Keresés

Részletes keresés

Tappancs Creative Commons License 2003.01.29 0 0 16
http://www.origo.hu/itthon/20030129jogos.html
Ügyészség: jogos volt a rossz hírű romák elleni akció 2003. január 29., szerda, 12:23

Elutasította a Tolna megyei főügyész a kisebbségi ombudsmannak a Szekszárdi Városi Ügyészség azon határozata ellen benyújtott panaszát, melyben az ügyészség megtagadta a nyomozást Németkér polgármestere és a képviselő-testület tagjai ellen, egy házrongálás kapcsán. A Tolna megyei főügyész határozata szerint megfelelt a valóságnak az a híresztelés, miszerint a bedőtanyai romák - ők akartak Németkérre költözni, miután lebontották házukat - közül sokan a társadalmi erkölcsökkel szembehelyezkedő, rossz hírű emberek. A főügyészségi indoklás szerint ez, és nem a romákkal, mint kisebbséggel szembeni ellenállás váltotta ki a lakosság aggodalmát és felháborodását.
2002 őszén a paksi önkormányzat lebontatta a városhoz tartozó Bedőtanyán álló, és életveszélyessé vált házat, melyben hat roma család lakott. Az egyik család a Pakshoz közeli Németkéren vásárolt magának ingatlant, de az épületet helybéliek egy csoportja megrongálta, lakhatatlanná tette, hogy megakadályozza a beköltözést. Kaltenbach Jenő kisebbségi ombudsman ezt követően feljelentést tett a falu polgármestere és a képviselő-testület tagjai ellen. Az omudsman úgy ítélte meg, fennáll a gyanú, hogy a polgármester hivatali visszaélést követett el, mert az incidenst megelőzően a falut járva arra kérte a lakosokat, ne adják el házaikat a Bedőtanyáról elköltöző roma családoknak. Később pedig, amikor az adásvétel egy család esetén létrejött, a képviselő-testület úgy döntött: akár még az ingatlan felvásárlása árán is elérik, hogy az eladó visszalépjen az üzlettől.


A Szekszárdi Városi Ügyészség alapos gyanú hiányában korábban megtagadta a nyomozást, amely ellen a kisebbségi ombudsman panaszt nyújtott be. A Tolna megyei főügyész a panaszt nem találta alaposnak - mondta Ökrös Magdolna ügyész, a Tolna Megyei Főügyészség sajtóreferense. Az ügyészség határozatában az áll, hogy megfelelt a valóságnak az a híresztelés, miszerint a bedőtanyai romák közül sokan a társadalmi erkölcsökkel szembehelyezkedő, rossz hírű emberek. A 29 bedőtanyai lakos közül csak egy fiatalkorú és nyolc gyermekkorú ellen nem folyt még büntető vagy szabálysértési eljárás. A főügyészségi indoklás szerint ez, és nem a romákkal, mint kisebbséggel szembeni ellenállás váltotta ki a lakosság aggodalmát és felháborodását.

A határozat tartalmazza azt is: a polgármester nem azzal a szándékkal kereste fel a falu lakosait, hogy ne adják el házaikat romáknak, hanem arra kérte a tulajdonosokat, várjanak az értékesítéssel, amíg a helyzet normalizálódik. A képviselő-testületnek a ház visszavásárlására vonatkozó döntése miatt a grémiumot nem lehet büntetőjogilag felelősségre vonni, s a tagok egyhangú határozatára tekintettel az egyes személyek külön-külön való felelősségre vonása sem jöhet szóba.

A sajtóreferens közölte: a polgármester a házrongálás miatt maga tett feljelenést a rendőrségen, amikor pedig ezt megelőzően arra kérte az ingatlantulajdonosokat, várjanak az értékesítéssel, a helyzet normalizálására törekedett, és a faluközösség érdekének védelmében járt el. A főügyész határozata jogerős, az ellen további panasznak nincs helye. (MTI)


netizen Creative Commons License 2002.10.30 0 0 14
Nofene magyarorszagon magyarproblema van ? ;o)

Ossze tudna nekem valaki tomoren foglalani miben merul ki az un. "magyarproblema" ?

Szerintem Gheorge Funar ennek hallatan joizuen mosolyog...

Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 13
ezt írtam (4)-ben.

Ilyet ne írj nekem, hogy "neked: polgárság"

A nemzet az jól hangzik.

De klasszikus polgárság nélkül nincs nemzet.

Előzmény: devereaux (12)
devereaux Creative Commons License 2002.10.30 0 0 12
Esetleg arra gondolt, hogy ők is a magyar társadalom (neked: polgárság) részei.

Kár, hogy szerintem nem gondolta komolyan ... de legalább jól hangzik ... ha így nézzük.

Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 11
találkozott valamilyen társadalmi szervezettel.

Melyik aspektusból tetszett?

Előzmény: acontrecourant (10)
acontrecourant Creative Commons License 2002.10.30 0 0 10
Nekem tetszik Medgyessy mondása. Őszintén szólva ki se néztem volna belőle.

Hol mondta, milyen alkalomból?

ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 9
nem értek egyet a letiltással. De én legalább nem titkolom, hogy én vagyok én.
Előzmény: Venyerin (5)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 8
na jól van na. Elismerem.
Ezt a topikot nem kellett volna megnyitni.
Előzmény: Venyerin (7)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.30 0 0 7
Ne bántsd, dolgozik!
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.30 0 0 6
Ez igaz. csak nem értem, miért kellett erről nyitnod egy topic-ot...
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (4)
Venyerin Creative Commons License 2002.10.30 0 0 5
Különösen, aki félre is akarta érteni...

(Akkor írjál legközelebb, ha nem vagy letiltva.)

Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (4)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 4
Valószínűleg úgy gondolta Medgyessy, hogy együtt kell kezelni a cigányságot a magyarsággal.

Csak hát ilyesmiket gondol az ember a megfogalmazásból.

Ráadásul az ő szemszögükből nézve is szerencsétlen a megfogalmazás mert egy cigányember soha nem fogja azt mondani magáról, hogy magyar. Ő azt mondja cigány.
Mégcsak azt sem szeretik, hogy roma.

Szóval itt mindkét fél marhára félreérthető dolgot kapott.

Előzmény: elemes (2)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 3
Demim Úr!

Ne velem kezdj :)
Összesítve 2744 hozzászólásra jut 51 topiknyitás.

Előzmény: Demim úr (1)
elemes Creative Commons License 2002.10.30 0 0 2
:-)

ezt a medgyessy aranykopesei topicba kellene beirni.

Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
Demim úr Creative Commons License 2002.10.30 0 0 1
neked meg topicnyitásiinger-problémád van... ;-)))
Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 0
forrás:

Duna TV híradó.

Előzmény: ideiglenes magyarpolgár (-)
ideiglenes magyarpolgár Creative Commons License 2002.10.30 0 0 topiknyitó
"Nincs cigányprobléma csak magyarprobléma van."

Értsem ezt úgy, hogy meg vagyunk intve?

Értsem ezt úgy, hogy a magyarok nem tudják befogadni és hátráltatják a cigányság felemelkedését?

Értsem ezt úgy, hogy a jelenlegi liberális hatalom bárkinek az érdekében kiáll akár a magyar érdekekkel szemben is?

Értsem ezt úgy, hogy a cigányság valós problémáit söpörjük a szőnyeg alá, aki nem cigány fogja be a száját aki pedig az annak mi fogjuk be segéllyel?

Értsem úgy, hogy
ez a mondat egyfajta hozzáállásnak tűnik?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!