pedig megöregedvén kifulladtak. Pedig továbbra is nagy szükség volna a csalók elleni küzdelemre, mert egyre-másra szaporodnak az állítólagos csodagyógyszereket és gyógyeszközöket interneten kínáló trükkös szélhámosok.

Előzmény: ErkölcsTan (2731)
ErkölcsTan Creative Commons License 2020.07.01 0 0 2731

 

 

ide is

 

Megnéztem az elmúlt év székesfehérvári találkozón készült videókat és megállapításom:

 

- A Szkeptikus Társaság haldoklik

- utolsókat rúgja a prognosztizálható megszűnése előtt

 

 

Fat old Sun Creative Commons License 2019.09.14 -2 2 2756

onnét azt a választ kaptam, hogy ne küldjek több levélszemetet.

 

Teljesen korrekt kérés. Nem kötelesek komolyan venni minden bohócot.

(Tudom, most is csak kivételesen fogod levenni a tiltást és elolvasni, hogy vajon mit írtam :)))

Előzmény: ErkölcsTan (2755)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.14 -1 0 2755

további + hozzáírás, ami ezt a topikot erősen érinti:

 

Utóiratok, gondolatok, zöngések: 2019.09.12 én a fenti verziót küldtem el neki szintén nyilvános, tehát teljes egészében tovább közölhető válaszként.

Minden relatív és ez Hraskó Gábor és a köztem lévő tudományos polémiára is igaz. A tettei alapján azt kell írnom, hogy a válaszom ugyan némileg leiskolázónak és keménynek hat, de csak igazodtam az ő stílusához, hozzáadva némileg az enyémet. Ugyan akkor teljesen más lesz a "gyerek fekvése" ha leírok itt néhány további adatot, tényt.

Hraskó Gábor érdemi kritikája teljesen tisztességesnek ítélhető meg, annak ellenére, hogy vannak benne tévedések, értetlenkedések, kioktatások a magas lóról is, a helyes, vagy félig helyes megállapítások mellett. Ilyenek a viták, ha van és értelmes és ez azért abba sorolható, akkor a felek csiszolódnak közben. ... de mi is az, amiért másként lehet erre tekinteni? Írom; 1. Hraskó Gábornak ez a tudományos módszertan ismeretén kívül nem annyira esik a szaktudásába és érdeklődési körébe sem. Tényleg azért válaszolt, mert van egy közös múltunk és ő egyben egy közösség megválasztott elnöke is. Az ottani pszichológiai kifejezéssel élve csoportnyomás is hat és hatott rá. 2. A magukat a szkeptikus ideológia alá sorolók közül a Szkeptikus Konferencia - Budapesti Műszaki Egyetem helyre is elküldtem írásom, kritika kérés miatt és onnét azt a választ kaptam, hogy ne küldjek több levélszemetet. Ami fura, hiszen Orosz László fizikus és Nagy Gergely teológus..."Vita Isten létezéséről" színpadi előadása az eléggé közismert és nyilvánosan zajlott. 3. A jelenlegi Szkeptikus Társaság Egyesület alelnökének Szilágyi Andrásnak küldtem el Hraskó Gábort megelőzően kritika miatt az írásom és ő lerázott, hogy nem ér rá erre. Pedig Szilágyi András legalább 20-22 éve a netes írásai miatt közismert ateista közszereplő is.

Előzmény: ErkölcsTan (2752)
jogértelmező Creative Commons License 2019.09.12 0 0 2754

Jól kicsesztél a köhögő bolhával, mert erre nem tud lépni.

Előzmény: pk1 (2753)
pk1 Creative Commons License 2019.09.12 0 0 2753

Jó.

Előzmény: ErkölcsTan (2752)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.12 0 0 2752

Ide beraktam még egy korrigálási lehetőséget:

 

Sőt ezt is le kell írnom, akármilyen viccesnek és abszurdnak is hat, mert a magyar embernek sokszor a színtiszta igazság a legmulatságosabb, hogy a Szkeptikus Társaság nem csak nekem, hanem az adott szó kritériumai alapján áltudományos. Így mint az élet paradoxonjaira jó gyakorlati, tanuló és bemutató példa, ez az eset még is hasznos sok minden miatt. Ennek megemlítését nem ígérem, hogy hanyagolom. Persze ez a példa csak addig lesz jó és használható példa, ameddig az érintettek be nem látják és el nem ismerik legalább a két itt kiemelt tudományos tévedésüket. Onnét megint helyreállna a tudományosság önjavító mechanizmusa és már arra lenne példa.

Előzmény: ErkölcsTan (2734)
pk1 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2751

No, akkor adok neki egy kis munkát. :o)

Előzmény: Atom heart mother (2750)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2750

de most kivételesen feloldottam megnéztem

 

Klartext: mindenkit "letiltott", de remeg az izgalomtól, hogy mégis mit írnak már megint RÓLA, ezért MINDIG megnézi.

 

 

Előzmény: pk1 (2746)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 1 2749

... és innét már az következik, hogy megfogadom ezen szólás-mondás, közmondás ajánlását:

 

"Ne vitázz soha sem hosszasan hülyékkel, mert a végén még összekevernek velük" :-)

pk1 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2748

"A kislányom ált iskolás és 97%-ost írt."

 

Gratulálok neki. De te mennyit írtál?

Előzmény: ErkölcsTan (2747)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2747

Te is letiltott vagy, csak a közvélekedési és memetikai hatások kutatása miatt válaszolok.

 

Kompetencia és szövegértési tesztre el kellene menni!!!! 

A kislányom ált iskolás és 97%-ost írt.

 

"Előfordul, hogy félreértik a Szkeptikus Társaság Egyesület tevékenységét, állásfoglalást várnak olyan kérdésekben, amelyekkel a Társaság nem foglalkozik, pl. azt várják, hogy intenzívebben kritizáljuk a vallásokat, képviseljük az ateizmust. Hraskó Gábor, az egyesület elnöke Iván Gábornak adott válaszában tiszta vizet önt a pohárba e tárgyban, de személyes véleményét is kifejti."

- Ezt azért még jelzem; Azért az itteni felvezetővel vannak szövegértési és értelmezési gondok is. - Magatok égetése szövegértésből !!! Hiszen az esszém az ateizmust lényegében megdönti és nem támogatja. Itt látható is a korábbi ennek megfelelő címverzió, amit később csak némileg finomítottam: www.facebook.com/photo.php?fbid=2380113172105364&set=a.516636935119673&type=3&theater

 

- Nem lehet megmagyarázni, mert akkor meg szalmabáb érvelési hiba!!!

Előzmény: pk1 (2746)
pk1 Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 2746

Aha, értem. Tehát csak a kísérlet kedvéért csinálsz bohócot magadból.

Előzmény: ErkölcsTan (2744)
construct Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 2745

Kísérleti alany vagy a magad kísérletében?

Ez a legbiztosabb módja az objektivitás hiányának.

És csalhatatlan jele a rajtad elhatalmasodó skizofréniának.

Előzmény: ErkölcsTan (2744)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2744

Te és ezen nicked is az általam letiltott, így alapból nem látott, elrejtettek közt vagy, de most kivételesen feloldottam megnéztem és válaszolok is.

 

A memetikai kutatások miatt. 

- Kísérleti alanyok vagytok. :-)

- Most már ebben. :-)

 

Ez a legújabb megoldandó feladat magamnak.

Előzmény: construct (2743)
construct Creative Commons License 2019.09.11 -1 1 2743

Akkor minek riszálod itt magad?

Előzmény: ErkölcsTan (2742)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2742

Nekem nem gond, mert utálok szerepelni.

Csak a tudományos kíváncsiságom és néha a kislányom kérése miatt teszek kivételt.

Nekik vannak és lesznek miatta erkölcsi és közmegítélési gondjaik.

Részemről ennyi - meguntam az itteni rólam hamis mémeket terjesztő bumburnyákokat is.

 

 

Előzmény: Atom heart mother (2741)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 2741

 Ők is az FB oldalukon.

 

Tehát mégiscsak az a baj, hogy nem foglalkoznak minden nap veled? Lehet, hogy nem vagy annyira fontos...

Előzmény: ErkölcsTan (2740)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2740

Jómagam közzé tettem a teljes kritikát a blogomon.  Ők is az FB oldalukon. Hiszen nem tartok tőle, mert a tudományos módszertanban a kritikát, legyen az bármilyen, állni illik. Állom is. Úgy illik még a politikában is, nem csak a tudományban, hogy a rá adott reagálást választ is hasonló módon megjelenjen.  

 

 

Előzmény: Atom heart mother (2738)
pk1 Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 2739

Hogy ez a hisztis picsogás mitől tudományos vita, azt fel nem foghatom.

Előzmény: ErkölcsTan (2737)
Atom heart mother Creative Commons License 2019.09.11 -1 0 2738

Neked megint az a bajod, hogy nem te határozhatod meg a szabályokat ott is, amihez semmi közöd?

Kemény az élet, bizony :D

Előzmény: ErkölcsTan (2737)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2737

arról, hogy a tudományos vita illemszabályai szerint ezt is kirakják a f@szbuk oldalukra, nem is álmodom

Előzmény: ErkölcsTan (2734)
Fat old Sun Creative Commons License 2019.09.11 -1 1 2736

Nem fogok a továbbiakban a Szkeptikus Társaságra figyelmet fordítani.

 

Ehhez képest napok óta velük foglalkozol minden lehetséges fórumon. :D :D

Előzmény: ErkölcsTan (2734)
pk1 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2735

Végül is igazad van. Minek foglalkozni velük, amikor sokkal szórakoztatóbb a nemfoglalkozással foglalkozni.

Előzmény: ErkölcsTan (2734)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.11 0 0 2734

Az erről szóló teljes bekezdést berakom, mert úgy talán érthetőbb:

 

...

 

Igen és most jön ígéretemnek megfelelő elismerésem.  Elismerem tévedtem. Tévesen ítéltem meg Hraskó Gábort és a Szkeptikus Társaságot is. Azt gondoltam, hogy tisztában vannak a tudományos módszertannal, a logikával és a helyes érvelés szabályaival.  Nem csak tisztában vannak, hanem azt következetesen alkalmazzák is. Képesek, kivételezés nélkül a racionális gondolkozásra és következtetésekre. Ha vannak is hibáik, azt idővel javítják. Sajnos nem így van.  Ezért  és mivel optimista klub tagja vagyok a megalakulásától kezdve, bíztam a mai napig a lehetséges "felébredésben", ami nem következett be. Nehéz és újszerű témánál normális, hogy egy darabig van értetlenkedés és éppen ezért hoztam elő egyre jobb és jobb érveket és egyre több bizonyítékot. Náluk ez nem elég és a jövőben sem lesz az. Tehát másik ígéretemet is be fogom tartani, ahogyan Hraskó Gábor kérte is. Teljesítem kérését. Nem fogok a továbbiakban a Szkeptikus Társaságra figyelmet fordítani. Mert már számomra nincs is értelme. Hraskó Gábornak és a Szkeptikus Társaságnak én túlzottan szkeptikus vagyok, nem hiszem el hogy valami ne lenne megoldható, még is megoldom. Nekem meg ők nem eléggé tudósok és tudományosak, hanem inkább dogmatikusak. Sőt ezt is le kell írnom, akármilyen viccesnek és abszurdnak is hat, mert a magyar embernek sokszor a szín tiszta igazság a legmulatságosabb, hogy a Szkeptikus Társaság, nem csak nekem, hanem az adott szó kritériumai alapján áltudományos. 

...

forrás

Előzmény: ErkölcsTan (2731)
jogértelmező Creative Commons License 2019.09.10 0 0 2733

" Nekem meg ők nem eléggé tudósok és tudományosak, hanem inkább dogmatikusak. ..."

 

Degradáló véleményedből remélem nem származik bajuk! Én drukkolok nekik, pontosabban én nekik drukkolok.

Előzmény: ErkölcsTan (2731)
pk1 Creative Commons License 2019.09.10 0 0 2732

Nagyon helyes eddig. Ha még azt is bevállalnád, hogy a hanyagolás hangoztatását is hanyagolod, akkor még következetes is lennél.

Előzmény: ErkölcsTan (2731)
ErkölcsTan Creative Commons License 2019.09.10 0 0 2731

 

... ahogyan Hraskó Gábor kérte is. Teljesítem kérését. Nem fogok a továbbiakban a Szkeptikus Társaságra figyelmet fordítani. Mert már számomra nincs is értelme. Hraskó Gábornak és a Szkeptikus Társaságnak én túlzottan szkeptikus vagyok, nem hiszem el hogy valami ne lenne megoldható, még is megoldom. Nekem meg ők nem eléggé tudósok és tudományosak, hanem inkább dogmatikusak. ...

 

teljes blogbejegyzésem:

 

Szkeptikus Társaság és Hraskó Gábor saját kérésre való hanyagolása a jövőben

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!